Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
126 postów 5648 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Parszywa Wyszehradzka Czwórka- 8-9 października 2015

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniach 8-9 października prezydenci Polski, Słowacji, Czech i Węgier mają spotkać się w Balatonfured na Węgrzech.

 

 Parszywa Wyszehradzka Czwórka – 8-9 października 2015 - kto kogo znów zdradzi ?

W dniach 8-9 października prezydenci Polski, Słowacji, Czech i Węgier mają spotkać się w Balatonfured na Węgrzech.

Panie Duda, 8 października oczekuję, że przestaniemy być w końcu grajdołem Europy ! Nienawidzą nas w tej Eurogermanii bo gdybyśmy naprawdę się porozumieli, to głos nasz byłby decydujący w sprawach ważnych dla całej Europy.

Cała bogata Europa wyzywa nasze kraje od neonazistów, bo ich zdaniem nie chcemy przyjąć imigrantów. Fakt, że ta „parszywa czwórka”,( jakaś inteligentniejsza, czy co?) pierwsza zauważyła, że ci imigranci to nic innego niż zaplanowany najazd na Europę, ta informacja dopiero teraz przedziera się do świadomości pozostałych mieszkańców naszego kontynentu.

Jeszcze Bruksela stara się przekonywać, że to fala uchodźców, która kiedyś wróci do swoich krajów, ale mieszkańcy Europy już przeczuwają jaki los gotują im wizjonerzy i czym się to prawdopodobnie może skończyć. A skończyć się może jedynie rzezią wojenną czyli spełnieniem możnych tego świata – depopulacją – o czym już bez żenady mówi się na forum ONZ.

Zapewnienia pani Kopacz metr w głąb, że dba o interesy Polski i nie uważa za zdradę przyjęcie kwot imigracyjnych zakrawa na straszny cynizm, nie pierwszy w wykonaniu polityków, bowiem Polacy pytani o zdanie na ten temat, odpowiadają jednoznacznie:

Cyt: Pytani o przyjęcie uchodźcy do własnego domu, badani w większości (61 proc.) odpowiadają twardo: "nie". Bezwarunkowo zgadza się na to 7 proc. 16 proc. mówi "tak", ale pod warunkiem, że państwo zapewni środki na utrzymanie gościa, a 6 proc. wskazuje, że musiałby to być chrześcijanin. Także 6 proc. stawia inne warunki.

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Sondaz-polskie-nie-dla-imigrantow-3404183.html

7 procent pani Kopacz ! tylko ich interesy pani reprezentuje !!

Podejrzewam, że z tych 7% około 5% to jedynie tzw. polskojęzyczni i chyba mamy jasność o kogo chodzi?

Tylko 1 mieszkaniec z Lęborka złożył zawiadomienie do prokuratury : „Lęborczanin doszukał się przewinienia z art. 129 kodeksu karnego. Rzadko stosowany paragraf brzmi:

„Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”. Zdaniem donosiciela, do zdrady dyplomatycznej doszło, gdy Kopacz i Piotrowska zdecydowały się przyjąć uchodźców.”

http://www.fakt.pl/forum/leborczanin-donosi-na-ewe-kopacz-i-terese-piotrows,2,2084443,0,czytaj-najnowsze.html?cid=581537

Członkowie rządu moim zdaniem nie podlegają jurysdykcji sądów powszechnych, ale Trybunał Stanu jak najbardziej powinien się tym w niedalekiej przyszłości zająć, tak uważam. Obawiam się jednak, że partie które szykują się do przejęcia rządów nie postawią nigdy pani Kopacz przed Trybunałem Stanu, dlaczego?

Ano dlatego, że ich zdaniem Polska wprawdzie zdradziła Grupę Wyszehradzką odnośnie imigrantów z Afryki, ale już co do przyjmowania setek tysięcy Ukraińców ich zdanie jest zgoła inne.

Być może nawet przerażeni odwagą swoich obywateli i możliwością uzasadnionej kary za zdradę Rzeczpospolitej, którejś nocy, po cichutku przegłosują zmiany w Kodeksie Karnym?

Czego można się spodziewać po spotkaniu Prezydentów GV4 ? Myślę, że jedynie deklaracji... może wymiany poglądów, bo realną władzę sprawują premierzy rządów. Powiedzmy sobie szczerze, że np. Słowacja która poparła w przeszłości budowę gazociągu South Stream działała również w trosce o własne bezpieczeństwo energetyczne, bowiem kilka lat temu przez miesiąc była pozbawiona gazu z Rosji i przypłaciła to ogromnymi stratami.

Kraje GV4 były również bardzo ostrożne wobec unijnych sankcji dotyczących Rosji, słusznie dbając najpierw o własne interesy, w przeciwieństwie do Polski, która z tego tytułu ponosi olbrzymie straty w gospodarce do dzisiaj. Przed obecnym spotkaniem jednak...

„Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek w Czerwonym Klasztorze na Słowacji z prezydentem tego kraju Andriejem Kiską. Politycy wyrazili sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2, a także rozmawiali o kryzysie migracyjnym i o planach współpracy państw w ramach inicjatywy czarnomorsko-adriatycko-bałtyckiej. „

” http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/znaki-zapytania-nad-gazociagiem-nord-stream-2,2172145,4199

Głównym powodem sprzeciwu dla budowy tego gazociągu jest fakt, że możliwe jest wyłączenie gazociągu jamalskiego biegnącego m.in. przez Polskę, mimo zagwarantowanych umów w tym zakresie, tak twierdzą eksperci...

Najważniejszym jednak powodem dla którego Polska tak zabiega o wstrzymanie i zablokowanie budowy tego gazociągu jest fakt, że pominie on terytorium Ukrainy. Nie przeraża Was fakt, że znów robimy sobie wroga z Rosji takim postępowaniem? Jestem bardzo ciekawa jak odniosą się do tego inni członkowie GV4.

A co w nagrodę? Może Poroszenko i Jaceniuk zaproszą Polaków do rozmów w sprawie rozwiązania swoich konfliktów? Pytanie retoryczne, bowiem nasi ukraińscy „bracia” już nam pokazali nasze miejsce w szeregu. Oni negocjują i ufają krajom, które są żywotnie zainteresowane budową Gazociągu Nord Stream 2 . Porażające? Oczywiście, że tak !

Cyt:

„Podczas Wschodniego Forum Ekonomicznego we Władywostoku doszło do spotkania szefa Gazpromu Aleksieja Millera z władzami spółek BASF i E.ON (obie niemieckie), ENGIE (Francja), OMV (Austria) oraz Royal Dutch Shell (Wielka Brytania/Holandia). Zakończyło się ono podpisaniem porozumienia w sprawie budowy dwóch gazociągów morskich z roczną przepustowością 55 mld metrów sześciennych prowadzących z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie. Mowa o projekcie Nord Stream II. Rozbudowa gazociągu pod względem politycznym wzbudza duże emocje, umożliwi bowiem Gazpromowi zorganizowanie tranzytu gazu do Unii Europejskiej z pominięciem Ukrainy. Koncern liczy, że uda mu się to do 2020 roku.

.........................................

Co ze wsparciem dla Ukrainy deklarowanym przez Europę? Piotr Maciążek, ekspert rynku energetycznego, w rozmowie z money.pl, tłumaczy to naciskami ze strony biznesu. Powołuje się na dane Izby Przemysłu w Niemczech, z których wynika, że 70 proc. tamtejszych firm nie zamierza rezygnować z działalności na rosyjskim rynku. - Największe koncerny europejskie mają się w Rosji wciąż bardzo dobrze - zauważa. ...............................

Co z polityką energetyczną całej Unii? - Nie ma szans na zablokowanie przez UE rozbudowy gazociągu. Ewentualnie może dojść do opóźniania realizacji projektu - uważa Maciążek. Zwraca uwagę na fakt, że Gazprom będzie jednocześnie właścicielem gazociągu i dostawcą dedykowanego dla niego surowca. Teoretycznie Komisja Europejska nie powinna się na to zgodzić, biorąc pod uwagę jedno z kluczowych założeń Unii Energetycznej, które głosi, że jedna firma nie może jednocześnie odpowiadać za przesył i wydobycie. Trzeba jednak przypomnieć, że Komisja Europejska uczyniła już Rosjanom wyjątek w tym zakresie. Chodzi o OPAL, czyli lądową odnogę Nord Streamu, gdzie Rosjanie mogą używać 50 proc. rury - zauważa Maciążek.”

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nord-stream-ii-co-oznacza-dla-polski,117,0,1897077.html

Najważniejsza w cytowanym materiale jest informacja, że nie ma szans na zablokowanie tej rosyjsko-niemieckiej inwestycji ! Czy ktoś to w końcu wytłumaczy naszym politykom i tym rządzącym i tym co lada chwila dostaną się do koryta i zamierzają kontynuować taką politykę?

Może premier zawsze życzliwych nam Węgrów, Orban wytłumaczy podczas spotkania naszemu A. Dudzie, że nie na tym polega troska o przyszłość Polski i Polaków, może podpowie jak sam dba o węgierskie interesy prowadząc własną politykę z Rosją?

Może prezydent Czech Milosz Zeman który ma więcej empatii od naszych rodzimych posłów dla strasznej historii stosunków polsko-ukraińskich , kiedy odpowiada tym ostatnim:

Cyt:

„Szanowni Ukraińcy, otrzymałem od was list w obronie Stepana Bandery. Pozwólcie mi zatem zadać dwa pytania" - rozpoczyna swój list Zeman. Dalej stawia sprawę jasno: "Po pierwsze, czy znacie rozkaz Bandery: »Zabijcie każdego Polaka między szesnastym a sześćdziesiątym rokiem życia?" Jeśli nie znacie, nie jesteście Ukraińcami. A jeżeli znacie, to czy się z nim zgadzacie, czy nie?" - pyta prezydent Czech. "Jeżeli się zgadzacie, tu kończy się nasza dyskusja" - czytamy.”

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/milosz-zeman-do-ukraincow-czy-znacie-rozkaz-bandery-dot-mordowania-polakow/5yr74

Może... może.. może? Może takie rozmowy mądrych polityków GV4 czyli „parszywej czwórki” jak o nas mówią w jewrejskim kołchozie pobudzą do przemyśleń naszego nowego prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej? Możemy, bo kto nam zabroni wierzyć, że.... jutro będzie dobry dzień !

https://www.youtube.com/watch?v=LbfVU0B-lwk

KOMENTARZE

 • Blizsza cialu koszula, zwlaszcza wyszehgradzka
  .
  Jest oczywiste, ze tzw kryzys uchodzcow, tych z Afryki, jak i tych, o ktorych mrowiu sza, z Ukrainy, jest czescia strategii, sluzacej globalistycznej mafii do zniszczenia tozsamosci naszego narodu i stworzenia rozbitej wewnetrznie wielokulturowej masy, ktora mozna latwo urabiac. Odwolywanie sie do chrzescijanskich wartosci, w czym prym wiedzie "kosciol" cuchnie falszem i zdrada tychze wartosci. Przyjazn miedzy narodami moze bowiem tylko wtedy kwitnac, gdy zachowa sie nalezyty dystans miedzy ludzmi roznych wyznan i kultur. Czy taki dystans jest mozliwy, gdy napuszcza sie potem jednych na drugich?
 • Tak się zastanawiam o co chodzi z tymi uchodźcami ...
  ... dlaczego są oni tak mile witani, czemu to są młode "byczki" i dlaczego wszyscy zapewniają że nie będzie z nimi problemu a Polsce się to opłaci ? I wychodzi mi że tylko w przypadku użycia ich jako dawców organów do transplantacji wszystkie zapewnienia będą spełnione ...
 • @Nathanel 07:08:49
  "Można jedynie stwierdzić że to jest taki a nie inny % ankietowanych."
  Masz rację Nathanelu, % ankietowanych wśród ponad 30 moich znajomych jest -zero- za przyjmowaniem imigrantów...

  pozdrawiam
 • @Czartoryski 07:44:42
  "Jest oczywiste, ze tzw kryzys uchodzcow, tych z Afryki, jak i tych, o ktorych mrowiu sza, z Ukrainy, jest czescia strategii, sluzacej globalistycznej mafii do zniszczenia tozsamosci naszego narodu "

  To mrowie, o którym sza już nadchodzi...
  Ale ja myślę, że narody, te z "parszywej czwórki" prędzej się ostaną niż pozostałe, tak uważam.

  pozdrawiam
 • @Drab61 09:42:16
  Nie zgadzam się, że są "mile witani"... protesty są coraz liczniejsze a kraje naszego regionu potrafią ponadto wykazać się zdrową dawką asertywności

  pozdrawiam
 • @Astra 10:39:04
  widziałem w telewizji że są serdecznie witani (no może nie u nas), a są nawet przywódcy państw którzy ich zachęcają do przyjazdu. Poza tym wojujące feministki aż się trzęsą by "ciapaty" je dmuchnął - nawet oczywisty gwałt zbiorowy są w stanie wybaczyć, kiedy tubylec w takiej sytuacji z pierdla by nie wyszedł - są przykłady, na razie jeszcze nie z Polski !
 • Dobre!
  Witam,
  Być może rozsądny W Orban przemówi do rozumu naszemu prezydentowi!
  Jak też M Zeman , bo nasz świeżo upieczony kurczak jeszcze nie widzi , że trzasnął głupa, nie stuknąwszy się szampanem z Putinem!

  A jakiś wybuch w Polskiej ambasadzie niech będzie przestrogą dla sąsiedztwa z banderowcami.
  PKW ta rasistowska mafia nie chce zarejestrować partii" Szczęść Boże "w Warszawie gdzie startuje G Braun.
  G Braun na facebook wkleił zdjęcie jak papież Franciszek całuje w rękę Rothschilda " Illuminati Exposed Media."
  A tych uchodźców bójmy się , i brońmy się jak przed zarazą!!
 • @klementyna 17:41:53
  Wciąż jeszcze mam nadzieję, że PAD będzie dbał o nasze polskie sprawy, ale to tylko nadzieja... jak w tej piosence Rynkowskiego :(

  Mam wrażenie, że jesteśmy po raz pierwszy bardzo potrzebni w tym rejonie Europy, ale... szkoda gadać! Znów zaprzepaścimy coś bardzo ważnego i to przez kogo? przez Ukrainę, która ma nas głęboko, w przeciwieństwie go naszych partnerów z GV4, tak uważam.
  A Grzegorz Braun dlaczego nie może zarejestrować partii? bo nie wiem?
  W wyborach chyba będą startować? Zagłosowałabym na nich ...

  Pozdrawiam Cię Klementyno :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031