Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
125 postów 5629 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Egalitaryzm w natarciu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bardzo ciekawe, że to samo hasło Wolność-Równość-Braterstwo jest również mottem masonerii

Egalitaryzm w natarciu

 

30 czerwca 1793r, w czwartym roku jej trwania, narodziło się hasło Wielkiej Rewolucji Francuskiej „Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort,z którego wyrzucono potem słowa „lub śmierć”, bo brzydko brzmiały....

 Hasło, które stało się później chlubą wszystkiego, co „najfajniejsze” w świecie.

Taki pierwowzór naszego dzisiejszego „róbta co chceta”, tak więc Owsiak nic nowego nie wymyślił.

To właśnie Francuzi ponad 200 lat temu, stwierdzili, że człowiek jest większy i ważniejszy od Boga.

 Stworzono zamiast Boga, kult człowieka, z Tego pierwszego czyniąc jedynie obiekt kultu ciemnoty i pożywki dla ciemnego ludu !

Dawne, Wiara-Nadzieja-Miłość, od tamtej chwili, Francuzi, a wraz z nimi cały wielki wspaniały świat, ogłosili passe !

 

Zanim jednak ta wolność itd. stała się trendy, w jej imię dokonywano strasznych zbrodni.

Francuz, który mieszka w Polsce, Laurent Nal, tak ocenia ten fragment historii swojego kraju:

Cyt:.

„14 lipca 1789 roku. Bastylia nie była już wtedy twierdzą, tylko zwykłym więzieniem o lekkim rygorze. Pilnowało jej zaledwie 30 Szwajcarów i 80 inwalidów wojennych. Szybko się poddali, gdy rewolucjoniści obiecali, że puszczą ich wolno. Kiedy jednak tylko oddali broń, oszalały tłum rzucił się na nieszczęsnych inwalidów. Część z nich została na miejscu zamordowana. Paryżanie wlekli ulicami ich dowódcę, a potem nosili jego głowę zatkniętą na pice.

Paryski lud zasmakował w krwawych widowiskach. Wkrótce na placach stanęły gilotyny. Po bruku potoczyły się głowy króla, królowej, tysięcy wrogów republiki. Kiedy zabrakło pod ręką wrogów, jedni rewolucjoniści ucinali głowy innym rewolucjonistom, w myśl zasady, że "rewolucja zjada swoje dzieci". W czasie najbardziej krwawego "Wielkiego Terroru" gilotyny nie nadążały z zabijaniem skazanych, a ulicami płynęły strugi krwi. We Francji podczas rewolucji zginęło ponad pół miliona ludzi. Drugie tyle zmarło z głodu i chorób. Tymczasem w całym państwie żyło wtedy zaledwie 27 mln ludzi.”

http://wiadomosci.onet.pl/prasa/zbrodnia-uswiecona/bgdst

Słynna Wandea, prowincja, która wystąpiła w obronie monarchii i Kościoła, której losem, fascynowali się później i Lenin i Hitler i Stalin, była zapowiedzią nowej „kultury” europejskiej, która zapukała do jej drzwi, a dzisiaj rozsiadła się na dobre w gabinetach brukselskich i co gorsza poprzez lewactwo, w umysłach wielu ludzi...

Cyt:

„Obywatele republikanie, Wandea już nie istnieje! Dzięki naszej wolnej szabli umarła wraz ze swoimi kobietami i dziećmi – pisał do Paryża jakobiński generał Westermann. – Skończyłem grzebać całe miasto w lasach i bagnach Savenay. Wykorzystując dane mi uprawnienia, dzieci rozdeptałem końmi i wymordowałem kobiety, by nie mogły dalej płodzić bandytów. Nie żal mi ani jednego więźnia. Zniszczyłem wszystkich”.
W odpowiedzi otrzymał pochwalny list. Od tych, którzy wyznawali hasło: „Liberté, égalité, fraternité” albo śmierć.

...........................................................

„Niech nam nie mówią o humanitaryzmie wobec tych bestii z Wandei: wszyscy zostaną wykończeni, nie wolno zostawić przy życiu ani jednego powstańca”. Puszczono z dymem dziesięć tysięcy domów, czyli 20 procent budynków, wybito całe bydło i całkowicie zdewastowano uprawy rolne. Ile ludzi straciło życie? Szacuje się że w ciągu osiemnastu miesięcy zamordowano 120 tysięcy osób, czyli około 15 proc. całej populacji.

http://gosc.pl/doc/792007.Wolnosc-rownosc-braterstwo

 

Bardzo ciekawe, że to samo hasło Wolność-Równość-Braterstwo jest również mottem masonerii.

Cyt:

Człowiek, który wierzy, nie jest wolny. Ideałem religii jest wiara węglarza, wiara dziecka, wiara nieuka. Ideałem współczesnego świata jest człowiek uprawiający w pełnej wolności sumienia i rozumu poszukiwanie prawdy, dobra, wiedzy, człowiek wyzwolony od wszelkich zastraszeń i przymusów... Podobnie przeciwstawiłbym równość nadziei....
http://www.masoneria.com.pl/index.php?tyt=35

 

Masoneria... najbardziej przerażające jest w nich to... poszukiwanie dobra....

Zamiast Wiary – Wolność

Zamiast Nadziei – Równość

Zamiast Miłości – Braterstwo

Co przetrwało, z tych krwawo okupionych haseł Rewolucji Francuskiej dzisiaj?

Żadna tam wolność ani braterstwo, nie... najważniejsza jest... równość!!

Cyt:

Równość już dawno rozstała się ze zdrowym rozsądkiem i stała się narzędziem niszczenia, a przy okazji zniewalania. Jak wiemy, odruch równościowy często kłóci się z odruchem wolnościowym. Dlatego wraz z sukcesami polityki równościowej świat staje się coraz bardziej duszny, coraz bardziej reglamentowany i coraz bardziej skonformizowany. Egalitaryzm jest żarłocznym potworem, który choćby nie wiem ile pożarł, nie jest nigdy nasycony. Ekscesy, jakie w ciągu ostatnich lat wyprawia się z rodziną i małżeństwem, a wszystko w imię równości, pokazują, że egalitaryzm nie zna miary i nie zatrzyma się sam.

.................................................................................................................................

Obecnie można z człowiekiem zrobić wszystko, obalić wszelkie normy i zakazy, aby równość triumfowała. Można zmienić definicję rodziny, wbrew naturze, doświadczeniu i zdrowemu rozsądkowi, byle tylko zaspokoić chore pragnienia fanatycznych egalitarystów

http://www.fronda.pl/a/palowanie-polskiej-swiadomosci-trwa,38677.html?part=2

 

 W 1913 roku francuscy antymonarchiści zniszczyli archiwa rewolucyjne, spotykamy się więc z informacjami i o setkach tysięcy i o milionach ofiar.

W historii Francji wiele było zdarzeń, z których mogliby być dumni, wybrali jednak na swoje święto, datę pierwszego w nowożytnej historii świata ludobójstwa.

Kiedy więc nad Paryżem, jak co roku eksplodować będą fajerwerki, a na Polach Elizejskich wiwatować będą tłumy, na widok wspaniałej defilady, pozwoli pan, panie Hollande, że nie przyłączę się do życzeń i skorzystam z rady jednego z pana poprzedników, „by siedzieć cicho”...

Bo w historii mojego kraju, ten hołubiony dzisiaj egalitaryzm, jakoś nie bardzo się nam spodobał, zero fascynacji, sorry...

 Królów sobie wybieraliśmy, żadnych szafotów, my tutaj taka ciemnota...

Mało tego, w Polsce, dzisiejsze młode pokolenie, odkrywa, że Bóg, Honor, Ojczyzna, to jest to, co wynika z tej starej maksymy, którą Francja, a wraz z nią jej papugi odrzuciły, a co zawarte jest w zakończeniu w pierwszym liście do Koryntian”:

„Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość – te trzy:

z nich zaś największa jest miłość”

Pomimo zawirowań polski Kościół ma się całkiem nieźle, a Polacy, obdarzeni jakimś instynktem pokoleń, doskonale wiedzą, że wszystkie rewolucje, to nic innego, jak przejęcie kasy jednych, przez drugich, więc komunizm pokrewny waszej rewolucji nigdy się tutaj nie przyjął... i dobrze !!

Zgadzam się z profesorem Legutko, który tak ocenia polskie młode pokolenie:

Cyt:

„Obecnie obserwujemy pewne zmiany na lepsze. Widać, że niemała część młodych ludzi odkrywa chwalebną i inspirującą przeszłość, a także odczuwa dyzgust wobec peerelowskiej trucizny, którą przesączona jest III RP. Stąd np. spektakularnie odrodzony kult Żołnierzy Wyklętych i całego podziemia niepodległościowego. Wszystko to powoduje odrzucenie postaw niewolniczych i odrodzenie ducha samodzielności. Bo to nieprawda, że spór toczy się tylko o przeszłość. Dotyczy on także przyszłości: czy mamy być podmiotowi, czy przedmiotowi. Odrodzenie ducha podmiotowości – zarówno wobec przeszłości, jak i czasów obecnych i przyszłych – wywołuje furię wśród lewicowych i liberalnych elit, które na naszych oczach degenerują się w tempie wręcz niebywałym.

Stąd prześcigają się w dekonstruowaniu polskości, zawstydzaniu, demistyfikowaniu, obnażaniu, obrażaniu i innych tego rodzaju wygłupach. Nie chcę przesadzać w mocnych słowach, ale to już chyba faza gnilna tej grupy. No bo jak inaczej tłumaczyć to nieustanne walenie nas po głowach antysemityzmem i współudziałem w Holokauście, te wszystkie napaści na Inkę: że krzyczała w chwili śmierci „Niech żyje Polska”, tak jak Niemcy krzyczeli „Heil Hitler”; te idiotyzmy o „Zośce” i „Rudym” jako antysemitach czy homoseksualistach.”

http://www.fronda.pl/a/palowanie-polskiej-swiadomosci-trwa,38677.html?part=2

KOMENTARZE

 • Hasło
  Bardzo ciekawe, że to samo hasło "Wolność-Równość-Braterstwo" jest również mottem masonerii

  A gdzie się podziała Miłość w tym Haśle?


  Spójrz, tam leży człowiek C G
  Wokół niego pełno krwi a F C
  Czemu nie mógł istnieć tak jak Ty C G
  Albo ja a F C

  Spójrz, tam leży człowiek
  Obok niego drugi łka
  Czemu nie mógł istnieć tak jak Ty
  Albo ja

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Jeśli kiedyś będziesz w potrzebie
  Podnieś w górę palce dwa
  Wtedy każdy Ci pomoże,
  Kto nosi nasz znak

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Znaku swejo nie zeszmacę,
  Nie powieszę na karabinie
  Ja niekogo nie zabiłem
  I sam też nie zginę

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij

  Ale na tym świecie
  Choćby i za tysiąc lat
  Nigdy tak nie będzie,
  Żeby czlowiek człowiekowi był jak brat

  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
  A Ty śpij, a Ty śpij
  I o lepszym świecie sobie śnij
 • @Talbot 18:42:43
  //A gdzie się podziała Miłość w tym Haśle?//

  Zabrakło... u nich jest braterstwo :)
 • @Talbot 18:42:43
  http://youtu.be/POaaw_x7gvQ
 • @Astra 18:54:58
  Zabrakło... u nich jest braterstwo :)

  WOLNOŚCI także brakuje...
 • @Talbot 19:00:17
  Zgadzam się, dlatego ten wpis jest o tym, że te łobuzy zostawili z tych swoich hasełek rewolucji francuskiej, jedynie równość.
  Chcą, żebyśmy przestali być wyjątkowi, mamy być równi...
 • @Astra 19:06:05
  i, mamy być równi..

  Kiedyś tak gadał Gomółka a teraz JK Mikke...
 • @Talbot 19:17:02
  Chyba przegiąłem z tym Gommółką..miał być Tow. Gomułka.
 • @Talbot 19:17:02
  Niech sobie gadają, ja tam wolę być wyjątkowa, i jestem, Ty na pewno też, więc nich spadają na drzewo :))
 • @Astra 19:23:33
  Elita...

  Doradca w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa, generał Marek A. we wtorek, w jednym z hoteli w Słubicach przywłaszczył sobie cudzy portfel. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Jak informuje prokuratura, usłyszał już zarzut, przyznał się do winy i żałuje tego czynu, ale nie potrafi wyjaśnić, dlaczego wziął cudzy portfel.

  - Należał on do obywatela Niemiec i były w nim tylko drobne pieniądze - ustalił reporter RMF FM Adam Górczewski.

  Do sądu w Słubicach trafi akt oskarżenia, w którym znajdzie się propozycja grzywny, którą ustalił z prokuratorem Marek A. Ma to być kwota tysiąca złotych.

  HONOR i OJCZYZNA...
 • @Talbot 20:10:06
  Jaka tam elita, Talbocie...
  To najczęściej ludzie, którzy pewnie należą do tych, co z praw boskich sobie kpią, nie kradnij... co to dla nich znaczy? nic... więc i z honorem cieniutko, nie mówiąc o Ojczyźnie :(
 • Astra
  .
  Co to jest dyzgust , bo nie wiem ?
 • @Max von Stirlitz 21:11:20
  Już się robi Maxie :)
  Wedłud słownika wyrazów obcych:
  dyzgust (dyz- + gust – łc. gustus) daw. zniewaga; niezadowolenie.
 • Astra 21:22:55
  Aaaaaaaa..
  Dziekuje uprzejmie .
 • @LordConqueror 23:05:30
  No witaj Lordzie :))
  Kto Cię tak z sił wyeksploatował??
  Weź odpocznij chłopie :))))))))
 • @LordConqueror 23:21:11
  Na NP, jeden z blogerów, zwrócił uwagę, że dzisiejsza masoneria, zamienia coraz częściej słowo braterstwo, na tolerancję.
  Tak więc pozostaje wolność-równość-tolerancja.
  Braterstwo, to jednak jakaś bliskość, niepotrzebna, tak jak miłość.
  Jakie to szczęście, że jesteśmy tacy passe, nie uważasz? :)))
 • Wolni Mularze
  Masoneria nie ma zadnego jednego motto, jednak wiekszosc Wolnych Mularzy przyjmuje zalozenie o braterstwie, pomocy i prawdzie. W roznych krajach wolni mularze maja wlasna Wielka Loze i moga sobie wybierac wlasne motto, na przyklad w jednej lozy ich motto mowi "podazaj za rozsadkiem", a w innym duzym miescie motto Wielkiej Lozy brzmi "przyjazn, moralnosc, braterstwo". Niektore Wielkie Loze nie maja wcale motto, ale kazdy mularz moze wprowadzic jakies motto do regulaminu, jesli czlonkowie tego chca. Na przyklad jest takie ciekawe motto przyjete w jednej Wielkiej Lozy, ktore mowi "dazymy do doskonalosci poprzez wiedze". Niektore sprawy przypisywane masonom to jest kompletna bzdura, bo wolnomularstwo to nie jest cos bardzo tajemniczego ani nie jest to religia, masoneria to tylko wspolnota, nic wiecej. A wiec nie ma powodu aby bawic sie w spekulacje na temat wolnych mularzy, a jak ktos jest bardzo zaklopotany bo nie wie tego i owego to musi spytac masona.
 • LordPumpernikel
  Niedlugo dojdzie do plotek, ze Lord Pumpernikel zwany Konkwistadorem probuje zdominowac swiat, ale to lipa, to jest niedorajda poslugujaca sie epitetami, nie umie dyskutowac o polityce, wychodzi na to, ze jego konkwista to wieczna masturbacja.

  A wiec .., prosze unikaj stronniczych ideologii, roztropku.
 • @Zmech 23:46:08
  //a jak ktos jest bardzo zaklopotany bo nie wie tego i owego to musi spytac masona.//

  ??????
  Ty masz widzę informację z pierwszej ręki, co? :))

  Nie jestem zakłopotana, w necie jest wiele wypowiedzi, tyle, że byłych masonów...
  Masz rację, że to wspólnota, taka bez Boga.. mojego Boga... bo oni mają swojego.
 • @Astra 00:18:12
  Kazdy budynek masonski jest w ksiazce telefonicznej, wiekszosc lozy masonskich ma strony w internecie, a praktycznie kazda Wielka Loza ma swoj portal. Wolni mularze maja swoje koszulki, czapki i kurtki ze znakiem kwadratu i cyrkla, maja swoje symbole na samochodach, a kazdy ich budynek ma symbol, ktory kazdy moze zobaczyc, wielu ma nawet tablice rejestracyjne z symbolem braterstwa, a wiec nie sa az tak "sekretni" w jakiejs formie czy ksztalcie. A jesli sa kontrowersyjni, no to nie az tak bardzo. Dwa tematy, ktore powoduja najwiecej kontrowersji, zaczynaja wiekszosc wojen i powoduja niepotrzebna smierc w swiecie to religia i polityka. Tych dwoch tematow nie dyskutuje sie w lozy wolnych mularzy. Wolnomularstwo rzeczywiscie ma swoje tradycje, ale nie ma zadnych sekretow, no bo to jest wielki sekret Wolnomularstwa.

  :)
 • @LordConqueror 00:29:33
  Przygotowując tą notkę, natknęłam się na coś takiego:

  //Wolnomularstwo wychwala humanizm, ale chodzi o humanizm bez Boga, który dowartościowuje i gloryfikuje człowieka - Boga określa się niekiedy jedynie jako Wielkiego Architekta Wszechświata. Wolnomularstwo poświęca się poszukiwaniu prawdy, a raczej częściowych prawd, gdyż dla masona nie jest możliwe odkrycie żadnej prawdy. Masoneria odrzuca także jakiekolwiek dogmaty, czyniąc w ten sposób z relatywizmu rodzaj dogmatu. Oznacza to także odrzucenie objawienia judeochrześcijańskiego//
  http://www.niedziela.pl/artykul/88280/nd/Bylem-masonem

  Wielki Architekt Wszechświata, niech ich....
 • @LordConqueror 00:26:38
  Posluchaj mnie klobuku, jestes pusty, zaakceptuj ten fakt i przejdziemy do nastepnego tematu. Ja wole byc w inteligentnym piekle, niz w twoich durnowatych wizjach "geopolitycznych".
 • @
  Posluchaj mnie klobuku, jesli powiesz prawde, to nie musisz niczego pamietac.

  RUKI PA SZWACH
 • @LordConqueror 01:07:04
  Niewatpliwie odnosisz duze sukcesy jako totalna niedojda, na szczescie nie jest wbrew prawu bycie durniem.
 • @LordConqueror 01:07:29
  Dobranoc Lordzie :)))
  ... i nie denerwuj się, bo to my mamy rację :)
 • @Astra 01:23:19
  I hope, that dirty dozen make a life on Conqueror's stove.


  http://media.tumblr.com/tumblr_lyzvw3Egxe1qdns15.jpg
 • A wiesz Astra,
  że ten tak ulubiony przez Ciebie święty ciągle mówił o "człowieku'?
  Bóg i jego Syn byli w odstawce.
  Jak nie wierzysz, to poczytaj sobie encykliki i przemówienia publiczne.
  I policz. :(
 • @LordConqueror 23:57:59
  //Rendżer, znowu wtryniasz swoje trzy ingnoranckie grosze? Gdzieś tam to, gdzieś tamto, czy owamto//

  Kurka wodna! To znowu rendżer?... Litości...
  Dostał miesięczny urlop i pracuje?!!!

  Widać cienko u nich z kadrami.
 • @Zmech 01:10:14
  ///Posluchaj mnie klobuku, jesli powiesz prawde, to nie musisz niczego pamietac.

  RUKI PA SZWACH//

  Ja pierdziele...

  Po tym ostatnim tekście cie mam... rendżer...

  No i co mamy z tobą zrobić?... :(
  Smutno mi. Za parę dni (automatycznie) jesteś odbanowany jako "kodiak"...
 • @
  Och, ten Lord the Pumpernikel, wywołuje napięcia między tymi, którzy dzielą się wiedzą i tymi, którzy chcieliby zniszczyć wiedzę. Czasem plecie jak rzecznik Manitou i medium od Dorothenstrasse aż do Kudaku, Dniepropietrowska.


  http://www.youtube.com/watch?v=bqhnXvJ2vso
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 02:29:36
  Nie Spirito, nawet nie próbuj !
  On nie był masonem !!
 • Ostatnia Dyletantka
  Ten tekst dowodzi jednak Pani dyletanctwa.
  Dlaczego?
  Bo w zasadzie jest dobry; porusza Pani podstawową kwestię degeneracji filozofii europejskiej, a tym samym powodów upadku Kościoła, o który tak zaciekle Pani walczy, że aż piana na ustach się pojawia i i po klawiaturze ścieka.

  Od wielu już lat wskazuję na ten problem, czyli degenerującą rolę DOBRA.

  I na tym polega dyletanctwo. Zauważa Pani kwestię ale nie umie połączyć z całokształtem. Niemniej - w tym wypadku doceniam Pani wkład intelektualny. Dopiero co J. Rossakiewicz na tym sobie zęby połamał, a wcześniej prof. Bojarski.

  W sumie - może z Pani jeszcze będą ludzie? Czego sobie i wam życzę, a co daj Boże . Amen.
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:07:19
  //W sumie - może z Pani jeszcze będą ludzie?//

  Ja jestem, już, teraz... i w dodatku pojedyńcza.
  Czego Panu również życzę. Amen.
 • Astra 10:13:27
  Dzem dobry Astrus..
  Ooooo ostra jazda polemiczna juz o poranku , ale masz jakies wsparcie
  ?
 • P.s.
  .
  https://www.youtube.com/watch?v=8EgmUfJqaFs
 • @Max von Stirlitz 10:19:42
  Dzień Dobry Maxie.
  Zaraz tam ostra... ja jestem niespotykanie spokojna dziewucha :)))
  Nawet bez wsparcia, wiem co jest warte obrony.

  Siedzą dwa konie na drzewach. Patrzą, a tu leci krowa. Jeden mówi:
  - Patrz, krowa leci.
  A drugi na to:
  - No to co, pewnie gdzies tutaj ma gniazdo
 • @Max von Stirlitz 10:22:39
  Dzięki Max... Ty jak zawsze konkretny :)))))))))))))))))))
 • @Astra 10:13:27
  Końcówka to chyba z Sienkiewicza, gdzie cały fragment był: "... a jak nie posłuchata to dostanieta po łbie, czego sobie i wam życzę, a co daj Boże. Amen".

  Myślałem, że literatura polska jest Pani trochę znana. A tu widzę, że "na książeczce do nabożeństwa" lekcje Pani pobierała.
 • Astra 10:30:54
  .
  Noo.. a co sie bede rozdrabnial . Troja w Kasynie_leon23 .
  Wiesz Astrus , kobieta ma prawo do wlasnych przemyslen...jesli dotycza one mezczyzny jej zycia .Reszta to komentarze w oczekiwaniu na jego powröt do hacjendy.
  Tak möwi Biblia a ona nie klamie.
  I co , Spiryt wywali Rendzera za wolne komentarze na Twoim blogu ?
  Ale sie porobilo , kiedys to nie do pomyslenia .
  Kawa , koniak , whisky czy siwucha o wschodzie slonca..a moze dzakuzii ?
  8-)))
  W koncu jest juz po 13-ej i sklepy otwarte..
 • @Krzysztof J. Wojtas 10:41:08
  Nie tylko Panie Wojtas, ale fakt, nie ten cytat miałam na myśli :)))

  //,,Boże, daj mi pokorę, bym pogodziła się z rzeczami, których nie mogę zmienić, daj mi odwagę bym zmieniła rzeczy, które mogę zmienić, i daj mi mądrość, bym potrafiła je rozróżnić. Amen. Stephen King (z książki Gra Geralda) //


  i co Pan masz za awersję do książeczek do nabożeństwa ? :)))
 • @Max von Stirlitz 10:43:33
  Też uważam, że randżer jest prześladowany :))))
 • Astra 11:15:27
  Robila baba na drutach . Przejechal tramwaj.
  I spadla .
  Masoni to bardzo ciekawy temat do dyskursu . Skad u Ciebie takie zainteresowanie , przeciez kobiet nie przyjmuja..
  ?
 • P.s.
  https://www.youtube.com/watch?v=krIus0i9xn8
 • @Max von Stirlitz 11:24:08
  E tam Maxie, są żeńskie loże masońskie, nawet w Polsce :))
  Ten wpis jest w sumie o Rewolucji Francuskiej... niedługo będą znów wiwatować i cieszyć się, tylko z czego?
  Istnienie masonów zaciekawiło mnie jedynie ze względu na podobne hasła.
  Najciekawsze jest u nich, to tłumaczenie, że są tylko propagatorami idei wolności ludzi... zwiedli tym wieli katolików, którzy należą do wolnomularzy. Ciekawe są dopiero informacje tych, którzy się od nich wypisali i ten lęk przed tym, żeby za dużo nie opowiedzieć.... tak to widzę.
 • Mr.Lord_Conqueror 12:59:04
  --- Takie gadki to też ''walenie portalowej gruchy'':))) - zauwazyl inteligentnie Müller , po czym podazyl ulubiona droga snajperöw na dachu.
 • @Astra 11:12:40
  Polska literatura ma u mnie preferencje; czy po angielsku da sie wyrazić wszelkie odczucia jakie człowiek może mieć względem Stwórcy?
  Pisałem o tych możliwościach polskiego i innych języków słowiańskich.
  A te zachodnie języki to wersje dla ubogich duchem. O judaizmie, gdzie wiele jest "braków" w zapisach - to nawet wspominać nie wypada w gronie ludzi poważnych.
 • @LordConqueror 12:59:04
  Widzę, że zabolało - chyba w kopyto przy podkuwaniu gwóźdź za głęboko wbili i teraz , przy niewygodnych wygibasach, uwiera?
  A może ogon drzwiami przyciąłem?

  No, będę starał się uważać na dolegliwości czynione waszej stajni, bo was szef powrotnie do pilnowania kotłów zagoni.
 • @Max von Stirlitz 10:43:33
  //Wiesz Astrus , kobieta ma prawo do wlasnych przemyslen...jesli dotycza one mezczyzny jej zycia//

  Co Ty powiesz? Wychodzi na to, że myślę bezprawnie :))))

  https://www.youtube.com/watch?v=_IAmK4NchwM
 • @Astra 10:05:12
  No pewnie, że nie był!

  Ale słówka policz... :(
 • @Astra 10:13:27
  //I na tym polega dyletanctwo.//

  No zobacz, nawet Pan Wojtas Cię docenił.
  Ja bym to w ramki oprawił.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:57:45
  //czy po angielsku da sie wyrazić wszelkie odczucia jakie człowiek może mieć względem Stwórcy?//

  Myślę, że nawet po chińsku, też się da, o ile te odczucia istnieją :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:16:13
  To sobie opraw !!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:12:58
  //Ale słówka policz... :(//

  Nie lubię liczyć, wolę czytać i słuchać :))
 • @Max von Stirlitz 10:43:33
  //I co , Spiryt wywali Rendzera za wolne komentarze na Twoim blogu ?//

  Max, nie koloryzuj.
  Rendżer dostał tylko ajne monat urlaub.
  Zaraz wróci a Zmecha schowają na półkę :)))))))))))
 • @Astra 11:15:27
  //Też uważam, że randżer jest prześladowany :))))//

  A za co bidoczek cierpi takie katusze?
  Też łączę się w buulu... (i tu Spiritek zachlipał rzewnie....)
 • @LordConqueror 12:57:05
  //ak chcesz mówić o tym, co napisał JP2, to najpierw to przeczytaj. //

  Ja przeczytałem.
  A ty?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:31
  //(i tu Spiritek zachlipał rzewnie....)//

  Jeszcze mi tylko chlipiącego faceta na moim blogu brakowało :)))
  Weź przestań chlipać !!
 • @LordConqueror 14:26:55
  //Sama rozkosz dla początkiujących ambitnych ludzi:)))).//

  No właśnie! Weź się w końcu za czytanie. Może lepiej ci wyjdzie niż pisanie... :))))))))
 • @Astra 14:17:40
  //To sobie opraw !!//

  Pana Wojtasa?...
  Wąsy by wychodziły za ramkę... :(
 • @LordConqueror 14:26:55
  A czemu jeszcze Pan nie czytał? Za dużo liter?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:34:56
  To go powieś bez ramki :))))))))))
 • @LordConqueror 14:31:05
  //...Przypomina mi w tym Jasia Hartmana,//

  To wy się znacie i jesteście na per ty?...
 • @LordConqueror 14:58:54
  //Kiedyś chodziliśmy do tej samej szkoły i takie tam:)))//

  To pejsami można się zarazić??

  Łolaboga....
 • Pan Jarek Ruszkiewicz SL 14:22:00
  .
  Skoro Rendzer jest bumerangiem to po co go wyrzucac , bo nie wiem ?
 • @Max von Stirlitz 15:33:29
  No właśnie... Bumerang :(

  Ale to nic, ja go w te a une go we wte.
  Trochę rozrywki musi być. Bo jakbym miał tylko z Lordem to bym z nudów umarł. Ja lubię akcje :)))))))))
 • @LordConqueror 14:41:37
  Ten gość, jakby czytał mój blog, to mógłby się sporo nauczyć.
  Przede wszystkim tego, że całą filozofię można ująć znacznie krócej.
  To tak jak z 2 Przykazaniami Miłości i Talmudem: cały Talmud zawiera się w tych dwóch przykazaniach.
 • @LordConqueror 19:21:39
  O kurcze... Pan wie, że Chrystus jako Prawo traktował żydowskie enuncjacje?
  To po co w ogóle występował?
  Taki ten pański warsztat filozoficzny.
  PS. Naukowość obecnie jest po to, aby zagrodzić drogę myśleniu. Taka sama bariera jak w sposobie organizowania wyborów - tylko "właściwe" kandydatury i właściwe poglądy naukowe.
 • Mr. Lord_Conqueror 19:15:31.CET
  .
  Die Trabrennbahn in Karlshorst . Berlin 1942r.

  Standartenführer Müller poszedl na wyscigi konne i chcial koniecznie zagrac konia numer 5.
  Idzie do kasy a nad nim lata intuicja i möwi :
  ---Zagraj dwöjke , zagraj dwöjke, zagraj dwöjke .
  Nie chce dwöjki odpowiada spokojnie gestapowiec .
  ---Zagraj dwöjke , zagraj dwöjke, powtarza uporczywie intuicja .
  Okey. Zagral dwöjke .
  Konie ruszyly . Dwöjka biegnie wspaniale , idzie do przodu , wyprzedza wszystkie konie i ... w ostatniej chwili piatka rusza .
  Poooszla .
  Wygrala wyscig .
  Müller möwi : kurwa mac !
  A intuicja na to : ja pierdole !!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031