Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
171 postów 6197 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Polska nie dla idiotów !!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponad 900 godzin nagrań!

Polska nie dla idiotów!!

 

 

Ponad 900 godzin nagrań! Polski Reality Show, podbija świat, słuchajcie, oglądajcie, jak takie państwo, z taką historią, zostało upodlone przez ... idiotów!

Kurtyna w górę !

Wszystkie tłuste misie wpadły w panikę.

Premier Piechociński, to wiadomo, szczery chłop, więc wypalił ni mniej ni więcej, tylko to, że obiecuje bezkarność autorom nagrania, byleby tylko taśmy trafiły do Prokuratora Generalnego, a tam już wiadomo, dla dobra państwa polskiego, które nie istnieje, zostaną utajnione...

 Wiadomo, że w Polsce można wszystko obiecać, co tam, to taki prywatny folwark, więc organy państwa są zbędne.

Prezes NIK nagle (sic!) składa doniesienie do ABW o swoim spotkaniu z

J.Kulczykiem, tym Kulczykiem, który

Cyt:

.Ostatnio w ramach Katowickiego Europejskiego Kongresu Gospodarczego dr J.Kulczyk pouczał Polaków, że „nasze przywiązanie do języka i kultury obciąża Europę”, może tą właśniezłotą myśl chciał przekazać szefowi NIK-u tyle, że niestety nie posłużył się językiem migowym

http://wpolityce.pl/polityka/201235-szewczak-prezes-nik-udaje-hamleta-najwyrazniej-jest-sie-czego-bac-a-pole-do-szantazu-najwazniejszych-osob-w-nawet-teoretycznie-istniejacym-panstwie-polskim-urosla-do-gigantycznych-rozmiarow

Jakie złote myśli, panie Kulczyk, jaki z pana patriota, wypisz wymaluj jak nasz premier D.Tusk teoretyk historyk od stanu umysłu nienormalnych Polaków, albo Cimoszewicz, który kiedyś w Polsacie wypowiadał się o tym niepotrzebnym i na szczęście zanikającym polskim nacjonaliźmie.

Niepotrzebny nacjonalizm... przywiązanie do języka i kultury.... jak się boją użyć tego słowa, patriotyzm... jak ich parzy...

Pierwszy gościu, dostaje odznaczenia od Niemców, drugi to spec od ubezpieczeń Polaków w czasie powodzi, a trzeci przejmuje na potęgę polski kapitał za bezcen, podatki oczywiście płacąc w innych krajach, nawet nie chcę wnikać w jakich, wiadomo ... europejskich, to nic dziwnego, że się martwi o Europę a Polska jest obciążeniem, robi chłopak co może, żeby ulżyć temu obciążeniu.

Organy państwa jednak poczuły się w obowiązku i weszły do siedziby „Wprost” żądając wydania „nośników” jak napisał na twiterze dziennikarz tego pisma Michał Majewski. Tyle, że redakcja Wprost im tych taśm nie wydała, a jak napisał na twiterze C.Gmyz :

w Niemczech Trybunał Konstytucyjny uznał, że wejście przez FKA (coś w rodzaju naszego CBŚ) do redakcji Cicero było złamaniem konstytucji

 

No i zabawa trwa, zabawa groźnych idiotów, którzy cholera wie, co jeszcze gadali w czasie tych kolacyjek, kiedy żarli i popijali, w dodatku za państwową forsę, czyli naszą.

W świat w każdym razie poszedł komunikat o polskich idiotach u sterów władzy.

 Każdy gangster, każde państwo może was sobie ponagrywać i trzymać w garści, bo jesteście idiotami, którzy rządzą moim krajem.

Interes mojego kraju, to dla was pikuś, ważne, żeby utrzymać się u władzy.

A żeby było jeszcze śmieszniej, to okazuje się, że premier wiedział o podsłuchach, tylko okazuje się, że zapomniał o nich uprzedzić swoich kolesi.

Cyt:

Według ustaleń gazety,AgencjaBezpieczeństwa Wewnętrznego ostrzegła szefa rządu, że w jego ulubionej knajpie Lemongrass może dochodzić do podsłuchiwania.

Pracował tam zresztą Łukasz N., który od ponad roku jest menedżerem w restauracji Sowa i Przyjaciele

http://wpolityce.pl/polityka/201207-tusk-ostrzezony-przez-abw-w-knajpie-moga-pana-nagrac-czy-dlatego-szefa-platformy-nie-ma-na-tasmach

Znaczy, następny idiota...

 

Natomiast nasi sąsiedzi, ulubieńcy miłościwie nam panującego premiera, idiotami nie są.

Właśnie teraz, szybciutko:

Cyt:

Rząd Niemiec przyjął porozumienie, które prowadzi do zniszczenia polskiego węgla. Propozycja dotyczy unijnej polityki klimatycznej. Niemcy chcą, by wyłączenie z obrotu 900 milionów pozwoleń na emisję dwutlenku węgla nastąpiło już w 2017 r., a nie jak proponuje KE w 2021 r.

 

Przyjęcie takiej propozycji uderzy w Polskę, której gospodarka jest oparta na węglu. Prof. Jan Szyszko, były minister środowiska, powiedział, że w tej sytuacji konieczna jest reakcja rządu. Dodał, że PiS nadal domaga się renegocjacji pakietu-klimatycznego. Niemcy robią to niezwykle skutecznie – stwierdził.

-        Niemcy rozwijają potencjał energetyczny oparty o węgiel brunatny, renegocjując równocześnie zapisy pakietu klimatyczno-energetycznego. Niemcy mają w tej chwili większą emisję w przeliczeniu średnio na głowę mieszkańca, a mimo to oskarżają Polskę o to, że to głównie ona zanieczyszcza atmosferę pod względem dwutlenku węgla. Równocześnie Niemcy bardzo zainteresowani są tym, aby przejąć polskie przeogromne zasoby energetyczne, w tym węgla kamiennego i brunatnego

http://80sec.info/infos/670986_niemcy-niszcza-polski-wegiel

Renegocjacje? Po co? Renegocjacje to robią Niemcy, ale tam nie rządzą idioci!! W dodatku to pomysł tego znienawidzonego PiS!

Nikt nie zajmuje się zabezpieczeniem odpowiednimi przepisami, jak to ma miejsce np. w Danii wykupu polskiej ziemi przez obcokrajowców.

Okres ochronny wygasa już w maju 2016 r.!

Kwaśniewski, co by nie było były prezydent, lobbuje na rzecz rosyjskiego Acronu, który chce przejąć polskie Azoty, premier przyjmuje niemieckie odznaczenia i nie widzi nic złego, że te próbują przejąć polski węgiel.

Czekoladowy Orzeł, biało-różowe flagi, różowe okulary, pogrzeb z honorami generała, nietykalne rosyjskie pomniki „wyzwolicieli”, katastrofa smoleńska,... kto chciał to widział, że państwo polskie przestaje istnieć..., ale inni dopiero musieli to usłyszeć...

Wszyscy mają w dupie, co się stanie z polską ziemią... idioci? czy,.... coś jeszcze bardziej przerażającego, co rzuciła w twarz temu ostatniemu 17 letnia polska dziewczyna...??

 

 

 

KOMENTARZE

 • @LordConqueror 19:06:52
  900 godzin?
  Lordzie... jak to przeczytałam, to szlag mnie trafił.
  Przecież ich ma w garści cały świat niemalże, tych durniów handlujących Polską.
 • @LordConqueror 19:24:55
  Tu nie chodzi tylko o bezpiekę, ale masz rację, że toczy nas rak, to jest śmiertelne...
  Czy wystarczy dekomunizacja? A jaka gwarancja, że służby wuja sama, też nie podsłuchują, a żydki?
  Jeszcze bardziej od tych słów na taśmach, gdzie drukują puste pieniądze, żeby tylko pisiory nie wygrały, przeraża mnie ich bezdenna głupota! A interesy kraju? zobacz, szwaby robią skok na nasze kopalnie, mają już banki, niedługo ziemie... a te szmaty tyle czasu dawały się podsłuchiwać! Przecież ich mogą szantażować służby wielu krajów, tam na tych taśmach jest wszystko, całe ich zaprzaństwo.
  Czy zdołamy ich odsunąć od władzy i to szybko, bo czasu nie ma?
  Nie wiem, jak myslisz?
 • @LordConqueror 19:40:51
  "anioł stróż"? A jeśli wręcz przeciwnie? To wszystko jest dla mnie mroczne, nie potrafię uwierzyć, że ktoś to zrobił dla naszego dobra... to może być pojedynek "czarnych aniołów".
  A my... wiesz co mi znajomy powiedział? "zobacz, jak te złodzieje się goszczą za nasze" Nic więcej do niego nie dotarło, żadne zagrożenie nic... a to w końcu nauczyciel mi powiedział..
  Tylko ci młodzi napawają mnie nadzieją, ale ich mało jest... albo już po tylu latach zrobiłam się całkowicie pesymistką :(
 • @LordConqueror 19:49:26
  Myślisz, że to służby amerykańskie? bo nas do czegoś potrzebują.
  A jak nam sterowany Majdan zrobią?,
  Żebyśmy mieli prawdziwego prezydenta, to by to gówno rozegnał, a tak...
 • Czy Polsce potrzebna jest krwawa rewolucja z obaleniem rządu?
  No właśnie, pytanie jest proste, aczkolwiek warte uzupełnienia...

  Czy Waszym zdaniem, ten kraj potrzebuje krwawej rewolucji, tego by ludzie się zbuntowali i wyszli na ulicę, tylko dlatego by ci na Wiejskiej poszli po rozum do głowy i wzięli się za robotę by budować silne państwo polskie, by były pieniądze na rozwój przemysłu, technologii (polski niebieski laser jako patent sprzedany do USA a kupowany przez Polaków jako BLUE RAY), leki i specjaliści farmaceutyczni, matematycy i fizycy wraz z ich odkryciami, zamykanie stoczni i firm sprowadzonych do upadku finansowego tylko po to by mógł je kupić ktoś za przysłowiową 1PLN

  To że Polsce brakuje zewnętrznego PR'u to wiemy wszyscy ale dlaczego w tak prosty sposób sprzedawać ten kraj za marne miedziaki. Czy prawda TUSKA jest prawdziwsza od prawdy Kaczyńskiego. No nijak nie mogę zrozumieć tej głupoty.

  Ten kraj z takim zapleczem wykształconych ludzi aż prosi się by coś z tym zrobić, bo niestety moi mili jeśli w naszych ławach poselskich i senatorskich zasiadają ludzie z podstawowym wykształceniem, często z wyrokami karnymi, ludzie nie reprezentacyjni bez znajomości języków obcych nie wspominając już o jakiejkolwiek wiedzy na temat uprawiania polityki a nie roli (przepraszam wszystkich ciężko pracujących rolników), którzy na stołki dostali się poprzez sfałszowanie list wyborczych i są tam nadal bo mają immunitet (http://pl.wikipedia.org/wiki/Immunitet)

  no to ja się pytam... jak może być w tym kraju dobrze?

  dlatego wielu normalnie myślących ludzi, wykształconych wyjechało już z tego kraju, a reszta jeszcze się waha bo żyje w nadziei na lepsze jutro
 • @Talbot 19:59:23
  //dlatego wielu normalnie myślących ludzi, wykształconych wyjechało już z tego kraju, a reszta jeszcze się waha bo żyje w nadziei na lepsze jutro//

  Uważasz, że to normalne wyjeżdżać stąd?
  Przecież o to chodzi, żeby została tylko Polska, bez Polaków.. bo to piekny i bogaty kraj.
 • @LordConqueror 20:05:05
  //To koledzy Spiritka chcą zrobić majdan, ale im się nie uda//

  Nie mów, że naprawdę tak myślisz?
  Sie chłopak wkurzy i będzie miał rację :)))
 • @Astra 20:08:26
  "Uważasz, że to normalne wyjeżdżać stąd? "

  Także byłem w UK, wróciłem tylko, aby pozałatwiać urzędowe sprawy...
 • @Talbot 20:27:07
  Rozumiem, każdy ma prawo żyć i mieszkać gdzie chce, na razie...bo nie masz pewności, że któregoś dnia Cię stamtąd nie wyproszą, bo oni są u siebie... i właśnie o to mi chodziło w pytaniu czy to jest normalne.
  Uważam, że jest normalne dopóki to nie są miliony.
  Uważasz inaczej?
  Uważasz, że skoro ja stąd nie wyjadę nigdy, to jestem nienormalna? :))
  że żyję tylko nadzieją? Nie zgadzam się z tym.

  //a reszta jeszcze się waha bo żyje w nadziei na lepsze jutro//

  To Twoje zdanie, ale są i inne, nie moje wprawdzie :) ale twierdzące, że pozostali są właśnie twardzi i nie chcą wyjeżdżać.
 • @Talbot 19:59:23
  „Czy Polsce potrzebna jest krwawa rewolucja z obaleniem rządu?
  No właśnie, pytanie jest proste, aczkolwiek warte uzupełnienia...”
  „dlatego wielu normalnie myślących ludzi, wykształconych wyjechało już z tego kraju, a reszta jeszcze się waha bo żyje w nadziei na lepsze jutro…………………….. „

  Oczywiście, krwawa rewolucja w bałaganie pogorszy sytuację Polaków. Tylko porządek może uratować rodaków i udowodnić wartość strat bałaganu, sztucznej mgły i podwójnego prawa.

  Pozdrawiam
 • @Astra 20:40:34
  To Twoje zdanie, ale są i inne, nie moje wprawdzie :) ale twierdzące, że pozostali są właśnie twardzi i nie chcą wyjeżdżać.

  Głupich nie sieją...

  Jeżeli ktoś zna język, to będzie żył jak pączek w maśle.
 • @LordConqueror 21:32:19
  //Ta impra tak się zaczynala, z gościem ubranym w kamuflaż :))) //

  Boszszsze.. jaka impra? Po tych Twoich wymianach zdań z Maxem, nie łapię... jakimś szyfrem piszesz?
 • Patrząc co się dzieje z aferą
  ...Tusk ogłosi stan wyjątkowy i zwali na ruskich szpiegów,
 • @LordConqueror 21:44:07
  No popatrz popatrz... W końcu zgadzam się prawie z całym twoim komentarzem :))

  PS. A o co niby miałbym się "obrazic"?
  (pomijając oczywiście fakt, że ja się nie obrażam, z koguciego wieku wyrosłem ponad 4 dekady temu :)
 • Astra
  Notka niezła (z kronikarskiego pkt. widzenia).

  Zastanawiam sie tylko po co tak ekscytujesz sie tymi sprawami? Przecież to co sie dzieje to nic nowego i nic nie zmieni. System jest zabetonowany i sam steruje takimi "przeciekami".
  Czemu Kaczor nie wskoczył na konika jak, nie przymierzając, Twój ajdol Marszałek i nie pogonił tej komotuskiej chołoty? Podpowiem Ci - bo sam odgrywa swoja rolę a ta nie przewiduje teraz takich goopich ruchów.

  No ale skoro można przy okazji pogadać o innych ważnych sprawach to gicio :) Hazardzista Max pogaworzy sobie z MI8-menem i będzie chociaż trochę śmieszno bo na razie jest tylko straszno.
 • @Talbot 21:23:54
  To mówisz, że głupich nie sieją? niby nas, co tutaj zostaniemy?
  No cóż, nie myślałam, że masz takie zdanie o Polakach, jak ci kolesie na taśmie...
  Ale ja się z tobą nie zgadzam, dlatego dałam taki tytuł notce
  "Polska nie dla idiotów" - tak więc powodzenia w UK :)
 • @LordConqueror 19:49:26
  //...służby amerykańskie zapobiegają katastrofie Polski - swojego sojusznika,...//

  Lordzie... Ja cię proszę... Nie pal już tego paskudztwa. Zmień dilera abo co... :))))))))))
 • @LordConqueror 21:58:16
  No nie... Z piaskownicy wychodzi się dużo szybciej :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:58:17
  //System jest zabetonowany i sam steruje takimi "przeciekami". //

  Taaa a skąd masz takie przecieki?

  //No ale skoro można przy okazji pogadać o innych ważnych sprawach to gicio :) Hazardzista Max pogaworzy sobie z MI8-menem i będzie chociaż trochę śmieszno bo na razie jest tylko straszno.//

  O co ci chodzi? Mam ją skasować? Bo co? ekscytuję się niepotrzebnie?
  Napisz jakąś własną, na pewno będzie mądra a nie tak byle jaka, jak moja, tylko dla jaj ...
 • @LordConqueror 22:02:23
  No to w końcu jak? Chcą z nas zrobić "strategicznego sojusznika" i darować "mocarstwowość" czy tylko kordon sanitarny?

  Po takiej "ewolucji" to u nas może zostać pustynia i zima atomowa.

  Czy ty Lordzie nie pracujesz przypadkiem dla putasa?... Piszac takie njusy przysparzasz mu zwolenników :)))))))))))
  Może po to właśnie powstał MIejt? :))))
 • @LordConqueror 22:06:15
  Ależ jakie "doktrynerstwo"?!
  Ciągle podkreślam niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać nas od ruskich. A tobie dodatkowo muszę jeszcze przypominać o niebezpieczeństwach ze strony germańców, o których zdaje się nie pamiętasz bo poznałeś paru fajnych Niemców i dla ciebie jest gut. No tak... "tylko 2-3 wojny"...
 • @Astra 22:04:06
  Jakie "skasować"??? Mi się podoba...

  //Taaa a skąd masz takie przecieki?//
  No nie zadawaj niemądrych pytań...

  Mi szkoda czasu na pisanie entej notki na te same tematy, zresztą nie zrobiłbym tego z pewnością tak dobrze jak Ty.
  A notka wcale nie jest "byle jaka". Na samobiczowanie przyszła Ci chętka?

  Oj Astra... :))))) W fachowej literaturze jest na to jakieś określenie ale nie chce mi się szukać :))))))))))))))))))
 • @LordConqueror 22:08:59
  Kiedy wklejałam ten wpis na 3 obieg, zauważyłam ciekawy wpis, co o nim myslisz?

  //
  zjanusz
  pisze:
  18 czerwca 2014 o 16:11 Natomiast mało kto zwraca uwagę na słowa, które były w nagraniu i zniknęły:

  Chwilę temu zablokowano mi konto (Fryderyk Niecki) na FB, a konkretniej zażądano potwierdzenia tożsamości poprzez podanie nr telefonu, za rozpowszechnianie takiej oto wiadomości na serwisach informacyjnych:

  Cała prawda o “aferze taśmowej”.

  Nagrania nie pochodzą z nielegalnego podsłuchu. Restauracja jest na podsłuchu służb specjalnych zupełnie legalnie. Wpadka polegała na tym, że nagrania rozmów Sienkiewicza z Belką wpadły w ręce “nieswojaka”. W wyniku zaniedbań odsłuchał je jakiś agent-patriota, który postanowił nagrania upublicznić. Rzad wpadł w panikę. Postanowili przeprowadzić akcję kontrolowanego wycieku, który miał za zadanie przykryć istotę nagrań. Sądząc po wczorajszym dniu, udało im się to perfekcyjnie. Agenci Summer, Kwiecień, Sokół i Kucharz wykonali kawał dobrej roboty. Do tego doszli agenci poustawiani w redakcjach serwisów informacyjnych, którzy nakreślili odpowiedni odbiór nagrań. Nowak już i tak był spisany na straty. Liczono się również ze ścięciem Sienkieiwcza i Belki, ale wczorajsza akcja udała się znakomicie. Niemalże nikt nie zauważył, że stenogramy z nagrań zostały zmanipulowane. W stenogramie nie uwzględniono trzech słów wypowiadanych przez Sienkiewicza dwukrotnie podczas rozmowy. Stacja TVN poszła nawet dalej. Skróciła nagranie wycinając początek. Sienkiewicz dwukrotnie mówi o WORLD TRADE SCENARIO.

  O czym tak naprawdę rozmawiają Bartłomiej Sienkiewicz i Marek Belka? O planowaniu zamachów w Polsce, które będą potrzebne aby utrzymać PO u włądzy, jeżeli nie pójdą w “wariant finansowy”. Finanse państwa są w tak opłakanym stanie, że o zwycięstwie w wyborach może decydować tylko “ekonomika”. Jeżeli ustawka z NBP, który może podtratować rząd skupując obligacje, nie dojdzie do skutku, to Sienkiewicz stwierdza, że World Trade Scenario jest OK. Teraz następuje czyszczenie z agentów, którzy chcieli ujawnić prawdę o zbrodniczych planach rządu Donalda Tuska i utwierdzanie opinii publicznej w językowo-obyczajowym charakterze skandalu. Oto jak powinien wyglądać stenogram:

  “BS: Dobra. Warunki wyjściowe do World Trade Scenario.

  MB: Mhm

  BS: … Mamy dupę pogłębiającą się na poziomie budżetu państwa. OK, od karuzeli z kryzysu dzieje się to na tyle wolno, wszystko, wszystko działa, tylko problem polega na tym, że wpływy są opóźnione, wiemy, że jest buch, mniej pieniędzy niż tam nie wiem w 2015 pod koniec, ale na razie nie bucha, są sygnały, że idzie ku lepszemu, brakuje pieniędzy w budżecie, cięcia są niewystarczające. I mamy osiem miesięcy do wyborów, jak zmniejszymy ten okres to ten warunek jest bez znaczenia wtedy, i PiS ma 43 proc. w sondażu CBOS. Czyli idziemy w taki wariant, nie czarujmy się, że idziemy w taki wariant, że tylko i wyłączne ekonomika decyduje o ocenie stabilności kraju…

  MB: …czyli wszystko jest, niby, jest jeszcze do utrzymania tylko, że …

  BS: Tylko wiemy, że to się skończy katastrofą, ponieważ zwycięstwo PiS-u oznacza ucieczkę inwestorów, pogorszenie się warunków finansowych…

  MB: … no i…

  BS: … i parę innych kłopocików, ale to już takich wewnątrz polskich. I to jest dokładnie taka sytuacja, w której trzeba podjąć decyzję co my robimy z tym? Czy jest to moment na uruchomienie tego rodzaju rozwiązania, czy nie? Bo ja mam takie poczucie, że to jest wariant OK – World Trade Scenario – ale on nie jest kompletnie hipotetyczny. W związku z tym albo idziemy wariantem czysto finansowym i wtedy nie ma żadnego powodu, żeby uruchamiać tego typu rodzaju mechanizmy, albo jednak rozumiemy, że między polityką, a stabilnością finansową państwa jest pewien związek, który w ostatnich latach w szczególnie mocno ujawnił w Europie.”

  Myślicie, że worst-case scenario? Warunki wyjściowe do worst-case scenario? Albo wariant czysto finansowy, albo uruchamiamy tego typu rodzaju mechanizmy jak worst-case scenario? Przecież ta wypowiedź Sienkiewicza ze zwrotem worst-case scenario nie ma żadnego sensu. Sensu nabiera dopiero po wstawieniu world trade scenario. Zauważcie, że w stenogramach znalazło się francuskie przepraszam wypowiadane przez Belkę, a zabrakło tych słów po angielsku.

  Tutaj odnośnik do “chwilowo niedostępnego” konta: https://www.facebook.com/fryderyk.niecki
  Wczoraj podawałem tylko wiadomość o World Trade Scenario. Bez całego naświetlania możliwego scenariusza. Pozostał ślad. Trzeba wrzucić do wyszukiwarki Google frazę: Fryderyk Niecki facebook. Druga wiadomość od góry pokazuje niedostępność treści ze strony Trójki

  Odpowiedz //
  http://3obieg.pl/kijow-a-nie-budapeszt
 • @LordConqueror 22:15:36
  Pitolicie hipolicie. Jak usmani postawią tutaj tę swoją osławiona tarczę (niby dla obrony przez Persami) to będziemy pierwszym celem. Jak nie ataku rakietowego to lądowego.
  A teraz wytłumacz mi dlaczego się mylę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:17:45
  No tak szkoda Ci czasu.. ona nie jest na "te same tematy"
  Nie miałam pojęcia, że nagrali tyle godzin!, że chcieli wyrwać te nagrania do Prokuratury, ale faktycznie to takie byle co, nieważne, Ty byś na pewno o tym nie napisał, bo dla Ciebie wszystko jest jasne.
  A dla mnie nie, dlatego potrzebuję z kimś niegłupim na ten temat porozmawiać..
 • @Astra 22:04:06
  PS. Robiłem ostatni przeglądy statystyk i wyszło niezbicie, że blogerka Astra już dawno przeskoczyła w ilości pozycjonowanych artykułów i ilości odsłon a zwłaszcza komentarzy wielu największych tuzów neon24.pl ...
  (W tym samego Spiritka, który ponoć tylko po to banował diletantów bo chciał zostać "gwiazdą" NE. Cienias... Nie wyszło mu :)))))))))
 • @Astra 22:27:13
  No właśnie dlatego fajnie, że ta notka jest!
  Może wyraziłem się trochę niezgrabnie i niepotrzebnie uderzasz w takie patetyczne tony. Ja jestem za (a nawet przeciw)

  A może to ostatnie zamieszanie to zasłona dymna i dzieją się inne ważne rzeczy? W sumie żadna głowa nie poleciała a wrzask jest...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:29:57
  Dobra, dobra... już mi przeszło...
  Lepiej mi odpowiedz, czy też uważasz, że ten wpis zjanusza jest dezinformacją, jak twierdzi Lord?
 • @LordConqueror 22:29:02
  //Astruś//...
  No no... już na tym etapie jesteście?... :))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:02
  // i niepotrzebnie uderzasz w takie patetyczne tony. Ja jestem za (a nawet przeciw)//

  Od cynicznych tekstów to jesteś tutaj Ty Spiritku :)))
 • @LordConqueror 22:32:29
  // po trzecie: Rosja nie będzie atakować Europy.//

  Oczywiście, że nie! Nie zabija się dojnej krowy.
  Tylko, że prawda jest bardziej śmierdząca. To USA okrążają Rosję i Rosja boi się właśnie takiego ataku. A montowanie takiej tarczy jest zapowiedzią inwazji, właśnie nuklearnej.
  Jeśli znowu się mylę to mnie popraw.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:34:02
  A w ogóle to przeczytałam go jeszcze raz, i tam nie ma nic patetycznego, nie wiem o co Ci chodzi? :(((
 • @Astra
  W wyroku w sprawie Roemen i Schmitt przeciwko Luksemburgowi ( skarga 51772/99 ) oraz w wyroku w sprawie Ernst i inni przeciwko Belgii ( skarga 33400/96 ) Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał za złamanie tajemnicy dziennikarskiej ingerencję w postaci przeszukania pomieszczeń redakcyjnych i mieszkań dziennikarzy oraz zajęcie znajdujących się tam dokumentów. W obu podanych wyrokach Trybunał uznał taką ingerencję jak przeszukanie pomieszczeń redakcji, w kontekście ochrony dziennikarskich źródeł, za dużo groźniejszą od żądania skierowanego do dziennikarzy by ujawnili informatorów.
 • @Kula Lis 62 22:46:13
  Dzięki za info, właśnie też wspomniałam, w notce, że C.Gmyz tak samo odniósł się do tego i podał decyzję Sądu w Niemczech...
 • @LordConqueror 22:35:59
  //...to nie powinniśmy mieć jakiegokolwiek wojska -//

  W sumie jesteś blisko prawdy :)
  To, co teraz nazywamy wojskiem (przedtem zresztą też) to albo mięso armatnie (czasy UW) albo oddziały ekspedycyjne dla cudzych interesów za nasze pieniądze (NATO).

  Rzeczpospolita zawsze miała małą ilość elitarnej siły zbrojnej (np. Huzaria) i szeroko pojęte pospolite ruszenie, coś na kształt obrony terytorialnej, której nie chcą teraz zrobić. W razie draki nikt nie uciekał w krzaki.
  W dzisiejszej Polsce zostało trochę komandosów, którzy robią za najemników a wychowanie obronne narodu jest niszczone. Nie wiem nawet czy istnieje jeszcze coś takiego ja PO w szkole. Mam dwójkę maluchów w wieku gimnazjalno-licealnym i nie słyszałem, żeby coś takiego mieli.

  Nam nie jest potrzebne "silne wojsko" bo wielu, nawet sąsiadów, nie przeskoczymy. Nam potrzebne jest pragmatyczne myślenie, nie chodzenie na ŻADNYM pasku i przede wszystkim kałach w każdym domu, gdzie jest świetnie przeszkolony i uświadomiony pater familias.
  Bombką A można wszystko rozp... w 3 sek. Ale jakby ktoś chciał tak na pieszo czy na gąsienicach to by wiedział, że nie warto. W czasach Kosynierów było łatwiej, bo kosa była w każdym obejściu.
 • @LordConqueror 22:54:46
  Twierdzę, że użyją wszystkich środków, żeby do wyborów nie doszło. Po osmiu latach rządów... Tusk się boi, przecież to widać!
 • @Astra 22:37:08
  //Od cynicznych tekstów to jesteś tutaj Ty Spiritku :)))//

  "Cynizm" sobie wypraszam!
  "Sarkazm", "gorzka ironia". To już lepiej :)))))))))

  OK. Niech każdy robi swoje. W końcu neon mieni się światłami wielobarwnymi..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:58:41
  Niech będzie.. sarkazm :))))
  Ale moje też nie są patetyczne, ja również sobie wypraszam, może trochę, powtarzam trochę emocjonalne... najwyżej :))))))
 • @LordConqueror 22:48:15
  Znowu gadasz głupoty.
  Gdybyśmy mieli broń A to inna sprawa. To jest teraz chyba jedyny gwarant pokoju na świecie, jak by to paradoksalnie nie zabrzmiało.
  Nie miałbym nic przeciwko polskiej bombie A. A wręcz chcę, żebyśmy mieli. Jak tylko odzyskamy nasze państwo i rządzić będą Polacy to chcę, żeby tak się stało.
 • @LordConqueror 22:50:15
  //Kontrracjonalny, Spiritku:)))))))))))))))))))))//

  Tak? A rozwiń myśl. Zanegować to za mało. Potraktuj mnie choć raz poważnie :)))))
 • @Astra 23:01:53
  Ok. Wycofuję "patetyczne". Faktycznie głupio zabrzmiało.

  "Emocjonalne" - może być? :))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:07:14
  ok :)
 • @Astra
  "To, co robi prokuratura, jest rzeczą przerażającą" ABW dwukrotnie wkroczyło w środę do redakcji tygodnika "Wprost", domagając się wydania nośników, które jej zdaniem "stanowią dowód przestępstwa i są niezwykle istotne dla sprawy" nagrań opublikowanych przez gazetę. - To, co robi prokuratura jest rzeczą przerażającą -stwierdził w TVN24 prof. Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego. - Jestem zbulwersowany, oburzony i tak szczerze mówiąc, nie wierzę własnym uszom - dodał. - Bardzo mi przykro o tym mówić, ale prokuratura narusza prawo - ocenił na antenie TVN24 prof. Piotr Kruszyński, karnista z Uniwersytetu Warszawskiego. - Póki pan redaktor Latkowski nie jest podejrzanym w tej sprawie, może mieć status jeden, status świadka. A skoro tak, to jest zobowiązany do zachowania tajemnicy dziennikarskiej. Skoro tak, to wszystkie przedmioty które mogą zawierać jakieś substraty materialne objęte tajemnica dziennikarską, również są szczególnie chronione - tłumaczył prof. Kruszyński.

  Jak dodał, Kodeks postępowania karnego w artykułach 180 par. 1 i 3 i art. 225, 226 wprost formułuje, jak trzeba w takiej sytuacji postąpić. - Otóż na ujawnienie okoliczności objętych tajemnicą dziennikarską, potrzebny jest nakaz sądu a nie prokuratora, ani z całym szacunkiem agentów ABW - mówił prof. Kruszyński. - Z tego co wiem, sąd takiej zgody nie udzielił. A nawet gdyby udzielił, to pan redaktor Latkowski i inni dziennikarze mogliby złożyć zażalenie - dodał.

  - To, co robi prokuratura jest rzeczą przerażającą - stwierdził prof. Kruszyński w TVN24. Jak dodał, choć stara się nie używać zbyt mocnych słów w stosunku do prokuratury, to "jest to oburzające, co się dzieje". - Jestem zbulwersowany, oburzony i tak szczerze mówiąc nie wierzę własnym uszom - powiedział prof. Kruszyński.
  ABW i policja w redakcji "Wprost". "Nikt nie był przygotowany na taką akcję"
  Przeszukanie w...
  czytaj dalej »
  "Każdy dziennikarz zasłoni się tajemnicą" O to, czy ABW miało prawo wkroczyć do redakcji tygodnika "Wprost" był pytany także Janusz Kaczmarek. Jak przyznał w "Kropce nad i", jako prokurator "na pewno by tak nie zrobił".

  Dodał, że gdyby do redakcji wszedł policjant, to efekt byłby taki sam, ale nie byłoby takiej medialnej afery. - Jeżeli prokurator podjął decyzję pierwszą, że żąda wydania rzeczy, to już powinien mieć w głowie następną decyzję w przypadku odmowy. Powinien się liczyć, że ta odmowa nastąpi, bo każdy dziennikarz chroniąc tajemnicę dziennikarską, zasłoni się tą tajemnicą - mówił Janusz Kaczmarek. - Powinien rozważyć (prokurator-red.), czy tych czynności nie powinien uzyskać w inny sposób niż w taki, który naraża na szwank choćby instytucję prokuratury - dodał Kaczmarek w "Kropce nad i". O to, czy ABW miało prawo wkroczyć do redakcji tygodnika "Wprost" był pytany także Janusz Kaczmarek. Jak przyznał w "Kropce nad i", jako prokurator "na pewno by tak nie zrobił".

  Dodał, że gdyby do redakcji wszedł policjant, to efekt byłby taki sam, ale nie byłoby takiej medialnej afery. - Jeżeli prokurator podjął decyzję pierwszą, że żąda wydania rzeczy, to już powinien mieć w głowie następną decyzję w przypadku odmowy. Powinien się liczyć, że ta odmowa nastąpi, bo każdy dziennikarz chroniąc tajemnicę dziennikarską, zasłoni się tą tajemnicą - mówił Janusz Kaczmarek. - Powinien rozważyć (prokurator-red.), czy tych czynności nie powinien uzyskać w inny sposób niż w taki, który naraża na szwank choćby instytucję prokuratury - dodał Kaczmarek w "Kropce nad i".
  Prokuratura: "Wprost" odmówił przekazania dowodu przestępstwa. Zadecydowano o przeszukaniu
  - Nośniki, o...
  Prokuratura działa "sprzecznie z kpk"

  - Prokuratura ponownie zachowuje się sprzecznie z Kodeksem postępowania karnego - ocenił wcześniej w rozmowie z tvn24.pl mec. Dariusz Pluta. Jak tłumaczył, Kpk mówi, że w przypadku materiałów, które zawierają tajemnicę dziennikarską, z tej tajemnicy może zwolnic tylko sąd. - Ale nawet sąd nie może nakazać dziennikarzowi ujawnienia danych umożliwiających identyfikację osoby przekazującej materiał (informację) - mówił mec. Pluta w rozmowie z tvn24.pl.

  - Nie można dziennikarza zmuszać (przez przesłuchanie, żądanie, przymusowe pobieranie) by tą drogą ustalać informatora. To jest po prostu skandal. To jest nielegalne - mówił Dariusz Pluta w rozmowie z tvn24.pl.

  Jak tłumaczył, tajemnica dziennikarska obejmuje wszystko, co sobie informator zastrzegł. - Przede wszystkim pełną anonimowość. W każdym przypadku, w którym dziennikarze "Wprost" powołają się na to, że jakikolwiek nośnik zawiera elementy tajemnicy dziennikarskiej, to nie może być mowy o legalnym działaniu prokuratury - mówił mec. Pluta.

  - To postępowanie sprzeczne z prawem, bo dotyczy dziennikarzy. Tu się żąda wszystkich nagrań, czyli także takich, które dotychczas nie zostały użyte. Rozumiem, że prokurator tutaj udaje, że chodzi o zwykłe nagranie u Kowalskiego. Ale właśnie tu nie chodzi zwykłego Kowalskiego - ocenił mec. Dariusz Pluta w rozmowie z tvn24.pl. Pluta: Tajemnicą jest chroniony każdy materiał

  - Pan minister moim zdaniem się myli. W art.180 par. 3 kpk chodzi o wszelkie dane które umożliwiałyby identyfikację osób, które przekazały informacje. Tajemnicą dziennikarską jest zatem chroniony każdy materiał przekazany dziennikarzowi (albo następnie przetworzony przez dziennikarza i będący w jego posiadaniu) czy materiał zapisany na urządzeniach używanych przez dziennikarza który umożliwia identyfikację osoby przekazującej materiał dziennikarzowi - ocenił mec. Dariusz Pluta w rozmowie z tvn24.pl

  - Nie chodzi tutaj "o nagranie na taśmie informatora" (tj. jego głosu czy wizerunku) ale wszelkie jego "ślady" czy "dane elektroniczne" (lub chociażby rzecz prozaiczną jak jego odciski palców na przekazanych materiałach), które mogą umożliwić jego identyfikację - tłumaczył mec. Pluta. - Przypominam że sąd uznał za nielegalne żądanie przez prokuraturę (i to z pominięciem sądu) bilingów dziennikarskich. Dziennikarz nie może zatem wydać nikomu żadnego materiału (nośnika) o ile tylko występuje zagrożenie umożliwienia w ten sposób identyfikacji informatora - dodał mec. Pluta.
  Autor: kde/tr / Źródło: tvn24.p
 • @LordConqueror 23:04:47
  //silna obrona terytorialna to jest dobry pretekst do eksterminacji ludności cywilnej.//

  ??????????? Nie łapię, Lordzie...
  To mamy zostać cieniasami bo jak będziemy umieli strzelać to za kare nas zlikwidują? Jak będą "eksterminować' to nie będą patrzeć czy umiemy się bronić. Niemcy już to z nami przerobili. I ciutkę się zdziwili. Dlatego likwiduje się koszary w strategicznych miejscach kraju i nie uczy się młodzieży PO.
  Dla kogo ty grasz Lord?
  Bo to co napisałeś to jawna dywersja.

  Oj... znowu sie plączesz jak Mańka w pokrzywach :)))))
 • @LordConqueror 23:09:21
  //...nie chciałbym ruskim cywilom, albo niemieckim:)))) robić krzywdy.//

  I znowu niekonsekwencja.
  Broń A jest straszakiem, polisą ubezpieczeniową. Nikt nie mówi, że to broń do użycia. Ważna jest realna groźba odwetu. I tylko dlatego świat jeszcze istnieje.

  Myśmy, swego czasu, mając potencjalnie. siłę militarną największą w Europie nie wyciągnęliśmy ręki po cudze. Tak samo będzie z A.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:20:05
  //Myśmy, swego czasu, mając potencjalnie. siłę militarną największą w Europie nie wyciągnęliśmy ręki po cudze. Tak samo będzie z A.//

  Zgadzam się :) i nie przypominam sobie, żeby jakaś opcja polityczna w ogóle wypowiadała sie na temat potrzeby posiadania przez Polskę broni atomowej.
  Dlaczego?
 • @Astra 23:25:58
  //Dlaczego?//

  Powiem Ci dlaczego.

  Polską już dawna nie rządzą Polacy. O daty można się spierać ale jedno jest pewne - silne, polskie państwo, rządzone przez Polaków, którzy nie chodzą na żadnym pasku i nie wiszą na żadnej klamce jest śmiertelnym zagrożeniem dla Ustawiaczy Świata.
  Żeby nie przedłużać - Max napisał genialny komentarz, który wkleiłem do mojego motta u góry bloga -
  "Na pohybel brunatno-czerwono-zydowskiej holocie ! Nie ma bata na Polaka , nie damy sie zajebac i tyle "

  Tego się boją i tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:58:17
  Jak jesteś taki cwany, to sam wskocz na konika i jedż kasować zdrajców i zaprzańców!!! dawno nie czytałem bardzie durnej rady, chyba, że to miał być dowcip a wyszedł ci przydup!!!
 • @LordConqueror 23:30:17
  //Myśmy nie mieli żadnej armii Spirito, to była polskojęzyczna armia sowieckich.//

  I znowu nie czytasz ze zrozumieniem.. Albo ja używam zbyt daleko idących skrótów myślowych. (Za co przepraszam :)))
  Miałem na myśli I RP a nie mięso armatnie Układu Warszawskiego.
 • @zibi 23:38:41
  O... Dyżurny kaczy przydupas na posterunku :)))))

  To co wg ciebie mógł (i powinien) zrobić twój prezio?

  Rozwiń myśl.
 • @LordConqueror 23:34:31
  Masz rację, warto posłuchać :)

  http://www.youtube.com/watch?v=X0jhW9E60XU#t=322
 • @LordConqueror 23:45:12
  //Co konkretnie mamy zrobić w tym zaciskającym się imadle?//

  Pić nie, rozbraja umysł a to on jest ważniejszy od ramienia.
  Twój Tata żył w innych realiach, mógł sobie pośpiewać i dobrze, że to robił bo skoro pamiętasz to znaczy, że nie tracił czasu.

  Co robić? Organizować się na poziomie podwórka, klatki, dzielnicy czy wsi. Rozmawiać, dyskutować i wybierać najlepszych spośród siebie do reprezentowania. Takich co to im nie chodzi po głowie tylko kariera i do żłoba. Dawać im na to składkowe pieniądze, dużo nie trzeba, i rozliczać z nich.
  Obniżyć próg wyborczy i do Sejmu wchodzi ten z listy partyjnej, który dostał najwięcej głosów. Nie ma żadnych "jedynek", które ustawiają KaczoryDonaldy.
  Tak kiedyś rządziło sie w Rzplitej.

  Jak Wojtas zaczął cykl notek na te tematy to rzuciła się na niego cała ta " brunatno-czerwona-żydowska hołota".
  Chcieli zrobić lincz medialny i jeszcze próbują (nie będę wymieniał kto, każdy wie).
 • @zibi 23:38:41
  Zibi, nie przejmuj się ... Spirito bardziej od J.Kaczynskiego, nie lubi tylko Marszałka :))))) ale on się myli.
 • @LordConqueror 00:05:25
  Właśnie, że warto posłuchać, to jest nagrane tuż przed Ukrainą...
 • @LordConqueror 00:11:06
  Wiem, że mało napisałem. Brak czasu :)
  Ale, Lordzie... Pisanie więcej to jak rzucanie pereł. (I nie mam tu na myśli szanownych dyskutantów pod tą notką naszej Gwiazdy Astry :)))

  Ja za pisanie pewnych prawd oczywistych mogę się dorobić jedynie śmiechu ze strony tych co wyżej albo, w przypadku ekstremalnym, innych szykan. Tego akurat się nie boję bo giętkość kadziennego materaca znam.
  Potem mogą mnie tylko odstrzelić.

  Napisałem za mało? Właśnie! Po to tu jesteś i wszyscy inni, żeby dorzucić coś treściwego i mądrego. Liczę na ciebie Lordzie :)
 • @Astra 00:19:06
  Tak?
  Jak Cię kiedyś osobiście poznam to uduszę.
  Nie żartuję... :)))
 • --------- o czym wy --TU !! PIEPRZYCIE !!!!!!
  ----5 KOLUMNO !!!! ---WODĘ Z MÓZGU !! robicie --WYPAD !! z Polski !!

  https://www.youtube.com/watch?v=PR2zf6ZIu5c&list=UUpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA
 • @LordConqueror 00:35:03
  https://www.youtube.com/watch?v=PR2zf6ZIu5c&list=UUpdXoN2J3Irki8-9AWqtEsA
 • @LordConqueror 00:58:08
  Wiesz Lordzie?

  Namawiam wielu piszących tutaj do osobistego kontaktu.
  Polak, ten DOC (wiesz o czym mówię) nie boi się takich relacji. Bo co ma do stracenia skoro i tak się zamartwia polskimi sprawami?..

  Każdy jest dumny ze swojego "herbu i zawołania" . Ja pochodzę z chłopów i nie mam ni herbu ni zawołania. Ale to jest szczegół. Witos był premierem i to nie raz.

  Dzielę ludzi na byty wirtualne (i te są w mniejszym poszanowaniu) i na byty realne. Wybierz, po której stronie stoisz.
 • @LordConqueror 21:44:07
  Znowu sprowadzasz dyskusje na boczne tory w sprawach prawdziwych okupantów Polski. Wskazujesz Niemcy i Rosję na tych co okupują lub mają okupować Polskę. Perfidnie kłamiesz, działasz jak prymitywny agent usraelski, ponieważ każdy trochę myślący Polak wie, że Polską jest folwarkiem dla usraelskich interesów, mają tu wszystko podporządkowane ich interesom, mają tu swoje bazy wojskowe z eksterytoriem, mają tu swoje służby specjalne, mają tu swoich mase dziennikarzy, mają tu swoje całe elity polityczne z maciorą, mlaskatym, radkiem, borówą, ,,osipem", ,,zawiszą, boskiem itd. To oni kształtują usraelską politykę na naszym byłym terytorium. To usrael ma tysiące zdrajców Polski jako ,,chłopców na posyłki". My, Polacy o niczym nie decydujemy w Polsce, jestesmy śmieciami w tej części Europy dzięki zdrajcom i agenturze sowieckiej, która przemianowała się na usraelską.
  Wskazywanie Polskom, że to Niemcy i Ruskie okupują Polskę to celowe agenturalne odwracanie uwagi od prawdziwych agentów. Niemcy są w takich samych rękach jak Polacy, Merkelowa jest w takich samych brudnych, parchatych łapach jak Kalstein, Thusk. Walkę jeszcze podjął Putin z parchami, ale chyba też przegrywa.
  Trzeba mieć świadomość, że byle jaką sprawę, którą chce załatwić Rosja w Polsce, załatwi to z sprzątaczką w białym domu, to tam każdy uzyska to co chce w sprawach Polski, zawsze zdradzali i zdradzać będą ci z usraela w interesie swoich prawdziwych władców czyli świata banksterów, oni nie liczą się z życiem ludzkim oni liczą kasę z lichwy i są gotowi podpalić kazdy kawałek terytorium by zachować swoje interesy mafii finansowej czego przykładem jest Ukraina. Czy to mało dowodów dostarczyła żydo - bolszewia własnie z Ukrainy. Nas już załatwili dużo wcześniej, dzięki właśnie takim w/w zdrajcom oraz ich pomagierom zainstalowanych nawet tu na Neonie.
 • Tłuste świnie wpadły w panikę!? -- śmiechu warte
  Ja zupełnie nie rozumiem uniesienia panującego nad ujawnieniem nagrań podsłuchanych rozmów członków rządu. Po pierwsze w niczym one nie zmieniają świadomości naszej co do tego, jaki poziom (nie)odpowiedzialności za losy Rzeczypospolitej reprezentują te tłuste świnie. Po drugie źródło publikacji - czyli tygodnik Wprost należy do głównego nurtu mainstreamu medialnego w Polsce i czego można byś po nim spodziewać, to na pewno nie tego, że opublikuje coś groźnego dla istniejącego układu władzy. Wniosek z tego płynie jeden: To jeszcze jeden teatrzyk dla mas, dla uzasadnienia określonego wcześniejszym planem, działania. Wbrew temu co się spekuluje, wcale bym się nie zdziwił, gdyby kryzys władzy jaki zaistniał doprowadził do upadku rządu. Może cierpliwość nas Polaków już się kończy i niewiele brakuje do spontanicznego wybuchu niezadowolenia i trzeba wymienić obecną ekipę na nową - niby z poza układu, ale na garnuszku mocodawców obecnej władzy i opozycji parlamentarnej. A może sytuacja międzynarodowa jest już tak nabrzmiała i bliska wojny, że zwyczajnie nadszedł czas na rządy silnej ręki?
 • Wczoraj późnym wieczorem ABW wtargnęło do redakcji Wprost
  próbując przejąć laptopa z nagraniami...

  http://www.youtube.com/watch?v=GHUBO342wLQ
 • @IvanKruk 10:24:56
  //Ja zupełnie nie rozumiem uniesienia panującego nad ujawnieniem nagrań podsłuchanych rozmów członków rządu.//

  Ja też nie rozumiem, ale oni chyba tak :)))
 • @LordConqueror 00:35:03
  Demokracja na sprzedaż - kultura korupcji

  Iwo Cyprian Pogonowski

  www.pogonowski.com

  Pierwszego listopada, 2006, kongres w Waszyngtonie zwolnił władzę wykonawczą ze sprawdzianu kontrolnego i rozliczenia kosztów na budowę w Iraku amerykańskiej ambasady-fortecy oraz innych projektów, w tym szkół, dróg etc. Również zupełnie nie wytłumaczone jest zniknięcie blisko dziesięciu miliardów dolarów z eksportu ropy naftowej z Iraku. Z tego powodu dziennikarze telewizyjni na kanale CNN nazwali ten stan rzeczy w polityce amerykańskiej „kulturą korupcji.”

  W ostatnich dniach przed wyborami Republikanie i Demokraci wydają diesiątki milionów dolarów na propagandowe ogłoszenia w mediach. Zdumiewa ludzi jak wiele można kupić za łapówki i drogą zabiegów kluarowych, przez lobbyistów. Jest przekonanie że ogolnie biorąc za jednego dolara wydanego na przeprowadzenie korzytstnej ustawy, „darczyńca” zarabia dziesięć dolarów. Tekst ustaw jest często przygotowywny przez lobbystów korporacji, które te ustawy mają regulować. Chodzi szczegónie o dostawców paliwa i elektryczności, oraz o bankowość i karty kredytowe.

  Lou Dobbs, komentator CNN napisał w artykule z pierwszego listopada, 2006, pod tytułem: „USA jest najlepszą demokracją jaką można kupić,” („U.S. is best democracy money can buy”), że obie partie wydają na kampanię wyborczą, razem 2,6 miliardów dolarów, według oceny Center for Responsive Politics. Prawie cała ta suma pochodzi od korporacji i jest rzeczą pewną, że korporacje dostaną dokładnie takie wyniki wyborów, za jakie z góry korporacje te zapłaciły.

  Którakolwiek partia wygra wybory, korporacje będą nadal mieć upoważnienie do eksportu stanowisk pracy amerykańskiej klasy średniej do krajów taniej robocizny i w ten sposób będą kontynuować tak zwany „wolny handel” przy jednoczesnym niszczeniu amerykańskich stanowisk pracy w produkcji. Jednocześnje korporacje będą popierać legalizację około 20 milionów nielegalnych i tanich pracowników, głównie z Ameryki Łacińskiej.

  Podczas gdy nazwa partii kontrolującej izbę deputowanych może ulec zmianie, to polityka zagraniczna i sprawa wojny i pacyfikacji Iraku i Afganistanu, nie ulegną zasadniczym zmianom. W ten sposób wybory w USA przypominają wyścig dwu koni, które należą do jednego właściciela. Wszystko jedno, który koń przyjdzie pierwszy, ten sam właściciel wygrywa. Mówi się tyle o „wojnie przeciwko terrorowi,” ale nadal mafia narkotyczna przywozi narkotyki wartości miliardów dolarów i szmugiel robotników ma rozmiary inwazji.

  Dobbs sądzi że obydwie partie uważają, że USA jest tylko gospodarką i rynkiem a obywatele wogóle się nie liczą, że obywatele są poprostu siłą roboczą, konsumentami i podatnikami. Same korporacje unikaja obowiązków obywatelskich i odpowiedzialności społecznej, ponieważ w ich globalnych transakcjach, nie obowiązuje żadna umowa społeczna, jak to się dzieje w każdym cywilizowanym kraju.

  Teraz obie partie są poprostu narzędziami w rękach korporacji, które chcą żeby Amerykanie zapomnieli o swoich prawach obywatelskich. W ostatnich wstępnych wyborach, tylko 15% wyborców brało udział w USA, według badań Amercan University w Waszyngtonie. Nigdy wcześnej taka mała ilość wyborców nie brała udziału we wstępnych wyborach. Tak więc większość wyborców w USA coraz bardziej zdaje sobie sprawę, że ważne decyzje, są pobierane bez ich udziału i że wojskowo-przemyslowo-sjonistyczny kompleks, umieścił klasę średnią w USA w bezpośredniej konkurencji z najtańszą robocizną na świecie.

  Taki stan rzeczy zagraża demokracji w USA i niestety, wedug Dobbs’a, już dziś jest widać, że wybory 7go listopada, 2006, nie poprawią tej sytuacji i nie zmniejszą rosnącnego zagrożenia dzisiejszej demokracji amerykańskiej.

  Tymczasem dla poprawienia ducha w ludności USA, Nicolai N. Petro, były urzędnik departamentu stanu i specjalista od Związku Sowieckiego, a obecnie profesor spraw polityki zagranicznej w University of Rhode Island, pisze o Wladimirze Putinie, jako o kacie który morduje ludzi za pomocą wbijania ich na pal, w artykule z 31go października, 2006, w „Asia Times” pod tytułem „Vladimir the Impaler.”

  Polacy odczuli na własnej skórze zbrodnie „białego i czerwonego caratu” a zwłaszcza terroru sowieckiego, ukształtowanego według tysiąc letniej tradycji terroru rabinów, o którym tp terrorze wiele napisał profesor Izrael Shahak. Natomiast Petro pisze z oburzeniem, że obecnie Putin śmie porwnywać Rosję do zachodu i że zapomniał on, rolę Rosji w czasie tworzenia się zachodniej cywilizacji.

  Szczególnie irytujący jest dla Petro fakt, że Putin wypomina, że Bush miał mniej głosów niż jego oponent Al Gore, i mimo tego, drogą sądową, został wyznaczony na prezydenta a cztery lata później, był on wybrany na następną kadencją za pomocą oszustw w kluczowych wyborach w Ohio, gdzie głosujący za pomocą maszyn do głosowania, twierdzili, że wyniki wyborów były sfałszowane, a nikt z wyborców nie dostał żadnych wydrukowanych „kwitów wyborczych” i że wybory te były „ukradzione.”

  Petro wypomina Putinowi podniesienie cen za gaz ziemny w sprzedaży na Ukrainie do poziomu, zresztą niższego, od cen ustalonych w Nowym Jorku, i cytuje wypowiedź że: „kupujemy paliwo z najpodlejszych państw, ale nie żądamy od nich, żeby kierowali się naszymi wartościami moralnymi.” Petro ubolewa, że Putin jeszcze się nie nauczył pokornie opuszczac głowę ze wstydem i śmie wypominać, że mafia nie pochodzi z Rosji i ośmiela się porównywać zbrodnie na terenie Rosji, do zbrodni popełnianych na zachodzie.

  Petro chce przedstawić Rosję jako państwo słabe ekonomicznie i militarnie i ignoruje fakt zręcznej gry dostawami paliwa przez Rosję, która według niego, jest bardziej zależna od konsumentów eksportowanego przez nią paliwa, niż konsumenci są zależni od Rosji. Petro twierdzi, że prawdziwym niebezpieczeństwem jest to, że Pitimowi udaje się zatrzeć różnice między tożsamościa zachodu i Rosji, między wartościami zachodnimi i rosyjskimi, które to wartości mają być podstawą jedności zachodu, pod przywództwem USA przeciwko Rosji i Chinom. Nicoli Petro twierdzi, że korupcja i brak tolerancji na zachodzie jest na dopuszczalną skalę, podczas gdy to co ma miejsce w Rosji jest niepopuszczalne.

  Petro obawia się, że obecnie niektórzy ludzie na zachodzie, mogą dopuścić do dialogu z Rosją na temat „demokracji” i „praw człowieka,” oraz przestać popierać startegię rządu Bush’a „zmian reżymów” i „uczenia innych wartości demokratycznych,” jak to się dzieje obecnie w pacyfikowanym przez USA Iraku. Petro uważa, że jest rzeczą o znaczeniu zasadniczym dla USA, żeby przy każdej okazji, stawiać Putina na jego właściwe miejsce.

  Przez sto lat USA było uważane za model demokracji i dobrobytu na świecie. Teraz w ramach liberalnej demokracji i kulturze korupcji, przy kolosalnej potędze Ameryki przypominają się słowa lorda John’a Acton’a, który w 1887 roku napisał: „Władza ma tendencje korumpowania ludzi, ale władza absolutna prowadzi do korupcji absolutnej.”

  Tak więc obecnie USA jest największym eksporterem broni i pornografii na świecie a jednocześnie eksploatuje kraje słabsze i jest odpowiedzialne za śmierć 600,000 ludzi w Iraku, w czasie okupacji, a tymczasem jeden na 140 Amerykanów jest w więzieniu, co znaczy ponad dwa miliony uwięzionych. Jest to rekordem światowym. Nigdy w historii świata nie było takiej koncentracji siły, jaka jest obecnie w rękach neokonserwatywnego rządu w USA.
 • @Astra 10:29:30
  Problem nadal aktualny!!!

  Ameryko, obudź się!

  Iwo Cyprian Pogonowski

  www.pogonowski.com

  Skreślenie traktatu rozbrojeniowego Start II, przez rząd Bush’a i oficjalne wypowiedzi takie jak Donalda Rumsfelda, ministra obrony, że „Stany Zjednoczone są zagrożone atakiem podobnym do ataku japońskiego na Pearl Harbor, tym rozem z przestrzeni kosmicznej” spowodowały „cichy” wyścig zbrojeń nuklearnych, który to wyścig obejmuje również przestrzeń kosmiczną. Jednym ze skutków prób stworzenia globalnego imperium USA, jest pierwsze w historji, bardzo daleko idące, porozumienie Chin z Rosją.

  Przed rokiem 1991 nikt sobie nie wyobrażał, że odwieczni geopolityczni rywale, Chiny i Rosja, stworzą bardzo bliskie przymierze polityczne, dyplomatyczne i co najważniejsze wojskowe. Przez trzydzieści lat, przed rozpadem Związku Sowieckiego, miały miejsce ostre i nawet krwawe zatargi między Chinami i Sowietami, włącznie z walkami przygranicznymi. Obecnie jest inaczej.

  Chiny i Rosja pomagają sobie wzajemnie przeciwko amerykańskiej super-potędze, której seria strategicznych błędów doprowadziła do przymierza chińsko-rosyjskiego. Począwszy od 1991 roku, kiedy standartowa bryłka ropy naftowej kosztowała 9 dolarów i kiedy USA i Europa zachodnia, dawały puste obietnice pomocy finansowej Rosji, wtedy spekulanci-oligarchowie, głównie Żydzi, ciągnęli zyski ze stosunków handlowych i politycznych z zachodem.

  NATO i UE zaczęły posuwać się na wschód, jako domniemani oswobodziciele po jarzmie sowieckim. Natomiast Serbia, tradycyjny sojusznik Rosji, była bombardowana przez Amerykanów w ramach NATO, przez 78 dni. Zmiany reżymów były finansowane przez USA i zachodnie „nie-rządowe organizacje,” takie jak fundacje Soros’a (w Polsce fundacja Batorego jest finanowana i zarządzana przez ludzi George’a Soros’a), w Gruzji, na Ukrainie i w Kyrgyzystanie, byłych republikach sowieckich. Rosjanie rozumieli to wszystko, jako strategiczne otaczanie Rosji przez USA jako następnego kandydata do „zmiany reżymu,” na demokrację fasadową manipulowaną zakulisowo przez finansierę międzyn arodową, głównie Żydow.

  Następnie dla dobra amerykańskiego kompleksu wojskowo-przemysłowo-sjonistycznego, odbyły się inwazje Afganistanu i Iraku, oraz utworzono bazy wojsk amerykańkich w Uzbekistanie i w Kyrgyzystanie (około 400 km. od Lop Nor, terenu prób nuklearnych Chin).

  Chiny, zagrożone permanentną startą Taiwanu, w dodatku desperacko potrzebowały dostaw paliwa z Rosji, jak też nowoczesnej broni i technologii wojskowej, zwłaszcza w obliczu embarga, ze strony USA i jego sprzymierzeńców, po kompromitujących Chiny, wydarzeniach na placu Tienenmen. Pekin porzebował przymierza z dobrze uzbrojoną Rosją, przeciwko zgrożeniu ze stony USA, które wysłały w region Taiwanu dwie grupy bojowe z lotniskowcami w latach 1995-1996 oraz siedem takich grup marynarki wojennej USA w sierpniu 2004.

  Chiny były też zaniepokojone z takich powodów, jak amerykańskie bombardowanie ambasady chińskiej w Belgradzie, w 1999 roku, szpiegowski zatarg w 2001 roku i jednostronne skreślenie przez USA, rozbrojeniowego traktatu ABM w 2002 roku, jak też zwiększenie współpracy wojskowej USA z Japonią, oraz włączenie Taiwanu do programu obrony przeciw-rakietowej USA.

  Tak więc znaczenie dawnych zatargów Chin z Rosją poszło w niepamięć i obydwie te potęgi nuklearne, potrzebują się wzajemnie i zabezpieczają jedna drugą, przez jednoczenie swoich sił obronnych. Rosja zapewnia Chinom dostawy paliwa, którego brak odczuwa USA i jego sprzymierzeńcy.

  Bliskie przymierze Chin z Rosją jest jednym z kluczowych wydarzeń w obecnych czasach. To zbrojne przymierze jest bez porównania silniejsze, niż był Pakt Warszawski. Wielki geopolityczny tryumwirat powstaje, w momencie kiedy doda się do Rosji i Chin, kolosalne zasoby ropy naftowej i gazu ziemnego Iranu, zagrożonego przez oś USA-Izrael.

  Trzeba pamiętać, że Iran jest najbardziej uprzemysłowionym i zaludnionym państwem Bliskiego Wschodu, a jednocześnie ma nieprzystępny teren górzysty i jest strategicznie położony nad Zatoką Perską, z której codziennie idzie na świat 25% globalnego zapotrzebowania w paliwo, w tym 23% zapotrzebowania USA, 90% zapotrzebowania Japonii i 60% zapotrzebowania Unii Europejskiej. Iran również ma dostęp do Morza Kaspijskiego jednego z najbogatszych w paliwo regionów na świecie.

  Mimo tego, że USA wydaje więcej pieniędzy na zbrojenia, niż wszystkie inne państwa na świecie razem wzięte, Rosja i Chiny mają bardzo groźny nowoczesny arsenał, nie tylko łodzi podwodnych, ale również min podwodnych i pocisków sterowanych, na które nie mają obrony lotniskowce, już nie mówiąc o problemie obrony statków mających dowozić wyposażenie i paliwo do zamorskich sił USA. Nie wiele na ten problem mogą zaradzić składy w bazach zamorskich, na wypadek konfliktu USA, przeciwko przeciwnikom na terenie Eurazji.

  Pamiętam jak ktoś wyraził nadzieję, że w przyszłości, historycy nie będą głowić się nad wytłumaczeniem, w jaki sposób doszło do wojny USA, przeciwko Rosji i Chinom po upadku Związku Sowieckiego. Piekło jakie może rozpętać wojna USA przeciwko krajom euroazjatyckim, opisuje przeszkolony w USA, były szef wywiadu wojsk Filipin, generał brygady Victor N. Corpus, w artykule pod tytułem „Wrażliwe Punkty Ameryki” („America’s Acupujncture Points”) w dwu częściach: „Bolesne Ciosy w USA,” („Striking the USA where it hurts,”) i „Maczuga mordercy,” („The assassin’s mace,”) opublikowanych w piśmie „Asia Times,” ostatni w numerze z 20go października, 2006.

  Corpus uważa, że używanie najnowocześniejszej broni przeciwko ludności cywilnej nigdy, nie da zwycięstwa, jak to widać w Iraku i w Libanie. Chińczycy od dawna pracują nad sposobami „pokonania silniejszego przez słabszego przeciwnika.” Podczas gdy
  dochodzi do tego, na przykład taki problem nowoczesnej techniki wojennej, która osiąga tak wysoką sprawność że „jeżeli nieprzyjaciel widzi przeciwnika, to oznacza natychmiastową śmierć tegoż przeciwnika.”

  Z tego powodu Chińczycy i Rosjanie pracują od wielu lat nad sposobem „oślepiania” satelitów w orbitach, systemami natychmiastowego działania, takimi jak pulsowniem elektromagnetycznym i innymi środkami włacznie z „nano-satelitami.” Każdy z dziesięciu wyliczonych przez tego autora systemów może według niego zadać śmiertelnmy cios Ameryce przez obóz chińsko rosyjski.

  USA jest według niego w sytuacji podbramkowej, z której musi szybko wyjść, żeby uniknąć swojej ruiny i odzyskać pozycję przywódcy na świecie i uczynić z dwudziestego pierwszego wieku, wiek amerykański, w najlepszym tego słowa znaczeniu. Victor Corpus kończy swoją analizę sytuacji światowej słowami: „Ameryko obudź się.”
 • @LordConqueror 21:32:19
  To pisuar dązył do ludobójstwa Polaków, zgadzając się na instalacje tzw. tarczy na terytorium Polski.

  Warszawa, dnia 22.02.2007 r.


  OŚWIADCZENIE

  dotyczące: próby zainstalowania tzw. tarcz antyatomowych
  na terytorium RP przez USA

  My, niżej podpisani posłowie na Sejm R.P zwracamy się do polskiej klasy politycznej o zaprzestania uprawiania kłamliwej propagandy dotyczącej próby zainstalowania przez USA tzw. ,,tarcz anty-atomowych” na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Propaganda ta, sprzyja centrom lobbystycznym i organizacjom PR w USA, które działają na zlecenie wielkich korporacji zbrojeniowych. Korporacjom tym, zależy na tym, aby wmówić fałszywie, że tarcze antyatomowe mogą ochronić USA i Europe przed zagrożeniem państw z bliskiego wschodu, tutaj chodzi przede wszystkim o wielomiliardowe zlecenia dla firm zbrojeniowych na budowę utopijnej tarczy, czego dowodem jest, stanowcza odmowa budowy tarcz na terytorium Niemiec, Wlk. Brytanii oraz Kanady przez rządy tych państw. Stanowczo protestujemy przeciwko utajnionym rozmowom miedzy rządem RP a USA, dotyczącym zainstalowania w Polsce tzw. tarcz antyrakietowych. Przypominamy, że ZSRR w swojej doktrynie obronnej przewidywał, że Polska miała być tarczą antyatomową dla Związku Sowieckiego w planach NATO było kompletne unicestwienie wszystkiego co żyje na linii Wisły, Polska i nasz Naród praktycznie znikłby z mapy świata.
  W doktrynie wojennej USA jak widać jest to samo – my Polacy mamy być tarczą antyatomową dla USA. Polska nie może być poligonem doświadczalnym i przyczółkiem wojskowym USA na naszym terytorium. Jeżeli terytorium USA jest zagrożone, to niech amerykanie stawiają tarcze na swoim terenie. USA uprawia kłamliwą propagandę o ataku Iranu na ich terytorium, przecież jak by tak było, to Iran ma tuż za swoją granicą w Iraku blisko 200 tys. obywateli amerykańskich którzy są łatwym celem dla armi Irańskiej? Tarcza przed niczym nas Polaków nie uchroni, to propaganda. Po co politycy odpowiedzialni za takie decyzje w ogóle biorą to pod uwagę? Co nam Polakom, oprócz nuklearnych zagrożeń – da, tarcza antyrakietowa? Polacy, Polska nie może być niczyim satelitą?
  Kanadyjczycy nie zgodzili się na przynależność do planu budowy tarcz antyrakietowych ze względu na wysoki koszt i wątpliwe wyniki testów. Próby z tzw. tarczą trwają od wielu lat, wystrzeliwane rakiety w kierunku tarczy antyrakietowej nie były przechwytywane nawet w ok. 10%. Chyba, że za planem instalacji tarcz antyrakietowych kryje się zainstalowanie w Polsce głowic atomowych, przecież sama tarcza to nie wszystko.
  Mówimy projektom budowy tarcz antyatomowych w Polsce, stanowcze nie!!! Potrzebna jest narodowa dyskusja o doktrynie obronnej RP, a wszelkie programy narzucone Polsce z zewnątrz powinny być odrzucone. Polska i jej terytorium nie może być w przyszłości „teatrem wojennym”, bo przez nieodpowiedzialną politykę władz może zginąć Naród, i bezmyślną polityką, możemy zostawić spaloną ziemię w tej części Europy.
  Poseł:
  Zygmunt Wrzodak ……………. Poseł: Marian Daszyk……………
 • @LordConqueror 23:04:47
  Na rozpalone głowy głupców lub agentów!!!


  Nowa Zimna Wojna?

  Iwo Cyprian Pogonowski

  www.pogonowski.com

  Berliner Zeitung 18 kwietnia twierdzi, że Niemcy i pięć innych państw nie popierają „tarczy” i że sprawą sporną jest czy „tarcza” jest w stanie chronić całej Europy, czy też pogarsza jej zagrożenie. Amerykański specjalista kiedyś przy rządzie prezydenta Bill’a Clinton’a, Philip Coyle, powiedział, że gdyby Rosja instalowała swoją „tarczę” w Kanadzie lub na Kubie, Waszyngton by reagował tak jak Moskwa to czyni w sprawie „tarczy” w Polsce.

  Polska zgadza się oddać pod basy amerykańskie około 3000 hektarów z załogą ponad 2000 żołnierzy amerykańskich-specjalistów od wyrzutni pocisków. Polska ponosi potencjalne ryzyko użycia przeciwko tym dziesięciu wyrzutniom, rozrzuconym po całej Polsce, rosyjskich i chińskich broni nuklearnych. Większość Polaków nie zgadza się na to zagrożenie, ale rząd w Warszawie jest posłuszny Waszyngtonowi. Niemcy, Austryjacy jak i inni Europejczycy nie chcą takiego ryzyka poniosić.

  W czasie pogrzebu Borysa Jelcyna, Moskwę odwiedził były szef CIA. a dziś minister obrony USA, Robert Gates, z wiadomością, że USA planuje instalację systemu tarczy antyrakietowej wzdłuż granic Rosji. Presja ta ma miejsce, ponieważ rosyjska gospodarka, a zwłaszcza energetyka, nie jest sprywatyzowana w ręce międzynarodowych korporacji. Program rozbrojenia nuklearnego jest pod znakiem zapytania na tle Wielkiej Gry o paliwo i o dominację świata przez USA, szczególnie dominację Eurazji.

  W dniu 16 kwetnia 2007, departament stanu opublikował szczegóły instalacji USA w Polsce dziesięciu wyrzutni dalekosiężnych pocisków antyrakietowej tarczy w silosach i stacje radarowe w Czechach, dla kontroli pocisków stacjonowanych w Polsce niby przeciwko zagrożeniu przez Iran i Koreję Północną co jest oczywistym fałszem.

  Amerykanie twierdzą że instalacje, w Polsce nie będą wystarczające przeciwko pociskom ofenzywnym Rosji i Chin. USA jest jakoby gotowe udowodnić to Rosjanom.

  Moskwa zwraca uwagę, że od kiedy 13go grudnia, 2001 rząd Bush’a odstępił od traktatu z 1972 roku Anty-Ballistic Missle (ABM), USA rozbudowuje na granicach Rosji stacje radarowe (w Norwegji) badające loty rakiet rosyjskich i możliwości ich strącania pociskami-interceptorami czyli rakietami przechwytującymi.

  Według Rosjan ani Korea Północna ani Iran nie mają naukowych i technicznejnych możliwośći zagrażać nikomu międzykontynentalnymi pociskami przez nastepne 20 do 30 lat. Moskwa uważa, że USA instalacjami w Polsce chce kontrolować terytorium Rosji do Uralu i wobec tego jest to pogwałceniem układu NATO i Paktu Warszawskiego z końca Zimnej Wojny. Putin określił plan „tarczy” jako zagrożenie dla Rosji i posługiwanie się Europą w celu dominacji świata. Instalacje planowane w Polsce są tylko początkiem instalowania przez USA coraz bardziej ulepszanych systemów.

  Asymetryczne posunięcia Rosji, takie jak przyśpieszenie wznosenia się ich rakiet i stosowanie paliwa w stanie stałym, a nie wolniejszym do odpalenia stanie płynnym, jak też szybsze zmiany w locie poziomo i pionowo, jak i stosowanie lotów poniżej stratosfery gdzie powietrze jest gęstsze.

  Rosyjski szef sztabu generał Jury Balujewski powiedział, że celem USA jest obrona przeciwko pociskom nuklearnym z Rosji i z Chin, w celu osiągnięcia wyjątkowej przewagi obronności USA nad Rosją i Chinami. Rosja do tego nie dopuści nawet za cenę użycia broni nuklearnych, jeżeli sytuacja będzie tego wymagać. W każdym razie Putin obiecuje reakcję astymetryczną. ale bardzo skuteczną.

  Obecnie Rosji głównie potrzeba rozwoju gospodarczego i poprawy problemów społecznych spowodowanym komunizmem i prywatyzacją, oraz sprawą wyborów w marcu 2008, przy końcu kadencji Putina. Rosja chce dalszej poprawy w stosunkach z USA, a nie powrotu do Zimnej Wojny, czego może chcieć Izrael. W Rosji panuje przekonanie, że USA oszukało Moskwę i nie dotrzymało obietnic od upadku Sowietów, a teraz chce narzucić państwom NATO poparcie dla „tarczy.”

  Nicolas Sarkozy i Angela Merkel chcą zbliżenia z USA i nowego zacieśnienia się stosunków trans-atlanftyckich, jak tego chcą neokonserwatyści, żeby hamować wzrost Chin, jako dominującej potęgi w Azji. Unia Europejska i USA nadal stanowią tylko 13% ludzi na świecie, a jednocześnie mają 60% sił ekonomicznych i są gotowi walczyć o swoją pozycję w gospodarce światowej, podczas gdy stosunki ich z Rosją i Chinami pogarszają się, zwłaszcza w Azji Środkowej, gdzie UE chce omijać zasięg rurociągów rosyjskich.

  W roku 2011 ma być powiększony o 3,400 km. kosztem sześciu miliardów dolarów amerykański rurociąg na gaz ziemnny z Baku, przez Morze Kaspijskie do Kazakstanu. Jest to konkurencja z rurociągiem Gasprom’u „Niebieskiego Strumienia-2,” który ma być uruchomiony w 2012 roku. Moskwa opiera się dostawom gazu ziemnego z Azji Średniej do Europy, które to dostawy omijałyby rurociągi rosyjeskie.

  W Europie mało kto wierzy, że system „tarczy” ma sens militarny, a jeszcze mniej ludzi podziela zdanie osi USA-Izrael, o apokaliptycznym zagrożeniu Europy przez Iran. W Paryżu i w Berlinie nie podobają się układy Waszyngtonu z Warszawą i Pragą, zwłaszcza jeżeli mają one prowadzić do odnowienia Zimnej Wojny z Rosją i Chinami. Gorbaczow powiedział, że w całym sporze o „tarczę” chodzi tylko „o wpływy i dominację.” USA zniechęciło się pod rządami neokonserwatystów, do integracji Europy, która nie popierała ataku na Irak. Europejczykom nie podoba się dyktat USA jako tak zwany unilateralizm.

  Układ rozbrojeniowy o współpracy UE z Rosją z 1999 roku prawadopodobnie nie będzie przedłużony, z końcem bieżącego roku. Rosja i Chiny nie pogodzą się z wyrzutniami „tarczy” ani w Polsce ani na Taiwanie. Rosyjscy eksperci uważają, że wyrzutnie „tarczy” mają na celu dać przewagę USA nad Rosją, jakiej nie było czasie stabilizacji w cieniu obopólnego zniszczenia, jaka istniala w podczas Zimnej Wojny.

  Zapowiedzią takich dążeń USA jest nie przedłużenie układu ABM z 1972 roku i obecny kolosalny amerykański program zbrojeniowy, nie tylko nuklearny, ale również program ataków z wielką oprecyzją, tak że z chwilą kiedy USA kogoś zobaczy, to z tą chwilą moze go zabić. Dlatego w opozycji strategia asymetryczna buduje sposoby oślepiania satelitów USA. Rosjanie uważają, że strategia neokonserwatystów w rządzie USA, chce zastąpić dotychczasową „równowagę terroru” za pomocą totalnej wojskowej wyższości USA nad rosyjskim arsenałem nuklearnym.

  W obecnym wyścigu zbrojeń Rosja będzie modernizować swoje ruchome wyrzutnie typu Topol-M-ICBM za pomocą sterowanych pocisów w fazie ostatniej, przed uderzeniem w cel, jak też precyzji systemów do niszczenia pocisków typu systemu „tarczy,” rakietami z wyrzutni na pokładzie samolotów, takich jak TU-160, co będzie kosztować bez porównania mniej, niż ameykańskie systemy podobne do „tarczy,” według Sergieja Rogowa z rosyjskiej akademii nauk.

  Rogow zaleca przeprowadzenie gruntownego sprawdzianu, w jakim stopniu układy rozbrojeniowe zawarte przez Sowiety, odpowiadają w dzisiejszej sytuacji obopólnego wazjemnego nuklearnego zastraszaniu się USA i Rosji. Rogow uważa, że USA i Rosja stoją na progu nowej Zimnej Wojny i że niedługo będzie moda w USA na nową politykę „wstrzymywania Rosji” tak jak to było za czasów Zimnej Wojny.

  Julia Timoszenko odwiedziła niedawno panią Coldoleezze Rice w Wszyngtononie. Według profesora Stephen’a Cohen’a USA stosuje politykę Zimnej Wojny przeciwko Rosji i chce żeby Gruzja i Ukraina weszły do NATO.

  Ludowy Dziennik w Pekinie opisuje, że zanosi się na to, że konflikt między interesami USA i Rosji, będzie długo trwał i będzie wahal się między cooperacją a starciem. Tymczasem ma być powołana przez Bush’a i Putina nowa komisja do studiowania stosunków USA-Rosja, którą to grupą ma kierować dwu Żydów, Henry Kissinger i Jewgeny Primakow.

  W latach 1970tych zniewolona Polska miała być obrócona w teren zapory skażonej radioaktywnie bombami amerykańskimi. Wówczas pułkownik Rydszard Kukliński ratował ojczyznę z narażenierm życia, żeby utrudnić Sowietom dokonania zaskoczenia sił USA, nad którymi sowieckie wojska pancerne miały duża liczebną przewagę.

  Obecnie Polska zgadza się ponieść ryzyko bombardowania nuklearnego przez Rosję i skażnia radioaktywnego, pozwalając na instalacje w Polsce wyrzutni amerykańskich.
  W obydwu wypadkach bombardowanie terenu nie należącego do USA ani do Rosji, daje możliwość tym mocarstwom do porozumienia się w ostatniej chwili i nie dopuszczenia do wymiany bombardowań, w których USA i Rosja zniszczyłyby się wzajemnie w pół godziny.

  Tymczasem w Kyrgyzystanie ma odbyć się spotkanie u szczytu Shanghai Coopreation Organization, postrzeganej jako wschodnie NATO. W organizacji tej oficjalnymi językami są chiński i rosyjski, krajów które opierają się dominacji USA. W tej sytuacji z bezpośredniego powodu budowy amerykańskiego systemu „tarczy,” niestety zanosi się na odnowę Zimnej Wojny.
 • @Wrzodak Z. 10:52:28
  //Obecnie Polska zgadza się ponieść ryzyko bombardowania nuklearnego przez Rosję i skażnia radioaktywnego, pozwalając na instalacje w Polsce wyrzutni amerykańskich.
  W obydwu wypadkach bombardowanie terenu nie należącego do USA ani do Rosji, daje możliwość tym mocarstwom do porozumienia się w ostatniej chwili i nie dopuszczenia do wymiany bombardowań, w których USA i Rosja zniszczyłyby się wzajemnie w pół godziny. //

  Pan ma wiele racji, bo to jest wojna o supremację na świecie, ale żadne z tych państw nie jest jedynie be, albo jedynie broniącą się ofiarą :)
  Faktem jest jednak, że pomimo, iż takie instalacje jeszcze w Polsce zamieszczone nie są (reset Obamy) to nasi słowiańscy bracia, w Kalliningradzie już rakiety w terytorium Polski wymierzyli....
 • @Astra 11:12:27
  A skąd wiarygodna informacja, że ,,nasi bracia słowianie" wycelowali broń atomową z Kalinigadu w terytorium Polski. Proszę tylko o nie podpieranie się ,,autorytetem" Radka Aplleubana.
 • @Wrzodak Z. 11:20:19
  .
  http://www.liveleak.com/view?i=344_1402437515
 • @Wrzodak Z. 11:20:19
  Oki, bez Radka :)))

  //Stany Zjednoczone wyraziły zaniepokojenie rozmieszczeniem przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie. Reakcja Amerykanów na decyzję Moskwy jest jednak bardzo stonowana.
  Rosja rozstawiła rakiety u polskich granicPrzedstawiciele Białego Domu nie zabrali głosu w sprawie rosyjskich rakiet. Żadnego oświadczenia w tej sprawie nie wydał Pentagon. Krótki komunikat amerykańskiego rządu odczytała jedynie rzecznika Departamentu Stanu Marie Herf, ale dopiero wtedy, gdy została zapytana przez dziennikarzy..

  "Wyraziliśmy pod adresem Rosji niepokój jaki mają kraje sąsiadujące. Niepokój, który dotyczy rozlokowania rakiet Iskander w Kaliningradzie. Zaapelowaliśmy do Rosji, by nie destabilizowała sytuacji w tym rejonie"- oświadczyła.

  Amerykańscy analitycy mówią, że rozmieszczenie przez Rosję rakiet Iskander w Kaliningradzie nie stanowi poważnego zagrożenia militarnego dla zachodu. Jeden z ekspertów powiedział agencji AFP, że Moskwa prawdopodobnie chce zastraszyć Polaków, licząc na ich sprzeciw wobec planów budowy amerykańskiej tarczy antyrakietowej.

  Rosja ustawiła rakiety Iskander-M także na swoich południowych granicach. Informację taką przekazał we wtorek wiceminister obrony Arkadij Bachin. Wcześniej resort obrony potwierdził, że kompleksy rakietowe zostały już rozmieszczone w obwodzie kaliningradzkim.

  Rakiety, które znajdują się na północy Rosji, obejmują swoim zasięgiem Polskę, Litwę, Łotwę i Estonię oraz część Niemiec. Te, które dziś stanęły w Kraju Krasnodarskim, mogą niszczyć cele w basenie Morza Czarnego. Na południu Rosji rozlokowano na razie jeden dywizjon wyposażony w kompleksy Iskander-M. Kolejne dwa mają tam trafić w 2014 roku. Moskwa zapewnia, że jej działania nie naruszają międzynarodowych uzgodnień. Jednocześnie rosyjscy eksperci podkreślają, że proces rozlokowywania nowoczesnych systemów rakietowych oraz stacji radiolokacyjnych trwa już od dawna i związany jest z rozbudową w Europie amerykańskiej tarczy rakietowej.
  http://www.dziennik.com/wiadomosci/artykul/stonowana-reakcja-usa-na-rozmieszczenie-rakiet-u-granic-polski
 • P.s.
  Russia’s war games are going on in the country’s western-most Kaliningrad province near the borders with Poland and Lithuania. Thousands of Russian Air and Naval forces as well as paratroopers are taking part in the military maneuvers. Kremlin is using fighter jets, strike helicopters and long-range bombers. In the meantime, NATO’s drills dubbed “Saber Strike 20-14” and “Baltops 20-14” are scheduled to continue for two weeks in the Baltic region. U-S has sent two nuclear-capable B-two bombers to the region. Russia has warned against NATO’s military build-up near its borders as well as the alliance’s expansion towards Eastern Europe.
 • 5 minut Wrzodaka wedlug Müllera
  ---Nie zamierzam z tobą dyskutować. Po adresie do cara Putina dla mnie jesteś kompletnie skompromitowany i niewiarygodny. Nie życzę sobie , żebyś komentował moje wpisy - pomyslal gestapowiec patrzac na dyndajacego Zygmunta .
 • @LordConqueror 12:03:57
  Śmierdzielu usraelski, myślisz, że wszyscy są tu naiwni i możesz grać prymitywnie na ich uczuciach nie ponosząc kary? Domagasz się tu na naszym terytorium obcych wojsk, obcych baz wojskowych, obcej broni nuklearnej i śmiesz kogoś pouczać? Tego, który swoim życiorysem nigdy nie domagał się okupacji obcych Polski w przeciwieństwie do ciebie. Uważasz ,,dobro" z usraela, i napuszczasz Polaków na Rosjan w imię interesów banksterów parchatych z ameryki. Jesteś zaprzańcem Polskich spraw. Głupi nie jesteś, jesteś wyrafinowany podejrzany agent od czarnej antypolskiej brudnej roboty. Swoim działaniem tu na Neonie osłaniasz prawdziwych okupantów Polski. Myślisz, że to ujdzie ci bez karnie, bez riposty? Prawda cię boli.
 • @Astra
  Tusk stracił rozum, czy jakiegoś możnego protektora? Od kilku dni szef rządu robi wszystko, aby bardzo szybko pozbawić się władzy http://wpolityce.pl/polityka/201336-tusk-stracil-rozum-czy-jakiegos-moznego-protektora-od-kilku-dni-szef-rzadu-robi-wszystko-aby-bardzo-szybko-pozbawic-sie-wladzy Ps. Przepraszam ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę bronić kretyna Tuska, choć od zawsze walę w tego żydoszwaba jak w bęben, no i proszę: nie ten piłkarzyna Tusk nie stracił rozumu (przecież on podwórkowiec go nigdy nie miał i mieć go już na starość nie będzie, zgodnie z przysłowiem: czego Jaś się nie nauczył Jan nie będzie umiał/pojmował) i nie robi niczego od kilku dni co miałoby go pozbawić władzy. To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony. A autor tego newsa też naiwnie wierzy, że redaktor Wprost własną piersią bronił laptopa na którym niby coś było, a ABW poczekała na zlot dziennikarzy i kamer żeby w ich obecności pokazać swoja nieudolność i łamanie prawa. Autor naprawdę w to wierzy? Powtórzę, z pałacowego żyrandola spuszczono sznur z pętlą, a tw. Sokrotka Monika czyli Rzecznik prasowy Koszer Nostra oficjalnie podziękowała płemiełowi za współpracę http://www.savetubevideo.com/?v=kryf0HqUG00 i dziś jako posłanniczka przyniosła mu “zdechłą rybę” na śniadanie, a strażnik żyrandola odpalił cygaro i przepił drogim trunkiem… Służby rozdają nowe karty, bo stare się zużyły. To nie zasługa opozycji i fasadowej “demokracji”. To porażka demokracji tej prawdziwej i zarazem opozycji, że to nie oni odwołają Tuska tylko ci co tego kretyna i trampkarzynę “nic nie mogę “namaścili/na piedestał wystawili. Czas zacząć się o naszą Polaków i Polski naprawdę bać a nie triumfować. Tuskowi chodzi właśnie o to by pozbyć się premierostwa i te wszystkie ostatnie sprawy potwierdzają tylko to, że sprawy są reżyserowane aby mógł on odejść suchą nogą i bez odpowiedzialności. Kraj stoi nad przepaścią rola jaką dostał Tusk od swych mocodawców została wykonana reszta si nie liczy…
 • @Kula Lis 62 13:13:41
  //To bardzo naiwna teza. Kretyn Tusk został wrobiony. //
  .....................................................
  //Tuskowi chodzi właśnie o to by pozbyć się premierostwa i te wszystkie ostatnie sprawy potwierdzają tylko to, że sprawy są reżyserowane aby mógł on odejść suchą nogą i bez odpowiedzialności. Kraj stoi nad przepaścią rola jaką dostał Tusk od swych mocodawców została wykonana reszta si nie liczy…//

  Zawsze bardzo sobię cenię pańską opinię, ale.... to jak w końcu? kretyn czy cwany wykonawca swojej roli zniszczenia Polski?
  Wiem, że czas zacząc się bać o Polskę. Nie zgadzam się z tymi co twierdzą, że wszystko jest ustalone i nic sie nie zmieni...
  pozdrawiam
 • @Astra 12:02:55
  Słuchając i wierząc amerykańskiej propagandzie to tak jakby dzisiaj razem z Urbanem, Radkiem, Kalsteinem, Thuskiem razem wziętych słuchać i wierzyć ich wypocinom. W dziesiejszych czasach to propaganda jest bardzo skuteczną bronią, skuteczniejszą od wielu potęznych armii.
  Nawet pani Anne nie nakazała w MSZ zamieszczenia oficjalnego stanowiska Polski w sprawie rozmieszczenia rakiet Iskander wokół Kalinigradu, nie ma też n/t oficjalnego stanowiska władz rosyjskich. A, że Rosja rozmieszcza na ,,swoim terytorium" swoje rakiety to ma do tego prawo w przeciwieństwie do bandy ludobójców z organizacji usrael, którzy rozmieszczają swoje rakiety z bronią nuklearną tam gdzie im się podoba, ostatnio planują na terytorium Ukrainy, by móc chronić biznes potężnych korporacji energetycznych, które są przejmowane na Ukrainie przez bandytów z usraela posługujących się żydo - komuną jak np; Kołomojski, Pńczuk, Jarosz, Jaceniuk, Walcman i inni. Jak dane władze różnych Państw nie wyrażają na to zgody, to usrael w imię demokracji bombarduje dane państwo. To nie Rosja chce instalować rakiety z bronią atomową w Meksyku czy Kanadzie, tylko usrael chce instalować tą broń w krajach swoich niewolników jak Polska, Ukraina, Litwa, Łotwa. Proszę zauważyć ile różnych wyrzutni atomowych na świecie ma usrael, a ile Rosja, proszę podać skalę.
  Proszę nie odbierać moich wypowiedzi, że jak jestem przeciw komuś to jestem za innym. Byłem i jestem za prawdziwą Niepodległością Polski, za prawdziwym Suwerennym Narodem Polski i jestem wrogiem pasożytnictwa kogokolwiek na naszych państwie i narodzie.
 • @Wrzodak Z. 13:29:44
  No niby tak, na swoim terytorium mogą rozmieszczać gdzie chcą...
  Pytanie dlaczego my, na swoim terytorium nie możemy rozmieszczać, czego chcemy? :)
  Dlaczego będąc w takim strategicznym położeniu, nie posiadamy własnej broni atomowej, to na pewno ostudziłoby zapędy wielu "nacji" :)))

  //Proszę nie odbierać moich wypowiedzi, że jak jestem przeciw komuś to jestem za innym. Byłem i jestem za prawdziwą Niepodległością Polski, za prawdziwym Suwerennym Narodem Polski i jestem wrogiem pasożytnictwa kogokolwiek na naszych państwie i narodzie//

  No i to jest pocieszające, że nawet kiedy Polacy różnią w swoich poglądach, są za suwerennością Polski....
 • @Astra 14:06:22
  No właśnie dlaczego nie mamy swojej broni atomowej? Wtedy moglibyśmy tak jak inni rozmieszczać ją tam gdzie tego sobie życzymy jeśli chodzi o nasze terytorium. Jeżeli mamy instalować obcą broń na swoim terytorium wraz z wyłaczeniem 5000 tys. ha naszej własnej ziemi pod obce wojska, to tym samym sami stwarzamy dla siebie wielkie niebezpieczeństwo.
  Silna system obrony własnego terytorium to wiarygodność władz tego Państwa w świecie.
  Polska musi prowadzic własną podkreślam własną politykę obronną, gospodarczą, ekonomiczną, zamiast wykonywać polecenia innych mocarstw, Niestety, ale obecne elity to pachołki, pieski gończe ameryki. Dziś Miller, Kwas, są pro-zachodni a takich jak ja nazywają ,,ruskimi agentami". Agenci jak już raz dali się zwerbować przez obce wywiady, zawsze będą agentami i nie ważne dla kogo obcego będą pracować. Obcy agent będzie wiernie służył obcym, kosztem własnego Państwa.
 • @Astra 11:12:27
  //to nasi słowiańscy bracia, w Kalliningradzie już rakiety w terytorium Polski wymierzyli....//

  A Ty byś czekała?
  Pan poseł dość łopatologicznie odniósł się do tematu. Czego jeszcze trzeba? Żeby gnoje odpalili bombkę verso Wschód a wtedy ci dopiero zorganizują obronę?

  To my, wielki i dumny Naród zostalismy rozmontowani bez jednego wystrzału. Podniecamy się wizytą jakiegoś kenijczyka, który oprócz sloganów nie ma nic do zaoferowania. Odleciał tym swoim samolocikiem, chroniony przez całą machinę syjonistyczną a my ciągle jesteśmy w czarnej dupie. I nasi administratorzy liżą tę dupę i się nawet nie wstydzą.

  Putinowi i Rosji trzeba patrzeć na łapy. Pisałem o tym wyżej.
  Niemcom też trzeba patrzeć na łapy. Ale Wszyscy widzą tylko czołgi putina, które nie chcą nawet wjechać na Ukrainę a nie widzą niemieckiej inwazji, tej "pokojowej". Wykupili polskie cukrownie, żeby je zamknąć i cukier przywozić z Bavarii. Mało? To tylko przykład, namacalny. A ile jest innych geszeftów, o których mało się mówi?

  A tu pojawiają się gostki, którzy mówią, że "z Niemcami mieliśmy tylko 2-3 wojny". "Polacy - nic się nie stało!"
  Czyli te żydy, co opanowały dobrych Niemców są w prawie. Ichnim prawie.

  Dość. Nie chce mi się pisać do idiotów.
 • @LordConqueror 13:13:14
  Lordzie, czekam cały czas na odpowiedź na te kilka przypadkowych pytań, które postawiłem. No i gdzie jesteś?
  Już nawet słowotok ci się zaciął?...
 • @LordConqueror 13:15:58
  Przesadziłeś.
  Udowodnij.
 • @LordConqueror 12:03:57
  //Nie zamierzam z tobą dyskutować. Po adresie do cara Putina dla mnie jesteś kompletnie skompromitowany i niewiarygodny. Nie życzę sobie , żebyś komentował moje wpisy.//

  :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))0
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:37:17
  A Ty co znowu? obiadu nie zjadłeś?
  Wymierzyli te rakiety, zanim się zaczęła zawierucha na Ukrainie!
  To co? okazuje sie, że mam rozumieć Putina, bo Polska jest największym zagrożeniem Rosji? No biedny Putin... i ta straszna niebezpieczna Polska!!

  //Ale Wszyscy widzą tylko czołgi putina, które nie chcą nawet wjechać na Ukrainę a nie widzą niemieckiej inwazji, tej "pokojowej//

  Guzik mnie obchodzi, czy wjadą, czy nie.
  Dostrzegam niemiecką inwazję, napisałam o przejęciu polskiego węgla właśnie teraz, to co mi tutaj jakieś poglądy wpierasz na siłę!!
  Jak chcesz podyskutować z gostkiem, to proszę bardzo, na razie to mnie nawtykałeś!

  //Dość. Nie chce mi się pisać do idiotów.//

  Obejdzie się...
 • @Astra 14:06:22
  //Dlaczego będąc w takim strategicznym położeniu, nie posiadamy własnej broni atomowej, to na pewno ostudziłoby zapędy wielu "nacji" :)))
  //

  Odpowiedziałem Ci wyżej.
 • @Wrzodak Z. 14:27:06
  //Dziś Miller, Kwas, są pro-zachodni a takich jak ja nazywają ,,ruskimi agentami". //

  To pan nie jest ruskim "agentem"?... :D))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:56:48
  No i co z tego, że odpowiedziałeś?
  Co to jedyny autorytet tutaj jesteś?!
  Chciałam poznać zdanie pana Wrzodaka..
 • @Astra 16:53:52
  ///Dość. Nie chce mi się pisać do idiotów.//

  Ale Ty pełnokrwista baba jesteś... :))

  //Wymierzyli te rakiety, zanim się zaczęła zawierucha na Ukrainie!//

  No pewnie. Bo oni wiedzą co w trawie piszczy. Nam trochę później podali wiadomości. A gdzie nasz Wywiad i Kontrwywiad? W Telaviv?

  //napisałam o przejęciu polskiego węgla właśnie teraz//
  I chwała Ci!

  Zwykle napuszczają nas na wilka a lis buszuje w kurniku.

  //Obejdzie się...//
  :D))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @Astra 17:02:24
  //Co to jedyny autorytet tutaj jesteś?!
  Chciałam poznać zdanie pana Wrzodaka.//

  Ja?... Ja mały pikuś jestem...
  Czasami coś napiszę jak mnie ktoś wkurzy.

  A Lord przegiął pałę. Nie odpowiada.

  Wątki mu się skończyły? (no dobra... poczekamy na nowe gotowce :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:09:55
  //Ale Ty pełnokrwista baba jesteś... :))//

  Z hemoglobiną u mnie wszystko oki, ale ja żadna baba nie jestem :))
  Baba jakas tam to się produkuje na mój temat, u blogerów, którzy mnie zbanowali... mimo, że u mnie nikt bana nie ma.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:20:09
  //A Lord przegiął pałę. Nie odpowiada.//
  No popatrz, a przed chwilą widziałam, że był na blogu... może się jeszcze odezwie, jak na Lorda by przystało :))

  //Czasami coś napiszę jak mnie ktoś wkurzy.//

  Coś takiego, jakie Ty masz podobne zachowania do mnie, z poglądami trochę gorzej, ale...
 • @Astra 17:20:54
  //mimo, że u mnie nikt bana nie ma.//
  No zobacz... To tak jak u mnie :)))))

  //ale ja żadna baba nie jestem :))//

  Jednak facet... Tak czułem :) (Och, ci anonimowi blogerzy...)

  PS. //Z hemoglobiną u mnie wszystko ok//
  U mnie też. Miałem poziom czerwonych ciałek jeden z najwyższych w UW. NATO też ma chyba te wiadomości... Nie żart. Kiedyś byłem sportowcem.
 • @Astra 17:20:54
  //....u blogerów, którzy mnie zbanowali... mimo, że u mnie nikt bana nie ma.//

  Są tacy?... A to paskudy... :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:50
  //Jednak facet... Tak czułem :) (Och, ci anonimowi blogerzy...)//

  Potrójne ... ba, nawet poczwórne zabezpieczenie ... tajnos agentos....wywiad tak ma:))
 • @Astra 17:48:16
  //tajnos agentos....wywiad tak ma:))//

  No tak... Nowe wcielenie Mata Hari...

  Ukłony.
  Ale z kim ja muszę pracować???

  Całe szczęście, że mam mało czasu...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:59:39
  //Całe szczęście, że mam mało czasu...//

  No, ale Lordowi mógłbyś odpowiedzieć, co? :))))))))))))))))))
 • @Astra 18:09:45
  To chyba "Lord" powinien mi odpowiedzieć.

  Ja zadałem pytania a on się wymixował. Za trudne były? :))))))

  Ciao Mata :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:13:26
  No to Ciao... niech Ci będzie :)))))
 • @LordConqueror 18:42:31
  //Ale konkretny mały kraj nie znajduje się ani w ''my'', ani w ''oni''. W ten sposób organizuje się szeroką publiczność pożytecznych w dwóch wrogich obozach. I dostaje się niby patriotycznie pobudzoną, ale faktycznie piątą kolumnę, która opanowana przez globalne paranoje nie umie myśleć partykularnie, kategoriami interesów swojego kraju, które mogą być niuansowane i realizowane w różnych konfiguracjach.//

  Z pierwszym zdaniem, pełna zgoda.
  Natomiast... jeśli chodzi o globalistów, to Lordzie, wg mnie to nie jest paranoja, może czasem lekka przesada, ale paranoja na pewno nie...
 • @LordConqueror 18:42:31
  // kończy się anihilacją Polski. Jest nie do pomyślenia bez likwidacji Polski//

  Puknij się w czerep
  Polska (oficjalnie) trwa od 1 000 lat. A tak naprawdę dużo wstecz.

  Polska zawsze była i zawsze będzie.
 • @LordConqueror 18:42:31
  //...zawsze będą posługiwały się (w wojnie informacyjnej) paradygmatem zagrożenia świata przez syjonizm, pomijam ile w tym prawdy,...//

  A ile w tym prawdy?...
 • Polemiczna akcja Lorda
  .
  http://www.youtube.com/watch?v=S40ymOrl_eM
 • @LordConqueror 19:14:38
  // Po pierwsze dlatego, że żaden ''mały'' człowiek w małym kraju nie ma dostępu do pełnej wiedzy i z konieczności ''konfabuluje'' większość zagadnienia, a po drugie, globalny punkt widzenia sam z siebie przenosi w dziedzinę ułudy i w jego perspektywie lokalne problemy są odrealnione, zideologizowane. //

  Wypraszam sobie, ani mały człowiek, ani mały kraj, a już na pewno nie jestem wariatką ! :)))
 • @LordConqueror 19:58:39
  //Jak się człowiek nałyka za dużo teorii globalnych, to staje się bezradny i ''obok'' własnych problemów//

  Tu się zgadzam, tyle, że nie teorii ale wiedzy, ale fakt, to może czasem obezwładniać.
  Nigdy nie zmienię zdania, że ludzkość to coś więcej jak kilkuset skur..w, którzy chcą potrząsać całym światem.. To dziadostwo, które nawet miesza sie do populacji świata, panowie życia i śmierci !!! ... powinien ktoś w końcu zlikwidować, zneutralizować, noo odstrzelić kurna i tyle:)))
 • @LordConqueror 19:26:59
  Pieprzysz...

  Zapytałem;

  //@LordConqueror 18:42:31
  //...zawsze będą posługiwały się (w wojnie informacyjnej) paradygmatem zagrożenia świata przez syjonizm, pomijam ile w tym prawdy,...//

  A ile w tym prawdy?...//

  Odpowiedz.
 • @LordConqueror 22:01:42
  Piskorz :)))))))))
 • @LordConqueror 22:34:48
  No to powtórzę - "piskorz". :)

  Nie przejmuj się Lordzie, ja na co dzień doświadczam ostracyzmów.
  Kto mnie bierze za agenta, kto za Polaka. A ja mam to w 4literch. To co mi siedzi w głowie to jest moje a reszta może mnie tylko zirytować albo rozśmieszyć.

  Trochę muzy, rzadko to robię.
  http://www.youtube.com/watch?v=KCMMhXhhnF8&feature=player_detailpage
 • @LordConqueror 23:54:10
  Jakiś koncert na dobranoc :)))


  http://www.youtube.com/watch?v=9gdTCKax7x0
  Lordzie... no ale ten taniec irlandzki? chyba... to Ty takie ciacho jesteś? :)))))
 • @LordConqueror 00:26:50
  Niee noo... jeszcze bis? :)))) Dzięki !!
  Dobranoc :)
 • A mnie zastanawia inna rzecz.
  Nagranie jest sprzed roku podobno? To czemu dopiero teraz je upubliczniono? Są ku temu jakieś powody inne niż rozgrywki? Jakaś wiadomość mnie ominęła (chodzi o powody opóźnienia)?
 • Astruś & Lo(r)dzik
  Znalezione w sieci
  .
  " Ciekawe że oddelegowane tutaj antypolskie skurwysyny (jak ten lord czy astra) jakoś nam zamilkli???
  Bo oni dobrze wiedzą, że jest gra o finanse Polski. Ja akurat Belki czy Sienkiewicza o patriotyzm nie podejrzewałem, ale chyba byłem w błędzie. Faktem jest że za próbę wyrwania Polski z pod dyktatu banksterstwa to im się medal należy z punktu" *  * autor --vortex 19.06.2014 23:54:57
  zrödlo : Kasyno_Leon23 , zaplecze .
 • @LordConqueror 23:54:10
  Nie lubisz panka?

  No to masz coś bardziej klasycznego:

  http://www.youtube.com/watch?v=R3iDeIq3j6Y&feature=player_detailpage
 • @Max von Stirlitz 10:03:26
  Też się zgadzam z tym komentem Max.

  Całkiem niechcący chłopaki zaczęli myśleć po gospodarsku. Wypadek przy pracy.
  Może jeszcze nie jesteśmy tak do końca skurwieni? Chociaż po Belce - co miesiąc wypad do Bazylei po wskazówki i po Bartku, którego jedyne kwalifikacje to status wnuczka TEGO Sienkiewicza spodziewać się niczego dobrego nie można.

  Chyba namówię Pana Wojtasa, żeby znowu pociągnął PRS. Jest czas, bo dupki, także neonowe, padły na pysk i policzkami szlifują asfalt.

  Jaka pogoda w Bayern?
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:13
  .
  Sloneczko , piweczko , papierosik i kopana , w morde ..
  Pojechalem ostatnio za ostro u Waszmosci , prosze darowac .
  Hazard to nalög i w plecy.
  W pale sie nie miesci .
  Ja mysle, ze Hiszanie ustawili porazke . Angole licza na wloski cud a Ruscy juz maja baty po powrocie do ojczyzny .U szkopöw swieto , cieszyli sie wczoraj z porazki angoli i nawet nie potrafili tego ukryc .Miejscowa ARD i ZDF nadaja po kilka godzin dziennie.
  Szkopy ida na mistrza bo obiecali Szumiemu .
  Zmech Wroclawski wröcil w przebraniu , gut , ciesze sie bo to zdolny-pierdolniety i przy wlasciwej obröbce skrawaniu moze byc pociecha dla Kasyna_leon23.
  Yeaaahhhhhh...
 • @Max von Stirlitz 11:16:02
  Zacznę od końca.

  "Zmech" to nie jest rendżer. No chyba, że mają więcej rendżerów po całym świecie. Ale będę czujny :)))

  //Sloneczko , piweczko , papierosik i kopana , w morde ..//

  Ja jestem zawsze wygrany bo nie mam telewizora :)
  Jakbym miał to to pewnie jak Ty :)) Piłka kopana mnie nie podnieca. Mieszkałem za szczeniaka w internacie oddalonym 150 metrów od korony stadionu. Wstęp gratis. Poszedłem tylko na jeden mecz Zawisza - Górnik. I więcej nie chodziłem.
  Mecze oglądam tylko jak grają nasi. Obowiązek.

  //Szkopy ida na mistrza bo obiecali Szumiemu .//

  No to niech wygrają skoro obiecali. Szumi to duży gostek.

  //bo to zdolny-pierdolniety i przy wlasciwej obröbce skrawaniu moze byc pociecha dla Kasyna_leon23.//

  Banowałem go już parę razy ale nigdy definitywnie. I dobrze bo każde nowe wcielenie jest lepsze od poprzedniego. Zobaczymy na jaki pozom teraz wskoczy? :)))))))))))
  W każdym razie ma tylko miesiąc urlopu. Inni mu nie dają to ja muszę zadbać :))))))))))))
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 11:37:44
  .
  Zmech Wroclawski reinkarnacja ?
  Nie wierze , facio jest niereformowalny chyba , ze to jest tajna bron feldmarszalka Riczarda von Koali ...
  8-)
  Ernest ad Novum , korespodent wojenny z Ukrainy juz wyczul pismo nosem .Bedzie wojenka na zapleczu , ale moge sie mylic .
  Ciezka masz Waszmosc prace i to jeszcze jako woluntariusz , bycie Prezesem wsröd takiej sielanki towarzyskiej to czysta przyjemnosc .
  Nic tylko pozazdroscic.
  Jak tam jureczek , przelknal publikacje i nie jedzie Waszmosci kolo piöra w pretensjach ?
  Przedruki jednak maja swoja wymowe , a to strasznie honorowy gostek i bardzo wrazliwy na punkcie wlasnej reputacji .
  Jest ryzyko jest zabawa .
 • Mr. Lord_Conqueror 22:27:31
  .
  Analiza zajebistego siwi Snopka z Grodziska i jego patriotycznej,protestanckiej twörczosci literackiej nie pozostawiala zludzen .
  Koles ma takie pojecie o Irlandii i jej historii , wlaczajac IRA , jak ja o abstynencji - pomyslal Stirlitz .
  ---Odjechales Müller za daleko , o jeden oböz wypoczynkowy za daleko - skonstatowal sytuacje Max, naturalnie martwiac sie o gestapowca .
  --- Cöz to tylko bukiet zwyklych röz - dokonczyl monolog wstawiajac kwiaty do wazonu na nagrobku Standartenführera .
 • @Max von Stirlitz 12:00:13
  //Jest ryzyko jest zabawa// :))))))))))))))))

  No właśnie. Normalny facet do normalnego funkcjonowania potrzebuje adrenaliny. Baby ponoć testasteronu :)

  Ja nie robię nic ważnego. Daję tylko moje nazwisko i twarz. Jak mnie będą chcieli odstrzelić to zrobią to.
  Chłopaki z Powstania wystawiali się bardziej.
  Ale właśnie otwarte działanie ich boli. Sami pochowali się za firmami, rządami, bankami etc.


  //ze to jest tajna bron feldmarszalka Riczarda von Koali ...//

  A kto to? :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  //bycie Prezesem wsröd takiej sielanki towarzyskiej to czysta przyjemnosc . //

  Zycie to nie jebajka. Trza swój krzyż dźwigać..


  //Jak tam jureczek//

  Nie wiem, pewnie jeszcze na robocie. Spytam go gdzie wtedy był jak go nie było :)))))
 • @Max von Stirlitz 12:30:40
  Mało ludzi potrafi mnie rozbawić.
  Jesteś na dobrej drodze :)))
 • @bez kropki 09:37:30
  Tak kropko, nagranie jest sprzed roku... i podobnie jak Ty i wielu zastanawiamy się, kto za tym stoi... chociaż niektórzy mają gotową odpowiedź, ja nie wiem...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:13
  Zgadzasz się z "tym" komentem?
  //Ciekawe że oddelegowane tutaj antypolskie skurwysyny (jak ten lord czy astra) jakoś nam zamilkli???//
  Naprawdę, miło było to usłyszeć ....
 • @Astra 13:26:12
  Nie wydziwiaj.
  O treści mówiłem nie o osobach. Ja przecież też jestem "agentem".
  Skoro ktoś tak Cię określił to znaczy, że jesteś ważna.
 • Mr. Lord_Conqueror 22:27:31
  .
  P.s.
  Konkurs Snopka z Grodziska i rozstrzygniecie :
  Tak więc jury w składzie: Gabriel Maciejewski, Lucyna Aninowska-Maciejewska, Agnieszka Słodkowska, Tomasz Bereźnicki i Hubert Czajkowski, postanowili nie przyznawać żadnej nagrody w kategorii „Kresy”, nie przyznawać żadnej nagrody w kategorii „Święci”, oraz przyznać jedną, trzecią nagrodę w kategorii „Bitwy”. Nagrodę tę w wysokości 2000 zł pomniejszoną o podatek otrzyma Krzysztof Budziejewski za pracę zatytułowaną „Żyrzyn 1863”.
  .
  8-))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:29:19
  No jasne.. w tym komencie nic nie ma o agenturze...
  Ty podobno dbasz o to, żeby nie ubliżać innym, takie masz zasady, śmiechu warte...
 • Astra
  .

  Zawsze twierdzilem , ze blogowanie musi byc platne , jak u napletka igora Jelenia janke z bardachy GmbH .
  Plus komentarze .
  Droczki , foszki i gra pöslöwek , nie wiem czy pamietasz polska zabawe a tak to :
  chyzy röj albo böj w hucie .
  .
  Nie martw sie az tak , nie lubie jak jestes smutna ..
  Dobra dziewczyny jestes tylko po co odbierasz wszystko tak osobiscie ?
  Prowadzac blog powinnas sie liczyc , ze wszelkiej masci holota bedzie w komentarzach obecna .
  Spryt nie chcial Cie obrazic , to meskie sprawy .
 • @Max von Stirlitz 13:47:15
  Tak się poczułam, jak by ktoś kubeł gówna na mnie wylał...
  Jestem smutna...
  Co innego Ad Novum, ten jak się poczuje urażony to już randżera nie ma... ale ja? nic sie nie stało... pieprzyć takie męskie sprawy !!
 • @Max von Stirlitz 13:34:56
  //Tak więc jury w składzie: Gabriel Maciejewski...//

  korylus? No to niezłe Jury :))))))))))))))))

  Ten dupek, tu na NE, chciał zakładać "dynastię Kaczorów". Poczynając od Marty. Świetnie się prowadzącej młodej rozwódeczce z Zopot.

  Jak go obśmiałem to co zrobił? Zgadnij :))))))))))))
 • @LordConqueror 14:04:55
  To nie jest pierwszy raz Lordzie... już tu kiedyś taki "miły, ceniony bloger" spec od cywilizacji, też mi coś podobnego powiedział...
  Zastanawiam się, po co mi to? żadne blogowanie nie jest tego warte...
 • Astra 13:57:49
  .
  jak to nie ma ? Zmech Wroclawski jest reinkarnacja . Ojjjj cosik zakrecona dzis jestes , a moze lewa nözka z lözka wstalas , albo pada ?
  Ernest ad Novum juz wysledzil Wroclawskiego wiec szykuje sie wojna na zapleczu Kasyna_leon23 .
  Wiesz ile umoczylem w Mundialu ?...i tez musze jakos zyc .
  --- (...cenzura...) i powinnas ( ....cenzura...) --- spocony dokonczyl Stirlitz .
 • @Astra 13:57:49
  //Co innego Ad Novum, ten jak się poczuje urażony to już randżera nie ma... ale ja? //

  Ty jesteś pod specjalną ochroną. Walcz bo jesteś Baba z jajami.
  Ukłony.
 • @LordConqueror 14:00:31
  //Wniosek jest tylko jeden Stirlitz: nie czytaj idiotów jak nie chcesz ochujeć.//

  I znowu się z tobą zgadzam! (aż mnie to martwi...:))))

  Jak jeszcze trochę nad tobą Lordzie popracuję to może dołączysz do żywych?

  No nic, będę się starał :))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:25
  Nie zamierzam z nikim walczyć, a chamstwo obchodzę szerokim kołem, tak było zawsze.
  Wezmę przysznic, zmyję to gówno... i pójdę do przyjaciół.
  Ukłony :(
 • @LordConqueror 14:18:23
  Korylus to mentalny oszust i wodolejca.

  Myśli,że znalazł sobie sposób na życie, pieprząc głodne kawałki i organizując "spotkania autorskie".
  Żałosny pozer.
  Jakbym miał więcej czasu na stukanie w klawiaturę to taki korylus mógłby mi co najwyżej buty czyścić.
 • Mr. Lord_Conqueror 14:18:23
  .
  Bzdury . Nie masz danych o CV Snopka z Grodziska . Tworzenie basni to nie odklamywanie historii .Zapytaj Andersena moze dostaniesz odpowiedz .Jest luka na rynku wiec gosciu umiejetnie z niej korzysta .Przy slowie basn juz masz zgrzyt a reszta to kwestia kasy . Facio tanczy na linie w cyrku by miec na rachunki .A czy to Filip czy Konopie , tego powiem szczerze -nie wiem .
 • @Astra 14:21:57
  // i pójdę do przyjaciół.//

  Czyli poszukasz mojego nr tel w necie? Gdzieś tam jest... :))))
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:56
  .
  Orczyk w plecy zwany swojsko banikiem . A co mial innego zrobic ?
  Staly fragment gry w wydaniu miszcza basni o misiu . A leszcze lykaja jak pelikan ryby .
 • Mr Lord_Conqueror 14:41:13
  .
  8-)))))))))))))))
  Bujaj sie Müller...
 • Mr. Lord_Conqueror 14:47:15
  .
  Gut . Nie zapominaj o niemieckiej dycyplinie w archiwum a basnie i wasnie to mozesz sanitariuszce Ninoczce opowiadac , widze ze towar juz dostales ..
  Chcesz wierz , czytaj kupuj , masz prawo tylko mnie kitu chinskiego w wydaniu Snopka z Grodziska nie sprzedawaj . Nie wchodze .
  Kupiles jego ksiazki czy wypozyczyles w bibliotece bo nie wiem ???
  Marek Hlasko to jest pisarz a nie Snopek .
 • @Max von Stirlitz 14:41:46
  Właśnie... Ale ja nie jestem leszczem. Z ryb jadam zwykle sandacze i karpie.

  Pierwsze bo lubię łowić a drugie bo są smaczne i niedoceniane. A jak zrobię to wszystkim smakują :)

  Każdy powinien znaleźć sposób na życie. Ale na oszukiwanie ludzi się nie zgadzam.
  Czasami mógłbym napisać coś więcej ale hamuję się. Za dużo nieprzygotowanych. No i hasbarka nie śpi :))))))))))))))
 • Mr. Lord_Conqueror 14:47:15
  .
  Ty chyba nigdy na Wyspie krölowej Elki nie byles stad teoretyczne ujecia zgadnienia stary Przyjacielu wirtualny . Pojedz , wynajmij szalas idz do pracy , wtedy bedziesz pisal essaye .
  8-)
  Poznasz Anglie i jej basnie .Na pewno zrozumiesz , tak mysle przeciez jestes inteligentny facio, nespa ?
 • @LordConqueror 14:57:09
  No właśnie...
  Tylko chciwcy żerują na chciwcach...

  Mnie dziadek uczył, że jak nie posieję to nie zbiorę. I będę głodny.
  I miał rację.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 14:57:24
  .
  Z grzyböw i ryb , pamietam jak jezdzilismy ,technika w obu wyprawach byla podobna , lubie tatara z mlodej kröwki plus mrozona siwucha i Naprzöd Janöw , taki kiedys byl klub hokejowy .
  To tylko basnie i nie masz wplywu .Ebenezer Rojt zajmuje sie zawodowo Snopkiem i powiem Waszmosci , ze wydaje sie to az nadto dziwne .Widocznie przystal do parchöw bo kto mu by wydrukowal te brednie ?
 • Mr. LordConqueror 15:15:52
  .
  ---Z Orbisem Müller czy z Gromada , pytam bo nie wiem ????
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 15:03:41
  .
  Möj dziadek mial wiele wspölnego z Waszmosci .Mnie uczyl , ze jak nie postrzele i nie zakopie to bede glodny .
  I mial racje .
  8-)
 • @Max von Stirlitz 15:15:18
  Snopek tu kiedyś był, już nie pamiętam...

  Tatarek dobra rzecz, dobrze się na niego wlewa :)

  // Naprzöd Janöw , taki kiedys byl klub hokejowy .//
  Domniemywam, że gdzieś na południu masz korzenie. Hokej na północy prawie nie istnieje. Był kiedyś BKS i wyżej Wybrzeże... Ale to już historia.
 • Mr.LordConqueror 15:28:12
  .
  ----Mnie nie przeszkadza , ze lubisz czosnek i sprytnie znalazles sobie miejsce wsröd Polaköw , widocznie lubisz to co robisz i masz dobrze placone za prace .Nie mam rasowych uprzedzen , szczegölnie do murzynöw , lubie jednak jak asfalt lezy na swoim miejscu .
  Przypadek Twojej nacji jak wiesz z historii niemieckiej jest znany . Z Toba mialbym dylemat - ale mysle , ze puscilbym Cie wolno .
  Nie nie nie w kominie
  po prostu wolno
  Tak jakos by wyszlo Müller - zakonczyl Stirlitz
 • @LordConqueror 15:21:19
  //'Syjonizm'' jest najłatwiejszym systemem do obalenia.//

  ŁoMatko?....

  Powiedz jak to zrobić i już wskakuję w auto i do ciebie dołączę i dogadamy szczegóły :)))))))))))))))))))))))))))

  // masz błędne pojęcia, wcisnęli Ci politgramotę //
  Prze całe moje młode życie, jak uczęszczałem do szkół, próbowali mi coś wciskać. Tępy byłem i może dlatego mi się udało nie zwariować.

  // o całej rzeczywistości rynku, jako rozpiętej między chciwością i strachem. //

  Z pewnością jest inaczej a ja się, jak zwykle, mylę.
  No to opowiedz mi o tej "całej rzeczywistości rynku". Może na starość w końcu czegoś się nauczę? :)))))))))
 • @LordConqueror 15:23:06
  ///zadzwonię do mojej córki, która tam studiuje prawo //

  To ty masz już taką dużą córę? I jeszcze na Prawie... No no...
  A ja myślałem, że sam dopiero zdałeś maturę... :)))))))))))))))))))))))))))))
  Jak to jednak pozory mylą...
 • @Max von Stirlitz 15:24:21
  No... To nasi dziadkowie pochodzą z tej prześladowanej nacji goyów.

  Mój Dziadzio zostawił, oprócz dużego gospodarstwa, "dobre" niemieckie pochodzenie. Przysługiwało wszystkim urodzonym pod kajzerem. Paru kuzynów skorzystało.
  Ledwo skończyła się tzw. I Światowa i już trza było walczyć o Wielkopolskę. No... Ale nie dał się zabić, spłodził 11 dzieciaków i dzięki temu mogę z Tobą konwersować.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 15:40:16
  .
  Naprzöd Janöw to toast po grzybobraniu czy wedkowaniu , zwykle w ustronnym zacisznym miejscu , nie myl tylko z dziupla w drzewie .
  8-)
  Z drzewem genealogicznym jest troche balaganu ale mysle , ze bedzie okey .
 • @LordConqueror 15:28:12
  //Wszyscy dziadkowie gojów uczą tego samego, dlastego jest jak jest.:))) I wnuczkowie emigrują:))))//

  Bez komentarza. Pozwolisz, że się oburzę?...
 • @Max von Stirlitz 15:46:36
  //Mnie nie przeszkadza , ze lubisz czosnek i sprytnie znalazles sobie miejsce wsröd Polaköw , //

  Lord - Starozakonny?

  No być nie może...

  Lordzie! Co ty na to? :))))))))))))
 • Mr. LordConqueror czyli Zenon z Elei
  .
  Achilles i żółw
  Achilles i żółw stają na linii startu wyścigu na dowolny, skończony dystans. Achilles potrafi biegać 2 razy szybciej od żółwia i dlatego na starcie pozwala oddalić się żółwiowi o 1/2 całego dystansu. Achilles, jako biegnący 2 razy szybciej od żółwia, dobiegnie do 1/2 dystansu w momencie, gdy żółw dobiegnie do 3/4 dystansu. W momencie gdy Achilles przebiegnie 3/4 dystansu, żółw znowu mu "ucieknie" pokonując 7/8 dystansu. Gdy Achilles dotrze w to miejsce, żółw znowu będzie od niego o 1/16 dystansu dalej, i tak w nieskończoność. Wniosek: Achilles nigdy nie dogoni żółwia, mimo że biegnie od niego dwa razy szybciej, gdyż zawsze będzie dzieliła ich zmniejszająca się odległość.

  ---Müller ty juz wiecej nie pal - blogo upalony Stirlitz usmiechal sie .
 • Mr.Lord_Conqueror 16:14:36
  .
  ---Po co ? wystarczy jak wypuscisz pytona z terarrium - przerwal niemiecka cisze Stirlitz
  --- I tak nie uwierza ...- rozplakal sie Müller .
 • @LordConqueror 16:05:45
  Pozwolę się nie zgodzić
  Własność jest bardzo istotna, daje poczucie bezpieczeństwa. Ale pewne rzeczy nie mają prawa być prywatne. Należą do WSZYSTKICH. A teraz nagle okazuje się, że światowi złodzieje za drukowane z powietrza "pieniądze" wykupują wodę i wszystko co związane z nią. Przypadek?..

  //A ja wiem, jak odbudować szlachtę//
  Nie jestem zainteresowany. Urodziłem się Chłopem i zmiana statusu mnie nie interesuje. I uważam, że należę do elity.
 • @LordConqueror 16:14:36
  Frank Zappa

  http://www.youtube.com/watch?v=ynBauAf0Sec
 • @LordConqueror 16:14:36
  Jaka 'aberracja"?...
  Czy ja zrzuciłem ci kiedyś czosnkowość?
  Max zapodał, dlatego prosiłem o ustosunkowanie...
  Tylko tyle :)

  A "endeków' to za co?
 • @Max von Stirlitz 16:14:58
  //--Müller ty juz wiecej nie pal - blogo upalony Stirlitz usmiechal sie //

  Racja, skonstatował Spiritek i wyciągnął następnego Chesterfielda...
 • Mr. Lord_Conqueror 16:24:45
  .
  Odpusc .
  Zaraz bedzie meczyk i jak ten gosc w Nic smiesznego przyjada kumple i bedziemy borowac dziury .
  Spiryt ma wlasne zdanie , Ty masz swoje .
  Jak nie pojmuje wlasnosci a dobrze jako chlop poznanski z dziada pradziada wie o co chodzi to po co mu tlumaczysz .
  ?
  Luzik Müller luzik , spory wirtualne sa bez sensu bo kazdy zostaje przy swoim , dobrze oplaconym zdaniu .
  OOoooo i Zmech Warszawski jest , zebym zryzal ..
  8-)))))
 • P.s.
  .
  Przepraszam
  Oczywiscie
  Zmech Wroclawski
 • @LordConqueror 16:32:15
  //Jesteś narodowym socjalistą, //

  Brzmi groźnie... To właściwie naziol.

  Narodowcem jestem na pewno, Polakiem tak na prawdę.

  Socjalista? Nie wiem co to znaczy, pewnie jakaś etykietka.
  Oprócz tego, że lubię być bogatym to chcę jeszcze, żeby moi sąsiedzi byli bogaci. Czyli "socjalista", ok! :))))))))))

  //kto w Polsce będzie rządził, jeśli w ciągu 10 lat grupa zorganizowanych ludzi zgromadzi kilka bilionów euro majątku w swoich rękach?//
  Nie wiem, kto będzie rządził. Jeśli nie ja to ktoś z moich.
  Bo przyjdzie czas i będziemy rządzili.
 • @LordConqueror 16:34:49
  //Ty nigdy nic nie zarzucasz, tylko ''prosisz o ustosunkowanie''://

  To źle?
  Uważam wolność wypowiedzi za największą, społeczną wartość.
  A, że czasami zadaję za trudne pytania... :)))))))))))))
 • @LordConqueror 16:34:49
  Od czasu upadku Goliata obsesja doprowadza do otylosci, ostrego odmrozenia i manipulowania swiatowym pokojem, ci co probuja przedstawic jasne wyjasnienie, tylko wpadaja w otchlan mitu, podejrzewa sie, ze gnomy znaja odpowiedz, ale bez mozliwosci zlokalizowania numerow telefonu tych fantastycznych stworzen, odpowiedz na boskie pytanie pozostaje nieuchwytna.
 • @LordConqueror 16:57:42
  Grafomanem jest kobieta, która bierze fiuta po oralnym i robi sobie na twarzy bazgroły z nazwiska Conqueror.
 • Mr. LordConqueror 16:45:13
  .
  ---Czego nie rozumiem bo nie wiem ?
  Jak nie rozumiem to moze laskawie wytlumaczysz czego
  Ja niby mam nie rozumiec ???
  Pojecia wlasnosci , paradoksu Zenona , moze Wstęgi Möbiusa ????
  Nie rozumiem jak Hiszpania mogla przegrac , ruscy zremisowac z zöltkami a Anglia dala dupy z jakims pojebanym Urugwajem .
  Tego fucktycznie nie rozumiem - wkurwiony Max Otto von Stirlitz byl blady z przejecia.
  Müllerowi to nie stanowilo .
 • @LordConqueror 16:45:13
  //Ani jeden z was nie rozumie. Skończmy temat:))))//

  - powiedział Miller i strzelił focha.
 • @LordConqueror 17:18:45
  Nudne? To trzeba wywiercic ci dziure w glowie aby zredukowac ci zla fryzure.
 • @Zmech & Lord
  - Brunner, ty chuju! - Rzucił Kloss i nawet nie wyciągnął klamki z kabury.
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 17:18:17
  .
  8-))))))))))))
  Chyba w pysk ! *

  * Foch - Joseph Fouche
 • @LordConqueror 17:30:03
  Jednak prawo miedzynarowe mowi, ze nie wolno uzywac kopary w niektorych obszarach z powodow politycznych.
 • @Zmech 17:30:39
  Zmech to była kiedyś najbardziej elitarna szkoła oficerów.
  Istnieje jeszcze?
 • @LordConqueror 17:51:48
  Kolwezi


  http://www.youtube.com/watch?v=PuXhHmZKZFw
 • @LordConqueror 18:14:44
  A jak ci się podobały dziewczyny z Budapesztu?
 • @LordConqueror 18:36:33
  To ja ci podsyłam takie fajne las... ( skrzypaczki) a ty "nie pamiętasz"? Fuj, co za facet :((

  Słucham ciebie, zawsze mogę się czegoś nauczyć.
 • @LordConqueror 18:14:44
  Tygrysy?? weeź przestań :)
  Należysz do tych wiecznych chłopców, co się bawią żołnierzykami? :)
  Tygrysy... :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • @LordConqueror 20:32:10
  Aha, no to przepraszam, myslałam, że Ty taki wieczny chłopiec :)))
  Żeby była jasność, nie lubie i nie noszę biżuterii, ale diamenty... na ciężkie czasy, czemu nie? :))))))

  http://www.youtube.com/watch?v=0L8sHIU8YAg
 • Astra 19:38:15
  .
  Wiesz , ze ja dopiero teraz zrozumialem ...
  8-)
  godz . 21.27
 • @Max von Stirlitz 21:27:45
  Bo znowu pewnie jakiś mecz oglądasz :))
  Co jak co, ale bystry chłopak, to jesteś na pewno, tak, że nie domagaj się komplementów :)
 • Mr. Lord_Conqueror 17:30:03 .CET. Streng Geheim
  Ostatni wynik Francja 5 : 2 Szwajcaria wyraznie ostudzil Stirlitza w upodobaniach .
  --- OdeSSa . ODESSA . Ode-SS-a ? - zastanawial sie Oberführer nad propozycja Müllera .
  ---Oki , zobacze co to za ptaszek i czy to pachnie przyneta - pomyslal po chwili wahania .
  Czarny humor elektroniczny Standartenführera ...
 • P.s.
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=e8WLulAMBrU
 • Mr. Lord_Conqueror 20:32:10
  Odpowiedz gestapowca czyli krwawa riposta Müllera
  ----ty podły czerwony szatanie wcielony nie zbliżaj się do tego, co piszę !!!!!!!!!!! Kłamco i morderco człowieka zgiń przepadnij!!!!
  .
  8-)))))))))))))
 • Mr.Lord_Conqueror 23:04:42
  ----Noooo
  Masz racje ustawiaja mecze na oczach milionöw kibicöw .FIFA pod wodza Szwajcara skurwiona do bialosci w pieniadzach u bukis . Musza padac kwoty w milionach przy takich zakladach pod zielonym stolikiem .
  Ja widze , ze niewielu jest zwolenniköw Twoich poczynan myslowych w Kasynie_leon23 .
  To dobrze .
  Samotny bialy kiel jestes. 8-)))
  Eskimos ,jezuita , namaszczony zyd platny za diengi (sic!),obrazoburca panienek kasynowych . V kolumna Mossadu , zwolennik niemieckiego paktu o nieagresji a moze nie agresji , szpion oddelegowany do ciemniaköw miejscowych etc. etc.
  Jestes jak pastor Müller gloszacy Gott mit uns .
  Nie daj sie zajebac wirtualny Przyjacielu . Kmiotki , ptaszki , dupencje juz tak maja i zadne pogaduchy tego nie zmienia .Tlumaczenia erystyczne to strata czasu chyba ze hobby .
  W koncu dyskurs odbywa sie na zapleczu .
  Jeszcze IV Rzesza nie zginela pöki my zyjemy..--pomyslal Stirlitz o gestapowcu zamykajac drzwiczki od pieca krematorium .
 • P.s.
  .
  ---W koncu realizuje Jego marzenia , siwy dym w kominie - usprawiedliwial sie sam przed soba Stirlitz czujac przyplyw goraca .
  Dobrze , ze to zar Müllera , do konca wierny zaangazowaniu w sprawe .
  ---Kurt ! dorzuc jeszcze pare zydköw , bedzie jak w niebie .- rozkazal .

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY