Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Rosja oczami ślepców widziana ...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rosja jest okrążona przez nieprzyjaciół, Są oni wszędzie.

Rosja oczami ślepców widziana...

 

Rosja jest okrążona przez nieprzyjaciół. Są oni wszędzie. Cały świat ma jedno marzenie, żeby Rosja przestała istnieć.

Po upadku komunizmu, stwierdzono, że komunizm był nie w porządku, ale już utrata wpływów w państwach, które zwyczajnie przedtem okupowali, to już przesada.

Bo wprawdzie ZSRR już nie ma, ale jest Rosja...

W związku z tym, te wpływy trzeba odbudować. Jak? W każdy dostępny sposób.

Na przykład żądając aby Polska czy Czechy nie wstępowały do NATO. Niestety, wrogowie Rosji nie posłuchali i oba państwa zostały przyjęte.

W związku z tym Rosja dbając o swoje interesy zawarła porozumienie z „diabłem”

Cyt:

// Na podstawie "Aktu Stanowiącego o Wzajemnych Stosunkach, Współpracy i Bezpieczeństwie pomiędzy NATO a Federacją Rosyjską", podpisanego 27 maja 1997 r. ustanowiono Stałą Wspólną Radę w skład, której wchodziły wszystkie państwa NATO oraz Rosja. Z dyskusji na forum Rady wyłączone są kwestie takie jak: przyjmowanie do Sojuszu nowych członków, planowanie obronne, Koncepcja Strategiczna, rozmieszczanie wojsk, podejmowanie przez Sojusz akcji zbrojnych. Było to forum, na którym obie strony mogły się ze sobą kontaktować, ale nie miało ono żadnej mocy wykonawczej i Rosja nie mogła w nim w żaden sposób wpływać na decyzje podejmowane przez NATO. Na podstawie tego samego układu postanowiono też o warunkach rozszerzenia NATO, a najważniejsze z nich to: zakaz stałego stacjonowania sił Sojuszu na terenie nowoprzyjętych państw, zakaz rozmieszczania na ich terytorium broni atomowej oraz zmodyfikowano obowiązujące od 1990 roku limity uzbrojenia konwencjonalnego, jakie mogą posiadać obie strony na podstawie traktatu o ograniczeniu sił konwencjonalnych w Europie (CFE). Podpisanie traktatu było najważniejszym wydarzeniem przy pierwszym rozszerzeniu, które pozwoliło przyjąć do NATO trzy nowe państwa bez konfrontacji z Rosją. Pierwsze rozszerzenie NATO na wschód objęło Polskę, Czechy i Węgry i zakończyło się 12 marca 1999 roku.//

 

Czyli konkretnie, w Polsce nie mogą stacjonować stałe siły sojuszu, nie możemy mieć broni atomowej, no i mamy limity uzbrojenia.

 

Tyle że,

Cyt:

//Rosyjski wiceminister spraw zagranicznych Andriej Denisow powiedział z kolei, że "wstąpienie Gruzji i Ukrainy do NATO nie może nie mieć wpływu na nasze stosunki z tymi krajami, a także z całym Sojuszem. Rosja nie widzi racjonalnych argumentów za rozszerzeniem NATO na wschód z punktu widzenia interesu bezpieczeństwa jego członków//

 

 Nie wtrąca się wprawdzie, ale skoro czuje się zagrożona, bo cały świat chce ją zniszczyć, to również:

Cyt:

//Prezydent Władimir Putin podpisał w listopadzie 2007 roku dekret o zawieszeniu przez Rosję wykonywania postanowień traktatu CFE, który ogranicza liczbę samolotów bojowych, czołgów i innej konwencjonalnej broni ciężkiej w Europie.//

http://www.konflikty.pl/a,1912,Czasy_najnowsze,Rosja_wobec_rozszerzenia_NATO_na_wschod.html

 

 

Znaczy się, można sobie wydać dekret o zawieszeniu postanowień traktatu...

Tak myślę, że w końcu skoro można zawiesić te postanowienia, to może Polska też by je zawiesiła... zwłaszcza ...rozmieściła broń atomową, najlepiej własną.

Tylko, że wtedy wszyscy ślepcy nagle przejrzeli by na oczy.

W Moskwie to już przejrzeli, bo okazuje się, że mój kraj jest ogromnym niebezpieczeństwem dla Rosji !!

 

Cyt:

Putin wielokrotnie podkreślał, że Polska ma rusofobię, że ich nienawidzimy i jesteśmy wobec nich agresywni, a na Zachodzie nie mogą nas traktować poważnie. Ta podskórna, wypływająca w mediach od czasu do czasu niechęć do Polaków jest im potrzebna.

......................................................................

Po wejściu Polski do Unii świat zachodni trochę powątpiewał w prawdziwość naszych obaw wobec Rosji. Uważał, że możemy sobie ułożyć stosunki gospodarcze, polityczne i kulturalne z Rosją, a prawicowe grupki w Polsce tworzą sztuczne zagrożenie by mobilizować elektorat. Natomiast dziś widzą, że Rosja działa pod przykrywką zbliżenia z Zachodem i ta globalizacja jej nie cywilizuje.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Prof-Maciej-Mrozowski-Polska-potrzebna-Rosji-jako-wrog,wid,16770187,wiadomosc.html?ticaid=113259

 

Najbardziej mnie interesuje ta agresja w stosunku do Rosji.

Chodzi o to, że nie przepadamy za nimi?

Albo się cofnął do 1610 ??

Ma pamięć chłop... 400 lat...już by dał spokój, naprawdę..

 

 

//W maju 2012 roku szef sztabu rosyjskich sił zbrojnych Nikołaj Makarow otwarcie stwierdził, że jest możliwy prewencyjny atak na amerykańskie instalacje obrony przeciwrakietowej w Polsce i Rumunii. Potwierdził też wolę rozmieszczenia w obwodzie kaliningradzkim rakiet krótkiego zasięgu Iskander, co miało na celu zwiększenie presji politycznej środkami militarnymi.

 

Powtórzono więc tym samym marcową groźbę Dmitrija Rogozina o możliwości „błyskawicznego uderzenia” w celu „rozbrojenia wroga”. W maju w podobnym tonie wypowiedział się ówczesny prezydent Dmitrij Miedwiediew, który ostrzegł, że Moskwa musi przygotować zbrojną odpowiedź na plany budowy amerykańsko-natowskiej tarczy w Europie. Ostrzeżenie tym bardziej brzmi złowrogo, gdy się przypomni, że Rosja w swej doktrynie obronnej dopuszcza możliwość użycia broni termojądrowej w działaniach prewencyjnych.//

 

 

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/12422?t=POKAZ-ROSYJSKIEJ-DUMY

 

A wiecie co to znaczy „prewencyjnie”?

Znaczy ni mniej ni więcej tylko, wtedy kiedy im się spodoba...

 

Żeby do tego nie dopuścić, znaczy do tej prewencji, wypowiadają się wpływowi politycy, zwłaszcza europejscy.

A wiadomo, że europejscy, znaczy niemieccy. Oni najlepiej pojmują działania „prewencyjne”. W końcu prewencyjnie wymordowali do spółki z Rosjanami kilka milionów Polaków.

Ale ponieważ do końca nie zrobili z nami porządku, to teraz twierdzą.... uwaga !!, że to wszystko nasza wina!

To nie jest żart. Europa i świat jest na granicy wojny światowej przez ... Polskę!

 

Cyt:

Jeden z byłych czołowych ideologów niemieckiej partii SPD, Erhard Eppler, zarzucił Zachodowi, że przyjmując Polskę i Czechy do NATO, złamał obietnicę daną Rosji po zakończeniu zimnej wojny; zaapelował, by nie demonizować Władimira Putina.

 - Gdy Niemcy w NRD wymusili jedność (kraju) i (były kanclerz Niemiec) Helmut Kohl rozmawiał o tym z (przywódcą ZSRR) Michaiłem Gorbaczowem, rosyjski prezydent, którego my, Niemcy, do dziś kochamy, postawił jeden warunek: NATO nie może przesunąć się do przodu (na wschód). (...) Niemiecki kanclerz do tego się zobowiązał - pisze 87-letni Eppler w materiale opublikowanym przez największą niemiecką gazetę opiniotwórczą "Sueddeutsche Zeitung".

.........................................................

Obietnice Kohla straciły sens w chwili, gdy Polska i Czechy wstąpiły do NATO. Wschodnia granica Polski stała się wschodnią granicą NATO - pisze Eppler. - Każdy, kto ma choć trochę oleju w głowie, nie powinien być zaskoczony aktualnymi wydarzeniami - ocenia niemiecki socjaldemokrata. –

..........................................................

Niemiecki socjaldemokrata powołuje się na kanclerza Niemiec z XIX wieku Ottona von Bismarcka, który zalecał osobom zajmującym się polityką zagraniczną, by starały się wczuć w sposób myślenia drugiej strony. Zdaniem Epplera tylko mocarstwa, może USA, mogą ewentualnie zignorować tę zasadę.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15602950,Niemiecki_polityk__Dzialania_Rosji_skutkiem_przyjecia.html

 

Niemieckie zasady... Wytłumaczył nam jednak, że każdy kto ma trochę oleju w głowie nie powinien być zaskoczony...

 

Pewnie był bardzo zaskoczony, że Polska nie wczuła się w sposób myślenia drugiej strony.. i sześć lat temu oddaliła niebezpieczeństwo aneksji Gruzji.

Zignorowała tę zasadę, jakby była mocarstwem...

Cyt:

// Były doradca Putina przypomniał niedawne doniesienia z WikiLeaks. - Jest tam bardzo wyraźnie opisana rola i znaczenie prezydenta Lecha Kaczyńskiego podczas wojny rosyjsko-gruzińskiej. Nie ma wątpliwości, że to jego determinacja, a szczególnie wizyta z grupą innych prezydentów w Tbilisi, zatrzymała rosyjską ofensywę. Niejako zmusiła Busha i Sarkozy'ego do działania. Gdyby nie Lech Kaczyński, Rosja zajęłaby całą Gruzję. O tym trzeba pamiętać – podkreśla//

http://www.fronda.pl/a/illarionow-rzadzacy-obecnie-polska-sa-bardzo-szczesliwi,9766.html

 

Chociaż ślepcy twierdzą, że Polska zawsze była na usługach USA, z tej depeszy wynika, że zmusiła do działania ich prezydenta.

Ale na szczęście obecna władza, przejrzała na oczy i kiedy dwa lata później, samolot prezydencki roztrzaskał się o pancerną brzozę, wczuła się podobnie jak Niemcy, w sposób myślenia drugiej strony...

Okazało się, że Rosja już na zawsze będzie naszym przyjacielem...

Uściskom nie było końca...

 

Ostatnio jednak roztrzaskał się również inny samolot.

Wcale nie polski, a skąd ! Nikt już nie chce się ściskać z Putinem... i chociaż nie do końca wiadomo, czy to było jego autorstwa, okazało się, że jednak doradca panującego nam Prezydenta... szef BBN, albo oślepł, albo przejrzał na oczy. Zależy kto tam jak wytłumaczy i w czyją rację się wczuje.

Może jednak w polską ??

 

Cyt”

 

//Szef BBN zaznaczył przy tym, że Moskwa przestała przestrzegać zapisów umowy - a zatem teraz sytuacja zupełnie się zmieniła. - Rosja nie przestrzega porozumień, zajęła Krym, rozmieszcza dodatkowe wojska w pobliżu granicy NATO i udaje, że nic się nie dzieje - podkreślił. - Uważamy, że Rosja sama naruszyła postanowienia (umowy) i wykorzystuje je teraz już tylko propagandowo. Nasi sojusznicy na Zachodzie są ostrożni, woleliby nie drażnić Rosji i pokazywać, że podtrzymujemy w 100 procentach gotowość przestrzegania porozumienia – powiedział gość Jedynki.

 

Szef BBN zaznaczył, że jednak nawet w ramach porozumienia z 1997 roku na terenie państw NATO na wschodzie mogą znaleźć się nowe siły, które ”nie będą znaczące”. Dodał, że trwa dyskusja, czym są ”znaczące siły”; na samym początku twierdzono, że to więcej niż dwie wzmocnione brygady. Zaznaczył, że Rosja nie chce teraz respektować dawnych ustaleń, być może na szczycie NATO trzeba się do tego ustosunkować.//

http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/1168049,Koziej-Rosja-rozmieszcza-wojska-u-granic-NATO-i-udaje-ze-nic-sie-nie-stalo

 

 

Noo nareszcie... przecież wszystko można „zawiesić” tak jak Putin w 2007 roku...

Zawiesił .. a przecież nie było jeszcze tej całej awantury na Majdanie, ani Gruzji, a w Czeczenii dostał zgodę od NATO...wiadomo, terroryści.

 

Tylko czy on się „wczuje” tak jak radził Bismarck w ten sposób myślenia ?

Przecież chyba nie jest ślepy?, albo i jest ?

 

KOMENTARZE

 • Rosja miłuje Pokój
  http://www.defence24.pl/media/cache/slide/uploads/images/01a36a0c96fccfccc8b9e47e2fcb706e.jpg

  http://www.defence24.pl/analiza_tornado-na-ukrainie-czy-rosja-rozpoczela-otwarte-dzialania-wojenne
 • tak trochę w temacie :))
  http://www.youtube.com/watch?v=w-0ZPCcAiOM&feature=player_detailpage
 • @LordConqueror 20:49:54
  Zobacz jak sobie pogrywają... zawieszają , grożą, kłamią i jeszcze ofiarami są.
  A te szwaby, no popatrz jak na ich melodie grają !
  ... jak zawsze..
 • @LordConqueror 20:58:19
  No... Chciałaby :)
  A co by Bracia powiedzieli?... (pochodzę ze wsi niedaleko to wolę się spytać :)
 • zalosne skomlenie kundli
  R Gladkowski ,, Myslacym Pod Rozwage,,
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:55:30
  W temacie, nawet nie trochę...
  Tyle przynajmniej zrozumiałam :)
  Mądra i piękna piosenka .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:04:50
  //No... Chciałaby :)//

  Ja tam wolę od Twojego babińca jak najdalej się trzymać :)))
 • @jan 21:08:51
  Ale przeżywasz, Stiopa ...
  na razie spoko, dopiero na jedno oczko przejrzeli :)
 • @Talbot 20:54:40
  Mnie tylko trochę wkurza, kiedy piszą, że wina jest tylko po jednej stronie.
  A na Ukrainie, rzeź idzie na całego... przez jednych i drugich.
  Ten wywiad z Koziejem, on wie dużo wiecej od nas, ale nam nie powiedzą...
  My możemy się tylko domyślać i kłócić, jak prawdziwi ślepcy.
 • @Astra 21:13:25
  Jesteś szczęściara :))
  Ja też mam dość tego babińca. Szczęście, że Dobry Pan dał mi syna.
  To zawsze jakaś odmiana, nie? :)))

  (A jak ładnie poprosisz to wyślę Ci przekład piosenki, mój niestety...:( Czasami dla zabicia czasu to robiłem :)
 • @Astra 21:21:07
  //on wie dużo wiecej od nas, ale nam nie powiedzą...//

  Ja wiem. Starczy czasami moją notkę przeczytać :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:21:43
  To poproszę ładnie o przekład piosenki, bo tylko sens mniej więcej zrozumiałam :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:23:40
  //Ja wiem. Starczy czasami moją notkę przeczytać :)//

  My się tylko domyślamy, błądzimy po omacku... ale te łobuzy wiedzą.
  Chodzi mi o ich plany...decyzje tych mądrali...
 • @Astra 21:27:23
  Mówisz i masz :)

  Jak nie odgrzebię starych zapisków to dla Ciebie zrobię tu i teraz :)
 • @Astra 21:21:07
  Gdy zrobi się zadyma w Europie, to Rosja i Niemcy rozbiorą Polskę, jak można być tak ślepym, aby ufać Rosji?
  Czy Polacy nie widzą, że Rosja napadła suwerenne państwo - proszę nie pisać , że to państwo banderowskie, w ostatnich wyborach banderowcy zdobyli 0.9%
 • @Talbot 21:37:00
  Mnie nie tłumacz, ja to widzę.

  //jak można być tak ślepym, aby ufać Rosji?//

  Właśnie ślepym, tak to widzę.
 • @LordConqueror 21:37:17
  Lordzie, nie przeżywaj tak :)
  To tylko piosenka :))))
 • @Kodiak 21:51:02
  Z tego co czytałam, to Holendrzy są wstrząśnięci traktowaniem ciał... kradzieżami.
  Skąd my to znamy, no ale u nas było "Polacy nic się nie stało..."
 • @LordConqueror 21:54:53
  Niemcy tak, ale chyba tutaj na neonie czytałam, że Putin i z usraelem też dogadany...
 • @LordConqueror 21:37:17
  Jaki haczyk, lordzie...
  Czy ja wyglądam na wędkarza? :)))
 • @LordConqueror 22:05:13
  Zaraz się okaże, że to nie Amerykanie zorganizowali Majdan, tylko rosyjscy agenci. Wszystko się zaczęło wtedy, gdy Ukraina chciała stowarzyszenia z UE i pozwoliła koncernom na eksploatację łupków - to była decyzja suwerennego państwa, które chciało się uniezależnić od ruskiego gazu.
  Rosja zrobiła się bardziej agresywna od Jankesów.
  To na ruskich stronach internetowych piszą ciągle o III wojnie światowej a Putin od kilkunastu lat się zbroi na potęgę.
 • @LordConqueror 21:52:42
  //Nie zdążymy się uzbroić.//

  Goopi jesteś. My zawsze jesteśmy uzbrojeni.
  Jakieś latające trumny nic nie znaczą.
 • @LordConqueror 22:21:46
  "Porządnej" wiedzy nie posiadam...:(
  Tylko intuicja i wiedza dziadków :P
 • @Kodiak 22:09:41
  //sugeruja ze rebelianci wycieli palnikiem konkretne czesci metalowe i zabral//

  Ciekawe, kto ich tego nauczył??
 • No popatrzcie tylko
  Rosja to ma tupet, na cały świat się rzuciła. Chyba Putin z komandem rozum postradał.
 • @LordConqueror 22:27:38
  //...zainteresowała się, w każdym razie//

  Bo to dokładna dziewczyna jest :)
  Ucz się od niej, lordzie :)
 • @zadziwiony 22:32:50
  :))))))))))))))))))))))))))))))
 • @LordConqueror 22:31:16
  //Mam przeczucie, że Putina zdejmą....swoi.//

  On faktycznie ma jakąś głupszą minę niż zwykle..
  Wymienią go, na Szojgu, bohatera Striełkowa??
  Takie podmienianie jednego diabła na drugiego...
 • Astra, z pewnością to znasz
  http://www.youtube.com/watch?v=eyKYGZ67gJs

  Nie przypomina Ci Ukraina takiej właśnie sytuacji? Mimo to , pozostajesz przy swojej ocenie sytuacji?
 • @LordConqueror 22:58:35
  Lordzie... świat nigdy nie jest na nią gotowy, co Ty wypisujesz??
  Chyba, nie uważasz, że świat to ci bandyci, po obu stronach..
  Trochę "przefilozofowałeś" !
 • @zadziwiony 23:04:04
  A Ty uważasz, że Putin nie jest "szakalem"... jest...
  Moim zdaniem należy do tego samego stada.
  A Ty uważasz, że jest inaczej?
  Czyli jednak jesteśmy ślepi, oboje :)
 • @LordConqueror 23:11:46
  Ty Lord.. kurna, no czułam normalnie, że z Ciebie jakaś szycha natowska jest !!
  Dobrze, że nas uprzedzasz :))))))
 • trzeba było nie wycofywać wojsk radzieckich z Polski i NRD
  a wcześniej trzeba było się zatrzymać na Bugu, niechby niemiaszki popaliły w piecach Oświęcimia jeszcze parę lat.

  I nastąpiłoby ostateczne rozwiązanie problemu polskiej głupoty.
 • @Kodiak 22:09:41
  pytanie, kiedy "rebelianci" zmajstrowali coś w twojej głowie ?
 • @Talbot 22:25:39 oj
  "Putin od kilkunastu lat się zbroi na potęgę."

  tak, mając 5% budżetu Nato.

  to już Tuska zielona wyspa jest bardziej prawdopodobna.
 • @LordConqueror 23:34:57
  Wnioskując z tego, co mówiła Legarde, data może raczej być 14 września, a nie 20 lipca. Legarde w innych wypowiedziach wiele razy omawiała "reset", a podkreśliła w filmie przytoczonym przez Tradera21, że stanie się to, cokolwiek by to nie było, w roku 2014.
  Film killer był pewnie robiony w czasach, kiedy ludziom się dzisiejsze zadłużenie nie śniło w najgorszych koszmarach. :))
  Nie trzeba wierzyć na słowo, ani brać rzeczy dosłownie, ale warto wiedzieć, co w trawie piszczy, a piszczy coraz głośniej.
 • @Talbot 22:25:39
  Nie tylko na ruskich stronach internetowych o tym mówią. Na amerykańskich stronach alternatywnych cały czas mówią o tym, że USA dąży do wojny z Rosją a może i Chinami, że Izrael nie może się doczekać wywołania wielkiej awantury na Bliskim Wschodzie i że III wojna światowa wisi na włosku. To pewnie też ruska propaganda.
  Gdy popatrzeć na mapę, i Chiny i Rosja są okrążone amerykańskimi bazami. Byliby głupcami, gdyby się nie zbroili.
 • @Lotna 01:41:29
  http://youtu.be/NuP_8zc3apM
 • @Lotna 01:41:29
  Na wojnę nuklearną nikt nie pozwoli, mocarstwa dobrze o tym wiedzą. Na Marsie też kiedyś była wojna nuklearna, która zakłóciła czasoprzestrzeń.

  http://innemedium.pl/wiadomosc/slady-po-wojnach-nuklearnych-w-starozytnosci
 • @LordConqueror 23:34:57
  Nie gniewaj się, ale nie traktuję Ciebie jako analityka , a raczej jako komentatora politycznego kierującego się zasadą "cel uświęca środki" z wyraźnymi sympatiami politycznymi, które mówią , że Rosję trzeba zniszczyć nie ważne z jakiego powodu. Potem z Amerykanami ,Niemcami i chazarami to już pewnie sobie sami poradzimy.
  O wiele bardziej do mnie przemawiają oprócz własnych obserwacji ( po owocach" analizy zezorra. I choć nie zawsze ma rację, to uważam go za jednego z najlepszych znanych mi obserwatorów otaczającego świata.

  Masz jakieś wątpliwości, że armia i wywiad amerykański są praktycznie prywatną własnością korporacji i banków i stoją one na straży ich interesów za publiczne pieniądze? I że bezwzględnie dopilnowują ich interesów na całym świecie?
 • @Lotna 01:41:29
  przecież wg niektórych komentatorów mają dać się okrążać , a potem bezkarnie zniszczyć. Nie pamiętam ile , ale amerykanie mają chyba ok 800 baz na całym świecie. Pewnie dlatego by strzec bezpieczeństwa Ziemian przed innymi cywilizacjami.
 • @Astra 23:10:38
  Putin też jest szakalem i należy do tego samego stada. A może raczej to jakieś podstado i jednak mają różniące ich interesy, co możemy wykorzystać. Bezwzględne opowiadanie się po jednej ze stron, wg mnie nic nam nie da, bo jeśli któraś z nich wygra, to i tak marny nasz los. Lepiej gdy są sobą przez cały czas zajęci. Poza tym ja staram się patrzeć obiektywnie na to co się dzieje , a nie komentować kierując się zasadą makiawelizmu, czy też własnych niechęci.
 • Rosja złamała swoją doktrynę wojenną
  W dokumencie przewidziano trzy możliwości użycia sił zbrojnych przez Rosję:

  Dla obrony suwerenności, integralności terytorialnej oraz innych żywotnych interesów FR w wypadku podjęcia agresji przeciw niej lub jej sojusznikom
  Przeprowadzenia operacji pokojowych zgodnie z decyzją Rady Bezpieczeństwa ONZ lub z międzynarodowymi zobowiązaniami Rosji.
  Zakończenia konfliktu zbrojnego na granicach państwa zgodnie ze zobowiązaniami Rosji lub w obrębie terytorium FR, gdy zagraża jej żywotnym interesom.

  http://geopolityka.net/doktryna-wojenna-federacji-rosyjskiej/

  Jak to się ma do agresji na Ukrainę?
 • @Talbot 09:15:46
  http://www.politykaglobalna.pl/2009/11/atomowa-rosja-i-jej-nowa-doktryna-wojenna/
 • Rosja grzmi o III wojnie światowej
  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/461443,sergiej-markow-doradca-putina-o-iii-wojnie-swiatowej-wskazuje-polske-oraz-szwecje.html
 • @Kodiak 01:32:19
  A tobie jeszcze nie dokuczają?
  Mnie wyzwano od śmierdzieli i syjonistycznych świń, gdy ośmieliłem się opublikować artykuł krytyczny o Rosji.
  Astrze także pozabierali gwiazdki - antypolska agentura..
 • @ ciekawostka
  Jesli ktos zna niemiecki:

  http://deutsche-wirtschafts-nachrichten.de/2014/07/25/argentinien-steuert-zielsicher-richtung-staats-bankrott/#comments

  W skrocie:
  Argentyna odmawia bankom amerykanskim (hedgfonds) haraczu pomimo wyroku amerykanskiego sadu. Po prostu nie uznaje dlugu...ma poparcie BRICKS
  W kolejce stoi Grecja,...
  Turcja i Rosja zrezygnowala z dollara w wymianie handlowej...
  Dzieje sie...
 • @emgie 10:24:28
  I jeszcze to znalazlem:

  http://www.finanzen100.de/finanznachrichten/wirtschaft/der-niedergang-des-dollar-beschleunigt-sich_H1961690870_69024/

  "Upadek dollara przyspiesza"

  To bardzo istotne w kontekscie aktualnych wydarzen.
  (Moze ktos podejmie sie przetlumaczenia?)
 • @LordConqueror 10:37:19
  Tylko publikuj krótsze rzeczy, łatwiejsze do czytania.

  Publikuję artykuły w całości, aby nikt mi nie zarzucił manipulacji dokonując skrótów.
  Będą potem pisali, że cytaty są wyrwane z kontekstu.
 • @interesariusz z PL 23:34:05
  "Putin od kilkunastu lat się zbroi na potęgę."

  tak, mając 5% budżetu Nato.

  Media w Polsce ciągle starają się dyskretnie nie zauważać problemu, jaki mogą w przyszłości wywołać potężne zbrojenia, jakie właśnie zapowiedziano w Rosji. Zdaniem premiera Rosji, Dmitrija Miedwiediewa, skala modernizacji armii może być porównywana tylko z tą, jaka wystąpiła w trakcie II wojny światowej.

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/potezne-zbrojenia-rosji-moga-byc-zapowiedzia-przyszlych-konfliktow
 • @zadziwiony 08:24:18
  // Poza tym ja staram się patrzeć obiektywnie na to co się dzieje , a nie komentować kierując się zasadą makiawelizmu, czy też własnych niechęci.//

  Obiektywne, jest wszystko co napisałam i poparłam cytatami.
  W związku z tym moja nichęć jest uzasadniona :)
  Uważam za ślepców, tylko tych, którzy bronią Rosji bezkrytycznie, cokolwiek by zrobiła. Mam wiele złego do powiedzenia na temat USA, żydów a szczególnie Niemców. Nieobiektywnie, to interesuje mnie jedynie polska przyszłość. Uważam również, że nawet jeśli nie opowiemy się po którejkolwiek stronie, to w świetle tego co wiem i tak będzie źle...

  Wiele innych państw odbiera Rosję jako ogromne zagrożenie. Nawet te, które od wielu lat były neutralne... przejrzały..

  http://www.rp.pl/artykul/1104489.htmll
 • @Talbot 10:17:17
  //Mnie wyzwano od śmierdzieli i syjonistycznych świń, gdy ośmieliłem się opublikować artykuł krytyczny o Rosji.//

  Tylko jeden?? Ja ich napisałam tak coś kilkanaście :)))
  To jak myślisz, jakimi epitetami byłam poczęstowana ?? :))))))))
  Teraz trochę się zmieniłam, jak mi się chce przeczytać, te "obiektywne inaczej," to też pałami poczęstuję. Kiedyś tego nie robiłam...
  pozdrawiam
 • Putin na haju
  Rosja uderza w McDonalda. Hamburgery będą nielegalne?

  http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Rosja-uderza-w-McDonalda-Hamburgery-beda-nielegalne,wid,16779716,wiadomosc.html?ticaid=11326f&_ticrsn=3
 • "Chętnie poległbym za Najjaśniejszego Pana tylko zdrowie mi nie pozwala"
  Histerycy wojny i podżegacze wojenni i wy przeżuwacze pilota telewizyjnego

  Czy jesteście gotowi wywołać wojnę dla
  - pomników Bandery i ludobójców UPA,
  - wysokiego stanowiska przy żłobie europejskim dla pajaca Mistrza Robienia Laski Amerykanom,
  - szwabskiego Wytrzeszcza z Sopotu,
  - gamonia Red Bula
  - "patrioty" z Odessy - Jarosława Polskęzbawa
  - mistrza umów gazowych Drewnianego Waldka
  - kolorowej kukły z Waszyngtonu
  - 65 mld$ dla żydowskich grandziarzy ?

  Co do mnie to nie mam nic przeciw solidnemu naparzaniu gdyby jakiś wróg "kolbami w drzwi załomotał" ale nie zamierzam uronić nawet kropelki potu (nie mówiąc już o krwi) dla wyżej wymienionych alfonsów narażających Polskę dla przypodobania się swoim panom.
 • @Ptasznik z Trotylu 16:14:48
  //nie mam nic przeciw solidnemu naparzaniu gdyby jakiś wróg "kolbami w drzwi załomotał" ale nie zamierzam uronić nawet kropelki potu (nie mówiąc już o krwi) dla wyżej wymienionych alfonsów narażających Polskę dla przypodobania się swoim panom.//

  Znaczy... nie jesteś ślepcem.
 • ...
  Rosja szukuje sie do uderzenia.
  Kto chce niech przeanalizuje swiatowa sytuacje i zobaczy co mu wyjdzie.
  Atak na ten region bedzie dla swiata w wiekszosci zaskoczeniem ale najgorsze bedzi to ze bedzie to poczatkiem konca ludzkiej cywilizacji w w swej chorej obecnie sytuacji.
  To tylko kwestia czasu i moge tylko dodac ze dopoki stary krol w fotelu doputy rosja ze swoja koalicja nie zdobedzie sie na ten ruch.
  Wszystko sie zmieni po tym jak pojawi sie nowy krol, a przyjdzie na krotko i wtedy na swiat spadna bole jak na rodzaca, nagle.

  Rosja i reszta gra w jednej lidze i jedzie do przodu ze starym planem dla ludzkosci.
  Napompowali nas w jeden wiek z 2 do 7 mld i zmienili sposob funkcjonowania spoleczenstw na sposob zaawansowanego raka.
  Teraz druga czesc planu- zamkniecie miasta, wygaszenie swiatel a pozniej powolny poczatek zlotego switu na ktory przygotowuja spoleczenstwa ludzkie od dziesiatek lat dosc intensywnie pomimo ze plan zostal zarysowany pare tysiecy lat temu.
 • @LordConqueror 18:00:15
  Tylko czy ślepcy zdają sobie z tego sprawę... powinni.

  To chyba ten artykuł:

  http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Jak-wygladalaby-Ziemia-po-regionalnym-konflikcie-jadrowym,wid,16770866,wiadomosc.html?ticaid=113272&_ticrsn=3
 • @Talbot 08:04:05
  Nie byłabym taka pewna, że nikt nie pozwoli. Po co są kilometry podziemnych baz i podziemne miasta w USA? Nie zapominaj, że rządzą nami psychopaci.
 • @LordConqueror 10:15:05
  Kabała pewnie stanowi, skoro nawiązywała do niej tyle razy w swojej wypowiedzi, ale ja się na niej nie znam. :) Po nawięzaniu do 7 z dziesięć razy, pwiedziała, że nie wie, czy G7 (7+7) będzie miało coś z tym wspólnego, albo czy G20 (7+2+0), ale na pewno IMF (9+4+6) będzie miało. ;P No i bądź tu mądry. Z pewnością istnieje wiele sposobów, aby obedrzeć kota ze skóry.
  Dlaczego stawiasz na sierpień?
 • @Lotna 19:40:24
  Miałem na myśli tych, którzy opiekują się naszą cywilizacją. Może to wydawać się śmieszne, ale...
 • @Talbot 20:18:48
  http://wolnemedia.net/ezoteryka/zabawy-z-ogniem-czyli-ufo-a-bron-jadrowa/
 • @Talbot 20:18:48
  jeśli ktoś się nami opiekuje, to też ktoś musi mącić, jeśli opieka jest konieczna.
  Z tego wynika, że na Ziemi mamy przynajmniej trzy cywilizacje.
  99,999% Ziemian wie tylko o jednej, ;););)
 • @LordConqueror 10:53:00
  Z mojego punktu widzenia, czym innym jest opis, ocena działań politycznych, a czym innym wyrażenie polskiej racji stanu wynikającej z następstw politycznych i wojskowych działań naszych wrogów i sojuszników, jeśli takich mamy, oraz naszych możliwości.
 • @zadziwiony 20:35:01
  "jeśli ktoś się nami opiekuje, to też ktoś musi mącić, jeśli opieka jest konieczna.
  Z tego wynika, że na Ziemi mamy przynajmniej trzy cywilizacje.
  99,999% Ziemian wie tylko o jednej, ;););)"

  A co oznaczalo 'jedzenie zakazanego owocu z wezem' przez 'pierwsza kobiete' ?

  Dlatego w Bibli masz odniesienie do potomstwa kobiety ( jej i 'adama' ) oraz do potomstwa 'weza' ( jej i weza ).

  Zyja wsrod nas i wygladaja jak my, znaja rzeczy 'tajemne' i sa uwiklani w kontrole ziemskiej gry.

  Takie symboliczne opisy ze swietych ksiag niosa calkiem spory ladunek informacji.

  Zastanow sie nad tym jak prawdopodobnym jest fakt ze nagle ludzkosc w jeden wiek wybila sie ponad marzenia w realny sposob materializujac totalny rozkwit, jednoczesnie, spelniajac tym samym przepowiednie, i to w niesamowicie dokladny sposob, sprzed tysiecy lat...

  Samo sie nie robi, i nad wszystkim trzeba czuwac, dogladac, pociagac, ustawiac, zamykac, otwierac, naglasniac, wyciszac itd.

  Jestesmy sterowani w kierunku nakreslonym i niemal napewno, nieuniknionym, tylko jeszcze wiekszosc nie zdaje sobie z tego sprawy a ci ktorzy rozumieja takie mozliwosci, w wiekszosci nie wierza by mialy naprawde nastapic.

  Celem jest zniszczenie cywilizacji, dlattego potrzebowano zimnej wojny, jako pretekstu, i trampoliny jednoczesnie, do zbudowania dziesiatek tysiecy glowic i rakiet.

  Te arsenaly zapakowane w zimna stal, zaprojektowane tak by ogien je napedzal i by ogien pozniej trawil, czekaja, uszykowane na dzien i godzine.


  To juz sie stalo:

  "14 a są to duchy czyniące znaki - demony,
  które wychodzą ku królom całej zamieszkanej ziemi,
  by ich zgromadzić na wojnę w wielkim dniu wszechmogącego Boga. "


  Zajmie pewna ilosc czasu, liczona w latach , moze w dekadach, by stalo sie to:

  "17 Siódmy wylał swą czaszę w powietrze:
  a ze świątyni od tronu dobył się donośny głos mówiący:
  «Stało się!»
  18 I nastąpiły błyskawice i głosy, i gromy,
  i nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi,
  jakiego nie było, odkąd jest człowiek na ziemi:
  takie trzęsienie ziemi, tak wielkie.
  19 A wielkie miasto rozpadło się na trzy części10
  i miasta pogan runęły."


  A wszystko przez...i dzieki...pewnej dziewczynie


  http://www.youtube.com/watch?v=Xcwd_Nz6Zog
 • @eonmark 20:59:26
  Mnie nie musisz przekonywać, że nie jesteśmy tutaj sami. Przekonaj Lorda , taki pragmatyczny, albo Astrę - chyba Ci się nie uda.
  Oni całe zło w ruskich widzą.
 • @zadziwiony 23:26:16
  Jasne, że nie jesteśmy sami !!
  Mam nadzieję, że Bóg nas nie opuścił :)

  //Oni całe zło w ruskich widzą.//

  Nie całe... może tylko nie jesteśmy ślepi...
 • Astra 23:39:05
  Cmok Cmok Cmok i .....
  http://www.youtube.com/watch?v=JkhX5W7JoWI
  bys byla i zyla ....
 • @Max von Stirlitz 23:45:59
  Eeeech Max.. zaplusowałeś :)
  Dziękuję !
  Buźka :)))))))))))))
 • ------------STOP destrukcji
  http://kochanezdrowie.blogspot.com/2014/07/s0-aktualnosci-26-lipca-2014.html
 • @Astra 23:39:05
  Bóg nas jednak opuścił. http://muki.salon24.pl/

  Lepiej jednak z Lordem tam nie zaglądajcie, albowiem grozi Wam ostry rozstrój nerwowy. To raczej strona dla eonmarka, ale on pewnie ją zna.
 • @zadziwiony 09:32:29
  Nie znam tej strony.
  Pseudonim juz widzialem na neonie w kontekscie rzekomego rozwiazania zagadki budowy piramid.
  Jezeli tak trafne analizy dotycza reszty zagadnien jakimi zajmuje sie jiejaki muki to szkoda czasu i atlasu : )

  Ale jak bede mial czas to rzuce okiem co on tam wypisuje.


  Przymierzam sie od dlugiego czasu zeby w oparciu o dowody wyjasnic zagadke piramid oraz obcych ktorzy nas kontroluja.
  Byc moze po wakacjach bede mogl wreszcie ruszyc z miejsca bo przyznaje ze umieszczanie komentarzy pod wybranymi postami na neonie jest bezsensowne.

  Pozdrawiam.
 • @zadziwiony 09:32:29
  Chodzi o tą naiwną refleksję, że Boga nie ma, bo ludzie się mordują ??
  Jeszcze zrozumiałabym pretensję do Niego, że dał człowiekowi, którego Stworzył wolną wolę, ale takie taniutkie spostrzeżenia...?
  Negowanie Boga, ależ to ludzkie i jakie wygodne....
  U mnie pełen spokój, ja wiem, że Jest.
 • @Astra 11:56:53
  Pewnie ze jest.

  : )

  Choc niekoniecznie jest mezczyzna z obliczem ktorego widok zabija zawsze, poza wybranymi ktorym udalo sie przezyc.
  Niekoniecznie jest tym facetem ktory wie wszystko o kobietach i rzekomo chcialby zeby byly wcofane.
  Nie musi byc tym mezczyzna ktory pala nienawiscia, jest zazdrosny, ktory uzywa jednego narodu po to by dac kare drugiemu tylko po to by ukarac pozniej ten ktory uzywal do karania tamtego poprzez gwalt czy roztrzaskiwanie niemowlat.

  'Bog' istnieje, widzimy go dosc czesto w trakcie naszego zycia.
  A pozatym istnieja mrowki, malpy, amerykanie,rosjanie, indianie, aborygeni, mrowkojady i kosmici ktorymi tez jestesmy.
  I kazdy ma swoja role do odegrania lub wypelnienia w tym ziemskim, niezwyklym cyrku.
 • @eonmark 12:15:07
  Nie czuję sie na siłach określić kim Jest, bo to nie na mój ludzki rozum...
  Ale najbliżej mi do takiej "definicji" :))

  //"Ponieważ nasze poznanie Boga jest ograniczone, ograniczeniom podlega również nasz język, którym mówimy o Bogu. Nie możemy określać Boga inaczej, jak tylko biorąc za punkt wyjścia stworzenie, i to tylko według naszego ludzkiego, ograniczonego sposobu poznania i myślenia."(KKK 40).//
  http://www.katolik.pl/natura-boga-czyli-kim-jest-bog-,151,416,cz.htmll
 • @Astra 12:54:33
  Bardziej czujemy niz potrafimy okreslic.
  Zwykla logika podpowiada ze definicja boga okresla 'byt' ktory nie ma zadnych ograniczen.
  Z tego wynika ze moze byc doslownie wszystkim i dla wszystkiego czyms innym.

  Malo prawdopodobnym jest jednak by 'Bog' byl personifikacja schizofrenicznego mezczyzny tak jak sugerowac moglby miedzyinnymi, wylaniajacy sie z tresci biblijnych opis.
 • @LordConqueror 15:15:57
  Dlatego czasem przykro jest słyszeć od innych, że przeszłość trzeba zostawić, budować nowe.. ble, ble, ble...
  Zarówno Rosjanie jak Niemcy, Ukraińcy czy wreszcie Litwinii, dali nie raz krwawy popis swojej nienawiści do nas. Zachowania Polaków nigdy ich nie zmienią. Współpracowali ze sobą, jedni z drugimi ...trzecimi ...
  Twierdzę, że to jest ich natura i tutaj nie mamy co szukać sojuszników, ani wtedy, ani teraz. Twój link jest tylko kolejnym dowodem, że tak jest.
  Gadanie, że historię trzeba zapomnieć, skoro ona trwa nadal... ta niechęć a może nawet nienawiść.

  http://www.polskieradio.pl/7/129/Artykul/257510,Tam-Litwini-wymordowali-sto-tysiecy-Polakow-i-Zydow
 • @Astra 15:34:29
  Historii nie wolno zapominać ale nie wolno żyć jedynie nienawiścią. Nienawiść zaślepia i ogłupia.
  Jak Ty chcesz teraz się boksować ze wszystkimi co nam kiedyś wyrządzili krzywdę? Opamiętaj się trochę.
 • @LordConqueror 16:04:21
  Zgadza się - 92 lata temu. I trwa nieprzerwanie do dziś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:39:01
  A gdzie napisałam, że chcę się boksować ??
  Zauważam jedynie, że to nas walą po mordzie ile wlezie.
  Dlaczego? Dlatego, że mogą. Zostaliśmy praktycznie bez armii i nasi sąsiedzi doskonale o tym wiedzą. Uważam, że będą się zachowywać tak jak zawsze, czyli kasować nas jako naród.... fizycznie.
  A w Polsce są opcje, które uważają, że można sie z "kimś" dogadać (nieważne z kim).
  W pełni "opamiętana" zwracam Ci uwagę, że Sikorski wprost krzyczy o pomoc...najpierw wyprowadził stąd swoją rodzinę...
  I nie pitol, że to żydki mu każą... on sie boi... a ma wiedzę na temat planów tych ... "pierwszych i drugich i trzecich" większą od nas.
 • Powszechne przeszkolenie i uzbrojenie Polaków to sprawa nr 1
  Dopiero mając realną siłę obronną w postaci powszechnej armii obywatelskiej możemy zacząć prowadzić politykę prawdziwie polską.

  Zarówno ekspert "onych" gen. Koziej jak i ekspert "naszych" gen. Polko robią co mogą żeby wyśmiać i utrącić tą inicjatywę.

  Dowodzi to że zarówno "oni" jak i "nasi" są w istocie antypolską agenturą.

  "Oni" - rusko szwabską a "nasi" żydowsko amerykańską.

  Sapienti sat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829