Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
131 postów 5792 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Upokorzenie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ten sąd nad Polską nie miał prawa się odbyć!

 

 

Ten sąd nad Polską nie miał prawa się odbyć!

Cyt:

„Na pogwałcenie przez państwo członkowskie wartości Unii, w tym praworządności, można się powołać jedynie wtedy, gdy państwo to podejmuje działania w dziedzinie, w której Unia dysponuje kompetencją na podstawie konkretnych traktatowych postanowień ustanawiających kompetencje”. Jak czytamy dalej: „Poszanowanie praworządności przez państwa członkowskie nie może być na mocy traktatów dziedziną, w której instytucje Unii podejmują działania (...) jedyny wyjątek stanowi procedura opisana w art. 7 TUE.

......................................................

Jak czytamy w analizie Rady UE, art. 7 „nie stanowi podstawy, która umożliwiałaby dalszy rozwój lub zmiany tej procedury”. Komisja Europejska nie może również sama z siebie prowadzić analizy praworządności.”

//wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/510808,monitoring-praworzadnosci-polska-bruksela-opinia-ekspertyza-dokument-pdf.html

 

 

 1. Ten sąd był upokarzający i bezprawny. Jedynie profesor Legutko o tym nadmienił i to w sposób zbyt delikatny.

https://www.youtube.com/watch?v=NJ-BRiFHBJw

 

Czytam na niektórych portalach wypowiedzi dziennikarzy i polityków, że dobrze się stało, bo Polska na forum europejskim wyjaśniła wiele spraw, wyszła zwycięsko i w ogóle zgromiła europosłów. Jakich spraw pytam? Polskich?

To jest zaklinanie rzeczywistości! Będziemy teraz monitorowani? Czy potrafimy się rządzić?

Pani premier broniła tych polskich spraw jak mogła, ale ta obrona i tłumaczenie było mimo wszystko upokorzeniem, tak uważam. To się nigdy nie powinno stać!

To jak prawda o przemocy w rodzinie – jeśli ojciec jeden raz podniósł łapsko na słabszą żonę i dzieci, będzie to już robił zawsze. To ja się pytam, kiedy Polska drugi raz dostanie w pysk? I trzeci?.... i następny, jak to w rodzinie – patologicznej zresztą.

 

2. Upokorzeniem, być może pierwszym z długiej serii był słynny reset z

17.09.2009 roku przez „przyjazny” nam kraj USA. To zapoczątkowało i dało  

 zielone światło innym, następnym i oczywiście również przyjaznym nam krajom.

Ten reset z 17 września... ktoś chce niech wierzy, ale nie uważam żeby to był przypadek i nieważne czyj to był pomysł... może Rosjanie chcieli nam o czymś przypomnieć? O naszym miejscu w szeregu? W tym dniu napaści sowietów na Polskę, pan Prezydent USA B. Obama  powiedział – reset – tarczy nie będzie – niepotrzebnie fikaliście z ruskimi z tą tarczą. Nieważne, że to było w naszym, amerykańskim interesie – jesteście idiotami...

Upokorzył nas – nie durny rząd, któremu się wydawało, że jest jakimś liczącym się sojusznikiem USA – ale wszystkich Polaków. Jest to najlepszy dowód, że historia lubi się powtarzać. Tyle jesteśmy warci jako „sojusznicy” co ponad 70 lat temu w Jałcie a RESET to widocznie ulubione zachowanie naszego sojusznika. Zapamiętajmy to słowo – bo historia mając w pamięci naszą straszną przeszłość, chyba z litości dla Polaków próbuje nam o tym przypominać.

 

      3. Upokorzenie przez Rosję – o zwrot a raczej jego brak, wraku samolotu, miejsca

prawdopodobnie zbrodni na elicie politycznej Polski. Nikt z rozsądnych Polaków nie wierzy chyba, że USA podobnie jak NATO nie posiada zdjęć z momentu katastrofy prezydenckiego samolotu, leciało w nim w końcu 4 natowskich generałów. Jeśli to był wypadek – zapobiegłoby to wojnie polsko-polskiej. Ale nikomu na tym nie zależy albo wręcz odwrotnie. Jeśli to nie był wypadek to... no właśnie? Co wtedy?

 

     Nic... bo Polskę i Polaków można spokojnie olać – to było preludium tylko.

     Nie mam pojęcia co się stało 10.04.2010 roku, ale coś musiało być na rzeczy skoro

     cały polityczny „Wielki Świat” nabrał wody w usta, z naszymi sprzedawczykami

     na czele.

     

     4.  Upokorzenie przez byłego ministra MSZ R. Sikorskiego w sprawie przejęcia 

przez Niemcy roli przywódcy Europy. Każdy z nas, kto to przeczytał mógł poczuć nawet nie upokorzenie ale wręcz obrzydzenie. Jak polski polityk mógł coś takiego w ogóle powiedzieć... pomyśleć... 

Nowy przywódca Europy ustami swoich eurokomisarzy i przewodniczących postanowił widocznie przetestować ziomali R. Sikorskiego .

Przetestowali? Moim zdaniem jak najbardziej...

 

     5.  Upokorzenie przez żydów i bezczelne oznajmienie przez jednego z nich, że

    Polacy ich zagazowali. Rząd polski, bo to on jest tutaj stroną Polaków powinien     wystąpić z oskarżeniem przeciw niemu. Najlepiej przemawia się do takich łobuzów poprzez kieszeń – milion euro powinno na początek wystarczyć i odstraszyć jego następców.

Bo otóż co ma do powiedzenia żydowski konsystorz? No, mniej więcej tyle:

Cyt:

W rozmowie telefonicznej z ambasadorem Byrtem Joël Mergui miał przyznać, że żałuje użytego sformułowania, które nie odzwierciedlało jego myśli.W związku z wypowiedzią planowane jest również spotkanie ambasadora Byrta z przewodniczącym Mergui.”

//telewizjarepublika.pl/quotpolska-zagazowala-zydowquot-ambasada-rp-w-paryzu-reaguje-na-skandaliczne-slowa-przewodniczacego-zydowskiej-organizacji,28454.html

 

To nawet nie są przeprosiny... strach pomyśleć co naprawdę „odzwierciedlają jego myśli” I po co to spotkanie pytam? Następne upokorzenie? Uważam, że tylko kasa do nich przemawia.

A w ogóle antypolonizm kwitnie i ma się coraz lepiej niestety...

 

 

Co na te wszystkie upokorzenia nasz nadpremier z Żoliborza?

Co z unieważnieniem ustawy 1066? Czy sprowadzenie wojsk NATO do Polski to według niego dobry pomysł?

Jeśli tak, to patrz pkt.2

Czy PiS wycofa się z planowanych i zapowiadanych w swojej kampanii rozliczeń z ekipą, która przez 8 lat rządziła „kamieni kupą”??

Jakieś oskarżenia o celowe działania na szkodę Polski? Panie Ziobro?

Co z odtajnieniem słynnego aneksu do raportu WSI? Coś cichutko w temacie... panie Macierewicz?

Czytam, że politykom Pis nie zależy na zemście.

Cyt:

Zapewniał zebranych i telewidzów, że PiS nie chce zemsty, ale rozwoju Polski. - Nie idziemy po władzę żeby się mścić. Jesteśmy w stanie zapominać. Podkreślam: nie chcemy wojny - zapewniał Kaczyński, który na koniec zapewniał, że chce pokoju, który jest Polsce niezbędny do rozwoju.

Czytaj więcej: //www.polskatimes.pl/artykul/8996789,jaroslaw-kaczynski-nie-chcemy-wojny-nie-idziemy-po-wladze-zeby-sie-mscic-video,id,t.html

 

Jak to „zapominać”?? Jestem pewna, że wyborcom PiS głosującym na tą partię właśnie najbardziej zależy na rozliczeniu tego ośmioletniego draństwa... to jak??

Nowa „gruba kreska” reaktywacja okrągłego stołu?

Jak do tej pory to zapomniano... wycofano się z obietnicy obniżenia progu podatkowego dla najbiedniejszych oraz przywrócenia wieku emerytalnego sprzed „reformy”

 D. Tuska i skoku na fundusze emerytalne zaakceptowane a jakże, przez Trybunał Konstytucyjny.

 

No cóż... najłatwiej oszukać i upokorzyć ludzi biednych i starych... na początek oczywiście.

W Brukseli i Strasburgu wiedzą o tym od dawna...

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Dałem *5 za temat.
  To było upokorzenie. Powinno być jasno i klarownie "nie podoba się to wypad" i żadnej dyskusji ze szwabami nie prowadzić.
  Oczywiście wiadome jest co się dzieje, zmieniliśmy tylko partie która służy komu innemu niż poprzednia. Trochę osłody nic nie zmienia.
 • Sila wychodzi z lufy karabinowej a Polski na wojsko nie stac.
  Stac Polske jednak na pospolite ruszenie.Pisalem to juz wielokrotnie i obstaje przy swoim.Wyprodukowac w Luczniku kilka milionow kalaszy i skladowac po posterunkach policji, jednostkach, szkolach, a na wypadek wojny rozdac.Wojna hybrydowa, kosztowna dla napastnika, nie pomaga technika i wielki kapital.Przyklady:Wietnam,Afganistan, Ukraina, Syria.Pracowalem kiedys z weteranem wojny wietnamskiej.Opowiadal, ze jego oddzial szedl przez jakas wioche, kury, kozy, dzieci, spokojnie.Jak byli posrodku wioski to z kazdej strony zaczeto do nich strzelac.Po lewej kolega trup, po prawej kolega trup.Jakos sie tam skonsolidowali i pozniej wybili wszystko w tej wiosce co zylo:dzieci, starcow, kozy, krowy.Teraz ma wyrzuty sumienia i spac nie moze.A na koniec i tak musieli sie z Wietnamu wycofac.Najprostrze rozwiazania sa zawsze najlepsze.
 • Upokorzenie? Od bardzo dawna jesteśmy upokarzani, chyba nawet wrosło to w naszą mentalność
  Jak patrzę gdy ludzie w sklepach pakują do wózków produkty zagraniczne, bo im się wydaje, że są lepsze, jak czytam w katalogach reklamowych "Niemiecka jakość", bo podobnież Polak się na to załapie, ja od razu mówię sprzedawcy "aż tak złe, że musicie ostrzegać". Czyż nie potrafimy nie czuć się gorszymi, mniej mądrymi niż dupki z UE?
  Ale z drugiej strony mamy dziś PiS w akcji, w której z jednej strony widać pozytywy a z drugiej godną socjalizmu propagandę sukcesu, łamanie prawa, kwik goniących za korytem" gdy widzimy "tzw. prezydenta" Dudę co nie potrafi być prezydentem to żal.
  Sprawy nasze winniśmy rozstrzygać w naszym gronie. To są nasze problemy, dziś PiS łamie prawo, bo co do tego nie mam wątpliwości, PiS naprawdę rzadko rozumie co to prawo, a to co prawda to dla PiS zupełne mzimu, ale tak zadecydowała większość Polaków. Nie możemy zniżyć się do poziomu Kaczyńskiego, co jak skrzywdzony bobas z przedszkola latał i krzyczał z trybuny "wybory mi sfałszowano, a ja jestem świetny" Przyjmujemy, co wybraliśmy i pijemy piwo, co sobie nawarzyliśmy, a potem rozliczamy, ale sami, bez sądu sił nam obcych.

  Jeden z punktów zawartych tu jest po prostu dziwny. "Upokorzenie przez Rosję – o zwrot a raczej jego brak, wraku samolotu, miejsca prawdopodobnie zbrodni na elicie politycznej Polski. " Rosja ugrywa swoje interesy, co jest zupełnie naturalne, wrak nie jest im do niczego potrzebny, nam zresztą też, ale póki w Polsce będzie powodował rozłamy, póty będą go trzymali.

  Zaś mówienie o "zbrodni". Zbrodnią było złamanie wszelkich przepisów w zakresie bezpieczeństwa kraju, zbrodniarze to Sasin, Duda, L. Kaczyński, i zapakowanie 4 generałów NATO a w sumie 8, 2 prezydentów, dyrektorów ważnych instytucji, bo ktoś czuł się niedowartościowany (w nomenklaturze PiS zdradzony we mgle) i potrzebował świty. W Polsce są 3 lotniska pozwalające na lądowanie we mgle, choć i te nie raz wstrzymują lądowania Warszawa, Modlin, Gdańsk. Tam było lotnisko otwierane okazyjnie ze sprzętem naprowadzającym z połowy XIX w. Próba lądowania w takich warunkach była zbrodnią, zbrodnią całkowicie obciążającą środowiska PiS. Nikt nie pyta, co spowodowało wypadek, jeśli kierowca przy gołoledzi jechał 100 km/h przez miasto. Winny jest bezmózgi kierowca. Bo to zrobił, jak zrobili to na pokładzie, gdy ktoś mówił pilotom, podejmujcie chłopaki ryzyko, uda się, Oni jednak to zrobili i są winni jak jasna cholera.

  Największy problem w jaki nas wtłoczył PO-PiS, to utrata umiejętności rozmawiania, to zrobienie z nas stada lemingów, który da się kupić na obietnicę 500 zł na dziecko, czy też na głosowanie byle nie (nie PiS, nie PO) Więc czujmy się upokorzeni, ale tym, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnicy poglądów. Że zamiast stosować argumentu stosujemy obelgi, Że uważamy, iż inni lepiej za nas zdecydują. Zrobili to kiedyś Rosjanie, ponieważ nie potrafili sami rozwiązać swoich spraw zaprosili wikingów (Ruryka) by nimi zarządził? Efekt bardzo wyraźny, system władzy po dziś tkwiący w społeczeństwie to: szef jest bogiem podwładny niczym klęczącym jak Duda przed prezesem. Ale szef tego podwładnego, klęcząc przed swoim szefem jest równie nikim. Nie taka jest nasza kultura.
 • @Zawisza Niebieski 05:19:26
  Czyli nalezy wprowadzic w Polsce clo.Nie importowac niczego.Wypiac sie na unie.W Polsce wszystko jest:Ludzie,powietrze, woda, gleba, mineraly.Czy cos z uni niezbednego nam potrzeba? Oczywiscie, ze niczego ale tak jak na zachodzie oduczono ludzi ciezkiej pracy, tak tez jest i w Polsce.Nie sadzimy marchewki na wsi bo jest w sklepie i nic sie robic nie oplaca.Kupujemy badziew z Chin za grosze, ale rownowaga w przyrodzie byc musi.Kiedys dojdzie do tego, ze bedziemy strugac zydle kozikiem i wyplatac koszyki z wikliny.Juz niedlugo sama przyroda nas rozumu nauczy.Pisze z USA, gdzie to samo jest.
 • "Upokorzył nas – nie durny rząd"///
  -Sami daliśmy się upokorzyć, tolerując taki rząd. -Bo ten rząd brał udział w tym upokarzaniu naszego narodu. -Im Polska "zwisała", to zdrajcy, którzy dbali tylko o swoje koryto na "kamieni kupie". -Ale nie martw się Astruś, Nasz kraj się budzi. -2016 będzie rokiem Polski. -Nie przejmuj się gadaniem tych pajaców z Uni którzy Polskę krytykują. -Tyle ich, co sobie pogadają. -Nie wszyscy podzielają ich zdanie. -Najgorzej to się tym przejmować. trzeba ich potraktować metodą tego pieska; - https://szkoleniepsa.files.wordpress.com/2012/12/sikajacy-pies.jpg; -))) -Polska Iskra zaczęła iskrzyć. -Będzie dobrze. -Pamiętaj, PolskaWWW! -Pozdrawiam Cię serdecznie i SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Fred Flinstone wybiera się do nas !
  Jak podaje niemiecki onet.de do Polski przylatuje Daniel Fried, były ambasador USA w Polsce i koordynator ds. sankcji w Departamencie Stanu.
  W końcu czarno na białym, haha, będziemy mieli papierek lakmusowy POtęgi działań pisu, nie wiecie jak się cieszę, z "nieba" spadł nam ten fred, POkaże nam prawdziwe oblicze pisu, jak się cieszę !
  POdobno handełek z rooskimi kwitnie, szatany są zadowolone !
 • autorka
  To nie Polska upokorzona została przez darmozjadów z eurokołchozu, to PIS i jego elektorat jest upokorzony za kompromitujące rządzenie Polską. Kompromitujące ponieważ w tej polityce jest drugie dno. Dno takie, że tłoczona propaganda z okupacyjnych mediów i ich polityków w rodzaju, że jakoby szkalują nas Niemcy i Ruskie. Tłoczy się JAD po to, aby wpuscić nas Polaków w ręce bnksterii sjonistycznej z usraela, to jest nadrzędny cel Kaczyńskiego, Dudy, Macierewicza, Sakiewicza, Szczerskiego, Waszczykowskiego, Michnika, Lipińskiego, OTR. Jak to się dzieje, że władza zmieniona, a WOJNA MEDIALNA W POLSCE PRZECIW ROSJI JEST JESZCZE BARDZIEJ AGRESYWNA NIŻ ZA POPRZEDNIKÓW. Kto tym steruje????
  Upokorzenie jest tym obrzydliwsze, że pod chasłami ,,patriotyczymi, prawicowymi" kryje się obrzydliwe lewactwo, które zarządza Polską. Jak może lewactwo pisuarowskie w sejmie by przypodobać się swojemu psychopatycznemu szefowi, WSTAĆ NA BACZNOŚĆ I BIĆ BRAWA CZERWONEMU OPRAWCY PROKURATOROWI Z OKRESY KOMUNY, ODZNACZONEMU PRZEZ PZPR!!!
  Jak to się dzieje, że nie widzą upkorzenia wyborcy pisuaru tym, że marszałkiem sejmu i jego zastępca oraz szef KP PIS to byli narkomani, wąchacze kleju budaprenu. To dzieci stalinowców, banderowców.
  Upokorzeniem jest też to, że pod szyldem radia katolickiego, lansowani są karierowicze, kilkakrotnie rozwiedzeni, alkocholicy, nie wierzący, popierający zabijanie ludzi, agenci obcych wywiadów, masoneria, to wszystko odbywa na koszt Kościołą Katolickiego w Polsce.
  Upokorzeniem jest też to, że w sprawach ekonmii i gospodarki powiela się to samo co poprzednicy robili.
  Upokorzeniem jest też to, że atrybuty polskiej polityki zagranicznej i obronnej oddaje się wprost publicznie na rzecz masonów i banksterów z usraela.
  Także, najpierw zajrzyjmy do swojego ogródka i tu poszukajmy przyczyn upokrzenia, a dopiero szukajmy na zewnątrz wrogów, ponieważ na swoich wrogów i prześladowców sami głosujemy i swoim nieróbstwem, głupotą, neiuctwem likwidujemy Polskę naszą Ojczyznę.
 • @
  Szydło jest śliska jeśli chodzi o obronę interesów Polski...jak w sprawie tzw "uchodźców", jak i w sprawie rozliczeń kryminalistów, którzy rządziły w Polsce, jak i choćby tą gównianą debatę w eurokołchozie...wszyscy , którzy czuli się Polakami powinni zbojkotować tą żydowsko-lewacko-masońską hucpę..

  pozdrawiam
 • @trybeus 09:00:33
  jedynie Korwin powiedział tak jak trzeba...

  https://www.youtube.com/watch?v=xfgLbJ6IaSg
 • Dajmy im czas
  //Co na te wszystkie upokorzenia nasz nadpremier z Żoliborza?

  Co z unieważnieniem ustawy 1066? Czy sprowadzenie wojsk NATO do Polski to według niego dobry pomysł?

  Jeśli tak, to patrz pkt.2

  Czy PiS wycofa się z planowanych i zapowiadanych w swojej kampanii rozliczeń z ekipą, która przez 8 lat rządziła „kamieni kupą”??

  Jakieś oskarżenia o celowe działania na szkodę Polski? Panie Ziobro?

  Co z odtajnieniem słynnego aneksu do raportu WSI? Coś cichutko w temacie... panie Macierewicz?

  Czytam, że politykom Pis nie zależy na zemście.//

  Dajmy jakis cza Ziobrze i Macierewiczowi. Ludzie, to dopiero niecale 3 m-ce, a juz wszyscy oczami wyobrazni widza komisje sejmowe,wyroki i skazanych.
  Pierwszy etap walki z ukladem za nami (TK i media) przed nami kolejne a wiec polaczenie MS i Generalnego Prokuratora. Z rozliczenia afer nikt nigdy slowem sie nie wycofal, wrecz przeciwnie. Na spotakniu wewnatrz PIS w Jachrance zapowiedziano powolanie komisji sledczych i to nie jednej.

  http://wpolityce.pl/polityka/278583-rz-o-kulisach-spotkania-pis-w-jachrance-kaczynski-zapowiedzial-zmiany-w-sadownictwie-i-komisje-sledcze-przestrzegal-podwladnych-przed-duzymi-manifestacjami-na-wiosne

  Wiosna bedzie obfitowac nie tylko w kwiaty na drzewach ale bedzie obfitowac w wiele wydarzen zwiazanych z rozliczeniem targowiczan i aferzystow. Tylko dajmy im czas.
  Nie atakujmy ich tylko za to ze to jest rzad PIS-u. Ci co dzis tak zajadle na temat PIS-u sie wypowiadaja to nic innego jak zawiedzione , zfrustrowane, ba, owrzodzone umysly, pragnace zaistniec. Pytanie gdzie zaistniec.
  To plankton, to byli pseudopolitycy ktorym J.Kaczynski swego czasu pokazal srodkowy palec. Wiec nie spodziewajmy sie po nich nic wiecej, poza szczekaniem i pisaniem (wklejaniem) SB-eckich paszkwili. Nie dociera do tych pustych lbow ze sa nikim, zerem.
  Dlatego dajmy im czas a i tez wytykajmy bledy bo tez je robia
  Autorce za troske 5+
 • Autorka
  Na litość Boską ten rząd ma dopiero trzeci miesiąc. W każdym dniu - igrzyska. Oczywiście fajnie by było gdyby to co Pani proponuje było załatwione, ale nie przy takiej nagonce.
  Jeżeli komukolwiek się wydaje, że "wróci stare" to moim zdaniem się grubo myli. Naród się budzi, lub można zaryzykować twierdzenie, już się obudził. Za cztery lata wybierzemy jeszcze bardziej radykalny rząd i ten jak Pani określa polityk z Żoliborza o tym wie, że to nie musi być jego rząd.
  Wszelkie dywagacje i plucie na obecny rząd są obecnie bez sensu. Nie ma innego, chyba że przekonuje Pani do wsłuchania się w pienia pana Petru o zmianie rządu ?
  Pozdrawiam
 • Dal nam przykład Abp Życiński i zamachowo klaqtastrofalni bliźniacy jak paspożytować na upokorzeniu lub nawet Ewangelii
  tgakże na profanaxji Wawselu zwłokami katastyrofalnej pary lizbońskiegvo wspólojca i warszawskiedgo nie a nawet ratyfikatora traktatu UE SŁAWETNEGO z Kieresem (sedzia TK) WSTRZYMANIEM EKSHUMACJI W jeDWABNEM i swsparciem odkKrytej przez siebie naszości wojny z Irakiem POPiSowo gebelsowskimi kręgami podejrzeń i gruntowym na Lepera i Giertycha ziobrohakiem a także pr54zsyw3róceniem obywatelstwa palestyński dezerterom Andersa . Za te zaslugi Jahved tgfalmudycznej rfasy nagerodzil go tguskowo putinowską zamachową katastrofą umożliwiając kaqrd Dziwiszowi we froncie jedności narodopwej POPiSu i sexlewic proanację Wawelu także zwlokami damy d;la kopulacji in vitro laskawej.
 • @Autorka
  Nie wiem dlaczego szanowna Autorka uważa, że godność Polaków i Polski jest zależna od innych państw? Bo tylko istnienie takiej zależności mogłoby być podstawą do pretensji o upokorzenie.
  Uważam, że godność Polaków zależy tylko i wyłącznie od nich samych, dlatego też ani UE, ani USA, ani Rosja, ani żydzi nie są w ogóle w stanie dokonać czegoś takiego jak upokorzenie Polaków.

  Przecież Polska wchodzi w różnego rodzaju układy z innymi państwami nie po to, by budować własną godność, ale jedynie dla lepszej realizacji własnych konkretnych interesów. Dlatego też wszystkie działania tychże krajów można oceniać wyłącznie z takiego punktu widzenia a nie poprzez pojęcie godności.
 • @apoloniusz 09:58:07
  // Wszelkie dywagacje i plucie na obecny rząd są obecnie bez sensu. //
  ale to my wiemy, lecz przetlumacz to "prawdziwym polakom" - inaczej.
  Ich zaczadzone umyslu nie sa w stanie pojac jednego, ze to J.kaczynski i PIS rozdaja dzis karty. Do nich to jeszce nie dotarlo ale mam na to wytlumaczenie,.......................... to dopiero 3 m-ce.
  Pozdr.
 • @trybeus 09:01:58
  https://www.youtube.com/watch?v=RiBlHSl6-Nk
 • @KOSSOBOR 10:46:39
  dzięki...to jest budujące...pozdr
 • dlaczego polska bierze w tyłek a jednoczesnie nie daje dupy? ;-)))
  Zwycięstwo pod Grunwaldem szybko obróciłoby się w klęskę, gdyby nie ks. Paweł Włodkowic, który obronił Polskę przed krzyżackimi oskarżeniami na soborze w Konstancji oraz na cesarskim i papieskim dworze.

  krotkie, synteza - http://adonai.pl/historia/?id=135
 • @DelfInn 11:11:18
  Prawnik z UJ:))))) , tu nie przejdzie:))))
 • @kimur 11:21:01
  a jednak, prosze pana, a jednak! :-))))))))))

  hm... o, mam, minutka - https://www.youtube.com/watch?v=FH-SiHLOhiE

  ps wiecej holsta tutaj - https://www.youtube.com/watch?v=Isic2Z2e2xs
 • @Zbójnicki pies 10:22:00
  Może to "Prawdziwi Polacy" a może im ktoś płaci ?
  Pozdrawiam
 • Zaletą jest spokój i rozwaga!!
  Witam panią , dobry tekst potrzebny do dyskusji. Ale....

  Nie używajmy wielkich słów dziś .Nie podburzajmy ludzi . Nas tak łatwo wykorzystać słowami patriotycznymi do boju ! I co? Krew i śmierć była z tego tylko , rozpacz i złość. Pomnijmy na historię!

  Jesteśmy na dobrej uważam drodze , jak zwykle poobijani , ale cierpliwości.
  Społeczeństwo wybrało nam tak jak jest, innej opcji nie było. Naród dzięki takim ludziom jak RN , G Braun, L Żebrowski , Max Kolonko , Korwin , M Kowalski Michalkiewicz inni poznaje nowe fakty. Fakty o których nie tak dawno przecież nie mieliśmy pojęcia.Te wszystko pewnie zadziała, ale niestety musimy poczekać !Nie atakujmy się ,
  ALE JEDNOCZMY!!
  Sam fakt że polecieli na skargę do Brukseli jest dobry , i oznacza jaki jest ich strach.Świat tez poznał naszą jasna stronę mocy! Ludzie słuchają i maja swoje wnioski.
  Co do PIS-u należy te poczynania popierać pamiętajmy nie od razu Kraków zbudowano! Jak powiedział Kaczyński na ostatnim spotkaniu bójmy się wiosny ! Bo przeciwnik wtedy może zaatakowć mocniej.

  Myślę że co do słów że PIS powinien rozliczać od razu wszystkie afery i wszystkich jest zagrożeniem i nieodpowiedzialne!!
  Myślicie że to proste ?

  Nie jesteśmy sami w tej galaktyce ! Pan Putin w swoim wystąpieniu na forum ONZ powiedział coś o powrocie do sytuacji z przed lat. Uważajmy bo dziś jego sytuacja jest mocna!
  Można pisać o tym co nas różni ale nie podsycajmy nienawiści!

  Ktoś tu napisał zapychają nam oczy 500 zł na dziecko , a fe nie jednej rodzinie takie pieniądze uratują egzystencje .
  Ponadto jak aferzyści kradli przez 25 lat to teraz trzeba pochylić się na biednym i naszymi dziećmi ! Pragnę zaznaczyć że w Unii takie pieniążki są na każde biedniejsze dziecko , czyli na nasze też warto zainwestować!

  Parlament może i nas upokorzyli to przecież na życzenie targowiczan ! I to oni niech się wstydzą!!
  Ale wystąpienie naszej pani premier też poszło w świat ! Świat który nie uczy się przecież historii i nic o nas nie wie!! Mur berliński zrobił swoje.

  Dziś wyszydzajmy naszych zdrajców , tak by nie mogli wyjść już wiosną na ulice!!

  To nasze zadanie patriotyczne na wszystkich blogach!!
 • jeszcze raz (bo juz wiele razy tu, na tym wlasnie forum przytaczalem, ale chyba nie dociera)
  i oczywiscie ma to wymiar jak najbardziej personalny, ale, ukłony, nie osobisty. jestesmy spotkaniem, czyz nie? my, polacy.

  "Znalazł się, psia mać, znawca duszy polskiej, co to teraz będzie naród rozstawiał po kątach. Nie podoba się, to spadaj do kacapów, tam cię przytulą!

  Jeśli miałbym jakoś 'swoimi słowami' nazwać doktrynę Polski, to jest taka, że nas się nie przerobi. Jesteśmy nie-do-za-je-ba-nia. Można próbować nas złamać tysiące sposobów, można przekupywać, muzułmanić, mieszać w głowach milionom, ale i tak zawsze będzie ryzyko, że machniemy ręką na te 'zdobycze' i spuścimy staroświecki, sarmacki wpierdol. Nigdy nie można być pewnym. I w sumie nie wiadomo dlaczego, co nam tak naprawdę nie pasuje w statusie sytego niewolnika".

  http://delfin.neon24.pl/post/96612,cywilizacja-polska
 • @programista 10:06:31
  "Nie wiem dlaczego szanowna Autorka uważa, że godność Polaków i Polski jest zależna od innych państw? Bo tylko istnienie takiej zależności mogłoby być podstawą do pretensji o upokorzenie.
  Uważam, że godność Polaków zależy tylko i wyłącznie od nich samych"

  To źle uważasz. Godność osobista Polaków i godność osobista Polski jako Ojczyzny Polaków może być obrażana i Polacy mogą być pozbawiani swojej dumy, dobrej sławy i honoru.
  Może więc być upokarzana, nawet wasalizowana przez naszych wrogów przy każdej okazji, kiedy zamierzają nas zniewalać, bo kiedy nie zdołamy się podnieść, to już jesteśmy im poddani, a nadto nawet jak się podniesiemy, to już w obniżonej kondycji moralnej.

  Gra na obrażania, opluwania, oczerniania, poniżania i upokarzania to zwykłe elementy wojennej propagandy i dezinformacji ale i badania sił moralnych przeciwnika - typowe na etapie przygotowań do agresywnych starć wojennych.

  "dlatego też ani UE, ani USA, ani Rosja, ani żydzi nie są w ogóle w stanie dokonać czegoś takiego jak upokorzenie Polaków".

  Owszem, są. Są w stanie się zjednoczyć w obrażaniu i upokarzaniu nas osiągając zbójnicką siłę, siłę opartą o "prawo dżungli", gdzie do głosu dochodzi nie cywilizowana polityka służąca człowiekowi, tylko antypolityka bestii w ludzkiej skórze - tylko z tytułu swojej siły czujących się władnymi narzucać swoją wolę nie tylko przemożną wprost, ale i narzucającą swoją narrację rzeczywistości opinii światowej.

  "Przecież Polska wchodzi w różnego rodzaju układy z innymi państwami nie po to, by budować własną godność, ale jedynie dla lepszej realizacji własnych konkretnych interesów. Dlatego też wszystkie działania tychże krajów można oceniać wyłącznie z takiego punktu widzenia a nie poprzez pojęcie godności".

  A skąd Ci przyszły do głowy takie "układy z innymi państwami po to, by budować własną godność"?
  Budować, a chronić to ogromna różnica.

  "... ale jedynie dla lepszej realizacji własnych konkretnych interesów."

  Przecież interesy bez obronionej godności to tyle, co zdrada.

  Żeby interesy miały sens, najpierw muszą być obronione nasze ludzkie wartości, bo jak interesy nie będą służyły naszemu dobru i życiu jednostek i wspólnot, to będą tylko jakimś uśmierzeniem na drogę samozatracenia.

  A godność osobista to fundamentalna cecha naszej zdolności do przeżycia. Blisko z nią skojarzony Honor, to jedna z największych naszych wartości - obok Boga i Ojczyzny.
  Bez nich nie istniejemy, a Ty tu wyjeżdżasz z interesem ...
 • @Stara Baba 03:24:01
  "Oczywiście wiadome jest co się dzieje, zmieniliśmy tylko partie która służy komu innemu niż poprzednia"
  Coś w tym jest co piszesz... na pewno wiemy jedynie, że opcja niemiecka się skończyła i to jest jedyny plus tylko..

  pozdrawiam
 • @staszek kieliszek 04:11:40
  "Wyprodukowac w Luczniku kilka milionow kalaszy i skladowac po posterunkach policji, jednostkach, szkolach, a na wypadek wojny rozdac.Wojna hybrydowa, kosztowna dla napastnika, nie pomaga technika i wielki kapital"

  Oprócz tych krajów, które wymieniłeś w Europie takim państwem jest Szwajcaria. Nawet Adolf nie chciał dokonać tam inwazji.
  To co? Macierewicz nie wie o tym? A tu czytam, że Obrona Terytorialna to docelowo 40 tys.... mało i tyle :((

  pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 05:19:26
  "Jeden z punktów zawartych tu jest po prostu dziwny. "Upokorzenie przez Rosję – o zwrot a raczej jego brak, wraku samolotu, miejsca prawdopodobnie zbrodni na elicie politycznej Polski. " Rosja ugrywa swoje interesy, co jest zupełnie naturalne, wrak nie jest im do niczego potrzebny, nam zresztą też, ale póki w Polsce będzie powodował rozłamy, póty będą go trzymali. "

  Hej :)) jak to dziwny? w końcu sam piszesz, że trzymają go aby powodować rozłamy :)

  Dla mnie jest upokarzające, że on tam dalej stoi, nic na to nie poradzę...

  " Więc czujmy się upokorzeni, ale tym, że nie potrafimy ze sobą rozmawiać mimo różnicy poglądów. Że zamiast stosować argumentu stosujemy obelgi, "

  Nie wszyscy tacy jesteśmy. Uważam, że większość Polaków potrafi ze sobą rozmawiać. Ale masz rację, słysząc jedynie obelgi włącza mi się sygnał, czy aby na pewno mój rozmówca jest nasz a nie lobbysta :)
  Problemem jest to, że zamiast spotykać się ze sobą, Polacy coraz częściej tak jak piszesz że zamiast rozmawiać ze sobą coraz częściej biegamy po ten szit niemiecki do różnych Lidlów.

  Pozdrawiam
 • @moher 07:54:27
  "Sami daliśmy się upokorzyć, tolerując taki rząd. -"

  No tak moherku, tyle, że tamten rząd nie był na dywaniku.
  Że to zdrajcy - pełna zgoda, pytanie jaki los zgotuje Polakom obecny rząd?

  Pozdrawiam - Polska WWW :))))))))))))))))))
 • @Wrzodak Z. 08:57:02
  "To nie Polska upokorzona została przez darmozjadów z eurokołchozu, to PIS i jego elektorat jest upokorzony za kompromitujące rządzenie Polską"

  To jest Pana zdanie, ja uważam że to było niedopuszczalne i uwłaczające wszystkim Polakom.

  "Także, najpierw zajrzyjmy do swojego ogródka i tu poszukajmy przyczyn upokrzenia, a dopiero szukajmy na zewnątrz wrogów"

  Dopiero potem? na zewnątrz mamy szukać? Potem to już może być za późno, tak uważam...

  Pozdrawiam
 • @trybeus 09:00:33
  "Szydło jest śliska jeśli chodzi o obronę interesów Polski.."

  Ja do tej kobiety na razie nic nie mam, ale wiesz co?
  Nawet nie masz pojęcia ilu moich znajomych twierdzi tak jak Ty.
  Wielu zwraca uwagę też... na jej "twarde i bez wyrazu" oczy.

  "wszyscy , którzy czuli się Polakami powinni zbojkotować tą żydowsko-lewacko-masońską hucpę."

  Niby tak... ale ja odczuwałam to jako upokorzenie dla nas wszystkich...

  Pozdrawiam
 • @trybeus 09:01:58
  :))))))))))))))))))))))))))))
  Krótko i na temat!!
 • @Zbójnicki pies 09:45:27
  "Dlatego dajmy im czas a i tez wytykajmy bledy bo tez je robia"

  Tyle, że oni już po 3 m-cach wycofują się z obietnic żywotnych dla ludzi biednych i starych!
  Odłożono obniżkę progu podatkowego dla najbiedniejszych i powrót do starego wieku emerytalnego... i na to się czas znalazł? jak szybciutko, popatrz popatrz :))
  To przecież dzięki takim ludziom, biednym i oszukanym przez byłą ekipę dostali się do koryta!!

  Pozdrawiam
 • @apoloniusz 09:58:07
  "Na litość Boską ten rząd ma dopiero trzeci miesiąc"

  Odpowiedziałam w komencie do zbójnickiego.

  Jeszcze jedno.. "Wszelkie dywagacje i plucie na obecny rząd są obecnie bez sensu. Nie ma innego, chyba że przekonuje Pani do wsłuchania się w pienia pana Petru o zmianie rządu ?"

  A kto pluje? ja? Co jest bez sensu? Jeśli to towarzystwo zamierza nas oszukiwać tak jak tamta ekipa, to mojej zgody na to nie mają i wielu innych też.
  Polacy to bystry naród i wielka szkoda, że kolejne ekipy o tym zapominają.
  A z tym Petru to co to miało być? bo nie wiem? Poświęciłam choć jedno zdanie temu łobuzowi we wpisie? w którym miejscu?

  pozdrawiam
 • @programista 10:06:31
  "Uważam, że godność Polaków zależy tylko i wyłącznie od nich samych, dlatego też ani UE, ani USA, ani Rosja, ani żydzi nie są w ogóle w stanie dokonać czegoś takiego jak upokorzenie Polaków."

  Nieprawda, upokorzyć może jedynie drugi człowiek, państwo itd.
  I oni nas upokarzają cały czas, to jest moje zdanie..
  pozdrawiam
 • @klementyna 11:53:17
  Dobrze się stało, że będzie 500zł na dziecko, jak najbardziej jestem za :)
  Ale dlaczego odstępuje się od innych obietnic wyborczych? obniżenie progu podatkowego i powrót wieku emerytalnego? Podobno na rok... ale rok dla ludzi w skrajnej nędzy i starych schorowanych to jest często czas również upokorzenia.

  Zdrajcy z KOD są spaleni, trącą ścierwem na kilometr i tyle...

  Pozdrawiam
 • @DelfInn 13:30:15
  "Jeśli miałbym jakoś 'swoimi słowami' nazwać doktrynę Polski, to jest taka, że nas się nie przerobi. Jesteśmy nie-do-za-je-ba-nia. Można próbować nas złamać tysiące sposobów, można przekupywać, muzułmanić, mieszać w głowach milionom, ale i tak zawsze będzie ryzyko, że machniemy ręką na te 'zdobycze' i spuścimy staroświecki, sarmacki wpierdol."

  Zawsze twierdziłam, że jesteśmy w y j ą t k o w i

  Pozdrawiam :))
 • @moher 15:28:58
  Niestety nie tylko oni :(
  Przewiduję dalszy ciąg tej hucpy niestety...
  Dlatego jestem zdania, że skoro ten cały cyrk był bezprawny, to powinniśmy o tym głośno krzyczeć!
  Nigdy więcej nie dopuścić do tego, a tutaj cisza i tłumaczenie?
  Nie podoba mi się to.
 • @Astra 14:56:35 "No tak moherku, tyle, że tamten rząd nie był na dywaniku."///
  -A za co miał być tamten rząd? -Za wierną służbę? -Poza tym ja uważam, że to Ci, co wezwali Polski rząd na "dywanik" zostali ośmieszeni i upokorzeni. -Pozostało im dalej zajmować się krzywizną banana i mierzenie długości płomienia świecy. -PolskaWWW!
 • @Astra 15:26:34
  Tłumaczyć ich nie chcę ! Tylko jak poradzić sobie z pusta kasą , bo to może jest problem .
  Ta Agencja ratingowa obniżyła nam nic innego jak płynność finansową -myślę.

  Wie pani przecie że zakręcą nam kurek jak w Grecji.
  My tu o postawach patriotycznych , a ekonomia nie lubi wielkich słów .
  Poczuliśmy wolność do wypowiadania swoich patriotycznych haseł tak dobrze , ale dobrze pani wie ze nasz skarbiec jest pusty. I machajmy sobie szabelką.
  Dałabym wiele żeby choć jeden solidny przedstawiciel tego czy innego blogu , polityk powiedział mądre słowo na temat:
  Jak zacząć z pustym skarbcem i tym długiem zarządzać wolną np. od jutra Polską?

  Ja szukam mądrych wypowiedzi i w tym temacie .

  Popieram Pana Brauna bo powrót być może do monarchii jako jedyny mógłby nam sprawę rozsupłać.
  Ale nie mamy chętnego na tron , bo to pewnie też byłby samobójca jakiś?

  Ludzie zaufali PIS-owi bo nie było komu , a czy on da radę?
  Pani jak ma rozumieć te nasze wielkie i małe sprawy przeciętny Kowalski?

  Napisałam przecież że to trudne!

  Ale tak jak inni będę wspierać PIS będę czekać na choćby małe zmiany , małe kroki .Bo zgodnie z dewizą wolniej idziesz dalej zajdziesz.
  Może myślę źle ?
  To niech mi tu ktoś wyprostuje mądrze!!!

  Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź :)
 • Astra znowu na tapecie TK, więc im napisałem to co poniżej, wiąże się to z twoim tematem.
  Dlaczego tego pseudoprofesora i prezesa TK bez wykształcenia prawniczego tylko socjologa kryminologii i tylko z POlitycznego nadania (jak i większość w tym postkomuszym TK) Rzeplińskiegonie wywalą na zbity pysk. Przecież ten człowiek tylko paraliżuje i utrudnia pracę TK...Pytam także dlaczego to politycy PiS nie informują w każdej wypowiedzi o fakcie iż wybór przez PO 3 sędziów jest nieważny gdyż pod ich nominacją do wyboru nie podpisało się 50 parlamentarzystów a TO UNIEWAŻNIA TAMTEN WYBÓR!!!. Jeżeli ten fakt nie dociera do ludzi to dzieją się polityczne szopki itd. Tak więc wątpliwe gratulacje dla rzeczników rządu Szanownej premier pani Beaty Szydło! A panu Rzeplińskiemu należy co raz i przypominać, że to nie on jest słoneczkiem tego państwa, ale Naród, który jak to brzmi w preambule Konstytucji RP – ustanawiamy Konstytucję. Nie jakiś Trybunał, nie PO, i także nie PiS, ale Naród – Suweren tych ziem i tego państwa – Polski. Swój mandat sędziego TK pan Rzepliński sprawuje nie z łaski Boga i historii, ale z woli Narodu. I jeśli w art. 197 Konstytucja w zakresie organizacji Trybunału i procesowania przed nim odsyła do ustawy uchwalonej przez emanację Suwerena – Sejm i Senat, to tak ma być i basta. Tym bardziej, że art. 195 Konstytucji stawia kropkę nad i, stanowiąc, że sędziowie w zakresie orzekania i sprawowania swojej funkcji podlegają tylko Konstytucji, a zatem także i art. 197 tejże, co prowadzi do jedynie słusznego wniosku, że dokąd nie orzeknie się niekonstytucyjności ustawy, korzysta ona z domniemania, że jest z Konstytucją zgodna i należy ją w całej rozciągłości stosować. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, a wręcz przeciwnie, prezes Rzepliński ma konstytucyjny i ustawowy obowiązek rozpoznać każdy, po wejściu w życie grudniowej nowelizacji ustawy o TK, zgodnie z jej postanowieniami, a więc w składzie 13 sędziów, a postanowienie winno zapaść większością głosów w ustawie o TK ustalonej na 2/3 składu orzekającego. Art. 190 ust. 5 stanowi bowiem, tylko, że orzeczenia Trybunału zapadają większością głosów, nie precyzując zatem, o jaką – zwykłą, czy też kwalifikowaną większość chodzi – pozostawiając tę kwestię uregulowaniu, zgodnie z normą art. 197, w drodze ustawy zwykłej. W kontekście normy art. 7 Konstytucji, Trybunał Konstytucyjny jako organ władzy publicznej ma obowiązek działać w granicach i na podstawie prawa, stosując do swego działania zgodnie z art. 8 ust. 2 zasadę bezpośredniego stosowania przepisów Konstytucji, w zbiegu zatem z art. 197 i wydaną na mocy delegacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, w jej obowiązującym kształcie, po opublikowaniu w DZ.U. po 28.12.2015 roku. I tyle panie "profesorze" Rzepliński. Choć dodam jeszcze i to, że powinien zostać pan odwołany z funkcji Prezesa TK i poddany postępowaniu dyscyplinarnemu – a to już zgodnie z dyspozycją art. 195 ust. 3, którą to normę łamał pan wielokrotnie i nadal łamie, występując w roli polityka, co dla sędziego TK jest rzeczą zabronioną. Publikacja Zbioru Zastrzeżonego IPN ostudzi tego osobnika i wielu innych. Mam nadzieję, że stanie się to w właściwym czasie i w paru etapach. Każdy etap w swoim czasie.
 • @staszek kieliszek 07:52:01
  Prawda, tyle, że tę wersję już przerobiliśmy i biały człowiek to dość głupi człowiek, najpierw daliśmy Chińczykom technologie, to nie głupi naród skopiowali wszystko i jak już dorobili się własnych, lepszych technologii zaczęli uznawać prawa autorskie. Teraz rozwaliliśmy państwa islamskie a potem mieliśmy miękkie serduszko, bo trzeba pomóc, jutro będziemy gorliwymi wyznawcami islamu a pojutrze będą do nas przyjeżdżać wycieczki oglądać jaka ziemia takich idiotów wydała.
  Chińczyk ma dziś na własność większość surowców rzadkich, ma w kieszeni USA, a zrobili to produkując majteczki, koszulki za miskę ryżu. Nie możemy się odizolować od świata, bo robiliśmy to za socjalizmu i efekt raczej mizerny. Ale możemy przeprogramować się mentalnie, po prostu nastawiać się na kupowanie naszych produktów. Wystarczy pojechać do Francji i popatrzeć na ulicę. Większość samochodów mających francuskie numery rejestracyjne to produkty firm francuskich albo Dacii (też Renault). A wystarczy choćby codziennie, zamiast kupować twarożek ZOTT, Danon... kupić wyroby polskich mleczarni, gwarantuję, że technologicznie są na tym samym poziomie. Zamiast kupować obrzydliwą Milkę, kupić czekolady Goplany, Wawel. Potrzebujesz makaron, kup Lubellę, czy też innego drobnego polskiego producenta. Zwracać uwagę na to, kto produkuje i jak produkuje.
 • Astra.
  Musimy sobie teraz uświadomić jasno, że to co się dzieje w Kraju to nie walka polityczna z Targowicą...to walka z zorganizowaną grupą terrorystyczną skoro stawiają warunki i dyktują Prezydentowi co musi zrobić. A notabene z terrorystami w szerokim i cywilizowanym świecie nikt nie pertraktuje a jedynie ich eliminuje wszelkimi dostępnymi środkami prawnymi i fizycznymi. To nowe pole walki które nam podyktowali. Koniec pobłażliwości i dla nich i ich popleczników w Brukseli. Stanowczość i do przodu z reformami Państwa inaczej to już będzie agonia, szarpanina i koniec nadziei na nową demokratyczną RP. Zdrajców należny pogonić z Polski, urzędasy nieroby, którzy protestowali z KODzistami, wywalić dyscyplinarnie z roboty, pozbawić obywatelska. Chociaż w obecnej sytuacji wystarczy podać ich nazwiska do wiadomości publicznej już my im zrobimy demonstracje. Kołtuny nie będą nas obrażać na nasze pieniądze. Urzędnicy w Polsce nic nie potrafią, za nic nie odpowiadają, jedynie są. Wywalić wszystkich Lisów z Ministerstw m.im. Skarbu Państwa.
 • Astra.
  Onecik stwierdza: „Faktycznie, Szydło operowała konkretami, podawała konkretne punkty unijnych traktatów, podawała przykłady innych państw itd., wykazując, iż Polska nie wykroczyła poza unijne przepisy. europarlamentarzyści nie potrafili nic konkretnego zarzucić Szydło”!!! A czy przypadkiem nie przypomina Nam to kajania się niegdysiejszych namiestników w PRL, którzy usprawiedliwiać się musieli przed "carami" Związku Sowieckiego (ZSRR = Eurokołchoz w postokroć w gorszym wydaniu)?!!!
 • @apoloniusz 11:44:56
  Czy placi moze i tak, bo z czegos zyc musza, a zupelnie niedawno czerpaii z poselskiego koryta co sie dalo. Dzis szperaja na politycznym smietniku, piszac tez blagalne listy bo braci zza wschodniej granicy o pomoc. Tak to juz jest jak sie zostaje......nikim
  Pozd.
 • @Astra 15:09:21
  o tym ze PIS wycofuje sie z obietnic wyborczych jak dotad dowiadujemy sie od Petru czy ze scierwomediow. Nikt ani slowem (jeszcze) z rzadzacych o takim fakcie nie informowal. To ze pewne sprawy musza poczekac, to zrozumiale, nikt w kampani wyborczej nie podawal dat tej czy innej "obietnicy"
  Poczekajmy.
  ps.
  czy jest na swiecie partia ktora w pelni wywiazala sie z wszystkich obietnic wyborczych
  no, moze za wschodnia granica z uwagi na fakt ze tam niczego nie obiecuja.
 • @Astra i wszystkich
  Boże, jakie to proste! Wystarczy być sobą, nie zginać karku, podnieść głowę, patrzeć przed siebie i mówić spokojnie, nie wdając się w pyskówki i okazuje się że ta cała pieprzona lewizna jest cienka, jak nasz Bolek.
  Jak popatrzę na zaprzeczenie takiej postawy, a spojrzę na tą którą reprezentuje taki np. Janusz Lewandowski to zbiera mi się na wymioty. Postawa tego ostatniego daje profity wyłącznie jemu, natomiast nas sprzedaje tam za owe gratyfikacje.
 • @Zbójnicki pies 17:57:56
  Od Petru to może Ty się dowiadujesz... ja nie słucham łobuza w ogóle.

  "Nikt ani slowem (jeszcze) z rzadzacych o takim fakcie nie informowal. To ze pewne sprawy musza poczekac, to zrozumiale, nikt w kampani wyborczej nie podawal dat tej czy innej "obietnicy""

  Jak to nie podawał? nie manipuluj... psze bardzo :)

  "Czy kiedykolwiek wycofaliśmy się z obietnicy obniżenia wieku emerytalnego? – protestował z kolei Joachim Brudziński, pytany o sztandarową obietnicę PiS, pominiętą jednak w sobotnim wystąpieniu Beaty Szydło. – Powtórzę to jeszcze raz: pierwszą decyzją przyszłego rządu Zjednoczonej Prawicy, będzie obniżenie wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 lat dla kobiet – zadeklarował na antenie TVP Info poseł."
  http://www.tvp.info/21603502/katarasinska-w-2017-roku-obnizymy-podatki-dla-najubozszych-brudzinski-obnizenie-wieku-emerytalnego-pierwsza-decyzja-rzadu-pis
  To było we wrześniu :)))

  A taka rozmowa jest w styczniu 2016roku...
  "Obecnie na program zarezerwowano 17 miliardów złotych. Paweł Szałamacha potwierdził, że 500 złotych ma wejść w życie prawdopodobnie w kwietniu. Przy okazji przyznał, że inne, duże projekty muszą poczekać, bo w tym roku Rodzina 500+ jest priorytetem. W budżecie nie przewidziano np. obniżenia wieku emerytalnego, czy podniesienie kwoty wolnej od podatku.

  Czytaj więcej: http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/9279223,minister-finansow-w-poznaniu-wiek-emerytalny-musi-poczekac,3,id,t,nk.html"

  Takie i inne wiadomości zawsze sprawdzam kiedy piszę ...
  To, że nie podałam linków i cytatów, to nie powód, żeby zarzucać mi, że podaję coś co nie jest oparte na faktach... tak, że nie rozpędzaj się i nie próbuj ubliżać, że to od Petru i inne bzdety.
  Dla mnie nie jest ważne jaka partia rządzi, byle by dbała o nasze polskie interesy i okłamywała wyborców, bo inaczej czym się różni od swoich poprzedników??
 • @tadman 18:40:10
  Masz rację Tadziu, tyle, że ta lewizna jeszcze da nam popalić, a ja nie wiem, czy obecnie rządzący mają takie wolne podejście i mądre zresztą jak Ty :))

  pozdrawiam
 • @Oficer Prowadzący 18:52:07
  "I cały problem w tem, że te obietnice ktoś musi sfinansować, a nie chce, stąd ta walka, donosy do obcych itd. No bo obcy też są stratni. A Ty myślałaś, że chodzi o praworządność?"

  Noo tak myślałam, ale to był żart? Teraz wiem, dobrze że mnie oświeciłeś
  ha ha ha :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Jakie z was zgrywusy są... ha ha ha
 • @Astra 19:03:33
  ale ja nie czynie tu komus zarzutow, sorry,
  Podala Pani 1 (jeden) przyklad i to przyklad ktory w niczym nie uzasadnia twierdzenia ze rzad sie wycofuje z czegokolwiek, wiecej minister jasno powiedzial ze to w tegorocznym budzecie sa takie to a takie pieniadze i wystarczy na obietnice ale nie wszystkie, zapewnil ze w kolejnych latach krok po kroku realizowane beda kolejne dzialania zwiazane z programem wyborczym PIS-u
  A teraz jeszcze najwazniesza uwaga, budzet na 2016 powstal za rzadow PO, tylko nieznaczne poprawki wniosl PIS nowelizujac ustawe budzetowa. Zawsze tak jest ze nastepca dostaje budzet od poprezdnika (jesnienne wybory) wiec w budzecie nie ma zapisanych wielu projektow jakim chciala by dzis Pani Szydlo.
  Poczekajmy
 • @Zbójnicki pies 20:35:07
  Poczekajmy... no cóż może lepiej mówić za siebie co? bo tak źle mi się kojarzy liczba mnoga... ze starym "wicie rozumicie"
  Tych najbiedniejszych może nie stać na czekanie a poza tym udowodniłam jedne z pierwszych kłamstw wyborczych... strach co będzie dalej.

  Kukiz domaga się referendum, bo PiS również wielu wyborców omamił niezwykłym wprost sprzeciwem w sprawie przyjmowania uchodźców i co? jajco! Przy okazji dowiedzieliśmy się że mamy już milion ukraińców, wielu podejrzewało to od dawna... ciekawe z której części Ukrainy tak wieją, nie wiesz przypadkiem? tej zachodniej banderowskiej? bo tacy jak noże w Lidlu kupią, to strach się bać :)
 • @Astra 20:48:27
  //a poza tym udowodniłam jedne z pierwszych kłamstw wyborczych.//

  Tak kategorycznie to mozna napisac w dniu 24.0.2019r. - 8-))))))))

  ja to zapamietam i przypomne pani 8-)))))))
 • @Astra 15:15:32
  Szanowna Pani,
  artykuł jest roszczeniowy czego nie da się ukryć. Swe roszczenia tłumaczy Pani bo: " jeśli to towarzystwo zamierza nas oszukiwać jak tamta ekipa..."
  no to co ? Co Pani, ja i inni możemy zrobić - zagłosować za cztery lata czy przyłączyć się do Nowoczesnej i zrobić majdan ? No, jaki jest wybór? Albo, albo.
  Po pierwsze dlaczego " to towarzystwo" ? Ja mimo,iż nie należę do PIS-u, póki co mam obowiązek szanować MÓJ rząd. Towarzystwa szanować nie zamierzam.
  Po drugie: dzięki wielu współczesnym blogom ( p.p. S. Michalkiewicza, Kokosa, W.Gadowskiego, Niepoprawnych, i niniejszego) mam możliwość wyrobić sobie opinię na naszą rzeczywistość gdyż nie oglądam TV od przeszło 5 lat stąd popieram Pani zdanie, iż Polacy to bystry naród, lecz dopowiem, że byle czego wcisnąć sobie nie dadzą pod pretekstem fałszywej troski o zdrowie naszego ducha. cyt.: "najłatwiej oszukać i upokorzyć ludzi biednych i starych... na początek oczywiście." Tak odbieram Pani artykuł.
  Nie nie poświęciła Pani ani jednego zdania "temu łobuzowi", lecz za komuny nauczono nas czytać między wierszami : "pisze partia - czytaj lenin" i tak właśnie odczytuję przesłanie artykułu jako dęcie w jego ( "tego łobuza") żagle.
  Jeśli krzywdzę Panią - przepraszam nie było to moim zamiarem.
  Pozdrawiam
 • @Astra 19:07:32
  Astro, daj spokój, bo ja tu przychodzę nie po pochwały. :)))
 • @Oficer Prowadzący 19:29:48
  Byłem z rok temu na spotkaniu z W.S. i mam swoje spostrzeżenia + uwagi domowego specjalisty i z tego wychodzi: robimy jedno, mówimy drugie, a prawda gdzieś opłotkami.

  OP, czy ty nie czasem jak powracająca fala, ale Cię ustawicznie banował i paskudnik lekceważył Twoje komentarze, aż się w końcu zniechęciłeś. Pamiętaj jak będziesz starał się kraść show to you know....
 • @tadman 21:18:13
  Jakie pochwały? o sso chodzi? :)))
  Nawet nie masz pojęcia ilu znam ludzi, którym ta nasza żałosna "elyta" do pięt nie dorasta!
 • @apoloniusz 21:08:27
  "lecz za komuny nauczono nas czytać między wierszami : "pisze partia - czytaj lenin" i tak właśnie odczytuję przesłanie artykułu jako dęcie w jego ( "tego łobuza") żagle. "

  No cóż... to jak to ma wyglądać teraz? wszystko jest hepi? nic się nie stało?
  To nic, że z obietnic się wycofują, ale jest super i gitara?
  No więc takie właśnie było podejście za komuny a nie żadne czytanie między wierszami, tak uważam

  To ja teraz odbieram Pana "pisze partia- czytaj lenin" jako próbę skompromitowania kogoś kto ma inne zdanie, tyle.
  Ale jeśli krzywdzę Pana to również przepraszam.
  Pozdrawiam
 • @Astra 19:03:33
  Wszystko pięknie, tylko coś tu trzeba doprecyzować. Piszesz:

  "Dla mnie nie jest ważne jaka partia rządzi, byle by dbała o nasze polskie interesy i okłamywała wyborców, bo inaczej czym się różni od swoich poprzedników??"

  Dbać o nasze polskie interesy lepiej od poprzedników w naszej tragicznej sytuacji, gdy Państwo już praktycznie przestało funkcjonować to nawet nie program minimum. Może się to kończyć na iluzorycznym "mniejszym złu", kosmetyce i fałszywej propagandzie sukcesu.

  Takie "odbijanie się od dna" jeszcze nie znaczy wypłynięcia na powierzchnię, nie oznacza uratowania się, by przeżyć na minimalnym choćby poziomie własnej tożsamości, bycia sobą i u siebie, bardziej będąc zdolnym do życia i rozwoju jak pasożytowanym.

  Zawsze też można powiedzieć, że "dba się o nasze polskie interesy".

  Brakuje dopowiedzenia, że PRZED CZYIMIKOLWIEK INNYMI.


  Ja bym tu jeszcze dopowiedział, że gudłajstwo, w tym wszelkie kołtuństwo oraz wszelka antypolska działalność muszą być bezwzględnie tępione, a cały system sprawiedliwości ma pracował NAJPIERW w interesie ludzi dobrych, łaknących i pragnących sprawiedliwości, prawych i moralnych, a system praworządności i prawodawstwa ma temu służyć - AŻ DO PEŁNEGO WYTĘPIENIA WYSTĘPUJĄCYCH TU PATOLOGII.

  Dodał bym też, że szczególnie upokarza nas, że jesteśmy w UE przymuszani do tolerowania patologii.
  Interes czyjkolwiek przed interesem naszym (Narodu Polskiego, wspólnoty ludzi dobrych, sprawiedliwych, prawych i moralnych, zdolnych do obrony swoich wartości, powołań i świętości) w naszym Państwie to zawsze patologia. Tylko my możemy decydować o poziomie ładu moralnego w życiu publicznym naszego Państwa - przecież bez tego państwo nie istnieje.
  Tak samo zresztą UE nie jest i nie może być jakimś "nadpaństwem", a co najwyżej reprezentantem wspólnych interesów na zewnątrz czy organizatorem jednolitych, a sprawiedliwych zasad współpracy gospodarczej. Wewnątrz, to tylko my sami możemy sobie zasady życia publicznego układać.
 • @miarka 21:52:26
  "Tak samo zresztą UE nie jest i nie może być jakimś "nadpaństwem", a co najwyżej reprezentantem wspólnych interesów na zewnątrz czy organizatorem jednolitych, a sprawiedliwych zasad współpracy gospodarczej. "

  Miarko, jak to nie jest nadpaństwem? A ten sąd nad Polską, to o czym świadczy?
  Nie mieli prawa tego zrobić a zrobili i to mnie najbardziej oburzyło.
  Oni jak najbardziej dążą do zbudowania nadpaństwa, które ma być częścią panów NWO. O żadnej sprawiedliwości w tym eurokołchozie nie może być mowy, będzie coraz bardziej wrogie dla takich jak Polska czy Węgry.
  Nie mam złudzeń co do tej organizacji, żadnych..
 • @Oficer Prowadzący 22:02:29
  A co Ty tutaj innych obgadujesz? hę?
  Nie trolluj mi wpisu, napisz sobie własną notkę i wtedy innych sobie oceniaj.
 • @Astra 22:04:29
  ""Tak samo zresztą UE nie jest i nie może być jakimś "nadpaństwem", a co najwyżej reprezentantem wspólnych interesów na zewnątrz czy organizatorem jednolitych, a sprawiedliwych zasad współpracy gospodarczej. "

  Miarko, jak to nie jest nadpaństwem? A ten sąd nad Polską, to o czym świadczy?
  Nie mieli prawa tego zrobić a zrobili i to mnie najbardziej oburzyło."

  Mnie też oburzyło, ale nie dlatego, że jest, a że chce być i chce nas do tego przymuszać.
  Na to zgody być nie może. To DZIŚ UPOKORZENIE, JUTRO ZNIEWOLENIE.
  Temu trzeba jasno powiedzieć: Non possumus. Nie ma zgody. Jak UE chce iść tą drogą to z niej występujemy.
 • Kaczofoby
  //W naszym społeczeństwie nie wszyscy blogonauci wiedzą, że Jarosław Kaczyński to Jarosław Kaczyński, że ów Jarosław wystawił na prezydenta Andrzeja Dudę, który jest Andrzejem Dudą. Że na premiera poszła Beata Szydło, która jest Beatą Szydło. Myślą, że Duda jest Władysławem Frasyniukiem. I stąd zdziwienie: Czemu prezydent Duda robi to co robi a nie to, co Frasyniuk? Stąd frustracja w szeregach. Podobnie nie dotarło jeszcze, że Beata Szydło to nie Ewa Kopacz i proceduje po szydłowemu. Mogło im się pomylić bo Ewa jest z Szydłowca. Pomruk się podniósł już przy wymianie wojewodów: no jak mogą wywalić wojewodów, wszakże jeszcze Donald Tusk ich mianował a ci swe świętokradcze łapska wyciągają i wywalają.//

  http://smocze.opary.salon24.pl/692612,kaczofoby
 • Prosty sposób, żeby wszyscy byli bogaci - to nie reklama :-)
  //Nie jest to bynajmniej, kolejna utopia. Metoda ta, choć w niedoskonałej formie, była już kilkakrotnie wdrażana w życie, jednak pewne braki w konsekwencji i wytrwałości, utrąciły ten wspaniały plan.

  Załóżmy, że wszystkich usatysfakcjonuje, że podatki spadną o 90% oraz zlikwidowany zostanie ZUS. I bogacimy się na wyścigi, jak kto umie, i jak kto potrzebuje.

  Aby pozwolić sobie na taki oddech fiskalny, sposób działania jest prosty: należy zastrzelić wszystkich emerytów, rencistów oraz osoby chore. Ponadto, każdy kto zgłosi się do opieki społecznej, za drugim razem też powinien być zastrzelony. I wystarczy.

  Wtedy pieniędzy wystarczy dla wszystkich, odciążymy budżet o 50%.

  Nie można? ale dlaczego? przecież cel jest świetny i patriotyczny - wszyscy Polacy (pozostali przy życiu, hłe, hłe) zaczną się szybko bogacić.

  Można zresztą dodać też inne wzniosłe cele. Najważniejsze, żebyśmy wiedzieli o co walczymy, i żebyśmy walczyli z pełnym przekonaniem o słuszności naszych zamierzeń.//


  http://naszeblogi.pl/60001-prosty-sposob-zeby-wszyscy-byli-bogaci-nie-reklama
 • @Astra 22:04:29
  Witam!
  Delfin dał adres do zdania - Złodzieje pospolici, którzy widzą szansę, żeby się nakraść, póki słabo pilnują.

  Cały biznes polega na pilnowaniu dziury dla złodziei, a nikt nie mówi o załataniu tej wyrwy.

  TK musi zostać rozwiązany, bo takie pilnowanie dziurawego systemu pozbawia Polaków środków do samodzielnego życia.

  Tyle i aż tyle można powiedzieć przy walce ekspertów od dziury:)

  Serdecznie Pozdrawiam
 • @@@!
  https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/01/kogo-przedstawia-ta-fotografia.jpg KOGO PRZEDSTAWIA TA FOTOGRAFIA? TEN NAZISTA NIEMIEC W STOPNIU KAPITANA SS, TEN RYJ DO PLUCIA, TO TATUŚ Martina Schulza. TA KURWA BYŁA DOWÓDCĄ OBOZU KONCETRACYJNEGO MAUDHAUSEN. Tatusiowie budowali III Rzeszę a synalkowie eksperymentują z IV Rzeszą. Oby przeszkadziła im w tym solidna i solidarna denazyfikacja, przeprowadzona przez euro-amerykańskich sojuszników. - Polacy jeżeli nie chcemy, by ta świnia, pomiot esesmana jątrzył dalej przeciwko Polsce i Polakom- udostępniajcie ten post dalej. Tatuś tego szwaba chyba już dość się przysłużył Naszemu krajowi! Martin Schulz jest synem Karla Schulza SS-Hauptsturmführera i hitlerowskiego szefa gestapo w obozie koncentracyjnym Mauthausen-Gusen Członek SS od 1 maja 1937 (nr identyfikacyjny 400037). Do 1939 pracował policji kryminalnej w Kolonii w stopniu sekretarza kryminalnego. W latach 1939 – 1945 kierował Wydziałem Politycznym (obozowe gestapo) w Mauthausen-Gusen. Odpowiedzialny za liczne zbrodnie i masowy terror stosowany w obozie, w tym egzekucje i akcje gazowania więźniów. W nocy z 2 na 3 maja 1945 zbiegł z obozu, następnie posługiwał się fałszywym nazwiskiem. W 1966 został aresztowany przez władze zachodnioniemieckie i 30 października 1967 skazany przez Sąd w Köln za udział w zabójstwach dokonywanych na więźniach Mauthausen na karę 15 lat więzienia. Dwukrotnie żonaty, pierwsza żona Elsa zmarła w czasie wojny, z drugą żoną Martą miał syna Martina ur, 1955 r., i córkę Karle ur 1957 http://www.polskaprawda.pl/240,aktualno%C5%9Bci,_Gestapowiec_Schulz_uczy_Polak%C3%B3w_demokracji_.aspx https://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Schulz i http://lubimyczytac.pl/ksiazka/19963/zydowscy-zolnierze-hitlera W całej armii niemieckiej było około 140 000 żydów. http://i.imgur.com/NWx0xMFl.jpg
 • @Zbójnicki pies 09:45:27
  Pozdrawiam- dzięki za twój głos. (:-
 • @@@!
  Oto szwedzka kultura i ubogacanie kulturowe Szwedek. Czy nas Polki i Polaków czeka to samo? https://wirtualnapolonia.files.wordpress.com/2016/01/c59bmiec487.jpg?w=300 Kobieta w Szwecji pobita i opluta przez tzw. imigranta, gdyż przeszkodziła mu w okradzeniu starszej pani. Kobieta w Szwecji pobita i opluta przez tzw. imigranta, gdyż przeszkodziła mu w okradzeniu starszej pani. Matka z dwójką dzieci schodząc do metra zauważyła, że imigrant próbuje okraść starszą kobietę i zwróciła jej na to uwagę. Wydarzenie miało miejsce w Sztokholmie, gdzie imigrancki śmieć ludzki, traktowany jest jak świętość, słuszne zatem było oburzenie złodzieja, który postanowił ukarać Szwedkę. Otrzymała ubogacającego kulturowo kopa w brzuch oraz pięścią w twarz, oczywiście na oczach swoich dzieci aby wiedziały, że islamskiemu Panu nie wolno zwracać uwagi. Biedny uchodźca wojenny nie skończył na tym seansu kultury, po chwili wrócił do kobiety aby splunąć jej w twarz. Ot, taka szwedzka kultura. https://youtu.be/pyh5IelRUho A tutaj film, który znakomicie pokazuje czym stała się Szwecja: https://youtu.be/ja5zlGZRDc4 Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/islamski-imigrant-pobil-matke-z-dwojka-malych-dzieci-bo-powstrzymala-go-od-kradziezy-ubogacona-szwecja-wita/ http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1453465420_tv2l0w_600.jpg Imigranci w Calais niszczą biznes Mariusza Pudzianowskiego. „Mnie tam dać!! Nie pożałuję bejsbola, zero tolerancji”!!! .. Sportowiec Mariusz Pudzianowski prowadzi wiele firm, a jedną z nich są usługi transportowe. Właśnie okazało się, że jego biznes cierpi z powodu imigrantów koczujących w Calais. – Mam ten sam problem z tymi skur….mi!!! Dziś było to samo u mnie – kilku kierowca wywalił z naczepy przy asyście policji po francuskiej stronie i plandeki oczywiście pocięte zostały. PS. nie mam litości – śmiecie ludzkie!!!!! Mnie tam dać!! nie pożałuję bejsbola, zero tolerancji!!! Ludzie jaka tolerancja?????? Ja już nie mam tolerancji dla tych śmieci – co niby nazywają się ludźmi!!!!! Niedługo sam przejadę się do UK promem z Calais i poczekam na nich w naczepie Mariusz Pudzianowski Transport. Jak mi ktoś z naszych pseudo-celebrytów powie, że ma być tolerancja, to wsadzę go do naczepy i niech zobaczy ludzkość oraz ich tolerancję!!! – napisał na Facebooku „Pudzian”. W kolejnym poście sportowiec dodaje, dołączają zdjęcie bejsbola: – Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji. Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji. Posted by Mariusz Pudzianowski on 21 stycznia 2016 Jak Wam się podoba pomysł „Pudziana”? http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5213-imigranci-w-calais-niszcza-biznes-mariusza-pudzianowskiego-mnie-tam-dac-nie-pozaluje-bejsbola-zero-tolerancji http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/201601/1453467368_ak8cei_600.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031