Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Co piszą inni...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na naszym portalu od dzisiaj funkcjonuje nowa sekcja pt. "Co piszą inni."

Na naszym portalu od dzisiaj funkcjonuje nowa sekcja pt.
Co piszą inni...
A inni piszą rzeczy nie tylko ciekawe ale często naprawdę fascynujące.

 
Na razie jest  mało widoczna ale docelowo liczba wpisów ma sięgnąć piętnastu tak, że będzie ona bardziej widoczna bo znajdzie się niemal w połowie prawej kolumny.
Poprosiliśmy naszego informatyka Pana Piotra aby wyeksponował jej nazwę .

 
Zapraszamy wszystkich naszych blogerów do dzielenia się informacjami z innych portali społecznościowych.
Dlaczego jest to takie ważne?

 
Przede wszystkim dlatego, że znajdujemy się w sytuacji jako państwo nie do pozazdroszczenia. Jesteśmy rozgrywani jak małe dzieci i potrzebna jest naszym czytelnikom wiedza na ten temat.

 
Niedługo będą wybory do Parlamentu UE a później te najważniejsze dla nas do Sejmu i za rok prezydenckie.
Istnieją portale, które zajmują się wyłącznie przedrukami innych i w nich często znajdują się artykuły naszych blogerów. Świadczy to o poziomie tutaj piszących.

 
To jednak za mało... trzeba informować  gdzie się da a więc i u nas o sprawach  o których media głównego nurtu (czytaj ścieku) nie chcą i nie będą pisać.
Informację techniczną o tym jak powinien taki wpis wyglądać rozesłał wszystkim Jarek Ruszkiewicz na PW.
Jestem przekonana, że sekcja Co piszą inni będzie cieszyć się powodzeniem u naszych czytelników.

Pozdrawiam 

KOMENTARZE

 • 5* Skoro jest już ta notka to pozwolę sobie wkleić swoje komentarze na ten temat,które wnoszą coś do tematu
  "A może dałoby się minimalnie zwęzić trzy kolumny tak żeby można było wstawić czwartą kolumnę ? Gdyby, dajmy na to, znalazła się ona obok nowych wpisów - w prawym brzegu strony - to miałoby to może bardziej funkcjonalny i sprawiedliwy "look".

  Drugie rozwiązanie ;
  Można by też - spróbować zrobić tak, że wszystko pozostałoby tak jak było- Z TYM ,ŻE WPISY "WKLEJKI" BYŁYBY NP OZNAKOWANE WIDOCZNYM NAPISEM "CO PISZĄ INNI" (...A np dodatkowo miały by obwódkę - chodzi o to ,czytelnik od razu wiedziałby, że jest to ZEWNĘTRZNĄ TREŚCIĄ.) I PODLEGAŁYBY TAKIM SAMYM ZASADOM JAK NOWE WPISY.

  Kwestia otwarta, czy mogłyby być przesuwane do polecanych czy też na "jedynkę"


  Sęk w tym , że celem zdecydowanej większości autorów notek wklejek jest osiągnąć jak największy zasięg.
  Lądowanie na dole strony oczywiście nie pomaga w tym.

  Z jednej strony to DOBRZE, ŻE TYPOWI WKLEJKOWICZE dostają prztyczka w nos...lądując na dole, jednak z drugiej strony- jak wiemy, często odnajdujemy w sieci coś co traktujemy jako perełkę ( alternatywna, rzeczowa analiza z poza głównego nurtu ( ścieku) medialnego) i chcielibyśmy to opublikować licząc tym samym , że dotrze ona do jak najszerszego grona czytelników.

  Myślę , że warto się nad tym zastanowić - to może być pewien przełom na neonie !
 • @Paulus Aquarius 12:21:35
  Tutaj nie chodzi o "prztyczka" a przynajmniej nie o to najbardziej :)))
  Ja dosyć często korzystam z cytatów innych ale, to powinno być opatrzone swoim, autorskim spojrzeniem. Cytaty nie powinny również przekraczać ok 30% całego artykułu.

  Na 1 są i będą jedynie notki autorskie.
  Uważam, że teksty innych też będą się w przyszłości cieszyć powodzeniem.
  Uważam, że jeśli znajdziemy jak piszesz "perełkę" to warto się odnieść co do treści. W końcu jesteś blogerem chyba raczej :)
  Sama często przeglądając internet zwracałam uwagę na ważne teksty ale nie mając czasu na poruszanie zawartego tam materiału - zostawiałam taki temat.
  Zamierzam obecnie wrzucać dość często ciekawe artykuły innych i Ciebie również namawiam - to zajmuje 5 minut góra! więc... jeśli nie masz czasu to chociaż podziel się ważną wiadomością :)

  Pozdrawiam
 • Dziękuję
  Dziękuję za tę ludzką notkę, bo kiedy dostałam wiadomość tej treści:
  „Od dziś wszystkie przedruki będą zamieszczane w rubryce "Co piszą inni". Na prawym pasku.
  Notka ma zawierać krótkie wprowadzenie i link do polecanego tekstu. Proszę nie wklejac całego tekstu, obciąża niepotrzebnie serwer portalu. W razie potrzeby administrator będzie ręcznie redagował do wymaganych rozmiarów.
  Prosimy o polecanie ciekawych tekstów.”,
  zastanawiałam się, czy ją napisał człowiek, czy robot. Ludzie zazwyczaj przybierają w korespondencji bardziej uprzejmą formę, nawet jeśli są to potem wiadomości wysyłane automatycznie do setek osób. Może ktoś powie, że się czepiam, ale w końcu nie jesteśmy w jakimś obozie karnym, gdzie można by się spodziewać komend. :)

  Pozdrawiam Panią Anię,
 • @Lotna 14:22:40
  No to się Jarek popisał!! komendy wydaje komandos jeden:)))
  Faceci tak mają, widocznie wojsko im się wtedy przypomina!
  Wiem co mówię, mam trzech braci :)))

  On ma dzisiaj dyżur i dlatego na niego spadło...

  Pozdrawiam :)
 • @Lotna 14:22:40
  No jaka wrażliwa... :))
  Starałem się być zwięzły i konkretny a znowu wyszedłem na chama... :P
  Całe szczęście że Anka trzyma lejce i naprawia moje gafy :))
 • @Astra - Anna Słupianek 12:58:07
  Aniu!
  Są wklejki i "wklejki", tak myślę.
  Sama jestem namiętną wklejkowiczką. Jeżeli tak jak mówisz ,jest ciekawy tekst, często profesjonalisty np. politologa czy ekonomisty,socjologa, to co ja mam komentować.Z tekstem się zgadzam ,na tyle na ile "kumam", więc wklejam.30% komentarza własnego....ło matko...
  Może to zabrzmi nieładnie, ale jak są wklejki typu "na interii napisali lub na OUNecie," co każdy w dowolnej chwili przerzucając net może sobie poczytać to faktycznie zero wysiłku.Ale pogrzebać, polatać myszką, szukając ciekawych tekstów to insza inszość!
  Czasem tekst "autorski" jest taki sobie ciekawy...
  Uważam, że tekst powinien być przed wszystkim ciekawy, wnoszący coś do naszej wiedzy,pomagający w osądzie i chociaż trochę w zrozumieniu rzeczywistości która nas otacza,czy popieraniu porządnych ludzi u władzy.
  Preferowany własny / ale to jest zawsze własny osąd i własna prawda, którą każdy ma swoja jak .../natomiast dolny loszek no nie wiem...kto tam zejdzie...
  Pozdrawiam.
 • @Lotna 14:22:40
  Ha ha ha !
  Miałam to samo wrażenie.Kochany Jaruś nam się zaciął i poszedł na komunikat wojenny!Ale musimy Go zrozumieć.... tęskni za adminką , chyba lubi pejcz!
  No i za burkiem rzecz jasna!
 • @trojanka 14:49:38
  Z Twojego komentarza tylko "kochany Jarus" jest ładne i prawdziwe :P
  Reszta to wredne pomówienia!
 • @trojanka 14:46:24
  Zaraz nie będzie taki "dolny loszek".
  W miarę przybywania wpisów będzie szedł do góry. Poza tym będzie bardziej widoczny graficznie, Magik już nad tym pracuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:19:55, @Astra - Anna Słupianek 12:58:07
  No a co powiecie Państwo to o czym wspomniałem?

  CZY JEST TO TRUDNE DO WYKONANIA TECHNICZNIE ?

  "A może dałoby się minimalnie zwęzić trzy kolumny tak żeby można było wstawić czwartą kolumnę ? Gdyby, dajmy na to, znalazła się ona obok nowych wpisów - w prawym brzegu strony - to miałoby to może bardziej funkcjonalny i sprawiedliwy "look"
 • @trojanka 14:46:24
  cyt:
  "Sama jestem namiętną wklejkowiczką. Jeżeli tak jak mówisz ,jest ciekawy tekst, często profesjonalisty np. politologa czy ekonomisty,socjologa, to co ja mam komentować.Z tekstem się zgadzam ,na tyle na ile "kumam", więc wklejam.30% komentarza własnego....ło matko..."

  Ty siebie nie doceniasz ... i to nie jest żaden komplement.
  Ja bardzo często czytam Twoje komentarze pod wpisami innych.
  Nie dość, że są świetne to jeszcze bardzo konkretne i wcale nie krótkie!
  Ale oki - dla Ciebie wyjątek pół na pół czyli chociaż 50% swoich przemyśleń... wierz mi, że to dobra oferta :)))))

  Pozdrawiam
 • @Paulus Aquarius 15:43:01
  Na czwartą kolumnę nie ma szans ale... może poczekajmy parę dni.
  Niech się wszystko rozhula! :)))
 • @Astra - Anna Słupianek 15:49:14
  No Anno/ księżniczko/!!
  TY to umiesz człowieka podejść, spryciaro jedna!!Aż spłonęłam rumieńcem zawstydzenia!
  Piszę to co czuję, co mnie martwi itd..czasem chyba źle, bo za dużo swoich emocji i szczerości, tez nie ma co "wylewać", różnie to ludzie odbierają.Ale my "baby" już tak mamy :)
  Czasami człowiek musi , inaczej się udusi!

  Jak to kiedyś powiedział jeden pan, na prelekcji na której byłam i się zapędził biedaczysko... brzmiało to tak, "każdy człowiek musi się czasem wylać przed ludźmi". Prelekcja została położona!!prawie do końca, z różnych kątków sali dobiegał cichy śmiech!

  Dzięki Aniu,za dobre słowo i docenienie, to miłe!

  Mam jeszcze refleksję dotyczącą tych skrótów artykułów,zauważyłam że jak wklejam cały tekst cytowanego artykułu,część w artykule a część nawet poniżej notki,w komentarzach to mogę go zrobić łatwiejszym do czytania. Robię "rozrzucanie" go , przerwy między akapitami, nie ściśnięty w jedno wielkie tekścisko , co się źle czyta, taką zbitkę drobnymi literami /tak jest często w oryginalnych artykułach/ .
  Zwłaszcza, że niektórzy blogerzy nawet tutaj,jak sami pisali, mają problem ze wzrokiem. Ja akurat bardzo nie narzekam, ale sama nie lubię "zbitych "tekstów , naćkanych w jeden zwał.

  Poza tym mam wrażenie, że mniej jest czytany tekst tylko z "linka".A jak już jest wywalony w notce plus poniżej w komentach ,to chyba jednak chętniej!Nie upieram się przy swoim, to takie luźne dygresje!

  Buźka!
 • @trojanka 16:23:11
  "Poza tym mam wrażenie, że mniej jest czytany tekst tylko z "linka".A jak już jest wywalony w notce plus poniżej w komentach ,to chyba jednak chętniej!Nie upieram się przy swoim, to takie luźne dygresje!"

  To prawda co piszesz... ja robię tak...
  Daję najważniejsze co mam do przekazania - zaznaczam, że to cytat i pod spodem link. Resztę opisuję własnymi słowami i to właśnie z emocjami!
  Poza tym z reguły w danym temacie używam więcej cytatów i różne linki.
  Spróbuj, na pewno Ci się uda! :)

  Buźka!
 • @Zygmunt Korus 18:23:22
  To prawda, że kobiety mną tu pomiataja...
  Błąd w nazwisku panie Zygmuncie...
 • czyli mniej będzie miejsca na notki
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  notki prędzej będą znikać ze strony początkowej,

  autorom do zapewnienia poczytności pozostanie publikacja reklam notek, jako dodateku do notek,

  pewnie z czasem ta ewentualność będzie zablokowana przez administrację

  będzie trzeba wymyśleć coś innego, np. notkę w odcinkach, jak to robi właściciel,

  albo powielać stosowaną przeze mnie, od czasu do czasu, notkę przyrostową.

  Pozdrawiam

  ps. czy administracja ma statystyki dotyczące poczytności danej notki w zależności od umiejscowienia? No bo jeśli nie, to zmiany strony początkowej witryny mogą być nieracjonalne.
 • @Paulus Aquarius 12:21:35
  najważniejsza jest taka przebudowa strony i notek, aby mogła być wygodnie czytana na cwaniaczku.
 • @trojanka 14:46:24
  nie umiem nic znaleźć na interii, chodzi o uwagi, rzecz jasna.
 • @Paulus Aquarius 15:43:01
  che he ;-)

  obecnie w kolumnę wchodzi od 4 do 5 słów,

  zwęzić !!!!!

  będzie
  fajnie,
  no
  nie

  a może poszerzyć stronę, wtedy będzie jeszcze fajniej na monitorach mniejszych od full HD
 • @interesariusz z PL 19:15:49
  Strona z notkami zarówno promowanymi jak i nowymi została wydłużona.
  Prosiliśmy o to informatyka i od 2 dni jest już więcej wpisów.
  Jeśli chodzi o sekcję -Co piszą inni- to ilość notek w niej wynosi 15 wobec 25 tych które są wklejane na bieżąco.

  Pozdrawiam
 • @Astra - Anna Słupianek 19:28:40
  przyjmuję do wiadomości,

  przy okazji, jeśli dobrze przypominam, to strona początkowa została kiedyś skrócona, ale nie pomnę, jak się ma relacja tej dawnej do obecnej.
 • @interesariusz z PL 19:31:49
  Faktycznie, kiedyś została skrócona a teraz wydłużona. Trzeba szukać optymalnego rozwiązania.
  Ty jesteś zawsze na pudle to co się martwisz?
 • @trojanka 14:46:24
  Wróciłem tutaj po wieloletniej przerwie i pod moim pierwszym tekstem znalazłem liczne uzupełnienia właśnie pani trojanki. Natychmiast podziękowałem Jej za to – za kompetencję i pracowitość. Odnośników do poruszonego przeze mnie tematu było tak dużo i takich merytorycznych, że skopiowałem je do swojego archiwum jako zasób bibliograficzny.
  W Sieci od lat takim szperaniem po blogowiskach zajmują się Elig i Marek Mojsiewicz – wymaga to strasznie dużo czasu i wprawy. Oni się wyspecjalizowali, ludzie ich chętnie czytają, więc żeby się do działu "Co piszą inni" skrzyknąć zbiorowo, raczej wątpię. Podejrzewam, że pociągną sprawę osoby mające dryg do zwięzłych opracowań (znam sporo nicków dawnych i kilka ostatnio odkrytych) z tego forum, a reszta, jak mniemam, od czasu do czasu podzieli się indywidualnymi lekturami z internetu, w tym sensie, żeby rubrykę podtrzymywać przy życiu. Na Naszych Blogach mistrzem komentarzy i odnośników jest bloger Imć Waszeć, wyróżnia się także nick Smieciu. Na Blogmedia24 osoba o pseudonimie Uparty.
  Przykład "wyimkowego przeglądu" niezbyt udany...? Proszę bardzo: "Polecanki" na Niepoprawnych. Kto tam zerka? Jaki mają stan licznikowy?
  Warto również pomyśleć o krótkich recenzjach książek do takiej szpalty.
  Ongiś bloger Człowiek Lasu, a teraz redaktor "Warszawskiej Gazety", Andrzej Leja, takie pouczające mini-recenzje swoich lektur robi wzorcowo na łamach tego tygodnika. Oczywiście płyty i filmy także powinny być brane pod uwagę.

  Warto też zbierać swoje spontaniczne komentarze do kupy, bo często z takich okruszków rodzą się pomysły na kolejne notki. W naszej dyskusji mam jednak na uwadze pójście w drugą stronę: co jakiś czas zebranie najciekawszych komentarzy spod innych wpisów.
  Podczas lektury głosów w dyskusji jakieś fajne wypowiedzi czy riposty gdzieś nam rozbłyskują, a potem rozproszone znikają w jakimś informacyjnym kosmosie lub dezinformacyjnym ścieku.

  Weźmy się z sercem do tego przedsięzięcia i życzmy sobie powodzenia! Wydaje mi się, że pierwszym oddelegowanym do takiego ambitnego zadania, uznanym dobrym przykładem, wręcz liderem dla wszelkich szperaczy, może być, trochę postponowany tutaj przez damy, pan Jarosław Ruszkiewicz (nazwisko poprawione na poprawne; za roztargnienie Szanownego "inkryminowanego" najmocniej przepraszam)... Dlaczego? Co ja tu się będę rozwodził...!? Sami dobrze wiecie...
  Zatem wodzu prowadź!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:28:11
  Najmocniej przepraszam. Poprawiam. Tylko tutaj nie ma "edytuj", tylko "usuń", więc pewnie od nowa "wlepi się" tekst po korekcie diabli wiedzą gdzie... hmmm
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:40:12
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  zgoda, trzeba szukać optymalnego rozwiązania, ale wpierw określić kryteria optymalności,

  z pudłem różnie bywa, a ponadto do niego nie nawykłem, format tytułu notki został dostowany do prawej kolumny, gdy jeszcze codziennie pisywałem o Ukrainie, potem sama notka (czcionka) dopasowana do cwaniaczka, jakiego wówczas miałem,

  a teraz mam już trochę tego dosyć,

  pierwsza próba nowego formatu nie wypaliła, ale może się uprę !?

  https://interesariusz.neon24.pl/post/147493,quo-vadis-1-2-2019r-wojna-o-nasze-dusze
 • @Zygmunt Korus 19:56:42
  niestety, i stety,

  nie ma wątków, nie widać następnika, a jakby to było, gdyby odpowiedź dotyczyła treści uwagi przed poprawą ?
 • interesariusz
  http://m.neon24.pl/75dde5467a92153666497306f86b9c54,13,0.jpg

  zerknąłem na stronę początkową witryny,

  no i widzę całkiem inną dynamikę,

  trzeba będzie odczekać, a jeśli się nie uspokoi, jeśli da się, przyzwyczaić, albo i nie

  pozdrowienia
 • Autorka
  Proponuję pójść za ciosem i uruchomić jeszcze sekcję "Co mówią inni" z polecanymi filmikami. Komentarze do nich zebrane w ten sposób w jednym miejscu z pewnością by były inspiracją dla rozważań tematycznych w notkach o szerszym zasięgu. - Nie trzeba by ich wygrzebywać jako rozproszonych po notkach, a i same dyskusje pod notkami zyskały by na przejrzystości.

  Mało tego. Przydała by się też sekcja z "Co rysują inni" z wszelkiego rodzaju pozamerytorycznymi obrazkami do dziś zaśmiecającymi dyskusje merytoryczne. Do obrazka starczyła by uwaga pod jaką notkę pasuje, a późniejsza dyskusja w tej sekcji wskazywałaby odniesienie typu: "A do tej też pasuje".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829