Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
171 postów 6197 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Nie będzie ruski pluł nam w twarz !

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od lat wiadomo, że ten gościu jest nieoficjalną tubą Kremla, a nie żadną opozycją

Nie będzie ruski pluł nam w twarz !

 

Lider nacjonalistycznej Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimir Żyrinowski oświadczył w poniedziałek, że w razie konfliktu wojennego między Federacją Rosyjską i Zachodem o Ukrainę, Polska i kraje bałtyckie zostaną zmiecione z powierzchni ziemi.

Od lat wiadomo, że ten gościu jest nieoficjalną tubą Kremla, a nie żadną opozycją i za przeproszeniem, pieprzy to co mu pułkownik KGB poleci, a na co sam, przynajmniej jeszcze na razie nie ma odwagi.

A czego to nie ma odwagi powiedzieć? Dlaczego to nie Zachodowi grozi, nie Niemcom, Turcji, czy pozostałym członkom NATO??

Przecież podobno NATO mówi jednym głosem w sprawach suwerenności Ukrainy?

Konflikt na Ukrainie został wywołany przy udziale zarówno Rosjan, którzy uważają ją za integralną swoją część i gdzieś mają  gwarancje jej granic z 5 grudnia 1994roku, jak i proatlantyckiej, a więc amerykańskiej opcji, która nie czarujmy się uderza w jakiś sposób w interesy Rosji

Władimir Żyrinowski oświadcza, że mój kraj zostanie zmieciony z powierzchni ziemi, a minister MSW Bartłomiej Sienkiewicz, stwierdza na luziku, że na taką wypowiedź:

  „ można jedynie się uśmiechnąć, bo to nie pierwsza tego typu mocna wypowiedź tego polityka. - Nie przywiązywałbym do niej zanadto wagi „

Minister MSW Bartłomiej Sienkiewicz, po stwierdzeniu, że „państwo polskie nie istnieje” dokładnie wpisuje się w rolę takiego właśnie państwa.

Stwierdza ni mniej ni więcej, że Żyrinowski to błazen, który może mówić co chce, doskonale wiedząc, że tak nie jest.

No więc, panie Sienkiewicz, w Polsce też mamy błaznów i to jeszcze większych, poczynając od pana, po premiera i czekoladowgo Bronka.

Dlaczego żaden z nich nie odpowie swojemu ruskiemu koledze?!

Dlaczego Pan i pański rząd, najpierw nieodpowiedzialnie swoim wymachiwaniem szabelką naraziliście państwo polskie na niebezpieczeństwo, a teraz nieodpowiedzialnie lekceważycie jawne groźby ze strony Rosji?

 

Żeby było śmieszniej, te bzdury, które są warte jedynie uśmiechu ze strony Sienkiewicza, znajdują zwolenników już wśród ambasadorów państw naszych sąsiadów:

Cyt

//Kilka tysięcy żołnierzy, czołgi i samoloty – Rosja ściąga armię w rejon łotewskiej granicy. „Łotwa się doigrała” – oświadcza rosyjski ambasador.

 

„Łotwa była jednym z krajów UE, które najaktywniej lobbowały za sankcjami wobec Rosji. Przypomnijcie sobie wystąpienia tutejszych polityków, jak przekonywali, że Rosja nie będzie miała co zrobić ze swoim gazem. I doigrali się!” – oświadczył ambasador Rosji w tym kraju Aleksander Wiszniakow.

 

Oskarżył Łotwę, że to właśnie ona jest winna obecnym napięciom na arenie międzynarodowej. Wypowiedź kremlowskiego dyplomaty cytują rosyjskojęzyczne media na Łotwie.//

http://kresy24.pl/55049/rosyjska-armia-u-lotewskich-granic-lotwa-sie-doigrala/

Nie wiem czy minister MSW Łotwy też odbiera takie słowa, tak lekko jak nasz, ale podejrzewam, że nie. Pewnie też ma lepsze zdanie na temat swojego państwa.

Może je kocha i wierzy, że istnieje, wierzy, że warto go bronić..

 

Ale ponieważ na tą straszną groźbę deputowanego i cyngla Putina nasz Bartuś jedynie głupio się uśmiecha, wypada temu cynglowi przypomnieć,

 że niedługo 15 sierpnia, narodowe święto Polaków.

 

To data, kiedy wszystkie czerwone mrzonki Stalina...niewątpliwego ulubieńca Putina, legły w gruzach.

A państwo polskie panie Żyrinowski, dopiero co zaistniało, biedne jak mysz kościelna, właściwie z dopiero co tworzoną armią polską.

Tak więc...

 

//11 listopada 1918 roku Polska odzyskała wolność. Po blisko półtorawiekowej niewoli Józef Piłsudski proklamował utworzenie niepodległej Rzeczypospolitej. W odpowiedzi na to już pięć dni później w Moskwie wydany został rozkaz rządu bolszewickiego (Rady Komisarzy Ludowych). Rozkaz z 16 listopada 1918 r. nakazywał sformowanie w ramach Armii Czerwonej specjalnych mobilnych formacji o nazwie Armia Zachodnia. Milionowa Armia Zachodnia w swej istocie stanowiła główną sowiecką siłę uderzeniową, która miała zrealizować strategiczne cele polityczne Kremla.

......................................................

Józef Piłsudski jak nikt w Polsce i Europie zdawał sobie sprawę z zagrożenia ze strony Rosji sowieckiej. Był jedynym politykiem, który wiedział, że Armia Czerwona szykuje milionowe wojska, aby uderzyć na Polskę i Europę. Próbował stworzyć wspólny front państw Europy Środkowej i Wschodniej w obronie przed agresją bolszewicką. Był to już ostatni moment, gdy 14 marca 1920 r. w Warszawie z inicjatywy polskiego ministra spraw zagranicznych Stanisława Patka odbyły się rokowania państw będących w stanie wojny z Rosją Sowiecką: Finlandii, Łotwy, Rumunii, Ukrainy (Semena Petlury). Rokowania wykazały, iż wypracowanie wspólnej linii wobec sowieckiego zagrożenia było niemożliwe.

............................................................

Piłsudski znał zarówno Europę Zachodnią jak też Rosję. Znał francuski, angielski, niemiecki, łacinę, ale także język rosyjski. Znał kulturę, mentalność i literaturę rosyjską. Rozumiał, że z połączenia tradycyjnego carskiego samodzierżawia oraz nowej komunistycznej ideologii powstało zbrodnicze, krwawe mocarstwo, które zagraża nie tylko odrodzonej Rzeczypospolitej, ale całej Europie. Miał gorzką świadomość tego, że Polakom nikt nie pomoże, że walcząc z obronie swej Ojczyzny, będą zarazem bronili innych państw Europy, ale będą walczyć w zupełnym osamotnieniu. Ta chłodna i politycznie racjonalna myśl strategiczna Marszałka, determinowała go do podejmowania dalekosiężnych i skutecznych decyzji.

.....................................................

Charakteryzując sytuację polityczną w Europie, Lenin dalej twierdził, że ...Niemcy ogarnęło wrzenie rewolucyjne, a angielski proletariat wzniósł się na zupełnie nowy poziom rewolucyjny. Wszystko tam było gotowe do wzięcia. Lecz Piłsudski i jego Polacy spowodowali gigantyczną, niesłychaną klęskę sprawy światowej rewolucji. W zakończeniu przemówienia Lenin zapewnił, że Moskwa …będzie nadal przechodzić od strategii defensywnej do ofensywnej, bez ustanku, aż wykończymy tych Polaków na dobre!

 

 

 

 Marszałek miał głęboką świadomość znaczenia zwycięstwa nad najazdem Rosji bolszewickiej nie tylko dla Polski, ale dla całej reszty Europy. Wszelako ani sam Piłsudski nie uważał siebie za sługę aliantów, ani nie był w ten sposób postrzegany przez rządy sprzymierzonych. Marszałek obronił Polskę dla niej samej – za cenę polskiej krwi. Nie dbał wiele o Francję, jeszcze mniej o Wielką Brytanię, a zupełnie o „interes aliantów”. Rządy Europy zdawały sobie z tego sprawę, co pogłębiło ich irytację, a brak wdzięczności Zachodu Polska i Polacy odczuwają w sposób permanentny od roku 1920 właściwie po dzień dzisiejszy.

http://dworekmarszalka.pl/marszalek_pilsudski.html

 

 

To wspomnienie wspaniałego zwycięstwa, to nie jest groźba, ale raczej przypomnienie historii, taka wiadomość dla obu Władimirów... a zresztą...

 nie będzie ruski pluł nam w twarz !!

 

KOMENTARZE

 • @LordConqueror 14:52:22
  Ok :) znaczy.. odmeldowałeś się :))))
 • Nie wszystko Kremlowi wypada powiedzieć
  Żyrinowski jest facetem wynajętym przez Kreml, do specjalnych poruczeń.
  To nie on straszy Polskę i kraje bałtyckie - to straszy nas Putin.
 • @Talbot 15:06:54
  Dokładnie... a ten debil z MSW udaje, że deszcz pada!
  Zobacz, Łotwie grożą podobnie...
 • Ale strachliwe towarzystwo
  się zebrało.
  Ja już też zaraz wejdę pod szafę :)))

  Uwielbiam taką ognistą LaLunę :))))
 • @Astra 15:12:07
  USA - Izrael _ Rosja...kraje zbójeckie.
  Ale, jeżeli tymi krajami rządzą pejsaci...
 • @Astra 15:12:07
  No widzę, że kolejna zakochana w tym litewskim przybłędzie. Może by tak napisać, gdzie był Piłsudski podczas powstań wielkopolskch i ślaskich. Gdzie był Piłsudski, jak Rozwadowski wygrywał bitwę warszawską. Gdzie był Piłsudski jak żadne z państw nie chciało nam dostarczyć ani jednego naboju do karabinów. Może by tak policzyć zamordowanych podczas przewrotu majowego i podczas podczas późniejszych represji.

  No cóż, miłość nie wybiera.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:17:35
  Jakie strachliwe towarzystwo?
  Nie bój się Jaruś, to i tak nic nie da...:))))
  Jeśli postanowili, to i tak zrobią wojnę... jak zawsze.
 • @Talbot 15:20:08
  W świetle tego, co wiemy dzisiaj, tak to właśnie wygląda...
 • @nikander 15:21:49
  Widać był gdzie trzeba, o czym i Lenin i Stalin piszą i mówią otwartym tekstem.
 • @Autorka
  Przez ostatnie pół roku trwa niesamowita nawałnica w mediach i w internecie na Rosję i Putina.Co tylko złego wydarzy się na Ukrainie oczywiście winny Putin i Rosja.Hektolitry jadu wylano na ten naród i jego przywódcę
  Ale gdy jakiś Rosjanin szczeknie na Polskę no to już jest nie do pomyślenia.Trzeba kosy przekuwać na sztorc i hajda na moskala.Nie będzie moskal pluł nam w twarz.

  Mega hipokryzja czyli złodziej krzyczy łapać zodzieja
 • @Astra 15:26:56
  To, ze sąsiedzkie psy na siebie szczekają nie oznacza, że także na siebie muszą szczekać sąsiedzi. W Polsce jest tradycja żydowskiego zjazdu w Wiedniu i patriotycznego zjazdu w Pieniakach. Piłsudski był w Wiedniu.
 • @nikander 16:05:15
  Dla mnie to on mógł być nawet w Pekinie :)
  Pogonił milionową armię, która chciała unicestwić Polskę.
  Cytaty Lenina chyba świadczą o co było kaman ?
  Lenin też był półżydem w końcu...
  To nie ma być wpis oceniający Piłsudskiego, tylko zapisana historia walki wszystkich Polaków wtedy, tych z Pana poglądami na pewno też.
 • @matterhorn 16:04:08
  Nie obchodzi mnie żadna nawałnica w mediach.
  Ruskie też nie pozostają dłużne :)
  A Pan skąd nadaje, z Polski?
  i co luzik... jak nasz Bartuś?
  to pogratulować.
 • @vortex 16:25:32
  Spadaj !
 • @vortex 16:35:58
  Jesteś goopim czerwonym trollem :))
  żegnam...
 • @Astra 16:21:33
  "Pogonił milionową armię"!? Po pierwsze to "pogonili" oficerowie i żołnierze, a nie ten "brygadier" z nadania. Po drugie, dobrze że Witos schował jego rezygnacje do szuflady, dzięki temu "Ziuk" honor uratował...
 • @vortex 16:35:58
  W jenach "wynagrodzenie" tez podobno pobierał...
 • Nie będzie ruski pluł nam w twarz !
  Do czego ma służyć ten wpis, do mobilizacji Polaków w obronie Polski a ja pytam się, jakiej Polski? Polski nie ma! bo to nie jest żadna Polska, to jest Wielkie Dziadostwo z kurwa i złodziejem stoi. Może ta wojna porządek zrobi w tym złodziejowie ale do tej wojny niech najpierw zaangażują się (P)osłwie z Wiejskiej i ich rodziny, Bredzisław ps.Bul i jego rodzina, całe MSZ, MSW, Policja, Prokuratorzy, Sędziowie i pseudo biznesmeni a od normalnych Polaków to się niech odpier***ą. Mi osobiście rusek w twarz nie pluje. Normalni Polacy do Rosji nie maja nic i tak samo jest odwrotnie. Przecież Rosja nie ma żadnych żądań terytorialnych (sam nam granice ustanowiła) a tak że nie ma tu dużej mniejszości Rosyjskiej w której by się krzywda stała. Życiowa prawidłowość że po Wojnie ludzie się szanują, pomagają i odbudowują to co został zniszczone.
 • @stachS 16:53:39
  //Może ta wojna porządek zrobi w tym złodziejowie //

  No to kto tutaj do czegoś nawołuje?
  Ty normalnie jak Żyrinowski, ale jaja ...
 • @Astra 16:29:26
  Jak zwykle porąbane powiązania; tu dotyczy to roli Lenina i Stalina.

  Teraz okazuje się, że ten "dobry" to Lenin, a "zły" - Stalin.
  I autorka równo wciska ich do jednego worka.
  Ten sam styl w traktowaniu Putina; ostatnio na S24 niejaki Witek obarczył Putina odpowiedzialnością z żydowskie ludobójstwo w Gazie, gdyż podobno to Putin nakazał Hamasowi rozpoczęcie działań zbrojnych, a niewinny Izrael tylko się bronił.

  Ta sama retoryka co w odniesieniu do Stalina i Lenina; wszystkim obarczać tego, któremu chce się przyprawić gębę bestii.
  Nie twierdzę, że Stalin to niewiniątko, ale to nie on dążył do przeniesienia rewolucji na zachód po trupie Polski. Tego chcieli Żydzi, którzy rozpoczęli rewolucję - od Lenina do Tuchaczewskiego i inni. Natomiast Stalin był pragmatykiem i nie pchał się na zachód, a przynajmniej uważał, że w 1920 roku tego robić nie należy.
  Dlatego przytrzymał Budionnego, co pozwoliło na uderzenie znad Wieprza (proszę zobaczyć mapę). Gdyby Budionny ruszył trzy dni wcześniej - doszedłby do Warszawy - po drodze nie było wojsk polskich.
  Można mówić, że "pozwolił" na zwycięstwo - cud nad Wisłą.
  Tyle, że nie z przyjaźni do Polski, ale aby upier... ć Tuchaczewskiego i Kamieniewa (głównodowodzący).

  Dlatego kretyńskie jest przypisywanie Putinowi gróźb rzucanych przez Żyda (Żyrinowski). Sytuacja, dzięki antypolskich Kaczyńskich i PiS-u merdającego ogonem - jest bardzo trudna. Uczciwy Polak nie będzie obecnie podjudzał do narastania antagonizmów. Chyba, że jest się zakonspirowanym zadaniowcem hasbary. Zwłaszcza jako odpowiedzi na żydowskie sugestie.
  To teraz tak jasno jest widoczne w blogosferze.
  A teraz - w tył zwrot i do garów - MARSZ.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:02:44
  Największym zwolennikiem "eksportu rewolucji" był przecież Lejba Bronstein vel Lew Trocki! Cała wymyslona przez niego doktryna, czyli "trockizm' sie na tym opierała...
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:02:44
  Ty się lepiej Wojtas swoimi bylinami zajmij, u mnie gary
  już są w zmywarce.
  To, że Żyrinowski jest tubą Putina wiedzą wszyscy co się trochę na tym znają.
  Sytuacja jest trudna przez PiS ?? naprawdę? to oni już wybory wygrali?
  Ten cyngiel nam grozi, jak Pan tego nie słyszy, znaczy głuchy jest i tyle.
  Bo jesli nie głuchota to głupota nie pozwala tego dostrzec i tyle ..
 • @Astra 15:24:05
  //Nie bój się Jaruś, to i tak nic nie da...:))))//

  No właśnie ja się nie boję. Chciałem wam tylko pod tę szafę trochę prowiantu przynieść, żebyście z głodu nie poumierali.

  //Jeśli postanowili, to i tak zrobią wojnę...//

  Masz oczywiście na myśli śniadolicego jegomościa z 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington, DC i jego eskimoskich mocodawców?
 • @Astra 16:29:26
  Noo..!
  Co Ty Astrus taka nerwowa jestes , vortex nie pasi_konik ?
  Möwilem , ze debil , nie wierzylas...
 • Pan StachS 16:53:39
  ..
  Dobrze kombinujesz , wojna .
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:21:03
  Pod jaką znowu szafę?
  Powiem Ci, że ten śniadolicy jegomość palcem nie kiwnie, jak nas zaczną "zmiatać z powierzchni ziemi" ziomale tego cyngla putinowskiego.
  Może najpierw od Łotwy zaczną, tam podobno sprawa granic nieuregulowana.
  Możesz sobie sądzić inaczej, ale to nie jest żadna nieodpowiedzialna wypowiedź, ja przynajmniej tak nie uważam.
 • @Max von Stirlitz 17:22:20
  No nerwowa jestem, bo mnie wkurzył !
  Helmuty też by milczały, jak by im taką perspektywę przedstawił?
  A tutaj niektórzy jeszcze psy na Marszałku wieszają i twierdzą, że jak nas ruskie skasują to będą rację mieli...
  Troll vorteks też nie będzie pluł mi w twarz, już tak mam :))))
 • @Astra 17:12:30
  Ja rozumiem, że niektóre, juz "przechodzone" panie to do wojny namawiają.
  To z racji tego, że liczą na jakiś okazjonalny gwałt.
  Tylko tak można skomentować takie judzenie.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:33:10
  Panie, jakie judzenie? Że niby ja judzę?
  Coś przekręciłam? takie słowa nie padły... a za 3 dni nie jest rocznica pogonienia tej swołoczy??
  I nie wysilaj sie Wojtas, lepiej przy tych bylinach się za bardzo nie schylaj, bo tam z wojskiem różne przyjdą :)))))))))))))
 • @Astra 16:59:00
  Jaja to ty sobie robisz ze swoim wpisem cyt. Dlaczego żaden z nich nie odpowie swojemu ruskiemu koledze?!. chyba Astro sobie jaja robisz, naiwniactwo totalne. Nie nawołuje do wojny bo każda wojna jest złem ale nich idą ci co żyje się jak pączek w maśle, w moim wpisie wypisałem kto ma się angażować.
 • Astrus 17:32:51
  .
  A po co skasowalas komentarz votrexa , nawet jak Cie wnerwil do bialosci ?, he ??
  Zamordyzm stosujesz jak ktos ma inne niz Ty poglady ????
  A moze nie byl , ten komentarz znaczy sie , merytoryczny....
  8-)))
  A moze byl tylko nie chcesz powiedziec.....
 • @stachS 17:43:12
  To Ty jesteś naiwny.
  Na kogo się złościsz, na mnie, że co? że zacytowałam słowa deputowanego do rosyjskiej Dumy.
  Uważasz, że nic się nie stało?
  że nie dosięgnie nas, kiedy nastąpi? bo Ty napisałeś "kto ma się angażować"?
  ... i kto tutaj jest naiwny?
 • @Max von Stirlitz 17:49:53
  To był taki komentarz, którego kopie mi czasem wklejasz :))
  Tam żadnych poglądów nie było, jedynie taka czerwonoarmiejska nienawiść do mnie :))
 • Astra 17:52:21
  Chyba nie liczysz na poważną rozmowę na argumenty ze starymi degeneratami (pewnie jakimiś starymi alfonsami zawerbowanymi przy okazji wizyty oficera z ambasady USA w burdelu) jak lord czy stirlitz, czy ta stara blać astra co se musi jakoś zarobić na życie skoro już jest przechodzona, a emerytury brak w jej profesji. No to z czego oni mają żyć?

  bloger vortex

  cos takiego ?

  I czym dziewczyno sie stresujesz , pomysl jakie vortex ma o Tobie mniemanie ....
  8-))))
 • @Max von Stirlitz 18:02:46
  Taaaak Max, coś takiego :))))))

  On ma mniemanie?
  Palant, chce sie w dobre towarzystwo dostać i pomądrować w radzieckim stylu. Chłopina nie zrozumiał, że takim czerwonym palantom wstęp na blog Astry wzbroniony :)))
  Wystarczy, że toleruję "starych alfonsów" :))))))))))))))))
 • @Astra 17:28:41
  Pewnie, że śniadolicy nie ruszy palcem bo jest teraz zajęty zabijaniem gdzie indziej. Znalazł sobie nad Wisłą takich co z nim perwersyjną miłość uprawiają i śpi spokojnie.

  A Ty podniecasz się jakimś ruskim obszczymurkiem jakby to był ktoś ważny. A to taka odmiana trolla, tylko, że dali mu kawałek podłogi w dumie.
  Wiesz co robi prawdziwy samuraj? Spokojnie ostrzy swoją katanę i nie podnieca się. A ty się podniecasz niezdrowo...
 • Astra 18:09:17
  8-)))))))))))))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:10:35
  Ne Spirito, nie masz racji, ja tylko nie udaję, że nic się nie stało.
  Jak długo mozna ciągle udawać, że nic się nie stało, wszystko jest w porządku, a groźby to taki żart?
  Udawać, że samolot sam spadł, że ziemia polska nie jest rozdrapywana przez obce nacje, że jesteśmy bezbronni... że jest po prostu niedobrze...
  Nie jestem żadnym samurajem, jestem polską dziwuchą i wypowiedź tego ruskiego obszczymurka mnie zaniepokoiła.
  On nie występuje w kabarecie ani na dworcu, tylko w rosyjskiej Dumie.
  Mnie się to nie spodobało i to bardzo, Ty uważasz, że nic się nie stało.
  Uważam, że mam prawo o tym mówić czy pisać.
 • @Astra 18:20:05
  To kto teraz ma być nowym "marszałkiem"?
 • Kolejna banderowska propaganda
  1. Majdan zorganizowały USA, a nie Rosja.
  2. Podobnie jak w pt 1 zamach stanu.
  3. Wojnę domową rozpętała kijowska junta na rozkaz Amerykanów.

  Rosja nie miała z tym nic wspólnego, pozna powstrzymywaniem Janukowycza od użycia wojska do rozgonienia Majdanu.

  Żyrinowski daje wystepy od dawna, robił to już za Jelcyna. Oferował już Polsce odzyskanie Kresów, a teraz też chrzani.

  Rosja nie ma do Polski żadnych roszczeń terytorialnych, ale współrządząca Ukrainą partia Swoboda takie roszczenia zgłaszała i nigdy się z tego nie wycofała.

  Dlatego nie obchodzi mnie to, co gada Żyrinowski, ale to, co gadają i gadali ci, którzy rządzą w Rosji i Ukrainie.
 • @Astra 18:20:05
  Oczywiście, że masz prawo a nawet obowiązek.

  Szkoda tylko, że nie podnosimy takiego larum jak nas wyzuwają z naszej ziemi, przemysł już rozgrabili a do naszego życia wprowadzają pedalstwo, gender i inne wynalazki "wolnego świata". I to wszystko tak "pełzająco", żeby nikt się nie zorientował.
  Ale to pewnie też sprawka Putina...
  Nie jestem jego fanem, żeby była jasność (zresztą wielokrotnie o tym pisałem).
  Powinniśmy dostrzegać jednak realne zagrożenia, które dzieją się już, tu i teraz a nie przejmować się co palnie jakiś głupol.
  Polska jest na ch.. potrzebna Rosji.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:41:46
  Mam takie wrażenie, że naszym "rządzącym" jest za to potrzebny Putin, jako straszak dla społeczeństwa, Zastraszonym społeczeństwem daje się łatwiej sterować i łatwiej je kontrolować...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:41:46
  //Polska jest na ch.. potrzebna Rosji.//

  Taak, a co się takiego stało przez ostatnie 20 lat, że zmienili zdanie?
  Skoro uważasz, że nie powinnismy sie przejmować co palnie jakiś głupol, to dlaczego tak sie niektórzy przejęli, kiedy ja palnęłam "nie będzie ruski pluł nam w twarz"??
  Poza tym dla mnie to jest realne zagrożenie, najrealniejsze jakie może być.
  Tak, że chyba pozostaniemy przy swoich zdaniach :)))


  Podnoszę larum, kiedy wyzuwaja nas z ziemi, promuja pedalstwo i gender, mam podać linki do swoich wpisów? :))
 • @jazmig 18:29:24
  //Dlatego nie obchodzi mnie to, co gada Żyrinowski, ale to, co gadają i gadali ci, którzy rządzą w Rosji i Ukrainie//

  No to też napisałam co gadali ci którzy rządzili w Rosji.
  Teraz nasłuchujmy co będą gadać ci, co rządzą obecnie.
  Jak powtórzy to Putin, to będzie oki? No to niedługo pewnie powtórzy, zwłaszcza jak się przekona, że Polacy tak go kochają i usprawiedliwiaja jego działania.
  A na temat Łotwy co sądzisz, dlaczego ruski ambasador im grozi?
  To też jest banderowska propaganda?
 • Astra
  Nie jestem pewien Twego widzenia świata. Ukraińce przygotowują się do zakręcenia kurków z gazem. Sądzisz, że to ich autonomiczna decyzja? Nie amerykanów czasami? Rząd rudego powołał do życia państwowe składy węgla........ Nie masz w związku z tym żadnych skojarzeń?

  Amerykanie z ruskimi jeszcze nie walczyli, ale mają przeciwstawne interesy - wręcz być albo nie być.. Będzie je trzeba rozstrzygnąć - chyba przy pomocy wojny. Na pewno nie na terenie ameryki. Nie sądzisz, że to właśnie na terenie Europy środkowej skrzyżują szpady? Zresztą harce już przecież trwają. Sądzisz , że to ruskie chcą dzisiaj wojny?
 • @mania przepraszania 18:50:04
  Nooo teraz to pojechałeś :))))
  Po prostu mnie osłabiłeś, sorry, nic osobistego...
 • @Astra 18:53:47
  //Taak, a co się takiego stało przez ostatnie 20 lat, że zmienili zdanie?//

  Przez ostatnie 20 lat to nas akurat inne nacje, z jedną "rasą" na czele okradali i niewolili.

  Ale ok. To zacznij robić przetwory, weki i marynuj grzybki.
  Jak pójdziemy w szuwary i ostępy leśne się okopywać to będzie jak znalazł :)
 • @zadziwiony 18:59:44
  Obawiam się, że właśnie masz rację i to na terenie Europy skrzyżują się ... tyle, że nie szpady...
  Sądze, że wojny chcą jedni i drudzy. Pisałam nie raz, że Ukraina obchodzi mnie tylko tyle, że graniczy z nami i od początku obawiałam się, że tak się to wszystko skończy, podziałem i wojną, która może przekroczyć nasze granice.
  Nie wiem czy chcą wojny ruscy, ale nie raz ich wodzunio wypowiadał się z tęsknotą za byłym układem politycznym.
  Ten układ się zmienił dwadzieścia parę lat temu.
  To mi się kojarzy z dwudziestoleciem międzywojennym, że ktoś znowu chce podpalić świat... i zacząć od nas.
  Najgorsze jest to, że jeśli mam racje to i tak niewiele możemy poradzić.
  Powinniśmy jednak zdawać sobie z tego sprawę, a nie zaklinać rzeczywistość, że nic złego się nie dzieje...
 • @Astra 19:00:31
  To może coś na "wzmocnienie"? Może jabłuszko, bo przeciez cydru, albo Calvadosu od razu nie wypada :))))
 • @mania przepraszania 18:50:04
  //Zastraszonym społeczeństwem daje się łatwiej sterować i łatwiej je kontrolować...//

  Oczywiście, zawsze potrzebny jest jakiś "wróg ludu" bo wtedy można spokojnie kręcić swoje lody.
  Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy "łapaj złodzieja!". Taka stara, eskimoska sztuczka.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:00:59
  Doskonale wiesz, że "ta nacja" jest wszędzie, po obu stronach i wewnątrz naszego państwa, są wszędzie..!
  Może to okradanie za wolno im idzie...

  Nigdzie się nie wybieram, w żadne szuwary, już Ci tyle razy mówiłam :))))
  Ale trochę zapasów, jak będziesz się wybierał mogę dać, co tam... tylko nie potrzaskaj ich tym szpadlem, jak się będziesz okopywał :))
 • @mania przepraszania 19:08:44
  Nie lubię jabłek, preferuję winogrona.
  Wino najlepiej różowe, półwytrawne i lekko musujące :)))))
 • @Astra 19:08:30
  "Idź za pieniędzmi". Na tę chwilię , to amerykańskie interesy i pozycja jest zagrożona przez BRIKS i odejście od handlu dolarem. Dolar powoli przestaje być walutą rezerwową świata. A pierwsze skrzypce grają tutaj rosjanie. Amerykańskie frukty z pokrycia dolara ropą powoli sie kończą. To dla nich być jest właśnie albo nie być. I to oni słabną i muszą przeciwdziałać.
  Czy rosjanie wpychają się pod nos ameryce, czy to ameryka puszcza śmierdzące bąki pod rosyjskie granice?
  Wg. mnie Rosjanie w tej chwili nie mają powodów do wojny, a amerykanie jak najbardziej. I to oni dzisiaj są agresorem a do załatwienia swoich interesów wykorzystują Ukrainę, a następnie posłużą się całą europą środkową łącznie z nami.
 • czy Żyrinowski klamie?
  "– Los krajów bałtyckich i Polski jest przesądzony. Zostaną zmiecione. Nic tam nie pozostanie. (…). Ameryce nic nie grozi, jest daleko. A kraje wschodnioeuropejskie same wystawiają się na pełne unicestwienie – oznajmił Żyrinowski, dodając, że Rosja nie może się godzić na stacjonowanie w Polsce i państwach bałtyckich samolotów i rakiet NATO."


  Moim zdaniem post i dyskusja jest źle nakierowana. Należy uczciwie zadać sobie pytanie - czy Żyrinowski kłamie? -. Jeżeli nie kłamie nic tu
  po sarkazmach i buńczucznych wypowiedziach. Powinniśmy sobie
  zadać pytanie dlaczego tak jest ze mocarstwo będzie zmuszone znieść
  z powierzchni ziemi małe i anemiczne kraje jak Polska? W czyim imieniu
  i dla jakiej sprawy my Polacy mamy się poświecić? Nikt chyba nie powie ze zagłada całego Narodu jest dla dobra tego Narodu? :-(
 • @Astra 19:19:28
  Ja z kolei mam alergię...na jabłka, dlatego chyba ze mnie taki "sowieciarz"...
 • ..
  Nie brałbym Żyrinowskiego zbyt poważnie, to taki ruski Kaczyński, zresztą, chyba nawet tej samej narodowości, u nas też przecież masa gałganów jak Palikmiot, Kaczyński i inni koledzy Tuska z pracy grożą Rosji i nas pakują w swoją "kabałę". Żyrinowski to menda, on cały czas ględzi przeciw Polsce, o czym swego czasu pisałem na NE. Teraz wywleczono jego wypowiedź by napędzać u nas wojenną propagandę w mediach, ale jak pisałem o tym kilka lat temu, nikogo to nie obchodziło, te wypowiedzi obecne są zresztą w stosunku do tamtych delikatne, polecam poszukać wywiadów z tym burakiem, on tak zawsze. Pozdrawiam
 • @zadziwiony 19:24:59
  Ale ja się w zupełności zgadzam, że wine pewnie większą ponoszą kowboje zza oceanu.
  Ale w razie dalszych działań, to uważasz, że nie zgłoszą się po "największą zdobycz wojenną" jak określił Polskę Stalin?
  Mnie w tym wpisie chodziło o to, dlaczego ten ruski obszczymurek wygraża nam a nie im i nazwałam te groźby po imienu...
 • @Astra 19:31:13
  Ale kiedy to było? No i wtedy "Priwislanskij Kraj' był im naprawdę potrzebny choćby do tranzytu wojsk do wschodnich Niemiec.
  Co do ""największej zdobyczy wojennej" zadziałały tu chyba resentymenty Stalina z roku 1920...
 • @lju 19:29:21
  Wiem, że ten śmieć miał lepsze wejścia, tylko sytuacja była trochę ciekawsza niż teraz...
  To, że jest tubą Putina, to nie jest mój wymysł, tak pisze wielu zajmujących się polityką.
  Dlaczego mamy udawać, że nic się nie stało.
  Moim zdaniem chociaż nie szanuję tych co nami rządzą, a opozycja też ma wiele za uszami, to jednak uważam, że to nie jest napędzanie wojenną propagandą, tylko ... strach.
  A moim zdaniem mają trochę lepszą wiedzę o tym co naprawdę się dzieje.
  Radzio swoją rodzine już wyekspediował z Polski....
  Pozdrawiam
 • @Astra 19:17:01
  Nie mówi się "szpadlem" tylko saperką :))))))

  Jakby co to lubię maślaczki, tylko nie dawaj za dużo octu :)
  No i sok malinowy, wiesz, jak nóżki przemarzną :)

  A na kuchareczkę byś się nie najęła? Dać partyzantom dobrze jeść to też walka. Putin by się wkurzył...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:41:26
  Nie wiem jak z maślaczkami, w zeszłym roku tylko 4 słoiczki były reszta to podgrzybki.
  Ale musiały smakować, bo rozkradli połowę :(
  Nie lubię zbyt octowych, an 4 szklanki wody dopiero piąta octu.
  Na kuchareczkę w żadnym razie się nie piszę, w końcu każdy wie, że najlepszymi kucharzami są faceci. W tych fartuszkach są tacy seksowni, miałbyś wzięcie :))))))))) bo słyszałam, że znasz sie na rzeczy.
  Sok malinowy ostatecznie jeszczę mogę załatwić, ale to wszystko.
  Skoczę raczej na strzelnicę trochę poćwiczyć :))
 • @mania przepraszania 19:34:24
  Resentymenty czy nie, ale Stalin to ulubieniec Putina :)
 • @gsaw 19:52:55
  Co chciałam wyrazić? Swój gniew z takich pogróżek.
  Na razie to żadne rakiety nie są nacelowane na Rosję ani z Polski ani z krajów bałtyckich, ale odwrotnie już tak!
  Dobrze, że nie czujesz się zagrożony... tak trzymaj :)
 • @Astra 19:31:13
  Widzisz Astro, spróbuję Ci tak po chłopsku wyjaśnić dlaczego uważam, że Polska nie ma czego się ze strony Rosji obawiać. Mam na myśli oczywiście agresję militarną (broń konwencjonalna oczywiście bo pustynia poatomowa nikogo nie interesuje).

  Putin osaczany skąd się da musi bronić ichniej racji stanu. A ta nie dopuszcza rakiet NATO rozlokowanych we wschodniej Ukrainie czy utraty Krymu, gdzie dzielni kowboje chcieliby urządzić swoją bazę by szachować Iran.
  Rosja nie musiała urządzać tej rozróby bo w jakiś sposób kontrolowała Ukrainę a bazy na Krymie miała zaklepane na kilkadziesiąt lat i ruscy płacili czynsz (tak jak ponoć Amerykanie płacą w Niemczech czy Italii).

  Tak więc oskarżanie o wywołanie tej awantury Rosji świadczy o małym rozeznaniu geopolityki (to w najlepszym przypadku) albo celowej robocie propagandowej mającej wrzaskiem przykryć prawdziwe intencje i działania usraela. Jedno i drugie jest szkodliwe dla Polski.

  Ale wracając do Polski. Na połknięcie połowy Ukrainy (bo więcej Rosji nie trzeba) świat dałby w końcu zezwolenie. Nie takie numery już przechodziły (vide Jałta).
  Ale atak na Polskę byłby WIZERUNKOWĄ i PROPAGANDOWĄ klęską Rosji. A na to, skoro chcą udawać aniołków, nie mogą sobie pozwolić.
  Przeanalizuj to sobie na spokojnie i nie siej paniki.
 • @Astra 19:39:07
  Ja nie piszę że nie jest tubą propagandową Putina, tak jest na pewno, inaczej by przecież nie był w "koncesjonowanej opozycji", chciałem zwrócić tylko uwagę, że te bluzgi z jego strony to nic nowego, wcześniejsze nie były tak łapane przez media jak ta.
  Polska jest w stanie wojny z Rosją, propagandowej i gospodarczej, winnych tego stanu rzeczy powinno się moim zdaniem powiesić i chociaż moje negatywne zdanie o Rosji i Rosjanach jest powszechnie znane, to winy Rosji tutaj nie dostrzegam, bo to majdanowcy przecież krzyczeli że "przepędzą ruskich z Krymu i Donbasu", oraz składali szereg innych deklaracji, które popierali politycy z Polski i media głównego ścieku.
  "Rosja nie jest tak silna, jak to widzimy, ani tak słaba, jakbyśmy chcieli"
 • @LordConqueror 20:04:25
  Ale schował, czy nie schował?
 • Rosja prowokuje Japonię - przeprowadza ćwiczenia wojskowe na spornych Wyspach Kurylskich
  Od początku ukraińskiego kryzysu Rosja pręży militarne muskuły regularnie organizując wielkie manewry w pobliżu swych zachodnich rubieży. Teraz Kreml demonstruje siłę po przeciwległej stronie granic, przeprowadzając ćwiczenia wojskowe na Wyspach Kurylskich. Nie ulega wątpliwości, że jest to prowokacja wymierzona w Japonię, która rości sobie prawo do części tego archipelagu.
  http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosja-prowokuje-Japonie-przeprowadza-cwiczenia-wojskowe-na-spornych-Wyspach-Kurylskich,wid,16813067,wiadomosc.html?ticaid=11340c&_ticrsn=3
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:59:48
  Może mam małe rozeznanie geopolityki, tyle, że ja podzielam Twoje zdanie w tym temacie, jeśli chodzi o Krym i Ukrainę.

  Natomiast Twoje stwierdzenie typu:
  //Ale atak na Polskę byłby WIZERUNKOWĄ i PROPAGANDOWĄ klęską Rosji. A na to, skoro chcą udawać aniołków, nie mogą sobie pozwolić.//

  świadczy sorry, ale o Twoim absolutnym nierozeznaniu polityki Rosji...
  Ty naprawdę myślisz, że im będzie zależeć na wizerunku, kiedy po nas wyciągną swoje łapska, jeśli wyciągną, bo na razie tylko grożą.

  Na spokojnie mówię Ci, że mają gdzieś czy świat uważa ich za aniołków.

  No i z tą paniką to pojechałeś :)))
  Ja tylko powiedziałam, co myślę o ich tubie czy obszymurku, zwał jak zwał... a panikę to raczej chyba ten gościu chce wywołać, nie sądzisz?
 • @Astra 19:55:04
  Byc może, ale napewno ma resentymenty do Niemiec i Niemców :))))
 • @Astra 19:53:29
  Mogą być podgrzybki :)

  //Skoczę raczej na strzelnicę trochę poćwiczyć :))//

  I słusznie! po co masz się przy garach marnować?
  Wezmę Cie do oddziału bojowego. Ale musisz się oswoić z szuwarami :)))
 • @lju 20:05:30
  Masz rację, mądrzy polscy politycy powinni od razu oznajmić swoja neutralność wobec tego konfliktu, zgadzam się.
  Za te nieodpowiedzialne rozróby powinni siedziec i tyle.
  Ale nie mogę sie pozbyć wrażenia, że to jest ruskim na rękę, już nie muszą szukać innego powodu, podali im idioci na tacy...

  //"Rosja nie jest tak silna, jak to widzimy, ani tak słaba, jakbyśmy chcieli"
  i o to właśnie chodzi...
 • @gsaw 20:12:08
  //Chyba mają prawo stawiać na swojej ziemi swoje rakiety? //

  Ciekawe, a my na swojej nie mamy prawa?
 • @mania przepraszania 20:19:09
  .
  na pewno to sie tylko umiera :
  http://www.redakcja.mpolska24.pl/6737/holokaust-chrzescijan
  jak szkopöw zabrakne w Europie to tak to sie moze kiedys skonczyc -niestety.
 • @LordConqueror 20:18:40
  "rosja pokazuje swój strategiczny cel: zniszczyć Polskę."

  :-))) :-(
 • @LordConqueror 20:22:55
  mylisz sie , a hetman koronny w sztabie generalnym swiatowej slawy korespondenta wojennego Ernesta ad Novum ?
 • @Max von Stirlitz 20:25:49
  Ilu tych "brodatych wujów" uzbrojonych w kindżały ma szkopskie paszporty? Cos mi się o uszy obiło że BND podawała...
 • @Astra 20:16:02
  No to niech sobie wywołuje... kij mu w oko.
  Tylko, że takie głupoty nie powinny zaprzątać Twojej ślicznej (niewątpliwie) główki :))))

  //Ty naprawdę myślisz, że im będzie zależeć na wizerunku, kiedy po nas wyciągną swoje łapska, jeśli wyciągną, bo na razie tylko grożą.//

  I tu pozwolę sobie nie zgodzić się.
  Skoro Rosja uczestniczy (a nawet jest promotorem) BRICS, który zakłada świat 'wielobiegunowy i poszanowanie odrębności narodowych i państwowych, to taki ruch nie spotkałby sie z uznaniem innych członków grupy, z którymi Rosja musi i liczy się.

  Tak wiec, jak już wielokrotnie mówiłem, zamiast uprawiać perwersyjną miłość z usraelem (który walczy o utrzymanie hegemoni światowej) i bać się na wyrost Rosji powinniśmy słać najmądrzejszych posłów (pod warunkiem, że to POLACY) do Indii, Brazylii i Chin.
  Tylko dobre układy i sojusze z tymi państwami mogą nas uchronić przed zapędami Rosji.
 • @mania przepraszania 20:19:09
  //Byc może, ale napewno ma resentymenty do Niemiec i Niemców :))))//

  By się zachowaywał jak gość, to byśmy coś razem zadziałali a tak to... jak napiasałam, straszyć to nie nas, czy cuś podobnego :))))))
 • @LordConqueror 20:18:40
  //...rosja pokazuje swój strategiczny cel: zniszczyć Polskę.//

  Teraz to pojechałeś...
  Nawet najgłupszy propagandysta usraelski by tego nie wymyślił.

  Coś nieświeżego zjadłeś na "lunch"? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:20:54
  // Wezmę Cie do oddziału bojowego. Ale musisz się oswoić z szuwarami :)))//

  No pewnie i będziesz mi rozkazy wydawał !
  W życiu... założę jednoosobowy miejski oddział partyzancki... chyba :)
  Tylko wtedy to chyba jakieś przeszkolenie z obsługi katiuszy by się przydało :(
 • @LordConqueror 20:22:55
  //Polska nie miała lepszego wodza i polityka od czasu wielkich hetmanów. I nie ma do dziś.//

  No jak to?... A JarosławPolskęZbaw?
 • @Talbot 20:15:56
  No i wszystko w temacie...jakby kto się pytał coraz więcej chętnych do światowego konfliktu.. takie preludium... szlag by to..
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:35
  "powinniśmy słać najmądrzejszych posłów (pod warunkiem, że to POLACY) do Indii, Brazylii i Chin. "

  Idę na posła; Indie i Chiny mam zaliczone - to będę tańszy w eksploatacji;-)))
 • @LordConqueror 20:43:43
  A co w tym takiego dziwnego? Si vis pacem, para bellum...
 • @Astra 20:38:23
  A co miał zrobić, bombę atomową miał nam podarować? Przecież 'tuba Putina" Władimir Wolfowicz nam oferował "kresy"?
  Ps. Cenę gazu sobie sami "wynegocjowaliśmy" ku uciesze reszty Europy :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:35
  //powinniśmy słać najmądrzejszych posłów (pod warunkiem, że to POLACY) do Indii, Brazylii i Chin//

  No widzisz, i tutaj pełna zgoda. Tak właśnie wyobrażałam sobie wolność Polski. Jako wolne państwo, które będzie rozkwitać i budować kontakty z całym światem.
  A to bydło i część otumanionego narodu wpadła w łapaska Eurogermanii, która nas zniszczyła i ubezwłasnowolniła.
  Jeszcze na dodatek rozbroiliśmy się... po prostu żal całego pokolenia.
  Czy to się jeszcze da skleić? mam nadzieję, ale chyba tylko z Boską pomocą....
 • @mania przepraszania 20:52:37
  Tuba zrobi wszystko, żeby nas wkręcić we wojnę..
  A Pawlak to jeszcze pójdzie za to siedzieć!
  Nie mów my, bo ten rząd to nie jest mój pomysł :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:32:35
  Za późno, z tego co się orientuję to MSW 'zielonej wyspy" cierpi na "nadreprezentację"...
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:45:21
  No co Pan, Panie Wojtasie...
  Jeszcze by ich Pan ucywilizował po naszemu. Tu Pan jesteś potrzebny :)
 • @mania przepraszania 21:04:12
  Ps. Upss, chodzi oczywiście o MSŻ...
 • @Astra 20:57:14
  W końcu w czymś się zgadzamy. Ja wiedziałem, że wyprowadzę Cię powoli na ludzi, mimo, że jesteś kobietą :)))))))

  //mam nadzieję, ale chyba tylko z Boską pomocą....//

  No co Ty? Przecież pomożemy Panu Bogu. Sam dałby sobie radę ale ma tyle spraw na głowie...
 • @LordConqueror 21:05:47
  Ale wtedy się z niego wszyscy smiali i opowiadali że to czub, nieprawdaż? A teraz "schiza na maksa"...
 • @Astra 20:59:21
  Pani @Astro, według oficjalnych z poszczególnymi krajami i podanych
  do publiki przez Gazprom rozliczeń na rok 2012, które można sprawdzić,
  Polska od rosyjskiej firmy dostawała gaz średnio za 350 $ (dokładnie liczby nie pamiętam). Oczywiście "rodzimi" biznesmeni nie raczyli o tym fakcie zwykłych ludzi czyli odbiorców gazu poinformować. No cóż trzeba było by Kowalskiemu zmniejszyć cenę gazu zużywanego w domu o 1/3 a to czysty profit. Co więcej, wciąż sugerują iż Polska każdym rokiem kupuje od Gazpromu gaz po 520 $. Ciekawe po ile kupowaliśmy
  w 2013 r? Na tym przykładzie widać ze to nie zagranica a "sami swoi" są zwykłe szuje. Tak jest ze wszystkim. Przyczyn polskich kłopotów na początku zawsze należy szukać wśród swoich rodzimych.
 • @LordConqueror 21:18:05
  Sorry że sie wtryniam, ale dlatego że sie zajmował tym samym za młodu czym "najlepszy wódz" Polski...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:08:55
  Tyle razy Ci powtarzam, że czasem masz rację, ale tylko czasem :)))

  //a wiedziałem, że wyprowadzę Cię powoli na ludzi, mimo, że jesteś kobietą :)))))))//

  Może cuś tam wiesz o kobietach, ale na pewno ich nie znasz,
  "człowieku" :))))))))))

  Bogu... trzeba zaufać, to nigdy nam na złe nie wyszło.
  To co złe pochodzi od nas, ludzi...
 • @LordConqueror 21:26:33
  A co tu "precyzować' mości 'władco'? "Koba" pochodzi od tego czym "Soso" sie za młodu zajmował, przez przypadek tym samym parał sie tow. Ziuk...
 • @Stara Baba 21:17:56
  Nie jestem pewna, ale chyba tą obniżkę ceny spowodowała inetrwencja UE.

  //Przyczyn polskich kłopotów na początku zawsze należy szukać wśród swoich rodzimych.//

  To wiem, ale wiem również, że jest wielu, którzy to wykorzystają, a cena jest wysoka... to jest nasze istnienie jako państwa...
 • @LordConqueror 21:53:07
  Nie mam nic do gruzinów, bo to całkiem sympatyczni i mili ludzie, ale ciągle ten "Soso" za pleców 'wyłazi". No to ciach go, że to Osetyjczyk, albo "Bar Kochba" jakowyś...
 • @gsaw 21:34:55
  No pewnie, że prezydent, ale to co?
  Chyba można swoje zdanie wyrazić w temacie, czy nie? bo to "maślane gadki" :))
 • @mania przepraszania 21:57:58
  I jeszcze "ślad polski" sie przecież przewinął...
  Ps. Przecież to nie ironia i jeden i drugi robili napaday z bronia w ręku, by zdobyć fundusze na działalnośc partyjną, czyli tzw. ekspropriacja...
 • @LordConqueror 22:02:52
  A 'Koba" po gruzińsku to rozbójnik, co mi sie wydaje bardziej racjonalnym wytłumaczeniem, tu jest zresztą powieść z której "Soso" zaczerpnął pomysł;
  http://en.wikipedia.org/wiki/The_Patricide
 • @Astra 21:55:57
  "Nie jestem pewna, ale chyba tą obniżkę ceny spowodowała inetrwencja UE"

  Ogólnoświatowy spadek cen gazu ziemnego głównie spowodowany przez udostępnienie na rynku amerykańskich złóż łubkowych. UE nic wspólnego z tym nie miała. Problem jednak jest inny. Dlaczego nasi zataili ze kupują od Rosji gaz o wiele taniej niż umowy? To tu jest cały przekręt, także polityczny.
  Cały profit (1/3 sumy) musiał być gdzieś rozkradziony przy obwinianiu Gazpromu (Rosji) o wygórowane ceny.
 • @LordConqueror 22:07:06
  Coś mości "władco" dzisiaj słabo z koncentracją; "i jeden i drugi", czyli "Koba" i "Ziuk", a nie armie....
 • @Stara Baba 22:12:18
  Tego nie wiedziałem Babo.
  Możesz przy okazji rozwinąć wątek?
  Pozdr.
 • Rosja-Putin-Chazarzy-Masoneria
  http://youtu.be/-siAOeK5WWA
 • @Stara Baba 22:12:18
  Możesz podać jakiś link?
  Czyli jednak grozi im więzienie, bo to są sprawy niemal kryminalne.
  Jeśli masz jakieś informacje, to może ktos napisze notke na ten temat, albo chociaz skopiuje link..
  pozdrawiam
 • @Astra 22:20:44
  Sprawy te są znane, były opisywane i nagłaśniane w mediach około roku temu. Nikt jednak nie traktował ich poważnie ani nie przyklejał do nich afery na gruncie polskim. Do dzisiaj nikt by o tym nie mówił gdyby nie dawna hucpa i przepychanki Rosji z Ukraina o długi za gaz. To właśnie prawdopodobnie dla tego Gazprom podał do publicznej wiadomości fakty na temat prowadzonego biznesu i rozliczeń z innymi krajami. Przecież to co robi się w innych krajach z kupionym od Rosji gazem, jeżeli nie jest odsprzedawany poza granice to nie tamtych sprawa. Czy słyszeliście aby przez kilka lat cena gazu w Polsce spadła?
 • @gsaw 22:40:07
  Nic nie mam do Rosjan, to jest właśnie pułapka w którą wpadamy, oni są spoko, tyle, że jak car da prikaz, to nas wyrżną, jeśli się łudisz, że będzie inaczej, to będziesz zdiwiony jak miliony które między nimi ieszkały i już ich nie ma..
  I o co Ci chodzi, że ich nazywam ruskimi nie Rosjanami?
  Bo mam inne zdanie na ich temat... Twoje szanuję, ale nie zgadzam się z nim.
  To nie jst kwestia gniewania, to nie jest polityka która nas nie dotyczy... mało tego.. nikt a zwłaszcza Rosja nie będzie słuchać ani Ciebie ani mnie...
 • @Stara Baba 22:57:31
  Taak masz rację cena nie spadła.. ale jedyne co znalazłam w sieci, to informacje, że obniżyli, ale nie dla Polski, że jest jakiś polski arbitraz w tej sprawie ... no i to, nic lepszego nie znalazłam :)

  //Będziemy renegocjować zapisy kontraktu jamalskiego i spodziewamy się istotnego obniżenia ceny gazu ze wschodu - powiedział PAP wicepremier Janusz Piechociński. Możliwość renegocjacji zawartego przez PGNiG i Gazprom kontraktu otwiera się w listopadzie 2014 r.//

  http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Piechocinski-kontrakt-jamalski-bedzie-renegocjowany-by-obnizyc-cene,wid,16685022,wiadomosc.html?ticaid=11340f
 • @Astra 23:05:38
  Ciekawe dlaczego w tym wszystkim nikogo nie zastanawia "jednomyślość" polskich "mediów" i polityków? Czy ktos sie kiedykolwiek że;
  "Na majdanie.
  ramię w ramie'
  Szechter z Wildsteinem stanie"?
  Ciągle tylko słyszę że "ruskie szpiony" tak nami kręcą jak chcą, ale czy te "secret agents" są lepsi i działają na nasza korzyść?
 • @mania przepraszania 23:20:28
  Wcale nie jesteśmy takimi idiotami, a kręcą nami wszyscy, może nawet "ruskie szpiony" najmniej.
  A yuesej nie jest żadnym sojusznikiem, uwierz mi, Polacy wcale nie są idiotami...
  Na temat wymienionych to nawet szkoda gadać, to jest nacja równie groźna jak Rosjanie, mało tego, jest ich tam w Rosji pełno...
  Żyrinowski też podobno (tak czytałam) z tej nacji sie wywodzi.
  Chodzi o to, że Putin też najpawdopodobniej jest z nimi dogadany...
  Mnie tylko wkurzył brak reakcji na te słowa, bo jesli wszyscy stwierzimy, że nie ma się czym przejmować, to co dalej...
 • @Astra 23:26:47
  "Reakcja" podobno jest;
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/radoslaw-sikorski-mowi-o-reakcji-rzadu-na-slowa-zyrinowskiego/kj4z8
  Pytanie czy adekwatna, do wydarzenia, czy raczej jak ja przyjmie UE, bo może sie okazać że Aplebaum z domu Sikorski znowu "wyrwał się" przed szereg. A dlaczego? Ponieważ na Zachodzie Włodzimierz Wolfowicz (jak najbardziej z "nacji nandlowej") też jest postrzegany jako "czub i pajac", czyli w ostatecznym rozrachunku moze okazać sie że to my wyjdziemy na "przewrażliwionych"...
 • @mania przepraszania 23:32:07
  A ten rosyjski ambasador na Łotwie, to też czubek?
  Nie tylko my jestesmy przewrażliwieni...
 • @gsaw 23:37:39
  Nie wyświetla mi...
 • @Astra 23:50:59
  Ja nie napisałem tego jako "pewnik", być może Mr. Aplebaum (zawód "mąż swojej żony") akurat trafił, ale znając jego "niewypały" do tej pory zachowuję do tej akcji "głęboką" ostrozność...
 • @LordConqueror 23:58:19
  Oczywiście najlepiej mówic że "choroba" nie istnieje i dlatego sama zniknie. Sorry, ale ona tam dalej będzie i jeszcze się rozwinie...
 • @mania przepraszania 00:01:31
  Niewypały to bardzo delikatne określenie.
  Chyba nikt nie ma bardziej durnego ministra.
  Dobrze, że jeszcze nasz rosyjski ambasador nas nie postraszył.
  Widocznie na razie wystarczy Żyrinowski :)
 • @LordConqueror 00:07:59
  To aluzja mości władco, "ALUZJA";
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Aluzja
  Z biurokracją nikt nie wygrał, choć było jeden "krwawy twór" który ją znacznie ograniczył, Kampucza Czerwonych Khmerów(Brrrr!)...
  Co do zwalniania urzędników i werbowania żołnierzy, niestety, ale wydaje mi się że ci zwolnieni urzędnicy zaraz by zostali zatrudnieni do zajmowania sie "sprawami" jednostek powstałych z nowo zwerbowanych żołnierzy.
  Sorry taki mamy klimat...
 • @mania przepraszania 00:15:39
  Może niepotrzebnie się wtrącam ale aż mnie ciarki ze złości ogarniają gdy pomyśle że nawet za Jaruzelskiego było ponad 300% urzędasów mniej
  niż teraz. Jest to darmowa, "prywatna" armia władzy która nie pozwoli skrzywdzić swojej matki. Każdy kto będzie chciał pozbawić ich "chleba" będzie ich wrogiem.
 • @LordConqueror 00:21:43
  Łatwo powiedzieć/napisać , trudniej zrobić...
 • @Stara Baba 00:25:44
  Z biurokracją tak już jest zaczyna istnieć tylko sama dla siebie...
 • @LordConqueror 00:30:25
  Na nieszczęście znaleźliśmy sie w mackach kolejnego biurokratycznego molocha, czyli UE...
 • @LordConqueror 00:38:26
  Z tego co wiem nawet z "Sowietów" mozna było wystapić, ale z UE juz nie mozna...
 • @mania przepraszania 00:39:52
  Sorry, ale z sowietów nie można się było wypisać.
  A z UE.. trzeba obserwować Brytyjczyków, oni coś wymyślą.
  Kabaret? nie koniecznie.. tylko, że 80 Polaków chce byc w tej Unii i co im zrobimy?
  Potrzeba może jeszcze lat, żeby zdali sobie sprawę w co wdepnęliśmy, a czasu nie ma ...
 • @Astra 00:44:38
  A jak 'Sowiety" sie zakończyły?
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Porozumienie_bia%C5%82owieskie
  Po prostu zainteresowani się z nich "wypisali"...
 • @mania przepraszania 00:49:24
  Ale to była ryzykowna gra .. mogła się skończyć inaczej.
  To tylko dzisiaj tak prosto brzmi, bo to już historia.. a ona nie oddaje niebezpieczeństw, tylko fakty.
 • @Astra 00:53:56
  No tak, ale koniec końców zakończyły sie po złożeniu podpisów...
 • ale się nabuzowałeś
  Bez potrzeby. I to skojarzenie z Sienkiewiczem było sztuczne. Przecież Sienkiewicz powiedział to, co i tak wszystkim było zupełnie jasne. Tak samo jak teraz Zyrinowski. Więc wspólnym mianownikiem byłoby, że jesteś mało pojętny. No i powiedział Zyrinowski to, co wszyscy właściwie i tak wiedzą, gdyż to przecież jest oczywiste. Gdyby doszło do wojny, Polska przestanie istnieć. Ale fajnie, że Zyrinowski jeszcze o tym powiedział, co na forach stale się mówi, gdyż za tym tkwi jeszcze jedna bolesna prawda o Polakach i tym niby polskim rządzie. Ten rząd ujadając na Rosjan i popierając politykę USA dążącą do agresji i właśnie tej III WŚ prowadzi Polskę właśnei tam – ku zagładzie. Więc tu właściwą reakcją jest przecieranie sobie oczu i pytanie „co jest grane ?” Ale ale : przecież od 89 roku rozstał w Polsce wyniszczony przemysł i całe sektory publiczne, jak szkolnictwo, służba zdrowia i.in. , wypędzono kilka milionów Polaków z Polski, i wg obliczeń (np. Kieżun) za 30 będzie w Polsce co najwyżej 16 mln Polaków – krótko po tym Polska przestanie już istnieć. Więc te rządy od 89 roku w spokojnych czasach, bez wojen i klęsk, prowadzą nas spokojnie ku zagładzie. Więc to nie pierwszy pomysł, jak wykończyć Polaków i Polskę. A Polacy, jak takie potulne baranki dają się prowadzić na rzeź.
 • @daanekbb 00:58:01
  Noo widzę, że zabłysnąłeś (aś) w pierwszym swoim komencie na neonie :)

  // No i powiedział Zyrinowski to, co wszyscy właściwie i tak wiedzą, gdyż to przecież jest oczywiste. Gdyby doszło do wojny, Polska przestanie istnieć. Ale fajnie, że Zyrinowski jeszcze o tym powiedział, co na forach stale się mówi, gdyż za tym tkwi jeszcze jedna bolesna prawda o Polakach i tym niby polskim rządzie//

  No widzisz, tyle, że Ty tak twierdzisz, a ja i wielu tutaj piszących, nawet tych nie zgadzających sie ze mna... nie podzielaja Twojego zdania.

  Polska jest wieczna koleś... zapamietaj to sobie :)
 • @Astra 01:15:53
  "Polska jest wieczna" jak najbardziej, ale oby ta hołota co sie mieni jej "elytom" już wieczna nie była...

  Miłej nocy życzę...
 • Astra 01:15:53
  .
  Znajomosc wroga to podstawa w walce .
  https://www.youtube.com/watch?v=ZQYzlx8eq90
 • @LordConqueror 21:02:34
  Po ostatniej Pana uwadze kierowanej do mnie - traktuję Szanownego Pana jak gówno, które przylgnęło do buta.
 • @Astra 18:58:47 Żyrinowski nie rządzi w Rosji
  Dlatego jego gadanie mnie nie interesuje.
 • @jazmig 09:41:54
  Ciebie nie interesuje, ale mnie jak najbardziej.
  Jeszcze bardziej interesowałyby mnie prawdziwe zamiary rządzących, ponieważ nie zgadzam się z Tobą, że nie rządzi... jak nie rządzi, skoro jest przedstawicielem ich parlamentu?
 • @LordConqueror 12:28:36
  //Wojna jest straszna, ale nie wojna jest największym zagrożeniem dla narodu.//

  Tutaj się z Tobą nie zgodzę.
  Polska następnego biologicznego wyniszczenia może w końcu nie przetrwać.
  To nie jest żaden slogan, że zawsze giną najlepsi a potem trzeba pokoleń żeby znów odbudowywać tą najlepszą tkankę, taka jest prawda.
  Ja dzisiaj patrzę z zadowoleniem, wręcz dumą na tą wspaniałą polską młodzież, która próbuje po raz kolejny wyprostować plecy...
  To jak myślisz, w razie konfliktu zbrojnego co z nimi będzie, tą najlepszą odrodzoną polską młodzieżą ??
 • @LordConqueror 13:05:35
  Niech się inne nacje "katalizują" bo nasza i tak jest po tej jaśniejszej stronie mocy :))))
 • @Astra 01:15:53
  jak widzę na historii nie uważałeś ;) Tak pewnie też mówili Asyryjczycy, Babilończycy,...,Rzymianie. Oczywiście, że Polska może też zniknąć i to bez śladu. Zniknięcie Polski jest nawet wyliczone, nie tylko prawdopodobne, lecz wręcz nieuniknione, jeśli sprawy dalej się potoczą, jak dotychczas: poczytaj,posłuchaj sobie może najpierw prof. Kieżuna. Jest moim zdaniem zbyt optymistyczny, gdyż dalej nie da się korzystać z dalszej wyprzedaży Polski, a dochodzi obciążenie gigantycznym długiem 3 bln złotych (= 3 tysiące miliardów), za który nic nie powstało, czym można zarabiać na jego spłacanie
 • @Astra 16:23:17
  Luzik nie luzik, ale nie tuba propagandowa i tylko fakty nie z Faktu
  http://re1truth2.wordpress.com/2014/08/13/sbu-stwierdza-7-08-2014-1539-ze-to-swistaki-zestrzelily-boeinga-777-lot-mh17-2014-07-17/
  Pozdrawiam
 • @mania przepraszania 16:48:19
  Chyba z tego carskiego eszelonu ze złotem przetransferowanym do Japonii. Ciekawe jaki był kurs wymiany na jeny.
  Pozdrawiam
 • @Astra 18:53:47
  Ciekawe kto nas wyzuł z ziemi i fabryk. Zaczęło się od dwóch muzyków Gąsiorowskiego (a ten kulega to już na Youtube się promuje, że on niewinowaty) i Bagsika - kto im pozwolił na geszeft w jeden dzień 23 lipca 1991 roku w banku "małej Moskwy" za zgodą NBP i jeszcze kogo zamienili cztery czeki każdy po dwanaście cyfr na 274 czeki po
  10.000.000.000,- które przeszły przez sklepy spożywcze. I kto się kiwa przed murem "Kremla"?:)
  Pozdrawiam
 • @re1 22:58:02
  Wiem, że to wszystko prawda co piszesz. W Polsce dokonano skoku stulecia, a złodziejom wystarczy tego na pokolenia.
  Ich synowie i wnuki dzisiaj działają w samorządach, bankach, sądach....
  To wszystko prawda, i to, że wiele w tym naszej winy też prawda....
 • Opentany
  Pan Żyrinowski ma w zawartości swojej osoby złego ducha-demona.
  Spostrzegawczy obserwator uchwyci to bez trudu. tyle w temacie wypowiedzi zacnego Pana.
 • pajac
  I taki pajac się wypowiada w imieniu faszystowskiej rosji (a jakże!!), a na drugi dzień siedzi na okupowanym krymie obok rusfiirera RasPutina!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY