Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Jakie piękne przemówienie...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Doskonale zdaję sobie sprawę, że to były jedynie słowa

 

 

Doskonale zdaję sobie sprawę, że to były jedynie słowa. Wiem również podobnie jak miliony słuchających tego pięknego przemównienia na całym świecie, iż Donaldowi Trumpowi bardzo zależało na owacjach Polaków. 

I tak się stało.. dostał je, a ja i wielu Polaków było wzruszonych ciepłymi słowami i znajomością historii nie tylko powstania warszawskiego.

Kiedy prezydent Stanów Zjednoczonych przypomina o tym, że to nikt inny jak tylko młodziutkie państwo polskie w 1920 roku zatrzymało podbój całej Europy przez bolszewizm, ratując wtedy tyłek Europie, to jest to warte owacji? 

Moim zdaniem jest.

 Prezydent USA przygotował się do tej wizyty i nie pozbył nas jakimiś tanimi sloganami jak jego poprzednik.  Sam fakt niektórych szczegółów dotyczących powstania i obrony Alei Jerozolimskich był dla mnie przynajmniej wzruszającym dowodem na to, że musiał poświęcić sporo czasu na przyswojenie sobie naszej ponurej ale jednak fascynującej historii. Nie znam jego zdania na temat sensu powstania i fakt, że wspomniał o  osamotnieniu wtedy kiedy wojska sowieckie stały i czekały aż przestanie istnieć nasza stolica jest warty uwagi. 

cyt/;

Historia Polski to historia ludzi, którzy nigdy nie utracili nadziei; których nigdy nie dało się złamać i którzy nigdy, przenigdy nie zapomnieli, kim są. (...) Wasze granice zniknęły na ponad wiek i pojawiły się ponownie sto lat temu. (...) W 1920 roku w „cudzie nad Wisłą" Polska zatrzymała wojska rosyjskie zamierzające podbić Europę. Zaledwie 19 lat później, w 1939 roku, zostaliście ponownie najechani, tym razem przez Niemców z zachodu i Związek Radziecki ze wschodu. Pod podwójną okupacją Polacy musieli wycierpieć rzeczy, których nie da się opisać"

Zarzuty, że nie wspomniał o Jałcie są być może i zasadne, tyle tylko, że nie przypominam sobie aby Brytyjczycy, Niemcy , Rosjanie, Ukraińcy czy Turcy a zwłaszcza ich prezydenci przeprosili nas kiedykolwiek za swoje zdrady, napaści i ludobójstwo na przestrzeni wieków. Normalni prezydenci chyba raczej kiedy nie mogą obronić wizerunku swojego kraju, po prostu milczą na ten temat. Co nie znaczy, że nasi przedtawiciele władz muszą też tak robić...

 Żeby była jasność, nie podoba mi się zaproszenie wojsk natowskich (nie tylko amerykańskich) do Polski.

Powinniśmy mieć własną armię a zniesienie całkowitego poboru do wojska uważam za błąd o ile nie za zaplanowane wystawienie naszego kraju na bezbronność zwłaszcza wobec Niemiec.

 W okresie kiedy Polska jest atakowana przez Eurogermanię dosłownie za wszystko, kiedy ci byli naziści nam grożą,  takie przemówienie jest dla nas jak najbardziej korzystne. Płaszczenie się nadmierne i nazywanie go historycznym jest jak zwykle przesadzone i niepotrzebne, ono było po prostu zwyczajnie dobre.

 Politykę światową rozgrywają dzisiaj 3 mocarstwa: Rosja, USA i Chiny. Oni mają swoje" światowe" interesy i konflikty od których powinniśmy się trzymać z daleka, dlaczego? Bo jesteśmy właśnie krajem, tóry doświadczył zdrady i jak powiedział prezydent Trump:

"Potem, w 1944 roku, naziści i Armia Czerwona szykowali się do straszliwej, krwawej bitwy tutaj właśnie, o Warszawę. I pośród tego piekła na ziemi Polacy unieśli głowy, aby bronić swojej ojczyzny. Jestem głęboko zaszczycony, że dziś są tutaj weterani i bohaterowie Powstania Warszawskiego. Chylimy czoła przed waszym poświęceniem i klniemy się, że zawsze będziemy pamiętać o waszej walce o Polskę i o wolność. Dziękuję. (...)"

Będą pamiętać... dobre i to..

Ważne abyśmy my pamiętali.

Donald Trump wygłosił piękne przemównienie i postarał się, więc dobrze, że dostał owacje. Ja również wysłuchałam go z uwagą i nawet wzruszeniem. 

Jak wspomniałam obecnie światem rządzi znów "wielka trójka" i spośród nich jedynie Chiny zastąpiły Wielką Brytanię, pozostały skład bez zmian niestety dla nas. To one rozgrywają konflikty i każde z nich ma swój udział w życiu miliardów ludzi na ziemi. Rozgrywają swoje własne cele i interesy i niestety bawią się resztą świata jak w teatrzyku marionetek... pociągają za sznurki.

Ale ponieważ uważam podobnie jak D.Trump, że jako naród przetrwamy wszystko dobrze by było po wizytach prezydentów USA i Chin (2016rok) zaprosić i prezydenta Rosji po ośmiu latach wypadałoby chyba raczej.  Być może również usłyszelibyśmy jakieś piękne przemównienie...  w razie czego zawsze może ściągnąć ten "kawałek" z amerykańskiego prezydenta,  czemu nie?

 

"Możemy mieć największe gospodarki i najbardziej śmiercionośną broń na ziemi, natomiast jeżeli nie będziemy mieli silnej rodziny, silnych wartości, to wtedy będziemy słabi i nie przetrwamy.

Jeżeli ktokolwiek zapomni o wadze tych rzeczy, niech przybędzie do jednego kraju, który nigdy o tym nie zapomniał, niech przybędzie do Polski, tu, do Warszawy, niech pozna historię Powstania Warszawskiego. (...) Ci bohaterowie przypominają nam, że Zachód został zbawiony krwią patriotów. (...) Każda piędź ziemi, każdy fragment cywilizacji jest wart bronienia go za cenę życia."


 

 

 

 

źródła cytatów:

http://www.rp.pl/Prezydent--USA/307069863-Przemowienie-Donalda-Trumpa-w-Warszawie---pelny-tekst.html#ap-2

 

 

KOMENTARZE

 • To nie było zwykłe przemówienie.
  To był sygnał do zachodniej Europy
  To było przypieczętowanie sojuszu
  To był hołd złożony Polsce i Polakom.
  Bardzo ciekawa jest obserwacja, kto krytykuje wizytę Prezydenta Trumpa, jej przebieg i efekty.
  Pozdrawiam
  5+
 • @Husky 15:41:54
  Przypieczętowanie sojuszu?
  Tylko przeciwko komu?
  Moim zdaniem od wszelkich "sojuszy" obroń nas Boże...
  Za sojusze to już ponieśliśmy chyba cenę i to bardzo wysoką,
  Wprawdzie o sojuszach nic nie wspomina D.Trump, ale o cenie to już jak najbardziej...

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 16:33:12
  NATO / Sojusz Północnoatlantycki do którego i my należymy to sojusz obronny.
  Nigdy nie został użyty w sposób inny niż ten jaki określa to jego statut.
  8-))))
 • @Husky 16:49:00
  Żartowniś z Ciebie
 • Astra
  O dziwo zgadzam się z Tobą w 100%
  Raczej rzadkie zjawisko, rzadkie :))
 • @Husky 16:49:00
  //...to sojusz obronny.
  Nigdy nie został użyty w sposób inny niż ten jaki określa to jego statut.//

  Idź kłamać gdzie indziej i nie obrażaj inteligencji czytelników.
  Jugosławia, Libia, Irak, Afganistan - nie pamiętam, żeby którekolwiek z tych państw napadło na jakikolwiek kraj NATO. Dziś już praktycznie nie istnieją.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:10:26
  Naprawdę? :)
  Ja też rozumiem Twoje rozczarowanie w swojej notce...
  Polacy już tak mają :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:13:20
  W Libii ingerencja NATO zostala przeprowadzona w celu wyegzekwowania postanowień rezolucji RB ONZ nr 1970 oraz nr 1973.
  Rezolucja Rady Bezpieczeństwa ONZ nr 1970 została jednomyślnie uchwalona 26 lutego 2011 w trakcie 6491 sesji Rady.
  Warto pamietac fakty
  pzdr.
 • @Husky 18:05:48
  Ja pamiętam fakty, ty nie.
  Jeśliby w ten sposób egzekwowano rezolucje ONZ to parchate państewko w Palestynie już zniknęło by 200 razy z powierzchni ziemi.
 • @Husky 18:05:48
  Premier Władimir Putin w wywiadzie na konferencji z premierem Danii powiedział, że koalicja państw narusza rezolucję, a bombardowanie pałaców i osiedli prowadzi do śmierci cywilów, a nie do ich obrony. Poza tym według niego, nikogo nie można zabijać bez sądu.
  Minister spraw zagranicznych Sergey Lawrow uważa, że interwencja państw koalicji w wojnę domową w Libii nie pasuje do rezolucji [6]
 • @Astra - Anna Słupianek 16:33:12
  Ładne przemówienie. A Trump też się nieźle prezentuj. I żonę ma piękną.
  I córką dobrze zarządza.
 • @Krzysztof J. Wojtas 19:33:12
  No właśnie! tylko tyle i aż tyle - dla mnie wystarczy :)

  PS
  Córką to chyba raczej jego żydowski zięć zarządza? czy nie?

  pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 19:52:52
  Żydzi do Żydów i z Żydami.

  Bardzo ciekawie wyszła ta wizyta w Muzeum Holokaustu. Ciekaw jestem, czy zostanie właściwie zinterpretowana. A chyba przekaz nie do wszystkich jeszcze dotarł.
 • zaprosić ???
  // zaprosić i prezydenta Rosji po ośmiu latach wypadałoby chyba raczej. //

  A jak wyglądać miałaby ta wizyta Putina w naszym kraju w kontekście arbitralnej decyzji (Putina) o nieoddaniu wraku samolotu.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:45
  Dotarł czy nie.. ale:

  "Społeczność polskich Żydów wydała dzisiaj oświadczenie, pod którym podpisał się między innymi Michael Schudrich. W dokumencie napisano, że od 1989 roku "wszyscy odwiedzający Warszawę amerykańscy prezydenci i wiceprezydenci zawsze odwiedzali Pomnik Bohaterów Getta".

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,22057966,wiadomo-co-bedzie-robic-w-warszawie-ivanka-trump-odlaczy-sie.html
 • @Husky 20:13:41
  Jak to jak? normalnie chyba.
  Merkel już tyle razy tutaj była a nie oddała kasy za samoloty strącone podczas wojny.

  Rozmawiać trzeba i to niekoniecznie z "przyjaciółmi"
 • @Husky 18:05:48
  A sam se to tłumacz, nie chcę mi się.:)
  Оружейное эмбарго.
  Ещё в конце марта высказывались[4] предположения о поставках вооружений повстанцам. А 16 апреля начальник штаба оппозиционного Национального Переходного Совета генерал Абдул Фаттах Юнис (англ.)русск. заявил, что «из-за рубежа» ливийской оппозиции поставляется оружие[5]. Кроме того, Аль-Джазира сообщает об использовании боевиками оппозиционных сил бронежилетов британского производства[5]. Позднее Катар поставил повстанцам противотанковые ракетные комплексы Milan[6] и миномёты с боеприпасами,[7] причём вооружения поступают под видом молока и других продуктов питания[7].
  В начале мая 2011 года, когда на фронтах в Ливии сложилась патовая ситуация, и ни революционеры, ни войска Каддафи не могли предпринять решительного наступления, французское правительство провело секретную операцию по снабжению оружием ливийских революционеров, действующих в регионе Западные Горы к юго-западу от Триполи. «Контейнеры с автоматами, пулеметами, гранатометами и противотанковыми ракетными комплексами Milan поначалу сбрасывались на парашютах над позициями повстанцев с транспортных самолетов. После того, как оппозиционеры добились значительных успехов, очистив от сторонников Каддафи почти весь регион, в двух местах были оборудованы небольшие аэродромы, куда стали приземляться самолеты из арабских стран, на борту которых было все то же оружие.»[8][9]
  27 сентября С. Лавров в интервью России-24 заявил, что:
  //Мы считаем, что нанесен ущерб авторитету Совбеза ООН, потому что так грубо, откровенно нарушать понятные решения ещё никому, по-моему, не приходилось. Даже резолюция 1970, которая была принята консенсусом и предполагала введение полного военного эмбарго на торговлю оружием с Ливией, на услуги военного характера — уже сейчас открыто признается, что она нарушалась. Оружие поставляли и из некоторых европейских стран, и из некоторых стран арабского региона, инструкторы работали на земле — это точно. Есть данные в западной прессе, которые ещё никто не опроверг, о том, что помимо инструкторов работал спецназ. То есть, непосредственно люди, которые планировали и участвовали в боевых действиях.//
  — из интервью Лаврова[10]
  Впоследствии выяснилось, что обращению с «Миланами» повстанцев обучали не только катарские, но и британские инструкторы[11].

  Embargo na broń.
  Pod koniec marca były [4] założenia dotyczące dostaw broni dla rebeliantów. Do 16 kwietnia, szef sztabu Narodowa Rada tymczasowa, opozycji ogólne Abdul Fattah Younis stwierdził, że opozycja Libijska dostarczone broni "za granicą " [5]. Ponadto Al-Jazeera zgłaszane na korzystanie przez bojowników opozycji broni produkcji brytyjskiej [5].
  Później Katar dostarczył rebeliantom pociski przeciwpancerne Milan[6] oraz moździerze z amunicją, [7], ponadto uzbrojenie trafiało pod płaszczykiem mleka i innych produktów spożywczych [7].
  Na początku maja 2011 kiedy na frontach Libii, powstała sytuacja patowa, i ani rewolucjoniści, ani wojska Kaddafiego nie mogli się zdecydować na ofensywę, rząd francuski przeprowadził tajną operacji dostaw broni dla rewolucjonistów libijskich aktywnych w południowo-zachodniej górach zachodniej w Trypolisie. Karabiny maszynowe, wyrzutnie rakiet i pociski Milan początkowo zrzucano na spadochronach nad pozycje rebeliantów z transportu powietrznego. Po tym jak opozycja osiągnęła znaczny sukces, i wyczyszczenie zwolenników Kaddafiego prawie całego regionu, były wyposażone dwa małych lotnisk, na których stale lądowały samoloty z krajów arabskich na pokładzie których znajdowała się broń. "[8] [9]
  27 września. Ławrow, w wywiadzie z Rosji-24 stwierdził, że:
  // Wierzymy, że została uszkodzona wiarygodność Rady Bezpieczeństwa ONZ, ponieważ jak do tej pory nikt jeszcze się nie odważył tak rażąco naruszać prawo. Nawet 1970 's uchwały, która została przyjęta w drodze konsensusu i zakłada całkowita embarga na handel bronią z Libii, na usługi o charakterze wojskowym, jest teraz otwarcie przyznał, że naruszone. Dostarczane z niektórych krajów europejskich i niektórych krajach arabskich i broni, instruktorów, którzy tam pracowali— to na pewno. Są dowody w zachodniej prasie, którym nikt nie zaprzecza, że, oprócz trenerów pracowali również siły specjalne. Oznacza to, że są to ludzie którzy bezpośrednio planowali i brali udział w walkach.
  z wywiadu Ławrow [10]

  później okazało się, że szkolił powstańców "Milanami ' nie tylko Katar, ale również instruktorzy brytyjskie [11].
 • @fretka 20:25:11
  //A sam se to tłumacz, nie chcę mi się.:)//
  ale co ??????

  8-))))
 • @Astra - Anna Słupianek 20:24:59
  Trochę wymijająca to odpowiedź
  Trochę 8-)))))
 • @Husky 20:33:07
  No jak to co, to o czym Trump dyskretnie przemilczał.
  Pozdro.
 • @fretka 20:40:56
  ale o wielu sprawach nie mówił, i jakie to ma znaczenie
  8-)))))))
 • @Husky 20:49:46
  A mógł założyć na siebie wór pokutny i posypać głowę popiołem.
  A na koniec wypłacić wszystkim rekompensatę i odszkodowania.
  Ale on tego nie zrobił.
 • @Husky 15:41:54
  "Bardzo ciekawa jest obserwacja, kto krytykuje wizytę Prezydenta Trumpa, jej przebieg i efekty."

  Dobry wieczór,

  Poczułem się wywołany :-))))))

  Ale chciałbym również zapytać jakie efekty masz na myśli?
  Może wzruszenie niektórych Polaków? ;-)
  Zapowiedź małej podwyżki cen gazu? ;-)

  Oczywiście nie winię DT za błędy, wręcz debilizmy, poprzednich neokońskich ekip, ale jeśli przemówienie było adresowane właściwie całego świata, to mógł chociaż dyplomatycznie przyznać, że były i że będzie robił wszystko co w jego mocy, żeby je naprawić. Kiedyś błędy stalinizmu potępił Chruszczow, Trump stracił okazję żeby potępić błędy spadkobierców trockizmu. Oby miał następną.

  Pozdro!
 • @Husky 16:49:00
  "NATO / Sojusz Północnoatlantycki do którego i my należymy to sojusz obronny.
  Nigdy nie został użyty w sposób inny niż ten jaki określa to jego statut.
  8-))))"

  No coment :-(
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:08:45
  "Ciekaw jestem, czy zostanie właściwie zinterpretowana."

  A jaka jest Pana zdaniem właściwa interpretacja?

  Ukłony
 • @Jasiek 22:04:22
  Ceny gazu skroplonego LNG:
  USA - $ 2.99 MMBtu
  RUS - $ 3.60 MMBtu
  EU - $ 5.41 MMBtu

  Wystarczy ?
 • @Jasiek 22:05:44
  a jest/bylo inaczej
  8-))))
 • @Husky 20:13:41
  "A jak wyglądać miałaby ta wizyta Putina w naszym kraju w kontekście arbitralnej decyzji (Putina) o nieoddaniu wraku samolotu."

  1. Takiego błędu to Niebiosa by Putinowi nie wybaczyły. FSB też...
  2. Czego to by Antek nie "znalazł" jakby dostał wrak... ho! ho!

  - Niestety, pod względem wraku to chyba już nic nie wskóramy :-(

  - Nie wiadomo co to za firma obstawiała lotnisko - może była nawet prywatna... to trzeba też ustalić.
 • @Husky 22:11:15
  "Wystarczy ?"

  To zależy jaka będzie ta "niewielka podwyżka" :-(
 • @Husky 22:12:08
  "a jest/bylo inaczej
  8-))))"

  Tu się nie ma z czego cieszyć. To USA kierują NATO i nieważne jakie triki stosują to Libia, Jugosławia, Irak, Afganistan, Syria zostały zniszczone. A żadnego kraju NATO nie zaatakowały.

  Takie są fakty - niestety
 • @ Autorka
  Dobrze przeczytać coś umiarkowanie optymistycznego - chociaż nie jestem skłonny zgodzić się z taką wymową i zupełnie nie podzielam optymizmu Szanownego Husky'ego to chciałbym się mylić.

  A dziś w radio słyszałem, że Melania u teutonów była uwięziona w hotelu z powodu zamieszek... ciekawe czy dla kontrastu zapamięta także wizytę w CN Kopernik...

  Oczywiście 5*

  @------>>>>>>>------------

  Ukłony
 • @Jasiek 22:18:57
  Jugosławia została zniszczona przez USA/NATO ????

  polecam :
  to cała prawda


  http://dd.neon24.pl/post/139201,22-lata-od-masakry-w-srebrenicy
 • @Jasiek 22:30:41
  Mnie się ta Słowenka bardzo podoba a jej się na pewno sposobał nasz
  kraj i myślę, że tą wizytę zapamięta :)

  Czy podziękuje niemiaszkom za "gościnę"?? śmiem jednak wątpić :)

  Pozdrawiam
 • @Husky 18:05:48
  Jeżeli nie chcesz, lub nie możesz powiedzieć prawdy, to milcz.
 • @Casey 22:57:53
  ale ja chce i moge 8-)))
 • @Husky 23:03:41
  Nie stosuj wybiegu w rodzaju, "to deszcz"
 • @Casey 23:07:28
  osąd, ocena,twierdzenie ?
  8-)))
 • @Astra - Anna Słupianek 22:53:52
  pięknego nigdy za wiele 8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DEKYjPxXYAAFZgv.jpg
 • "zniesienie całkowitego poboru do wojska uważam za błąd"
  Pobyt w wojsku to nie strata czasu. Tam sie robi mezszczyzna.Obecnie mlodzi ludzie sa mieczaki jak dzieci.Nigdy fizycznie nie pracowali.Moj syn tez byl taki nygus.Z wlasnej woli rodzicom nie pomogl a w jego pokuju balagan byl na wysokosc kolan.Poszedl do Air Force tuz po ukonczeniu szkoly sredniej.W ciagu 3 miesiecy podstawowej musztry zostal mezszcyzna.Opowiadal, ze w nocy slychc bylo jak jego towarzysze placza do poduszki.Teraz po 14 latach jego dom wyglada perfekt.Czystosc labolatoryjna, kazda rzecz jest na swoim miejscu, narzedzia w garazu poukladane jak na wystawie.W pokojach dzieci tak samo.Dzieci po powrocie ze szkoly natychmiast odrabiaja zadania.Wojsko zrobilo z niego czlowieka.
 • Astra, patrząc na sprawę z boku, cóż mieliśmy w Warszawie?
  Mieliśmy prezydenta USA pod ogromnym naciskiem, na granicy wszczęcia procedury impiczmentu. Z drugiej strony mieliśmy prezydenta, który przez swoje działanie stał się pośmiewiskiem nie tylko Europy ale również myślących Polaków, a nawet samego PiS. Wzorzec nieporadności politycznej PiS Waszczykowski pozwala sobie poszturchiwać Dudę jak uczniaka. Czy ma rację, niestety ma. Bo ten się sprzedał, podpiszę dokumenty za wycieczki, gdy jeździł na nartach, to mu wojsko podwędzili. No cóż, miernota.
  Czyli mamy spotkanie dwóch osób potrzebujących podbudowanie wizerunku względem elektoratu. Do tego załatwił 30 mld $ dla przemysłu USA, nie licząc innych kontraktów, które Macierewicz pod stołem (bez przetargu) chce przepchać. Czyż za te pieniądze nie mogliśmy oczekiwać, że prezydent USA kilka ciepłych słów wypowiedział. A czy wspomniał choć o czymś, gdzie USA ma za uszami? np. Jałta?
  A dziś rolą trolli PiS jest z tego spotkania dwóch przegranych zrobić wielkich mężów stanu, co też czynią, prawda Husky?
 • @Zawisza Niebieski 00:57:43
  I te PIS-owskie nieudaczniki mają głęboko w 5 literach lemingów,zaprzańców, złodziei ,wszelkiej maści czerwonych pajaców, kretynów etc.


  Naprawdę nie potrafisz sobie poradzić z protestującymi???
  Ja w Jastrzębiu kazałem strzelać.

  https://pbs.twimg.com/media/DEKouNNXkAAqNMl.jpg
 • @Zawisza Niebieski 00:57:43
  Amok, manipulacja i groteska - tak można określić dzisiejsze publikacje w „Gazecie Wyborczej”, która wyjątkowo zjadliwie opisuje jedną z najważniejszych wizyt zagranicznych w Polsce ostatniej dekady. Mimo, że „GW” poświęca wizycie Donalda Trumpa niemal połowę numeru, ciężko znaleźć w nim, choćby jednego artykułu, w którym wczorajsza wizyta byłaby opisana chociaż trochę pozytywnie. Dziennikarze „Wyborczej” rozpaczliwie próbują znaleźć jakieś potknięcie prezydenta Stanów Zjednoczony i nie poprzestaje na szczuciu na Polaków i tych, którzy podziwiali wczoraj mowę prezydenta supermocarstwa.

  Pierwsze skrzypce we wściekłej narracji gra oczywiście Bartosz T. Wieliński, który od wielu miesięcy szkaluje polskie władze w zaprzyjaźnionych „Wyborczej” mediach zagranicznych. Główny propagandysta redakcji na Czerskiej od pierwszych słów umniejsza tej wizycie i prezentuje pełną pogardy dla zwykłych polaków narrację.
  Amerykański prezydent przyjechał do Warszawy głównie po to, żeby telewizje mogły zarejestrować zwieziony przez PiS autobusami tłum skandujący jego nazwisko. Takiej widowni nie będzie miał w żadnej innej stolicy Europy.
  – pisze Wieliński, który nie przejmuje się, że tysiące Polaków, którzy przybyli na Plac Krasińskich, zrobili to z własnej woli, a ich obrażanie jest niegodne dla rzekomo opiniotwórczego publicysty.

  Ale ogarnięty antypolskimi obsesjami, lewicowy dziennikarz, brnie dalej w swoim zacietrzewieniu.
  Amerykański prezydent w Warszawie miał przedstawić wizję swojego przywództwa. Sprowadziła się ona, niestety, do peanu na cześć świata zachodniego i buńczucznego stwierdzenia, że „wrogowie przegrają, bo my nie zapomnimy kim jesteśmy.
  – załamuje ręce Wieliński, który alergicznie reaguje na słowa o chrześcijańskiej tożsamości i na wartości, które leżą u podstaw cywilizacji Zachodu.
  W litanii Wielińskiego znajdziemy więcej absurdów. Dziennikarz uważa, że nie wybrzmiały odpowiednio słowa o przemianach 1989 roku, że prezydent Trump nie wspomniał o kwestiach ekologicznych, a na koniec uderzył w egzaltowaną nutę.
  Opuszczałem Plac Krasińskich z myślą, że po 28 latach od powrotu do zachodniej rodziny narodów Polska zasługuje na to, by amerykański prezydent potraktował ją inaczej.
  – czytamy w materiale Wielińskiego.

  Kolejnym „urażonym” autorem, który ubolewa nad wizyta Trumpa w Polsce jest oczywiście Piotr Stasiński. Ten ociera się o śmieszność, gdy pisząc o tym, że wystąpienie Trumpa odbywało się przy samym Sądzie Najwyższym, zarzuca prezydentowi, że nie bronił polskiego sądownictwa!

  Przemawiając przed fasadą Sądu Najwyższego, jednak słowem o nim nie wspomniał, mimo, że jest to filar niepodległego demokratycznego państwa. (…) PiS - owska władza, która dziś niezawisłości Sądu Najwyższego i wszystkich sądów w Polsce zagraża, mogła być z tego pominięcia zadowolona.
  – pisze Stasiński, który zapomina, że w SN zasiadają sędziowie, którzy skazywali opozycjonistów z „Solidarności” na kary więzienia, a I Prezes Sądu Najwyższego toczy polityczną wojnę z legalnym demokratycznym rządem.

  Na końcu listy medialnych krzykaczy z Czerskiej znalazł się Andrzej Kublik, który podważa gospodarcze aspekty wizyty Donalda Trumpa. Sili się nawet na ironię i „dowcip”.
  A może po skończonej kadencji donald Trump przynajmnij wybuduje u nas jakiś hotel w podzięce za ciepłe przyjęcie w Warszawie?
  – pyta Kublik w „Wyborczej”.

  Czy wizyta Donalda Trumpa była tak „nieistotna” i „marginalna”, że „Gazeta Wyborcza poświęca jej dzisiaj niemal połowę swojego numeru? A może próba zohydzenia tej wizyty Polakom ma na celu ukrycie strachu przed prawdami płynącymi z jego wystąpienia? Przechodząca swój największy kryzys od początku istnienia, „Gazeta Wyborcza”, tonie wyjątkowo brzydko. Na przekór wszystkim i wszystkiemu, nieudolnie, próbuje narzucić innym swoja narrację.

  http://wpolityce.pl/polityka/347774-alez-ich-boli-wizyta-trumpa-w-polsce-festiwal-pogardy-w-wyborczej-zwieziony-przez-pis-tlum-rozczarowanie-handlarz-tandeta?strona=2
 • @ Pieniądze na rakiety PATRIOT
  W swoim artykule p.t. „Amerykański komiwojażer w Warszawie” J. Ruszkiewicz napisał:
  „Trump przyjechał, żeby poklepując po plecach naiwnych tubylców wepchnąć im militarny złom za grube miliardy.”
  „Kto teraz kupuje ten amerykański szmelc” … „amerykańskie badziewo” - dodał nikander.

  Tymczasem:
  Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz powiedział w środę: „memorandum zostało podpisane, że rząd Stanów Zjednoczonych zgodził się na sprzedaż Polsce rakiety Patriot w najnowocześniejszej konfiguracji".
  Reuters: „Trump pochwalił Polskę za wydatki na cele wojskowe w wysokości 2% PKB", z czego tylko mała część będzie wydana na najnowocześniejsze rakiety Patriot, finansowane z drugiej strony z zapomogi Foreign Aid i budżetu NATO opłacanego przez … podatników amerykańskich.
  Nie bez podstawy Prezydent Trump powiedział w Warszawie: „Pieniądze na wzmocnienie systemu militarnego w Polsce płyną („pouring”) od podatnika amerykańskiego w miliardach.”

  "Jedynie słowa"??
 • Dla krytyków Trumpa
  najlepiej byłoby, aby w ogóle nie przyjechał do Polski (lepiej do Niemiec, Anglii, Czech czy gdziekolwiek indziej), skoro przyjechał, to aby sie nie odzywał, a skoro się odezwał, aby obiecał wizy (do USA z problemami i brakiem pracy) chociaż obecnie większość Polaków wizami do USA nie jest zainteresowana. Aby obiecał jakieś gratisy, może darowizny, finansowanie z budżetu USA. Mieliście krytycy jełopy czas- już za bolka aby wizy załatwić. Wtedy był odpowiedni polityczny grunt i Ameryka była w innej sytuacji ekonomicznej. Można było to mądrze załatwić. A teraz zgrajo do nory!
 • @Husky 22:36:58
  "Jugosławia została zniszczona przez USA/NATO ????"

  A no fakt... zagalopowałem się. Sam przecież pamiętam jak pokazywali w TV latające nad Jugosławią "ruskie" B-2 i F-117. A po "ruskiej" amunicji ze zubożonym uranem do tej pory rodzą się dzieci z różnymi mutacjami. Lub nie rodzą się wcale tylko ulegają poronieniom.

  Wszystko wina Ruskich ;-/
 • @Jasiek 20:12:13
  Wszystko wina Ruskich 8-))))
  i kosmitow
 • @wercia 19:36:54
  8-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
 • jesteśmy położeni między dwoma zbójami.
  Zostaliśmy zadłużeni, osłabieni gospodarczo, militarnie, społecznie i naukowo w znacznej mierze przez tych dwóch zbójów ( innych pomniejszych też) dla których nasza niezależność i siła kością w gardle stoi. Jeśli przyszedł historyczny czas wspólnych celów Polski i największego światowego zbója, to wydaje mi się , że należy to wykorzystać do wzmocnienia naszego Kraju i wykorzystać potęgę tego rozbójnika do wzmocnienia własnych sił. Czy takie są intencje tego nikt z nas nie wie, bo w tajnych ustaleniach nie uczestniczymy. Miejmy nadzieję,że tak jest.
  Jedno jest chyba pewne i historycznie potwierdzone. W ścisłym sojuszu Niemiec i Rosji niepodległości i integralności terytorialnej Polski z pewnością nie będzie .Mamy jakieś inne wyjście na obronienie niepodległości?
 • @zadziwiony 21:04:05
  jesteśmy położeni między dwoma zbójami.

  Tak, tak
  niestety
 • @Nibiru 15:58:48
  Jesteś w błędzie jak wielu. Żydostwo dziedziczy się po matce wg. Talmudu. Teściowa Dudy jest Polką, teść żydem, ich córka pierwsza dama Dudowa nie jest więc żydówką, dla żydów wg ich określenia jest parchem, tym bardziej nie jest żydówką ich córka.
 • @Astra - Anna Słupianek
  http://niewygodne.info.pl/symbole-loga/polska-niemcy-flag_Nicolas-Raymond_F_cc-by-2,0-550.jpg

  Suwerenna Polska nigdy nie zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec. Czasem warto o tym oficjalnie przypomnieć. Fakty są następujące - to w skutek działań ZSRR i rządu sowieckiego, na którego czele stał B. Bierut, Polska nie otrzymała reparacji za straty wyrządzone przez Niemców w okresie II wojny światowej. Decyzje, jakie zostały podjęte w 1953 roku (formalne zrzeczenie się roszczeń), nie były decyzjami suwerennych władz Polski. Nie bez znaczenia są zatem rozważania o możliwości wystąpienia o takie reparacje obecnie. Przypominanie, co jakiś czas, o takiej opcji może nam przynieść wymierne korzyści - choćby w kontekście wywarcia doraźnego politycznego nacisku na władze w Berlinie. Jak wielkich reparacji wojennych mogłaby się domagać Polska od Niemiec? - Nie wiadomo. W rzeczywistości nikt nigdy nie podjął się próby wyliczenia strat wyrządzonych Polsce przez Niemców w okresie II wojny światowej. Cząstkowego wyliczenia (w zakresie strat poniesionych przez samą tylko Warszawę) dokonał Lech Kaczyński. W 2004 roku, na jego polecenie (pełnił on wówczas urząd prezydenta M. St. Warszawy) przygotowano ekspertyzę dotyczącą wysokości rachunku jaki potencjalnie można by wystawić Niemcom za zniszczenia dokonane w samej tylko Warszawie w latach 1944-45. Opiewał on wówczas na gigantyczną kwotę: 45,3 mld $. Na tej podstawie można spokojnie zaryzykować stwierdzenie, że całkowite straty, jakie poniósł nasz kraj w konsekwencji wypowiedzenia wojny przez Niemcy, stanowiły wielokrotność kwoty wyliczonej przez gabinet prezydenta Warszawy w 2004 roku. Fakty są takie, że suwerenna Polska nigdy nie zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec. W imieniu Polski miał to uczynić rząd sowiecki w 1953 roku (na którego czele stał wówczas sowiecki agent Bolesław Bierut). Wydaje się zatem, że decyzję tą - patrząc przez pryzmat tego, kto i w jakich okolicznościach ją podejmował - byłoby można spokojnie wzruszyć. A w takich okolicznościach droga do uzyskania reparacji staje się ponownie otwarta (tym bardziej, że pokojowy traktat poczdamski przewidywał uzyskanie przez nasz kraj reparacji od rządu RFN). Warto również w tym kontekście przypomnieć, że 10 września 2004 r. Sejm RP przyjął uchwałę w sprawie praw Polski do niemieckich reparacji wojennych oraz w sprawie bezprawnych roszczeń wobec Polski i obywateli polskich wysuwanych w Niemczech. W treści tej uchwały stwierdzono jednoznacznie, iż "Polska nie otrzymała dotychczas stosownej kompensaty finansowej i reparacji wojennych za olbrzymie zniszczenia oraz straty materialne i niematerialne spowodowane przez niemiecką agresję, okupację, ludobójstwo i utratę niepodległości przez Polskę". Nawet, gdyby wystąpienie o reparacje traktować w kategoriach mało realistycznych, przypominanie co jakiś czas o takiej opcji może nam przynieść wymierne korzyści - choćby w kontekście wywarcia doraźnego politycznego nacisku na władze w Berlinie. Warto, aby rządzący naszym krajem o tym pamiętali.

  Źródło: Uchwała Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 10 września 2004 r. (Sejm.gov.pl)
 • @kula Lis 67 12:38:34 ps.
  Tak samo wnuki, czy wnuczki Trumpa nie będą żydami.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829