Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Rzeczpospolita Przyjaciół, nowy pomysł elit

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wychodzi na to, że weszliśmy na wyższy szczebel unicestwienia narodu i po Rzeczpospolitej kolesi mamy Rzeczpospolitą przyjaciół.

Rządząca przez 8 lat ekipa PO-PSL na pewno nie tknęła by tematu o którym mowa w ustawie IPN. Dlaczego? Bo to byli cynicy, którzy co najwyżej powiedzieli by to,  co ich obecny poseł Święcicki "mordowali, ale obozów nie stawiali". Po cichutku opchnęli by ustawę o prywatyzacji polskich lasów i wypłacili żydom to co było dogadane. Ponieważ po cichu się nie dało i wybuchła wrzawa na której kapitał zbił PiS  więc pozostało obecnej "dobrej zmianie" pociągnąć temat patriotycznie a żydom i tak wypłacić odszkodowania. Na jakiej podstawie? Np. amerykańskiej ustawy 447,  nikt z rządu nic w tej sprawie nawet nie próbuje robić . Poza samotną walką naszej amerykańskiej Poloni nic się nie dzieje... przerażająca cisza...!
Żydzi nigdy nie czuli mentalności Polaków i żadne "współistnienie" tego nie zmieni. 
Jak często mówił mój Ojciec :
 "Wszyscy oni a zwłaszcza żydzi i Niemcy bardzo kochają Polskę... tylko już niekoniecznie Polaków"
 Że było to mądre stwierdzenie przekonałam się w czasie ostatniej izraelskiej awantury. Uważam, że Izrael  dał temu wyraz wylewając tony jadu i nienawiści na Polaków, nie Polskę oczywiście bo to jest ich wymarzone Polin.
Po tych atakach normalne władze zareagowały by stanowczą odpowiedzią. Zamiast tego oglądamy kabaret pt. "przecież wszystko było ustalone, prowadziliśmy rozmowy z izraelskimi przyjaciółmi, tak nam przykro.." itd, itp.
 Na pewno wielu z nas słuchając  górnolotnych zapenień pana Dudy i Morawieckiego  pt.  "Polska wstaje z kolan"  niejednokrotnie poczuło jakiś fałsz w tych deklaracjach. To eskalowanie tego typu pojęć rozmywa się a raczej pęka jak mydlana bańka kiedy wejrzymy dokładnie jakie słowa są przemycane w tych wystąpieniach.
cyt:
 
 
 "Mieszkaliśmy tutaj, na tej ziemi, 1000 lat we wspólnym państwie, w Rzeczypospolitej, którą Żydzi nazywali Polin, co pięknie dokumentuje Muzeum Historii Żydów Polskich. I to jest nasza wielka wspólna historia, która została w dramatyczny sposób przez hitlerowskie Niemcy przerwana."

 
 
 
A więc mieszkaliśmy w Rzeczpospolitej.. wspólnej... którą żydzi nazwali Polin. Tyle, że kuźwa to państwo nazywało i nazywa się wciąż jeszcze  Rzeczpospolita Polska!
Ponad rok temu 13.01.2017 spotkał się ten gość w swojej kancelarii z przedstawicielami mniejszości żydowskiej i powiedział w sumie.. to samo:
cyt
 
 
"Chcę zapewnić, że jest to dla nas niezwykle ważne, a dla mnie, jako Prezydenta Rzeczypospolitej, jest to ważne również w tym znaczeniu państwowym. Bo to nasze spotkanie i Państwa obecność jest elementem wspólnototwórczym tej wielkiej wspólnoty ludzi, którzy zamieszkują w Rzeczypospolitej. Bardzo często wracam do tego określenia „Rzeczpospolita Przyjaciół”.

 
 
Zapomniał, że jest prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej? Przypadek? Nasza stolica to teraz "miasto dwóch powstań" o czym oznajmił nam niedawno czołowy banderowiec Dawidek Wildstein...za co nawet odznaczony został.. pytanie za 100pkt. kto go odznaczył? Oczywiście nasz prezydent "Rzeczpospolitej Przyjaciół"!!
Ja nie wiem.. ale nasz premier M.Morawiecki jest chyba największym patriotą świata, bo żeby zamienić bankowe uposażenie ponad 300.000 m-cznie na obecne 15.000 czyli dwudziestokrotnie mniejsze... to trzeba bardzo kochać swoją Rzeczpospolitą Przyjaciół.
 Słyszeliśmy wszyscy płomienne expose premiera?
Tyle, że na taśmach kelnerów w restauracji "Sowa i Przyjaciele" ( no co za cyrk z tymi "przyjaciółmi" :)) nasz wielki "patriota" już nie gada słowami poety Baczyńskiego a młodym ma do przekazania złotą myśl. cyt
 
 :
Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni (…). W tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy."
 
 
 
Dla mnie to dziwne, że nasz premier zapierdala teraz za 15 tysiaków... 
Rzeczpospolita przyjaciół ma również być dla naszych braci Ukraińców, których nasz premier objął chyba programem Ukraina + i których ma być 5.000.000. w najbliższej przyszłości. 
Wyjechało z Polski za chlebem 2,5 miliona rodaków a w to miejsce ma być 5 milionów Ukraińców? W dodatku objęci są czułą opieką naszej nowej RP (czytaj: Rzeczpospolitej Przyjaciół)
Tak na ten temat wypowiedział się niedawno Paweł Kukiz:
cyt:
 
 
"Ukraińcy hołdują (na razie jeszcze tylko u siebie) SS Galizien, a tymczasem polski rząd funduje im 500+ i -uwaga- wypłaca Ukraińcom emerytury z pieniędzy polskiego podatnika nawet za okres ich pracy na Ukrainie" - napisał lider Kukiz'15.
"Innymi słowy- Ukrainiec przyjeżdża do Polski na pół roku przed osiągnięciem wieku emerytalnego, pracuje te pół roku w Biedronce i ... dostaje od nas emeryturę za kilkadziesiąt lat roboty na Ukrainie..."
 
 
 
Były minister obrony Ukrainy Ołeksandr Kuźmiuk już się poczuł w Rzeczpospolitej Przyjaciół jak u siebie w domu i zagroził nam ni mniej ni więcej tylko rzezią!
Ten bydlak powiedział, że we istnieje w Polsce 5 ukraiński front, który może chwycić za kopie!!
cyt:
 
 
 "Jeżeli będziemy liczyć powieszonych Kozaków od Lwowa do Kijowa, to Ukraińcy w Polsce zbuntują się" - mówił - "Jeśli przypomnimy historię sprzed 100, 200 lat, nawet za króla Bolesława - 1000 lat temu, to szybko możemy się przekonać, że ten milion dwieście tysięcy Ukraińców, którzy są dzisiaj w Polsce, może chwycić za kopie" - ostrzegł Kuźmiuk.
 
 
 
Wobec powyższych informacji uważam, że trzeba jak najprędzej udać się z całymi rodzinami na strzelnicę!
Wychodzi na to, że weszliśmy na wyższy szczebel unicestwienia narodu i po Rzeczpospolitej kolesi mamy Rzeczpospolitą przyjaciół.
Same Wojska Obrony Terytorialnej mogą nie wystarczyć ale dobrze, że powstały i nieważne jakie zdanie mają na ten temat  ich przeciwnicy , Panie Macierewicz ja panu dziękuję..
O tym od 12 minuty mówi Stanisław Michałkiewicz
 
 
 
 
 
 .
 
 
 
 
 
 

 

KOMENTARZE

 • ROZBRAJANIE POLSKIEGO WOJSKA przez PiS !!!
  Na nic nam polskie wojsko oraz Wojska Obrony Terytorialnej jeśli przyjdzie rozkaz z góry to będziemy wtedy bezbronni.
  Proszę posłuchać:
  https://www.youtube.com/watch?v=sHr5wBoc9WY
  "Na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej żołnierze wojsk obcych mogą być wyposażani w broń i amunicję stanowiącą uzbrojenie Sił Zbrojnych RP"!!!
  Czy Polacy zdają sobie sprawę jak wielkie niebezpieczeństwo kryje się pod tą ustawą?
 • @Robik 15:16:53
  Polacy o tym nie wiedzą...

  Pozdrawiam
 • @Robik 15:16:53
  Sojusznicy będą mogli korzystać z broni polskiej armii.
  428 posłów poparło ten pomysł
  Oficerowie sojuszniczych instytucji wojskowych ulokowanych w Polsce będą mogli nosić broń osobistą będącą wyposażeniem Wojska Polskiego - zakłada nowela przyjęta przez Sejm. Za przyjęciem rządowego projektu nowelizacji ustawy o zasadach pobytu i przemieszczania się obcych wojsk po terytorium Polski głosowało 428 posłów, jeden był przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

  Nowelizacja zakłada, że na wniosek właściwych organów wojskowych strony wysyłającej żołnierze wojsk obcych mogą być wyposażani w broń i amunicję stanowiącą uzbrojenie Sił Zbrojnych RP.

  http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-sojusznicy-beda-mogli-korzystac-z-broni-polskiej-armii-428-p,nId,2519655
 • @Husky 15:36:26
  Ty mi nie tłumacz z polskiego na nasze.
  To "sojusznicy" przyjadą do nas bez broni i my będziemy musieli ich uzbrajać...
  Niedługo może się okazać, że ten "sojusznik" będzie nas rabował na wiele miliardów dolarów.
  Boże, chroń nas przed takimi "sojusznikami".
 • Warto przeczytać
  wraz z komentarzami: http://prawy.pl/65972-polokaust-i-antypolonizm/
 • Prezydent Andrzej Duda
  Prezydent Andrzej Duda w trybie kontroli następczej skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z przepisami konstytucji nowelizacji ustawy o IPN - poinformował w czwartek PAP rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński.

  W komunikacie KPRP mówiącym o skierowaniu wniosku do TK napisano, że zdaniem prezydenta, przepisy ustawy "powinny być precyzyjne na tyle, by każdy obywatel, po ich przeczytaniu, nie miał żadnych wątpliwości co do tego, jakie jego zachowania mogą być zachowaniami karalnymi, a jakie nie".

  Kancelaria zaznaczyła jednocześnie, że w przekonaniu prezydenta "wiązanie odpowiedzialności instytucjonalnej za zbrodnie Holokaustu z Narodem Polskim, który za zbrodnie te nie odpowiada, oraz państwem polskim, którego terytorium było okupowane przez obce państwo, uzasadnia wprowadzenie regulacji prawnych przewidzianych" w nowelizacji ustawy o IPN, w tym przepisu penalizującego przypisywanie takiej odpowiedzialności narodowi lub państwu polskiemu.

  "Poszukiwanie prawdy historycznej, będące integralną częścią swobody wypowiedzi, nie może bowiem prowadzić do negowania bezspornych faktów" - wskazano w komunikacie. Według prezydenckiej kancelarii ocena przepisów noweli o IPN przez Trybunał "otwiera prawną drogę do omówienia i wyjaśnienia" pojawiających się wokół ustawy wątpliwości.

  Jak podano, wzorcami kontroli konstytucyjności zakwestionowanych regulacji prawnych jest m.in. art. 2 - mówiący, iż "Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej".

  Sędziowie mają też zbadać zgodność nowelizacji ustawy o IPN z art. 42 ust. 1 i art. 54 ust. 1 w związku z art. 31 ust. 3 ustawy zasadniczej.

  Zgodnie z art. 42 ust. 1 konstytucji, odpowiedzialności karnej "podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia; zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego".

  Art. 54 ust. 1 mówi, że "każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji", zaś art. 31 ust. 3 stwierdza, iż ograniczenia korzystania z konstytucyjnych wolności i praw "mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób". Ograniczenia te - zgodnie z tym przepisem - "nie mogą naruszać istoty wolności i praw".

  TK decyduje o tym, kiedy zajmie się wnioskiem

  Prezydent powiedział w czwartek dziennikarzom, że wniosek do TK w sprawie ustawy o IPN to realizacja jego zapowiedzi - złożonej w dniu, w którym podpisał nowelę. "Trybunał decyduje" - odpowiedział zapytany, czy ma nadzieję, że TK szybko zajmie się jego wnioskiem.

  Prezydent podpisał nowelizację ustawy 6 lutego. Zapowiedział wtedy, że w trybie kontroli następczej skieruje nowelizację do Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce, by Trybunał zbadał, czy przepisy noweli ustawy o IPN nie ograniczają w sposób nieuprawniony wolności słowa oraz by zbadana została kwestia tzw. określoności przepisów prawa.

  Zgodnie z nowelizacją ustawy o IPN - która wejdzie w życie 1 marca - każdy kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

  W ustawie znalazły się także przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów oraz ukraińskich formacji, które kolaborowały z III Rzeszą Niemiecką.

  Nowela ustawy o IPN wywołała krytykę m.in. ze strony Izraela, USA i Ukrainy. Rozczarowanie decyzją prezydenta Dudy o jej podpisaniu wyraził w ub. tygodniu sekretarz stanu USA Rex Tillerson. "Rozumiemy, że ustawa ta będzie skierowana do polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Wprowadzenie w życie tego prawa szkodliwie wpływa na wolność słowa i badania naukowe" – napisał Tillerson na Twitterze.

  Do przyjętych przez parlament przepisu krytycznie odniosły się władze Izraela, m.in. premier Benjamin Netanjahu. Ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, dzień po uchwaleniu noweli przez Sejm, podczas obchodów 73. rocznicy wyzwolenia byłego niemieckiego obozu Auschwitz, zaapelowała o zmianę nowelizacji. Podkreśliła, że "Izrael traktuje ją jak możliwość kary za świadectwo ocalałych z Zagłady".

  Zgodnie z ustaleniami, które zapadły podczas rozmowy premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Izraela, został powołany zespół ds. dialogu prawno-historycznego z Izraelem. Na czele zespołu stanął wiceszef MSZ Bartosz Cichocki.
  (PAP)
 • Anno
  tak mi się włączyło myślenie o drugim i trzecim dnie tej całej hucpy i doszedłem do wniosku, że została ona celowa wywołana (HUCPA) abyśmy się mogli osłuchać i oczytać w temacie żydowskim we wszystkich jego odmianach.
  Organizatorzy tej HUCPY doskonale wiedzą, że jako społeczeństwo nie mamy żadnych praw tylko obowiązki, że nie ruszymy się z miejsca i wyjdziemy na ulice aby dać tej HUCPIE odpór i żądać gwarancji suwerenności. Wiedzą, że jak już sobie pogadamy to się zmęczymy, a tzw rząd zrobi nam festyn da po piwku i kiełbasce i będzie git.

  Liczę, że ONI się przeliczą, że nie doceniają nas jako Narodu. Myli się im łącznie z tzw rządem Naród i społeczeństwo. Ano czas się przekonać jak to wyjdzie w ostatecznym rozrachunku. A myślę, że może być i tak, że wszyscy ci ONI będą stąd z Polski wypierdalać w podskokach, że żadne 15.000 pensji nie będzie żadną gratką itd..

  Kłaniam się :)
 • @Wiktor Smol 18:07:34
  Też w nas wierzę tylko nie wiem czy damy radę ale...musimy.
  Uważam, że trzeba patrzeć na Polaków w sejmie. Ja ich widzę niestety tylko u Kukizowców.. reszta głosuje w ramach dyscypliny. A na czele stoją przecież nasi okrągłostołowcy...to oni rządzą i ja im nie ufam.

  Pozdrawiam
 • @Husky 18:00:46
  A co Ty tutaj za streszczenia wklejasz?
  Lepiej się wypowiedz w temacie Rzeczpospolitej Przyjaciół w którą chce nas wmanewrować Twój cacy prezydencik!
 • Napisałem co tylko...
  .
  "A hucpa z ustawą i jej konsekwencje były przewidziane i celowe – coś w rodzaju zaplanowanego – razem ze stroną "polską" – eksperymentu – co potwierdzają bezczelne, oskarżające Polaków o mord w Jedwabnem – stwierdzenia rządzących".

  http://ram.neon24.pl/post/142411,o-dwoch-naczelnikach-panstwa-fikcyjnym-i-prawdziwym

  http://ram.neon24.pl/post/137991,stajnia-w-bloku-albo-rzeczpospolita-przyjaciol
 • Pan premier będzie liczył Polaków , którzy byli niedobrzy dla żydów!
  https://www.tvp.info/36020518/morawiecki-trzeba-wyjasnic-ilu-ludzi-w-okupowanej-polsce-wydawalo-zydow

  https://www.twojejaslo.pl/kraj-swiat/item/176620-morawiecki-w-die-welt-nalezy-zbadac-ilu-ludzi-w-okupowanej-polsce-wydawalo-zydow

  Przed chwila słyszałam w wiadomościach opinię jednego z historyków, ze takie opracowania dawno istnieją i że prześle panu premierowi - historykowi, te opracowania!!
 • @Astra - Anna Słupianek 18:43:45
  Kundel wykonuje swoją robotę i stara się zaszczekać przekaz Twojej notki. A jest on taki, że zdrajca na zdrajcy, zdrajcą pogania w tym jakże pobożnym i patriotycznym rządzie, gdzie istnieje dosłownie licytacja na największego patriotę; ale masz rację, Morawiecki ich wszystkich na łeb pobił.

  Doprawdy, parlamentarnych słów brakuje na reakcje przedstawicieli rządu którzy bredzą o przyjaciołach, kiedy widać jak na dłoni, że mamy do czynienia z najzajadlejszymi wrogami, ściśle powiązanymi z największymi przestępcami, jakich w pisanej historii ziemia nosiła i kiedy rząd powinien postawić grzmieć na alarm, że przyjaciele okazali się wrogami. Jak to mówią, mając takich przyjaciół, wrogowie są niepotrzebni. A co rząd kundli zrobił? Ano zrezygnował z ustawy, która mogła państwo obronić przed rozbojem większym niż "transformacja". Teraz już spokojnie można przestać się dziwić, dlaczego ustawa 1066 została jeszcze ulepszona. Nas, Polaków, ma nie być, proszę Państwa, a najbardziej patriotyczny z patriotycznych rządów się do tego walnie i ochoczo przyczynia.

  5* z pozdrowieniami; dałabym następne piątki za "program Ukraina+" i "największego patriotę świata". :))
 • @Lotna 19:26:06
  To ulepszanie ustawy, którą przecież krytykowali przed zwycięskimi wyborami... to jest jednak strach przed reakcją Polaków.
  Tyle,że tchórz jest nieobliczalny ale ja jednak wierzę, że nasi już przestali wierzyć w jakieś bzdury o antysemityźmie. Po prostu żydki wylali na nas za dużo swojego gówna i dobre czas już się unym ne wrati!

  Pozdrawiam również :))
 • @Husky 18:00:46
  Ty czytaj i się dokształcaj . Ave. :))) https://www.salon24.pl/u/loremipsum/827475,wiem-kim-pan-jest-panie-morawiecki
 • Chyba prezent walentynkowy, dla zwolenników ukrainizacji i banderyzacji Polski wieźli!
  https://kresy.pl/wydarzenia/proba-przemytu-granatnikow-przeciwpancernych-polski-ukraine/
 • @trojanka 20:21:01
  U banderopiteków to jest norma , następny Wołyń nam szykują . Pzdr. http://www.defence24.pl/okretowa-armata-przemycana-z-ukrainy-do-polski-realne-zagrozenie
 • Tak
  To tak jakby mąż, zona i sąsiad świetowali razem rocznicę ślubu...

  pozdr
 • @Husky 15:36:26
  "Sojusznicy będą mogli korzystać z broni polskiej armii. "

  I bardzo dobrze, przecież to w większości szmelc. Wtedy łatwiej będzie naszych drogich sojuszników spacyfikować zanim oni spacyfikują nas.
 • @trojanka 20:21:01
  "proba-przemytu-granatnikow-przeciwpancernych"

  A jeśli skuteczność wyłapywania wynosi 1%? Może to okazja aby wyprosić takich gości?
 • Ostateczne rozwiązanie kwestii polskiej...
  https://www.youtube.com/watch?v=-P0pRPkHiHg&t=19s
 • Oszwiate żidowskie
  wprowadzono też w chederze w Warszawie: http://prawy.pl/66024-pilne-szokujacy-list-nauczycieli-warszawskiego-liceum-im-jacka-kuronia-instytucje-panstwa-polskiego-sa-odpowiedzialne-za-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci/
  Bezczynność władz trzeba zinterpretować, że zgadzają się na rzeczpospolitą żydowską.
 • No i wszystko się wyjaśnia, cała ustawka!!
  https://kresy.pl/wydarzenia/duda-zaskarzyl-tk-zapisy-dotyczace-ukrainskich-nacjonalistow-malopolski-wschodniej/

  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-osadczy-watpliwosci-prezydenta-ws-ustawy-o-ipn-sa-niezrozumiale-efekt-presji-ze-strony-ukrainy/
 • @trojanka 10:14:13
  Dbajmy o pamięć agentów Adolfa, żeby nie drażnić "wrażliwości" ich naśladowców!!
  http://polskaracja.com/cia-stepan-bandera-nazizm-agent/
 • Ani żydzi ani Ukraińcy nie są przyjaciółmi Polaków.
  To sztuczny twór obliczony na zniszczenie Państwa Polskiego poprzez zniszczenie narodu Polskiego.

  Przyjaciół się wybiera samodzielnie w oparciu o doświadczenia we wzajemnych relacjach.
  Nikt suwerenny nie wybiera wrogów na przyjaciół.
  No chyba że ktoś jest zniewolony i wrogowie mu wybierają "przyjaciół".

  Skrajne ekstremalne upokorzenie narodu Polskiego przez rządzących namiestników wrogów Narodu Polskiego.
 • @Oscar 13:45:20
  Dokładnie tak!Polska to nie jest dom schadzek, żebyśmy musieli wszystkich "lubić", albo żeby nas "lubili".Co to w ogóle za dyplomacja i polityka oparta na lubieniu!Żenada!!Co to jest? niedosyt uwagi i miłości u elyty włądzy? to niech zarządzający płaca za tę " miłość' ze swoich dochodów!!
  Z drugiej strony, jak bardzo jesteśmy słabi i wystraszeni, a raczej nasze każde kolejne rządy. I jak bardzo sprzedajni i zniewoleni w każdym zakresie!Dlatego tak wygląda od lat ten kraj!!

  "ONI" to widzą i dlatego wszyscy dookoła pozwalają sobie upokarzać Polskę a więc i nas!!
  Tyma ,ze Związku Ukriańców w POLSCE finansowany z naszych podatków,straszy Polaków, oraz śmie pisać na posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej,z klubu KUKIZ15- Rzymkowskiego donos!!!!!


  http://wolnosc24.pl/2017/04/28/prezes-zwiazku-ukraincow-w-polsce-grozi-nam-drugim-wolyniem-tymczasem-ukrainski-ipn-delegalizuje-105-polskich-pomnikow/


  Cokolwiek by nie sądzić o Orbanie, jest chłop zdecydowanie oddany narodowi węgierskiemu, bo wie że został an to miejsce powołany , żeby swojemu narodowi służyć.I zachowując przyzwoitość nie cyndoli się.Jak coś jest korzystne dla narodu węgierskiego to On to robi!! Dla Niego biologiczne i psychiczne, a więc i materialne zabezpieczenie i przetrwanie Węgrów ,ich godność i honor jest celem najwyższym!!
  Jak Ukraina próbował ograniczyć na Zakarpaciu prawa węgierskiej mniejszości, Orban z rządem powiedzieli 'basta".Wielka szkoda , ze nie mamy Orbana, wielka szkoda.
 • @trojanka 15:33:11
  PROF. PARTACZ: JESTEM ZASZOKOWANY POSTĘPOWANIEM PREZYDENTA W SPRAWACH UKRAIŃSKICH
  16 lutego 2018|5 komentarzy|w polityka, Polska, Ukraina, Wydarzenia |Przez Marek Trojan


  Prezydent Duda prezentuje dziwne podejście względem Ukrainy i Ukraińców. Wręcz na siłę im się narzuca, a oni się z tego śmieją. To kontynuowanie polityki prowadzonej przez poprzednie rządy – mówi w rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Czesław Partacz. Jego zdaniem, Ukraińcy nie mają żadnego prawa do krytykowania noweli ustawy o IPN, która jego zdaniem nie jest jednak zbyt precyzyjna.

  W rozmowie z portalem Kresy.pl prof. Czesław Partacz, historyk, znawca stosunków polsko-ukraińskich i autor monografii nt. ludobójstwa OUN-UPA mówi, że jest zaszokowany postępowaniem prezydenta Andrzeja Dudy w sprawach ukraińskich. – Minęło już tyle czasu, a nic mi nie wiadomo, by pan prezydent Duda złożył jakikolwiek wieniec kwiatów na grobach Polaków pomordowanych przez banderowców, choć już kilka razy był na Ukrainie – mówi profesor. Jego zdaniem, Duda prezentuje „dziwne podejście” względem Ukrainy i Ukraińców. – Wręcz na siłę im się narzuca, a oni się z tego śmieją. To kontynuowanie polityki prowadzonej przez poprzednie rządy.  Prezydent Andrzej Duda zaskarżając w czwartek do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o IPN skoncentrował się m.in. na zapisach, które umożliwiają penalizację kłamstwa wołyńskiego i propagowania banderyzmu w Polsce.

  Jego wątpliwości wzbudziły sformułowania „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”, które uznał za niedookreślone. Wcześniej te same zapisy krytykowała strona ukraińska.

  Czytaj więcej: Duda zaskarżył do TK zapisy ustawy o IPN dotyczące ukraińskich nacjonalistów i Małopolski Wschodniej

  Historyk powiedział, że Kresowianie, którzy głosowali na Dudę, są bardzo zawiedzeni jego stanowiskiem w sprawach ukraińskich i jego brakiem precyzji w działaniu. Jego zdaniem można było spodziewać się skierowania ustawy o IPN do TK.

  Profesor zaznacza przy tym, że nie jest ona bardzo precyzyjna. Przypomniał, że od lat w środowisku kresowian zastanawiano się nad założeniem sprawy sądowej ws. uznania OUN-UPA za organizację przestępczą, ale ostatecznie do tego nie doszło.

  PRZEPISY O PENALIZACJI BANDERYZMU ZOSTAŁY ZASKARŻONE DO TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO. MUSIMY WYWIERAĆ PRESJĘ W ICH OBRONIE.  https://kresy.pl/wydarzenia/prof-partacz-zaszokowany-postepowaniem-prezydenta-sprawach-ukrainskich/
 • Jak znam życie, to tzw wojska obrony terytorialnej... (z małej litery, bo to nie beda wojska polskie)
  za nasze pieniądze będą formowane z banderowców o w stosownym czasie skierowane przeciw np oddziałom samoobrony sformowanych oddolnie narodowców i kibiców.
  Oczywiście będą te wojska (obrony terytorialnej) działały razem z wojskami obcymi np Bundeswerą sformowaną z Islamistów.
  Dlatego nie wolno (jak mówią Panowie Wojciech Olszański i Grzegorz Braun) dać się wplątać w jakąś wojnę domową ani żadną inną.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829