Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Ukraino, byle do wiosny!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według źródeł ONZ-owskich około 6 milionów Ukraińców wyemigrowało za pracą i według tych samych źródeł za 50 lat ma ich pozostać... uwaga 12 milionów. Najciekawsze jest to, że to dokładnie tyle samo co prognozy dla Polski... onz-owskie oczywiście

Europa coś nie bardzo chce się "ubogacić"i wyraźnie obawia się zniesienia wiz dla mieszkańców Ukrainy. A jest ich tam kilkadziesiąt milionów mimo wszystko.
Według statystyk podawanych przez ukraiński komitet ekonomistów w ciągu ponad 20 lat tzw. wolności ich liczba zmalała o kilkanaście milionów i z ponad 50 milionów na początku lat dziewięćdziesiątych wynosi obecnie 42 miliony.
Według źródeł ONZ-owskich około 6 milionów Ukraińców wyemigrowało za pracą i według tych samych źródeł za 50 lat ma ich pozostać... uwaga 12 milionów. Najciekawsze jest to, że to dokładnie tyle samo co prognozy dla Polski... onz-owskie oczywiście.
Prawda jest taka, że na chwilę obecną ujemny przyrost na Ukrainie wynosi -3,9 a w       Polsce -0,7. Nas "wyjechało" ponad 2 miliony a ich już ponad 6 milionów.
Tyle statystyki i prognozy.. onz-owskie oczywiście, które trzeba o kant ...czegoś tam roztrzaskać najlepiej. 
Dla mnie bowiem ważniejsze są realia a te mówią wyraźnie, że jak na razie "ubogaciła" nas Ukraina ponad milionowym zaszczytem goszczenia w naszych polskich progach i mnie się  to nie podoba. Naszym obecnym politykom i nie tylko-  nie podoba sie emigracja muzułmańska - słusznie zresztą - a mnie się nie podoba również ta z bliskiej zagranicy. Podoba mi się mimo wszystko program zasiłków 500+ dla polskich dzieci ale nie podoba mi się, że ten program obejmuje też dzieci innych nacji zamieszkujących mój kraj. Na wypadek oskarżeń, że nasze dzieci również otrzymują zasiłki w innych krajach unijnych odpowiadam, nie interesuje mnie to i mam do tego prawo chyba raczej ... Interesuje mnie natomiast brak takich świadczeń dla polskich dzieci na terenie Ukrainy i innych krajów spoza UE.
Ukraina nie jest i najprawdopodobniej przez wiele jeszcze lat nie będzie w strukturach UE więc nie widzę żadnego powodu na powoływanie się na jakiekolwiek prawa obowiązujące wewnątrz unii.
Nie podoba mi się ten sąsiad - Ukraina, zwłaszcza zachodnia, która w 76% popiera UPA i która dokonała eksterminacji na moim narodzie kilkuset tysięcy naszych rodaków, którzy żyli  tam od wieków, budowali i pracowali... a teraz nad ich miejscem kaźni wiatr hula, bo grobów nawet nie mają...
Okazuje się, że niekiedy zdarza się UE pomyśleć za nas, oczywiście przypadkiem tylko i przy okazji. Chodzi o zapis w dokumencie o zniesieniu wiz dla Ukraińców, który   mówi  wyraźnie, że: cyt:                                                                                                                                                                                                                                                                    
"Kompromis dotyczy regulacji, które ułatwią władzom krajów członkowskich tymczasowe zawieszenie reżimu bezwizowego np. w sytuacji dużego napływu nielegalnych migrantów czy wzrostu liczby nieuzasadnionych wniosków o azyl. 
Część państw unijnych uzależniła ostateczną zgodę na liberalizację wizową dla Ukrainy i Gruzji od wprowadzenia regulacji w sprawie tzw. hamulca bezpieczeństwa. 
Wzmocnienia tych przepisów, które miałyby nieco uspokoić obawy przed wzrostem imigracji, domagały się przede wszystkim Niemcy i Francja, gdzie w przyszłym roku odbędą się wybory." 

 
 
 
A znaczy to ni mniej ni więcej tyle, że nawet w tym eurokołchozie czasami zdarza im się pomyśleć. ..  Z jednej strony to może i dobrze dla Polski bo kiedy nadejdzie czas następnych wyborów, w których być może jakimś cudem zaczną rządzić Polacy to zawsze możemy skorzystać z tego zapisu i wyprosić stąd te ok.1,5 mln naszych sąsiadów i to jest dobra strona tego zapisu. W Polsce dzięki Bogu niejednokrotnie zdarzały się cuda a największym z nich jest fakt, że pomimo niszczenia przez licznych wrogów potężnych i niebezpiecznych, na przekór wszystkim wciąż istniejemy...
Tyle, że z drugiej strony sprawa ma się tak iż ten zapis jest trochę nie po drodze... jak by tu napisać... jest nie po drodze tym Ukraińcom, którym ja życzę "szczęsliwej drogi" na zachód. Na przykład do Monachium gdzie leży ich idol Stepan Bandera. W kraju swych dawnych sojuszników będą się czuli jak w domu i może obronią grób Bandery przed profanacją ze strony podobno  proputinowskich Nocnych Wilków w maju 2015 roku a napisy polskie i symbol PW to prowokacja ... ciekawe, nawet bardzo :) 
 
 
Jak na razie jest obietnica, że zniesienie wiz do UE może nastąpić dopiero w kwietniu 2017,.
Ukraińcy nie kryją swojego oburzenia ale kolejny termin jest być może w końcu ostateczny, albo i nie..ale i tak uważam, że więcej wiary panowie!  Wiosna wasza!!
 cyt:
"Kiedy już wydawało się, że w czwartek Unia Europejska usunęła ostatnią przeszkodę dla wprowadzenia ruchu bezwizowego z Ukrainą, nagle na ukraińskich polityków jak grom z jasnego nieba spadła wiadomość: wizy zostaną zniesione nie wcześniej niż 3 kwietnia 2017 r.
Co gorsza, eurodeputowani zapowiadają, że termin ten może ulec zmianie – niekoniecznie w kierunku jego przyspieszenia. Zresztą tak wiele razy ogłaszali oni kolejne „pewne” terminy, że zwyczajnie nikt już w to nie wierzy."

 
 
 
W Polsce mamy różnych "lobbystów" czytaj zdrajców, których na dobrą sprawę można i powinno się wsadzić za kratki (jak na razie za kratki pójdą ci, którzy ich podsłuchali) ale gdzie nam do żądnych europejskości Ukraińców. Ta nacja (?) dała się nabrać na Majdan o którym marzy się również naszym rodzimym puczystom... i tutaj niech dzisiejsi rządzący a wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! To sprawa genów po prostu. Tutaj nigdy nie przyjął się komunizm, tutaj nie mordowano królów... taki kraj... przy wszystkich niedostatkach i błędach w historii jednak - wyjątkowy i tyle! Gdyby nie to, to panie Kaczyński mógłby pan jak Janukowicz na Ukrainie, chociaż wybrany w wolnych wyborach, zostać potraktowany podobnie . A może i Poroszenko by wpadł na ten polski Majdan jak pan kiedyś do nich? i co wtedy? Poroszenko dla Ukrainy w UE zrobi wszystko w końcu... nieprawdopodobne? czyżby? Mocodawca ten sam w końcu - George Soros. Ten sam gościu daje dzisiaj 150 mlnzł dla swoich żeby tutaj demokrację zaprowadzić i obiecuje, że da więcej. Tak, że panie Kaczyński - następnym razem niech pan się tak nie wyrywa na tę Ukrainę raczej..
Być może G. Soros, ekspert od spraw europejskich, który sam się przyznał, że odpowiada za zalew muzułmański na Europę ma w planach wydanie w języku ukraińskim przewodnika dla imigrantów, tym razem już legalnych, takich bez wiz, które zostaną być może zniesione już w kwietniu 2017? Tam można by wydrukować najkrótszą trasę z Polski do Niemiec, niech im tam dokładnie przypomni co trzeba zabrać i ... w drogę!!  W razie czego  proponuję Polakom by im również pomagali...
                                                                                                         
  Herzlich willkommen in Berlin!!
 
 
Źródła:
 

 

KOMENTARZE

 • Pani Astra
  //jak na razie "ubogaciła" nas Ukraina ponad milionowym zaszczytem goszczenia w naszych polskich progach i mnie się to nie podoba.//

  No ubogaciła... Jeden Ukrainiec na polskiej ziemi to jeszcze nie jest źle. Pracują i nie piją więcej jak Polacy czyli wszystko Ok.
  Problem zaczyna się dopiero wtedy gdy zbierze się grupka. Wtedy wychodzi z nich wszystko co najgorsze. Jeszcze się hamują bo wiedzą, że nie podskoczą ale jutro?

  //jak by tu napisać... jest nie po drodze tym Ukraińcom, którym ja życzę "szczęsliwej drogi" na zachód. Na przykład do Monachium gdzie leży ich idol Stepan Bandera.//

  Certolisz się Astra! Dać wszystkim Ukraińcom wstęp do Unii bez wiz i mamy ich z głowy. A gdzie pojadą? To mnie już nie obchodzi. W każdym razie banderowstwo popłynie uszczęśliwiać Zachód :)

  //Gdyby nie to, to panie Kaczyński mógłby pan jak Janukowicz na Ukrainie, chociaż wybrany w wolnych wyborach, zostać potraktowany podobnie .//

  Kto wie, kto wie... :))))))))

  Pozdrawiam Panią Astrę :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:27:23
  Ja się z nimi nie certolę wcale... tylko jak bym napisała co naprawdę myślę to by Ci uszy zwiędły :)))))
  Kulturalnie ich potraktowałam i tylko prawdę napisałam.
  By było super jak by się wynieśli, ten jeden ostatecznie mógłby zostać.. tylko noże trzeba by pochować albo i nie...

  Pozdrawiam Pana Spirito również :)
 • @Astra - Anna Słupianek 03:35:18
  //Kulturalnie ich potraktowałam i tylko prawdę napisałam.//

  Ty ZAWSZE piszesz kulturalnie. Nawet jak mnie objeżdżasz :))

  Ale w tym przypadku nasza wrodzona, polska pobłażliwość może nam zaszkodzić.
  Ukraińcy zarażeni wirusem bandery są naszym największym wrogiem, na dziś.
  A mamy jeszcze Niemców i Ruskich na horyzoncie.
  I jak się w tym wszystkim połapać?
  Jedyne nasze szczęście, że południowa granica jakaś taka przyjazna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:58:05
  Jak się połapać w tym wszystkim pytasz?
  Nie mam pojęcia, ale może odpowiedzią jest to co napisałam... skądś mi się takie myśli wzięły i staram się ich trzymać...

  " W Polsce dzięki Bogu niejednokrotnie zdarzały się cuda a największym z nich jest fakt, że pomimo niszczenia przez licznych wrogów potężnych i niebezpiecznych, na przekór wszystkim wciąż istniejemy..."

  tak uważam..
 • @Astra - Anna Słupianek 04:07:14
  Super, Pani Astro...

  Pan dał nam wolną wolę i z tego kiedyś korzystaliśmy.
  Rozbiliśmy Krzyżaków, pokonaliśmy Turków a potem się posypało...

  Szatana wpuściliśmy do naszego Domu i on cały czas przebiera się w ornat i na mszę dzwoni.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 04:15:04
  Szatana wpuściliśmy do naszego Domu i on cały czas przebiera się w ornat i na mszę dzwoni."
  Ja tam go nie wpuszczałam... to mów za siebie! :))))
  Moim zdaniem to gościom, którzy się z nim zadają (mamona i te rzeczy) brakuje wyobraźni i nie zdają sobie sprawy, że ich idol to cienias jest i przegrać musi!
 • @Astra - Anna Słupianek 04:21:30
  //a tam go nie wpuszczałam... to mów za siebie! :))))//

  No... ja też go nie wpuszczałem ale wlazł :(

  A przegrać musi, Pani Astro, to wiadomo i jasne jak słońce :)

  Jakbym coś wkleił na NEon to Pani mnie zaplusikuje?...

  Jak nie to trudno... :P
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 04:44:38
  Żeby wkleić to chyba najpierw skrobnąć trzeba, czy nie? :)
  Inaczej nie da rady raczej...

  PS
  Na Salonie 24 "pogadać" nie idzie pod własną notką... koszmar jakiś...
 • @Astra - Anna Słupianek 10:34:36
  //Na Salonie 24 "pogadać" nie idzie pod własną notką... koszmar jakiś...//

  Ja, proszę Pani jakoś nie mam koszmarów i uważam, że państwo Janke zrobili co mogli najlepszego.. :))

  Piano Piano... :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:06:34
  Tak uważasz? przekonałeś mnie...
  Już jestem na fejsie i skomentowałam durnia, któremu się wydaje że jest mądry bo kocha banderowców. W ogóle napawa mnie obrzydzeniem troska o nich zamiast o nasze polskie sprawy.


  ps
  We Wrocławiu aż się roi od "imigrantów powojennych" i to niekoniecznie Polaków :(
 • Czy chcą Ukraińcy do Rosji | Wojna na Ukrainie
  https://www.youtube.com/watch?v=Ehrh7lX54WU

  Spacer po ruinach Słowiańska | Wojna na Ukrainie

  https://www.youtube.com/watch?v=5cJ_sLLAvjE
 • @ireneusz 12:07:23
  //naszym największym wrogiem jest zidiocenie takich literatów jak ty.//

  A tak coś więcej o tym "zidioceniu" ?

  Czekam na jakąś odpowiedź...
 • @ireneusz 12:07:23
  Nie trolluj mi tutaj, w dodatku chamsko... :(
 • @Talbot 11:58:48
  Wojna jest okrutna i Polacy wiedzą o tym najlepiej.
  W sprawie Ukraińców... to sami ten Majdan wywołali dokonując zamachu na wybraną w wyborach władzę ..

  https://www.youtube.com/watch?v=sDNqQtcPkAA
 • @Astra - Anna Słupianek 12:27:30
  "W sprawie Ukraińców... to sami ten Majdan wywołali dokonując zamachu na wybraną w wyborach władzę .."

  To nie zwykli Ukraińcy wywołali Majdan, tylko niemieckie służby.

  Teraz w niemieckim porcie rozładowują się wojska amerykańskie. Niemcy są wściekli i będą protestować. Założę się, że część wojsk pojedzie do Polski i państw bałtyckich, a reszta zostanie do pilnowania Niemiaszków.
  Jest to w polskim interesie, aby Ameryka trzymała Niemców i Rosję na smyczy.
 • @Talbot 12:39:38
  W polskim interesie Talbocie to było nigdy nie kasować poboru do armii a nie liczyć na obcych, tak uważam...

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 12:44:10
  "W polskim interesie Talbocie to było nigdy nie kasować poboru do armii"

  Pobór do armii skasowała agentura rusko-pruska, czyli SLD i PO.
  Konkretnie to WSI - KGB plus BND
 • @Talbot 13:01:27
  Też tak myślałam, nawet się pokłóciłam z tego powodu z jednym gościem.
  Prawda jest jednak taka, że to Lech Kaczyński podpisał ustawę o zniesieniu poboru a nie Komorowski.. żal :(

  cyt:
  "Do końca bieżącego roku w polskim wojsku mają pozostać wyłącznie żołnierze zawodowi - latem skończą służbę zasadniczą ostatni żołnierze z poboru, który został zawieszony i zastąpiony kwalifikacją. Termin pełnej profesjonalizacji MON wyznaczyło na koniec 2010 roku."

  http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/318242,prezydent-podpisal-kolejne-ustawy-ws-profesjonalizacji-armii.html
 • Wzrost niezadowolenia społecznego na Urainie
  Wzrost niezadowolenia społecznego na Ukrainie będzie jedyną przyczyną zniesienia wiz na kraje UE. Ukraińcy nie mogą według sponsorów Majdanu przejąć rzeczywistej władzy, takiej działającej w ich interesie i na rzecz ich suwerenności. Jednostki najbardziej ambitne , kreatywne i posiadające aspiracje osobiste wyjadą za granicę tak jak to było z Polakami.
  Zniknie tym samym substancja niezbędna będąca siłą napędową i paliwem buntu Majdanu II.
  Sponsorzy przewrotu Majdanowego posuwają się nawet do tego że Sakaszwili był gubernatorem na Ukrainie , Nowak od czasomierzy reformuje ukraiński transport a Balcerowicz "doradza" finansowo.
  Ukrainy już na dobrą sprawę nie ma , tylko pozbycie się tylu milionów Ukraińców to prawdziwe wyzwanie historyczne które musi być rozłożone w czasie , inaczej jak w przypadku ludobójstwa.
  Ale ci którzy zawiadują Ukrainą i planują wskrzeszenie prastarej Chazarii mają na to 10 lat jak podał Henry Kissinger informując o wyczerpaniu zasobów wody państwa Izrael.
 • @Astra - Anna Słupianek 12:27:30
  Wladza w wyborach zostal ustanowiona przez rosjan.
  Tylko paru ukraincow zrobilo majdan za kase zachodu ale pod rosje ktora potrzebowala pretekstu do wysylania zielonych ludzikow po krym.
  Tak to sie dzieje.
  Wrzucanie wszystkich ukraincow do jednego worka i robienie z wszystkich banderowcow jest sianiem fermentu dla fermentu.
  Nie obwiniaj ukraincow ze uciekaja ze swojej wolnosci bo stan tej wolnosci uformowala rosyjska bratnia realizacja wiadomej ideologii.
 • @MrKuba65 13:26:26
  Dobrze prawisz.
  Zero dyskusji.

  Pozdrawiam,
 • @Astra - Anna Słupianek 13:10:51
  "Prawda jest jednak taka, że to Lech Kaczyński podpisał ustawę o zniesieniu poboru"

  Służbę obowiązkową znieśli Tusk i Klich, Kaczyński podpisał Ustawę, pewnie nie miał innego wyjścia ulegając naciskom partii rządzącej.
 • @Talbot 13:50:50
  Mógł i powinien ją zawetować. Tego oczekiwałam po prezydencie na którego głosowałam a zachował się jak.... wobec traktatu lizbońskiego..

  Takie są fakty Talbocie niestety :(
 • @Autor
  A FUJ!!

  Pani Astra i Spirito na "pejsbuku".Nie wstyd wam stać razem z Michnikiem,Hartmanem,Palikotem i Urbanem w jednym rzędzie i trzymać się za rączki?
 • @matterhorn 15:18:39
  Prawda jest taka drogi matterhornie, że żadna anonimowość dzisiaj nie istnieje więc i cukierek z fb za bardzo już zaszkodzić nie może :)

  I bez przesady z tym "trzymaniem się za rączki" :)))))

  pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 15:32:42
  // bez przesady z tym "trzymaniem się za rączki" :)))))//
  A czemu nie? Mi się nawet podoba. Jak
  Jaś i Małgosia... :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:58:21
  :))))groszek z marchewką:))
 • @MrKuba65 13:26:26
  zgadza się...ale ma to też się oprzeć o Polskę, te dzisiejsze mizdrzenie się do ukrów przez różny polskojezyczny establiszmęt świadczy o tym, że idea międzymorza może być w "projekcie Chazaria" kluczowa...i to jest najgorsze...ja sobie nie wyobrażam polsko-ukraińskiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, nie powinniśmy do tego dopuścić, aby stworzono nam piekło na własnej ziemi...pozdr
 • @Astra - Anna Słupianek 15:32:42
  Ależ mnie wcale nie chodzi o anonimowość.Pejsbuk jest narzędziem syjonistycznej antypolskiej propagandy .Publikowanie na tej platformie jak dla mnie jest poniżej godności Polaka i patrioty(to jest moja osobista opinia).Przecież tam obok was publikują szuje które już wymieniłem.Jak Wam to nie przeszkadza i chcecie wspierać finansowo to syjonistyczne szambo to wspierajcie .Ja za żadne pieniądze obiecanki ani z własnej woli tam nie będę się taplał w tym g.....nie.
 • @trybeus 17:24:57
  //ja sobie nie wyobrażam polsko-ukraińskiego kondominium pod żydowskim zarządem powierniczym, nie powinniśmy do tego dopuścić, aby stworzono nam piekło na własnej ziemi.//

  Ja też sobie nie wyobrażam.
  Niech się nie łudzą banderowcy, że potrafimy sobie trochę pożartować między sobą. Drugiego Wołynia nie będzie.

  "Wielka siła Lechistanu spadnie na parobków kąsających Matkę swoją a tych co ją popychali do prostytucji piekło pochłonie."
 • Słuchajcie Marszałka
  https://pbs.twimg.com/media/C1cjKMDXAAAeCpQ.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/C1cjJIaW8AEtFwS.jpg
 • @Husky 20:19:41
  Marszałek miał także jedno baardzo dobre powiedzenie:
  "racja jest jak dupa, każdy ma swoją"

  I to wystarczy chyba... trzeba dbać o swoje i nie certolić się (jak mawia Ruszkiewicz:))
 • @Astra - Anna Słupianek 20:25:22
  //racja jest jak dupa, każdy ma swoją//

  Pani Astro... :))

  Niech mi Pani powie (odwołuje się do grafiki co wyżej) jak z kaprala można awansować na Marszałka?
  Tak tylko się pytam...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:12
  Na wschód od Bugu to nawet analfabeci byli Marszałkami
 • @Husky 20:19:41
  ironia losu...a sam był agentem:))) tym powiedzeniem skutecznie uśpił Polaków...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:12
  Jak nie można jak można...
  Wystarczy wygrać np taką małą bitwę z bolszewikami... albo legiony utworzyć... czego nie rozumiesz przyszły dyktatorze?
 • @trybeus 20:55:08
  Trybku.. ja to nawet czytałam, że był poczwórnym agentem... normalnie lepszy od Strilitza czy jakoś tak :)))))
  Ale pozlepiał tą Polskę z niczego, tak jak potrafił najlepiej.... lepiej jak te mądrale pookrągłostołowe, które rozbroiły nas i wyprzedały na iment..
 • @Astra - Anna Słupianek 21:25:31
  //Wystarczy wygrać np taką małą bitwę z bolszewikami... albo legiony utworzyć... //

  Dobrze pani Astro. Wezmę sobie do serca...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 03:58:05
  "Ukraińcy zarażeni wirusem bandery są naszym największym wrogiem, na dziś.
  A mamy jeszcze Niemców i Ruskich na horyzoncie. "

  Keine panik Herr Spiryto - US Army nadciąga... ;-/

  Dobry "żart"?

  Ukłony
 • @ Autorka
  "a wczorajsi wielbiciele Majdanu podziękują Polakom ponieważ taki numer nawet z pomocą Brukseli nie przejdzie tutaj nigdy! "

  Proszę się nie martwić - Majdan mieliśmy wcześniej. Nazywał się... "Solidarność" :-(

  No i jest "nowocześnie".

  :-(
 • @Jasiek 02:19:47
  Nie Jaśku, Solidarność nie była Majdanem... chociaż coś takiego mogło niektórym chodzić wtedy po głowie. Ona była ruchem społecznym, który wcale nie chciał obalać władzy... to władza się potem sama "przepoczwarzyła" i dogadała :( Ona się nie uzbroiła, nie paliła, nie mordowała tysięcy swoich rodaków. Doskonale to wszystko pamiętam...
  Nie powołuj się na nią bo to krzywdzące jest..

  pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 13:35:59
  "Doskonale to wszystko pamiętam..."

  Pamięć pamięcią, a wiedza wiedzą. Kto wymyślił i sponsorował "S"? Kto odniósł z tego korzyści? Taki ruch spontaniczny?

  Ale rozumiem, tych którzy wierzyli w te ideały i domyślam się, że to boli jak się widzi do czego to wszystko doprowadziło.

  Ukłony

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829