Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 5648 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Racja jest jak dupa - każdy ma swoją

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniach 13-25 sierpnia 1920 roku wielka i niezwyciężona armia sowiecka została zwyciężona przez armię dopiero co powstałego państwa polskiego, składającą się głównie z ochotników.

 

 

To zdanie J. Piłsudskiego wypowiedziane w rozmowie z jednym z dziennikarzy, jest prawdziwe tak jak prawdziwa, chociaż kontrowersyjna była ta postać.

Żaden tam mit czy kult nie ma tutaj nic do rzeczy... bo jak wiadomo Marszałek wielkim Polakiem był i basta !

 

W dniach 13-25 sierpnia 1920 roku wielka i niezwyciężona armia sowiecka została zwyciężona przez armię dopiero co powstałego państwa polskiego, składającą się    głównie z ochotników.

Można zrozumieć, że w historii obecnej Rosji ta klęska jest pomijana. Aby jednak oddać sprawiedliwość, milczeniem nie jest pomijana śmierć ówczesnych jeńców radzieckich,a winą za nią coraz częściej obarcza się Polaków.. jeszcze nie twierdzi się, że zostali zlikwidowani strzałami w tył głowy, ale już coraz głośniej mówi się o ich „likwidacji”   wskutek celowego zaniedbania.

Znamy takie budowanie historii i u innych nacji, weźmy szeroko reklamowane –          „polskie obozy”

 

To jest ich racja, umniejszać rangę klęsk promując i utrwalając własne zwycięstwa.

 

Była to 18 z przełomowych bitew w historii świata.

Jeszcze na razie to zwycięstwo, które faktycznie graniczyło z cudem nie jest        umniejszane. Jeszcze nie, ale już rola powstań ... w sumie wszystkich, jest coraz       częściej przedstawiana jako niepotrzebna w najlepszym razie, coraz częściej też    nazywane są one głupotą a ich przywódcy zdrajcami.

 Żeby była jasność, ja taką ocenę uważam za głupotę właśnie. I nie chodzi mi o    nawoływanie do rozruchów dzisiaj, ale jestem pewna, że to nasze spokojne godzenie       się na obce wojska, obce banki, obce rządy... że nas, całe to nasze                               „śnięte” pokolenie, przyszli historycy na pewno ocenią dużo surowiej, tak uważam.

Ta bezwzględna krytyka tych co żyli przed nami, ma świadczyć o czym? Że lepiej było        nic   nie robić, nie walczyć? A utracona, zabrana wolność nadeszła by sama?

Jak wiosna po zimie?

 

Ten Piłsudski,  on mógł! Nie pomógł carskim białogwardzistom rozprawić się z bolszewizmem raz na zawsze! Jak mógł wobec oświadczenia w/w że zgody na wolną    Polskę nie ma i nie będzie, jak mógł zadbać bezczelnie o interesy Polski, swojego        kraju?

Widocznie mógł, bo miał swoje racje i to on był Marszałkiem wtedy, a nie jacyś durni historycy pokroju pana Zychowicza, który miał również pretensje o to, że 19 lat później Polacy nie zawarli paktu z Hitlerem przeciw sowietom.

Cyt:

// Piłsudski jest bohaterem Polski, ale niewiele zabrakło, żeby został bohaterem świata. Podczas wojny polsko-bolszewickiej dwukrotnie stanął przed szansą na zniszczenie komunizmu. I dwukrotnie z tej szansy nie skorzystał.

Czytaj więcej: http://www.polskatimes.pl/artykul/6038529,zychowicz-przez-bledy-pilsudskiego-mielismy-w-polsce-komunizm-traktat-ryski-byl-iv-rozbiorem-rp,id,t.html

Jakie to szczęście, że nie chciał zostać bohaterem świata a zadbał o naszą własną       polską rację (czytaj dupę!)

Jestem głęboko przekonana, że dobry Bóg miał w opiece Polskę, nie dopuszczając podobnych ludzi do wpływu na politykę wtedy.... bo dzisiaj to już niekoniecznie...

Dzisiaj Polska się zwija, a na horyzoncie żadnego Marszałka nie widać.

Ostatni „bohater” to... generał pochowany niedawno na Powązkach...

 

O bitwie i jej przebiegu napisano wiele i nie o niej chcę napisać.

 

Marszałek Józef Piłsudski, który był odpowiedzialny za to zwycięstwo, był postacią     budzącą kontrowersje jeszcze za życia, ale jak wspominał mój Ojciec, społeczeństwo   okresu międzywojennego nigdy nie negowało jego patriotyzmu ani odwagi.

Teraz jednak, z roku na rok coraz częściej dochodzą nas newsy, że był:

1.Masonem

2.Agentem niemieckim

3.Tchórzem, który zniknął przed samą bitwą oddając dowództwo.

4.Był Litwinem i sprowadził do Polski 600 tysięcy żydów.

 

 

Zarzut nr.1 – Mason

No cóż, trzeba chyba zasięgnąć info od najważniejszego polskiego masona, Tadeusza Cegielskiego, chyba by się pochwalił, czy nie?

Cyt:

//Francuzi w ogóle źle patrzyli na młodą republikę polską, zaś Piłsudski był przez nich postrzegany jako agent państw centralnych. Kiedy w lutym 1920 r. wybierał się do Paryża, to ówczesny wielki mistrz Wielkiej Loży Narodowej, Andrzej Strug, czyli Tadeusz Gałecki, napisał list do Wielkiego Wschodu Francji. List szczęśliwie się zachował. Dowiadujemy się z niego, że naczelnik państwa Józef Piłsudski co prawda nie jest wolnomularzem,ale ucieleśnia wszystkie ideały masonerii, a także jest kluczowy dla niepodległości Polski. „Dla nas nie jest on jednym z polityków – pisze Tadeusz Gałecki. – To jedyny polityk, który jest w stanie swoim autorytetem i swoimi wielkimi umiejętnościami obronić sprawę polską. Przeto prosimy bardzo, aby wolnomularze francuscy powitali marszałka Piłsudskiego jak brata”.//

http://historia.newsweek.pl/masoni-w-kregach-wladzy-wywiad-tadeusz-cegielski-newsweek-pl,artykuly,350301,1.html

Wyraźnie napisane? Chyba tak!

Polecam zresztą cały artykuł.

 

Zarzut nr.2 – Agent niemiecki

 Z tego co czytałam, był również agentem austriackim a nawet japońskim.

Jak to mówią papier wszystko przyjmie..

Pytanie zasadnicze, na niekorzyść jakiego państwa wtedy działał?

Czyje interesy, jeśli nie polskie prezentował? Niemieckie?

To dla Niemców tworzył Legiony? Niewystarczająco pomógł powstańcom śląskim i wielkopolskim? Tyle zła zrobił Polsce jeden Marszałek? Ktoś to akceptuje? Wierzy w      takie brednie?

To jest jego racja... dla mnie polityka zawsze była grą interesów, ale jeśli wynikiem            była niepodległość Polski, to przyjmuję to do wiadomości i to jest moja racja.

Tutaj J.Korwin – czołowy „patriota polski” przyznaje, że:

Cyt:

//Po co biorę się za niszczenie Piłsudskiego, za zwalczane przecież przez konserwatystów "odbrązowianie"? Dlatego, że wierzę, iż jeśli tego nie zrobię, kolejne pokolenia Polaków będą ogłupiane przez polityków i biurokratów powołujących się na Autorytet Piłsudskiego - i będą     narzucać lewicowe poglądy, powołując się na ten Autorytet - w dodatku: całkowicie prawdziwie!//

http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12838

 

Moja odpowiedź dla tego pana brzmi, jesteś pan za cienki, żeby zniszczyć         Piłsudskiego... tyle.

 

//.Józef Piłsudski, oceniając położenie odradzającego się po ponad 120 latach niewoli państwa polskiego, stwierdził, że :

"W tej chwili Polska jest właściwie bez granic i wszystko, co możemy […] zdobyć na Zachodzie,     zależy od Ententy, o ile zechce ona mniej lub więcej ścisnąć Niemcy. Na Wschodzie to sprawa inna – tu są drzwi, które się otwierają i zamykają i zależy kto i jak szeroko siłą je otworzy…. (P.P. Wieczorkiewicz, Rok 1920…, s. 71)".//

http://www.wprost.pl/ar/517856/Kto-odpowiada-za-zwyciestwo-w-bitwie-warszawskiej/

 

 

Zarzut 3 – Tchórz, który zniknął przed decydującą bitwą.

Jak wspomniałam, papier wszystko przyjmie, czasami i prawdę, a ona jest   udokumentowana.

Cyt:

//Okoliczności złożenia zaś dymisji przez Piłsudskiego są dziś dobrze znane – Marszałek nie będąc pewnym swego losu, jadąc na front, pragnął uporządkować swe sprawy związane ze służbą    publiczną i brał odpowiedzialność za nieznany jeszcze wynik bitwy. Dymisja powędrowała do sejfu Wincentego Witosa. Niekiedy mówi się również o załamaniu psychicznym Piłsudskiego, który przytłoczony      fatalną sytuacją na froncie, miał jakoby złożyć de facto dowództwo na ręce gen. Rozwadowskiego. Przeczy jednak temu zachowany dokument sporządzony przez samego szefa sztabu, w którym raportuje ze stolicy do przebywającego w Dęblinie Marszałka:

"Cała akcja rozwija się korzystnie […] co do czasu mamy korzystne warunki, tak jak je Pan Komendant przewidział. […] Więc i tutaj zupełnie w myśl rozkazu Pana Komendanta wykonanie jest już w toku. […] Skoordynowanie akcji 4 i 3 Armii uważam za bardzo szczęśliwie pomyślane [przez Piłsudskiego – K.K.]. Uzgodnienie akcji 4 Armii z 1 Armią doskonale Pan Komendant przygotował. [podkreślenia K.K.] (G. Nowik, 1920. Jak Piłsudski pobił Lenina…)".//

http://www.wprost.pl/ar/517856/Kto-odpowiada-za-zwyciestwo-w-bitwie-warszawskiej/

i jeszcze to:

cyt:

//Przełom w walkach, a tym samym - w wojnie polsko-bolszewickiej, nastąpił 15 sierpnia 1920, gdy armia polska pokonała wojska generała Michaiła Tuchaczewskiego atakujące stolicę.

Kluczową rolę w bitwie spełnił manewr polskich wojsk oskrzydlający Armię Czerwoną przeprowadzony przez Naczelnego Wodza Józefa Piłsudskiego.

Polacy równocześnie wyprowadzali kontrofensywę znad Wieprza, zaplanowaną nie tylko na skrzydła rosyjskiego Frontu Zachodniego, ale także na jego tyły. W tym czasie część naszych wojsk walczyła z głównymi siłami bolszewickimi na przedpolach Warszawy.

http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/256306,Cud-nad-Wisla-czyli-Bitwa-Warszawska

 

Ad 4 – był Litwinem i sprowadził do Polski 600 ty. Żydów.

Tutaj to już krótko jedynie.

Józef Piłsudski był Polakiem, synem  Józefa Wincentego i Marii z Bielewiczów.

Czytałam już różne „racje” niektóre nawet wstyd powtarzać.

Marszałek żydów nie sprowadził, jedynie dekretem 1924 roku przyznał im obywatelstwo.

Uciekali przed wojną i prześladowaniami w Rosji na zachód, czyli do nas.

Jak przez setki lat, walili do Polski drzwiami i oknami niestety, nigdy nie poczuwając          się  jako nacja do obrony Rzeczpospolitej.

Marszałek był więc winny tak jak Kazimierz Wielki, jak Stefan Batory, jak większość gościnnych i tolerancyjnych władców i Polaków.

Pytanie, czy mógł przewidzieć, że po zdziesiątkowaniu przez Niemców w ostatniej wojnie powstanie światowe przedsiębiorstwo Holokaust, które chce nas niszczyć jak przez     wieki, jak zawsze....

Najgorzej, że oni- żydzi też mają swoją rację i co teraz?

Uważam, że Marszałek też ją miał twierdząc, że „ racja jest jak dupa” i każdy ma swoją.

Trzeba bronić własnej, czasem tak jak wtedy, prawie 100 lat temu ...

 

KOMENTARZE

 • @Astra
  BRAWO

  To WIELKA postac naszej historii i tyle,
  a wszelkie "ale" to mozna w 4 litery wlozyc, choc zaraz zleci sie tu "zaraza "wszelkiej masci
 • @Nathanel 20:41:17
  Prawda jest właśnie taka jaką zamieściłam we wpisie.
  Nieważne co pisze jakiś "JG" :)
  Podałam fakty i zapiski z tamtych lat, to jest prawdziwe.
  Nie zastanawiały Cię nigdy takie pomówienia?
  Bo mnie i owszem..
 • @Zbójnicki pies 20:36:27
  Jest sierpień, Marszałkowi należy się wspomnienie, a nie tylko goopie posądzenia.
 • @Astra 20:47:32
  Nie wytrzymałaś :))
 • @Astra 20:48:42
  https://youtu.be/NZsIXJh8de8

  MARSZAŁEK

  Żył kiedyś taki żołnierz, Piłsudski się zwał,
  Razem ze swym wojskiem wroga złego przegnał.
  Ojczyznę swą kochał, życia nie żałował,
  Legiony utworzył i z nimi wojował.
  Co roku w grudniu Marszałka wspominamy,
  Modlimy się za niego i hołd mu składamy
  O nim śpiewamy, o nim wiersze piszemy,
  Za jego odwagę z serca dziękujemy.

  Mateusz Szyszka
  Klasa 6a
  JÓZEF PIŁSUDSKI

  Józef Piłsudski prowadził nas do boju.
  W tej krwawej bitwie, słocie i znoju.
  Tak jak niegdyś walczył w obronie ojczyzny.
  Nauczył nas nie zważać na rany i blizny.
  Prowadziłeś nas zwycięsko w bitwy krwawej pola,
  Bośmy Polakami – taka nasza dola.

  Ty nam w walce przewodziłeś,
  Miłości do kraju i całej ludzkości nauczyłeś.
  Prowadziłeś przez potoki łez i krwi wylanych.
  Prowadziłeś nas tak mocno w ojczyźnie zakochanych.
  Z serca Cię błagamy, Wodzu nasz miły,
  Przewódź nam w walce i dodawaj siły.

  Monika Zapart
  Klasa 6b

  PATRIOTA

  Każdy chłopiec i dziewczyna
  Wiedzą, że Święta Szkoły już się zbliża.
  Szkoła ma niezwykła, a dlaczego?
  Bo patrona ma wielkiego –
  Józefa Klemensa Piłsudskiego.
  Wielki człowiek, patriota.
  On pierwszy legiony sformułował
  I nieszczęsnej ojczyzny poszedł bronić.
  Gdy ludzie siedzieli i męstwo w kieszeni chowali,
  On walczył do końca choć nadzieja była marna.
  To on u Boga naród wolny wyprosił
  I z dumą walczyć chciał do końca,
  Do ostatniej kropli z żył.

  Patrycja Leśnik
  Klasa 6b

  http://www.spmarcinkowice.chelmiec.pl/strona/wiersze-o-j-pilsudskim
 • @Zbójnicki pies 20:59:48
  Podobne kocopały tworzyli kiedyś na cześć Stalina. Ta sama sztanca? :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:52:44
  U mnie słowo się liczy i merytorycznie proszę.
  Tylko, że czego tu się można czepiać?
  Fakty są i tyle a reszta to już w tytule :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:03:16
  raczej nie ma porownania marszalka Pilsudskiego ze Stalinem, troszke to nie fair 8-))))))
 • @Astra 21:08:49
  No... Jest taki tabloid, też się nazywa "Fakt" :)))

  Ale tytuł mi się podoba i w pełni popieram!
  Widzisz jaki jestem do zgody? :P
 • @Nathanel 21:20:35
  No to myśl :)
 • @Nathanel 21:18:52
  w wielu bitwach cud mial "istotne znaczenie"-

  http://www.sekretariatfatimski.pl/rozaniec/258-cud-pod-lepanto
 • @Nathanel 21:24:59
  Nie była moim celem awantura, mnie niepokoi to, że z biegiem lat jakoś dziwnie się historię "prostuje"... że tak powiem a właściwie napiszę, według potrzeb chyba..
 • @Nathanel 21:45:38
  //A Bitwą Warszawską manipulują tak jak Warszawskim Powstaniem//

  Czytając materiały do wpisu, spotkałam się, a jakże... z opinią, że to KK chcąc umniejszyć zasługi Marszałka, zaczął lansować "teorię cudu"
  Ale nie wykorzystałam tych bredni, bo to był cud, to wszystko wtedy...
 • @
  jeśli kontakty z masonami czy agenturą innych państw służyły dobrej sprawie czyli odrodzenia Polski , to nikt nie może czynić marszałkowi zarzutów bo cel został osiągnięty
 • @Nathanel 22:20:38
  //Jeśli chcemy być dobrymi blogerami musimy nie bać się głosić opinii innych niż nasz własne.//

  I tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Chociaż każdy powinien jednak używać swojego rozumu i bronic swoich racji, niezależnie od tego co powiedzą inni. Na tym polega m.in wolność jednostki.
  Ci co potrafią jedynie gdakać w chórze nie zasługują na uwagę i szacunek.

  A "redakcji" podobają się wszystkie notki, które pobudzają do dyskusji. Nieważne czy się z tym zgadza czy nie. Intelektualny ferment, to jest to! Tylko głupcy boją się dyskusji. A zwykle określają się jako "niepoprawni i niezależni". Tylko, że szybko okazuje się, że to zwykli zadaniowcy i mendy blogerskie.
 • @ireneusz 22:33:07
  Jaki merytoryczny koment.
  Sam jesteś zasraniec, spadaj stąd !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:33:24
  //Tylko, że szybko okazuje się, że to zwykli zadaniowcy i mendy blogerskie.//

  Te osobiste, pełne nienawiści ataki i zero jakiejkolwiek dyskusji... no, niektórzy tak mają... przykre :(
 • @Astra 22:41:16
  Widzisz Astro, moja ulubiona Gwiazdeczko, mimo, że w 87,5% się z Tobą nie zgadzam to jakoś na Ciebie nie pluję tylko z tego powodu, że masz jedynie 12,5% racji :)
  Bo uważam, że masz aż 12,5% racji :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:59:21
  //Bo uważam, że masz aż 12,5% racji :))))//

  Sam widzisz Spiritku, że mam w 100% rację, że Marszałek nie tylko wielkim ale i mądrym Polakiem był !!! nooo z tą racją :))))))))))
 • @Astra 23:13:52
  Oczywiście!
  Każdy może sobie pogadać i bronić swoich racji :)))))))

  (Twój udział wzrósł właśnie do 12,7% racji :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:22:16
  Co ty nie powiesz?
  Ostatnio tyle się nagadałeś na temat Marszałka i co?
  Twoja "racja" oscyluje między 2-3% i to jedynie w temacie, że faktycznie współpracował z wywiadami innych państw, ale wnioski to już błędne wyciągnąłeś... z tą Twoją logiką to trochę nie teges...
  Naprawdę ją w końcu zaliczyłeś?
 • @Astra 23:36:58
  Zaliczyłem... W buulach ale udało się. Zresztą to było na pierwszym roku więc musiałem :)

  //że faktycznie współpracował z wywiadami innych państw//
  No co Ty... naprawdę? A Ty przez prawie godzinę mówiłaś coś innego...
  Czyżbyś zaczęła pudrować swoje opinie? :))))

  Dokładam 0,2%. To razem daje 12,9% :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:55:12
  Ja? nie kombinuj.. mówiłam, że działał tak jak sytuacja pozwalała, ale nigdy nie był żadnym zdrajcą.
  A Ty się upierałeś, że by masonem, nooo wstyd nie sprawdzić, a Astra sprawdziła i co? goopio Ci? :P

  Nic nie dokładam ! 3% i tyle Twojej racji :)))))))))))
 • @ Astra
  c.d.

  Uciekali z własnego gnoju, który narobili w tzw. krajach Bloku Wschodniego dalej na Zachód, a konkretnie do USA.
  Obecnie wracają po "swoje" na Wschód, z bombami nuklearnymi gotowymi do odpalenia. Na ustach ten sam śpiew:
  "Wyklęty powstań, ludu z ziemi!!!
  Przed ciosem niechaj tyran drży! 
  Ruszymy z posad bryłę świata, 
  Dziś niczym, jutro wszystkim my!"

  Nikt nie wiedział, że ten "lud ziemi" to diaspora żydowska.
 • @Astra 00:03:36
  O istocie masonerii mam już prawie skończoną notkę. Jednych zaskoczy, innych zniesmaczy. Więc może na ten temat pogadamy później?

  A za upór dokładam 0,2% Razem 13,1% Gratulacje :)
  Jeszcze trochę i dojdziesz do 20% :))))
 • @Zdzich 00:09:52
  Pełna zgoda.
 • @Astra 00:03:36
  --- WYSTARCZY,że !! - w Polin jest bohaterem . Znaczy ,że w Polsce NIE MOŻE NIM BYĆ ! . Kochanienka paniała ??.

  Ps. nie pisz do mnie tonem nauczyciela matematyki . Żaden z nich nie umiał jej tłumaczyć ! z tej racji NIE BYŁ DLA MNIE AUTORYTETEM .
 • @Astra
  Bardzo dobre, rzeczowe opracowanie.

  Pewnie dlatego takie ujadanie kundli.
  To nawet rozumiem, bo kundle zawsze ujadają jak je ktoś pogoni.
  Mnie tylko dziwi, że niejaki Jarek R. jest w tym gronie. To się nie godzi. Bo mówimy o Polsce, a nie rozgrywkach lokalnych politykierów o antypolskim nastawieniu.

  Zwrócę uwagę na 2 kwestie:
  1. potwierdzeniem słów Piłsudskiego, że na Zachodzie nie ma możliwości wpływu na ustanowienie granic - jest sprawa Zaolzia.

  2. to kwestia Pokoju Ryskiego "wynegocjowanego" przez przedstawicieli Narodowej Demokracji w delegacji polskiej. Ta sprawa powinna być szerzej opisana - także cały przebieg tych negocjacji: kto brał udział, stanowisko Zachodu, przebieg. "Kundle" szybko "wzięłyby ogon pod siebie".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:21:20
  Aż miło zobaczyć!

  Zauważyłem powyżej, że zostałeś nazwany kundlem, a może nawet "lokalnym politykierem o antypolskim nastawieniu". :))) Przypomina mi to grupę "anty-semitów", gdyż są nimi wszyscy.
  Nie przejmuj się! Jeśli Ty się w tym gronie znalazłeś, to ja mam zaszczyt się przyłączyć.
  Natomiast niejaki Krzysztof W. też jest jak dupa. Gdziekolwiek się obrócisz, zawsze z tyłu! :)))
 • @ninanonimowa 00:38:48
  Stety, czy nie- , tez myslę tymi kategoriami. Jeżeli w tym kraju powszechnej obłudy ktoś tak nachalnie jest lansowany na bohatera wszechczasów ( W Sejnach jedynemu Przedszkolu! nadano imię Marszałka, ufundowano sztandar z jego podobizną, a 4-5 latki co raz uczestniczą w akademiach , jak kiedys na 22 lipca ), to dla mnie staje sie z miejsca postacią podejrzaną.
 • W krypcie Piłsudskiego gubernator Gen. Gubermi Hans Frank postawił wartę honorową
  Frank na procesie w Norymberdze przepraszał "swwój naród" żydowski za "zbędne i nadmierne cierpienia". Grupa niemieckich homosedksualistow z aszkenazyjskimi korzeniami trzymająca weladzę w Reichu Hitlera mogla cenić Pilsudskiego jedynie jako pierwszego przywódcę państwa organizującego sjonistyczną kolonizację Palestyny prowadzoną wowczas przez "Betar" z wykorzystaniem broni i koszar oraz szkoleń w polskiej armii dzięki prtektoratowi Piłsudskiego (organizatorzy "holocaustu" traktowali go jako eksperyment selekcji "zdolnych do odnowy zydowstrwea" i "najlepszego elementu zdolnego do walki o byt" tj Judenratow, funkcyjnych get i obozów, żonderkomand i policji gett nja wypadek zwycięztwa blitzkriegu gen Rommla o Egipt, Palestynę i Babilon w braterstwie broni z terrorystami Sterna z piłsudczykowskiej kolonizacji Palestyny)).
  W okresie opanowywania władzy w Rosji przez trockistowskie i inne żydowstwo marksistowskie polscy zydzi udzielali poparcia takze Piłsudskiemu, którego znaczenie i skuteczność on doceniał podobnie jak później gen Anders, który po wypuszczeniu z Łubianki byl doskonale zorientowany we wszystkich sprawach polskiej emigracji nja zachodziew i poolskiej konspiracji w Kraju i swej glównej roli stalinowskiego Mojżesza dla kandydatów na palestyńskich nowohebrajhczyków pozostał wierny do końca życia (których wprowadził do Palestyny jako dezerterów po przeszkoleniu i dodatkowym dozbrojeniu do walki początkowo z angielskimi kollonialistami).
  http://telewidz.neon24.pl/post/113515,cudowne-zwyciestwo-kapitulacji-powstania
 • @ninanonimowa 00:38:48
  //Ps. nie pisz do mnie tonem nauczyciela matematyki //

  A w którym miejscu ja do Ciebie pisałam, bo nie wiem?

  PS. nie pisz do mnie "Kochanienka paniała" bo to żałosne !
 • @Krzysztof J. Wojtas 03:31:26
  //Ta sprawa powinna być szerzej opisana - także cały przebieg tych negocjacji: kto brał udział, stanowisko Zachodu, przebieg. "Kundle" szybko "wzięłyby ogon pod siebie".//

  Panie Wojtasie, ma Pan rację, ale ta notka i tak jest długa :)
  Z chęcią przeczytałabym pańskie opracowanie :)

  Zaolzie nam "pokrzywdzeni" Czesi zajumali ale 20 lat potem kazali nam się wstydzić kiedy Polska zwróciła się po swoje.
  Pociągów z pomocą od wspaniałych jak zawsze Węgrów, też czeskie pludry nie chciały przepuścić, dopiero przez Rumunię się udało...
 • @Mariusz G. 07:14:19
  //Jeżeli w tym kraju powszechnej obłudy ktoś tak nachalnie jest lansowany na bohatera wszechczasów ( W Sejnach jedynemu Przedszkolu! nadano imię Marszałka, ufundowano sztandar z jego podobizną, a 4-5 latki co raz uczestniczą w akademiach , jak kiedys na 22 lipca ), to dla mnie staje sie z miejsca postacią podejrzaną.//

  Jeżeli ktoś pisze " w tym kraju" zamiast - w Polsce to dla mnie też jest postacią podejrzaną i to z miejsca !
 • @telewidzacy 07:40:30
  Mam w głębokim poważaniu co sądziły na temat Marszałka szwabskie pedały.
 • @Zdzich 05:15:40
  //Natomiast niejaki Krzysztof W. też jest jak dupa. Gdziekolwiek się obrócisz, zawsze z tyłu! :)))//

  Proszę nie obrażać gości na moim blogu, nikt Cię kundlem nie nazwał, chociaż faktycznie zaczynasz ujadać .. nieładnie :(
 • @Astra 08:34:04
  Negocjacje z sowietami - znam pobieżnie. Wydawało się, że nie ma potrzeby szczegółowej analizy.
  Obecnie staje się to ważne z uwagi na ataki na Piłsudskiego. Warto się temu bliżej przyjrzeć.
  A negocjacje zaczęły się w lipcu - w czasie klęsk na froncie pod auspicjami państw zachodnich. Delegacja miała przewagę ND - z uwagi na animozje sowietów do Piłsudskiego i jego ludzi.

  Może rzeczywiście należy zaapelować o przedstawienie historii tych negocjacji - w profesjonalnym wydaniu?
  Nie mam materiałów, a jestem leniem i nie chce mi się szperać.
  Czy znajdzie się ktoś chętny a obiektywny?
 • Astra
  Żadne zdrowe społeczeństwo nie będzie bez zdobycia się na opór czynny, znosić gospodarki bandytów podtrzymywanych przez władzę i władz podtrzymywanych przez bandytów. I jeśli takim społeczeństwem jesteśmy - podobnych gospodarzy powinniśmy się pozbyć. - Józef Piłsudski - Tyle lat minęło,a słowa Piłsudskiego nic się nie zestarzały, ciągle aktualne.
 • @Astra
  Dzięki i 5++++++++++++++!!! za artykuł. Bez komentarza, artykuł sam się obroni. Pozdrawiam
 • Marszałek był wielki!
  Ja też jestem fanką Marszałka. Natomiast nie rozumiem takich działań. Jakaś polska aktorka zagra epizodyczną rolę w amerykanskiej produkcji i już widzę wielkie nagłówki jaką to Polka robi karierę. A my, jako Polacy mamy być z tego dumni, takie aktorskie role mają zaspokajać naszą dumę narodową. A z drugiej strony następuje wysyp negatywnych opinii na temat historycznych faktów. Tutaj nie chodzi mi o krytykę, ale negację. Tak to odbieram od dobrych paru lat. Zastanawiając się nad tym, uważam, że jest to jakieś celowe i długofalowe działanie, które ma osłabiać naród. Bo naród bez korzeni jest słaby.

  Nikt nie jest idealny, ludzie mają prawo popełniać błędy. Dla mnie Marszalek Piłsudski był człowiekiem czynu. Dzięki niemu po latach niewoli znowu zaistniała na mapie Polska. Dzięki Astro za ten tekst. Wtrącę tutaj moje trzy grosze. W czasach przedwojennych komunikację z Ameryką zapewniały transatlantyki. Pierwszym nowo zbudowanym polskim transatlantykiem był "MS Piłsudski".

  http://4.bp.blogspot.com/-Ar_otq5Nt5A/ULH26g_-b5I/AAAAAAAAAgo/c1uuRCVuBRg/s1600/ms-pilsudski.jpg
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:54:29
  //Obecnie staje się to ważne z uwagi na ataki na Piłsudskiego. Warto się temu bliżej przyjrzeć.//

  Takie dezawuowanie rzeczy wielkich w historii Polski... wszystko wyśmiać i zohydzić, tak żeby zniknął jakikolwiek powód do dumy z historii niezwykłej w końcu...
 • @Kula Lis 62 09:21:34
  Dziękuję :) powklejam go na inne portale.

  Pozdrawiam również
 • @leoparda 09:26:13
  Pewnie, że był człowiekiem ze wszystkimi wadami, nawet sporo ich miał :)

  //Tutaj nie chodzi mi o krytykę, ale negację. Tak to odbieram od dobrych paru lat. Zastanawiając się nad tym, uważam, że jest to jakieś celowe i długofalowe działanie, które ma osłabiać naród. Bo naród bez korzeni jest słaby.//
  Wiedziałam, że natychmiast zrozumiesz przekaz mojego wpisu moja Leopardo ulubiona :)
  Znam Twój wpis o MS Piłsudski.
  Skrobnęła byś co czasem :)))

  pozdrawiam
 • @Astra 08:36:36
  Właśnie dlatego , że w tym kraju osoby takie jak ja są z miejsca podejrzane, ten kraj Polską nigdy nie będzie.
  Jeżeli Marszałek wielkim człowiekiem był, to uważam , że lepiej dla niego , gdy ktoś zastanawia się , czy rzeczywiście był tak wielki, niż gdy jakiś ścierwojad ( bynajmniej nie dotyczy to nikogo z Neona ) obnosi się z jego podobizną na swoich proporcach. Poza tym jesli Marszałek odbierze tu, na ziemi już pełnię swej nagrody , to raczej o niebie nie ma co marzyc (patrz Ewangelia). Jesli go kochacie , nie odbierajcie mu tego.
  Jak to było: indor sie naindyczył, a cietrzew - zacitrzewił?
 • @Mariusz G. 09:37:47
  Widzisz.. ten wpis jest o Marszałku, a Ty się wypowiadasz o całym narodzie polskim i jakoś dziwnie nie masz nic dobrego na jego temat do powiedzenia.
  Zastanów się, fakt, że nadano imię jednemu z przedszkoli tak Cię wkurzył?

  "Ten kraj" jest jak najbardziej Polską, ze wszystkimi swoimi przywarami ale i wspaniałymi cechami.
  Takim "typowym" w tym znaczeniu Polakiem był J. Piłsudski, ale Ty jedziesz po całości :(

  To jest Twoja racja, ale mnie się nie podoba...
 • @Astra 09:34:26
  Uważam, że to celowe działanie. A powinno się patrzeć na czyny. Co jest lepsze dla czlowieka? Piękne słówka czy czyny? Dla mnie ważniejsze są czyny, bo co mam z pięknych słówek? Lepsze samopoczucie, ale tym człowiek się nie naje.

  Przypominam o tym statku, bowiem jego istnienie może być dla co niektórych nispodzianką. Jego bliźniaczy statek, zbudowany później jest bardzo znany, a nazywał się "MS Batory". Ja o transatlantyku "MS Piłsudski" dowiedzialam się dopiero przed paru laty, a o "MS Batorym" wiedzialam "od zawsze".

  Miła Astro, jak człowiek ma kłopoty to nie ma siły na pisanie :((( Wcześniej coś tam napisałam, leży. Jak poprawię to puszczę. Pozdrawiam serdecznie. Poniżej portret Marszałka na statku "MS Piłsudski".

  http://3.bp.blogspot.com/-ko2QUnDsJEE/ULJlZ3fZXLI/AAAAAAAAAjg/GBMEDMeabWk/s1600/obraz.jpg
 • @Astra 10:11:18
  Fakt ten mnie bynajmniej nie wkurzył. Po prostu dla mnie jest to śmieszne, bo przedszkole , to powinno byc im . Jasia i Małgosi, Kubusia Puchatka, ewentualnie Ch. Andersena. Brakuje tylko Rzeczpospolitej Polskiej im. Józefa Piłsudskiego. A Polska to wielu innych wspaniałych bohaterów, którzy oddali swe życie za ojczyznę, którzy najpierw zginęli, niż dostąpili zaszczytów. Tymczasem nadaje sie czemuś imie marszałka Piłsudskiego, bo wówczas jest impreza z udziałem burmistrza, wojewody, posła Zielińskiego z PIS, biskupa itp. Gdyby nadano przedszkolu imię Janka Kowalskiego, który na uroczystości ku czci Hitlera zaśpiewał rotę (postac i fakt zmyślone na poczekaniu , stąd może bez sensu ) to pies z kulawą nogą by nie zawitał i cały misterny plan zdobycia kontaktów, zyskania funduszy itp. - "w pizdu".
  A taki Chazan.... - bohater. Jaka sztuka odmówi aborcji bedąc prof. doc hab. Prawdziwe bohaterstwo wykaże położna, instrumentariuszka, salowa, gdy sie temu sprzeciwi. A czy ktoś o niej usłyszy. Dlatego nie jestem zwolennikiem lansowania wylansowanych bohaterów i ten fakt wydaje mi się zawsze podejrzany i uważam , że nie służy budowaniu prawdziwego patriotyzmu, właściwej obywatelskiej postawy , a jedynie fasady, za która nic sie nie kryje
 • @Mariusz G. 10:49:47
  //Prawdziwe bohaterstwo wykaże położna, instrumentariuszka, salowa, gdy sie temu sprzeciwi.//

  Taak? no, to jest Twoja racja i masz do niej prawo :)
  Ja takie zachowania nazywam jedynie odwagą więc pozostańmy przy swoich zdaniach.

  pozdrawiam
 • @Astra 11:30:17
  to sie nazywa łapanie za słówka i nie służy bynajmniej budowaniu narodowych więzi. Racja jest najczęściej tylko jedna, tu na pewno!, i dobrze by było do niej dojśc, najlepiej rzeczowymi argumentami
  w tej sytuacji rozumiem, że nie pozostaje mi nic innego jak również serdecznie pozdrowić
 • @ireneusz 22:33:07
  w Tworkach usuneli awarie wi-fi, widac po twoim komencie ze dziala bez zarzutu 8-))))))
 • @Astra 22:35:42
  8-))))))))
  milego dnia
 • Wspaniały, śmiały wpis.
  Za bardzo ważne uważam to podkreślenie mało znanej wypowiedzi Piłsudskiego:
  ""W tej chwili Polska jest właściwie bez granic i wszystko, co możemy […] zdobyć na
  Zachodzie, zależy od Ententy, o ile zechce ona mniej lub więcej ścisnąć Niemcy. Na
  Wschodzie to sprawa inna – tu są drzwi, które się otwierają i zamykają i zależy kto i
  jak szeroko siłą je otworzy…. (P.P. Wieczorkiewicz, Rok 1920…, s. 71)".

  Z czasem zaowocowało to Marszałka doktryną dwóch wrogów - jedyną rozsądnie wyrażającą polską rację stanu w naszej sytuacji geopolitycznej.

  Sprawa druga, którą tu od razu podniosę, to odnośnie Żydów:
  "Marszałek żydów nie sprowadził, jedynie dekretem 1924 roku przyznał im obywatelstwo.
  ...
  Marszałek był więc winny tak jak Kazimierz Wielki, jak Stefan Batory, jak większość gościnnych i tolerancyjnych władców i Polaków.
  Pytanie, czy mógł przewidzieć, że po zdziesiątkowaniu przez Niemców w ostatniej
  wojnie powstanie światowe przedsiębiorstwo Holokhaust, które chce nas niszczyć jak
  przez wieki, jak zawsze...."

  Jeszcze wspomnieć trzeba o natychmiastowym przeniesieniu przez Żydów ich lojalności wobec Państwa Polskiego na lojalność wobec ZSRR od 17.09.'39, Katyń, oraz późniejsze ich urządzanie się w Polsce na miejscu wymordowanych polskich elit... To zaś mógł przewidzieć.
  I nie chodzi tu o obywatelstwo. Żyd to dobry człowiek. Zasługuje na obywatelstwo. Tu Piłudski nie różnił się od innych władców "gościnnych i tolerancyjnych".
  Ktoś, kto jest dobrym człowiekiem zasługuje na to, by go tolerować w jego odmiennościach i dopuścić do praw obywatelskich.
  Problem, że zrobił to dekretem, a nie indywidualnie. Nadał im niejako prawa bycia państwem w Państwie. Żeby nie chodziło o postać tak znakomitą, tak zasłużoną, tak dalekowzroczną w innych sprawach, można by powiedzieć: zdrada.
  Miał władzę, ale uprawnienia by tak postąpić nie miał.

  "Najgorzej, że oni- żydzi też mają swoją rację i co teraz?"
  Myślę, że in gremio, to już są w Polsce spaleni. Nadto trzeba koniecznie wrócić do tematu obywatelstwa jako sprawy indywidualnej. Dokonać przeglądu tych obywatelstw. Indywidualnie mogą być, ale np. nie wyobrażam sobie, by honorować polskie obywatelstwo Michnika, czy Grossa.
  Druga sprawa to prawa wyborcze, czy własności (zwłaszcza w szczególnie żywym temacie ziemii). Nie obywatelstwo je dawać powinno, a wyłącznie narodowość. Narodowość polska.
  miarka
 • @miarka 15:55:03
  Witam Cię i tutaj miarko, wprawdzie odpowiedziałam na Twój koment na niepopkach, ale i tutaj wrzucę.
  Masz rację z tym nadawaniem obywatelstwa po całości wszystkim żydom, to był bląd.
  Odnośnie zaś dzisiejszej sytuacji, to wchodzenie w dupę amerykańcom? masz do nich zaufanie? po tylu zdradach jakich się wobec Polski dopuścili?przecież są tak samo odpowiedzialni za utratę połowy terytorium naszego kraju jak Rosja :(
  A Ukraina? probanderowska i groźna? myślisz, że jesteśmy bezpieczni?
  Ja myślę, że powinniśmy utrzymywać poprawne stosunki z Rosją, co nie znaczy, że im ufać, bo to błąd, ale znalazłam przygotowując ten wpis taką historię, o której zresztą słyszałam już wcześniej.
  Nie zamieściłam jej bo ten wpis i tak jest za długi, ale tutaj zamieszczę:

  // Kluczowa do zrozumienia koncepcji Piłsudskiego w latach ’30, jest sprawa tzw. wojny prewencyjnej przeciwko Niemcom z roku ’33. Otóż, jak wyglądało to naprawdę? Marszał Piłsudski w momencie, gdy Hitler doszedł do władzy, zobaczył, że będzie to człowiek, który będzie próbował dokonać nowego rozdania na mapie Europy, nie wykluczone, że przy pomocy siły. Co zrobił Marszałek Piłsudski? Posłał swojego specjalnego przedstawiciela, Ludwika Morstwina, do Paryża i zadał mu bardzo proste zadanie: „Jedź i powiedz im tak: my jesteśmy gotowi w tej chwili wkroczyć do Niemiec, możemy zdusić Hitlera na samym początku. I zapytaj ich, czy oni pójdą na taką wojnę z Niemcami, z nami jako

  partnerem na dwa fronty. Nie interesują nas żadne zapewnienia o wsparciu dyplomatycznym, o wsparciu moralnym, pomocy duchowej i takich pierdołach, tylko: Tak lub Nie.” Ludwig jedzie do Paryża, pyta o to Francuzów, francuski gabinet się zbiera i Francuzi dają odpowiedź: „Jesteśmy w stanie zapewnić wam wsparcie moralne, dyplomatyczne, może jakąś broń wam wyślemy”. Francuzi trzęśli łydkami, zachowali się w sposób absolutnie tchórzliwy. I Ludwik Morstwin wraca do Warszawy, jest przyjęty przez Marszałka i Becka. Siedzą we trzech i Marszałek pyta, jaka była odpowiedź. I Ludwik Morstwin mówi krótko: „nie”. Marszałek o nic więcej nie pyta, odwraca się do Becka i mówi: „Jedź robić pakt z Niemcami.” I rzeczywiście, Polska podpisała dzięki Marszałkowi Piłsudskiemu 26 stycznia ’34 roku pakt z Niemcami i nie było to efektem germanofilii Marszałka Piłsudskiego, tylko po prostu przekonania, że nie ma innej alternatywy dla polityki polskiej. Że nie ma co liczyć na Francję i Anglię, a skoro nie można na nich liczyć, to trzeba się sprzymierzyć z Niemcami. //

  http://www.ngopole.pl/2013/10/18/jak-polacy-zrobili-prezent-stalinowi-w-1944-r-wywiad-z-piotrem-zychowiczem/

  Był mądrym gościem i tyle !

  pozdrawiam serdecznie :)
 • @ Autor
  Proponuję niewielką korektę tytułu,
  zamiast: "Racja jest jak dupa",
  proponuję "Racja jest jak Astra" - wychodzi na to samo, ale jest mniej wulgarne i chyba mniej uraża chrześcijańską duszę.
 • @Rzeczpospolita 19:15:11
  WIELKICH się nie poprawia. Oni jak wykazuje historia mają rację!
 • @Rzeczpospolita 19:15:11
  Nie masz nic do powiedzenia? to nie wchodź tutaj... czyli spadaj!
 • @leoparda 16:47:04
  To prawda Leopardo, zawsze mnie śmieszy popiskiwanie maluczkich kosiurków na ludzi wielkich.
  Zakompleksione kosiurki i tyle :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031