Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
171 postów 6197 komentarzy

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Depresja Polaków

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zaczynamy mieć stany lękowe

 Zaczynamy mieć stany lękowe.

Coś niepokojącego dostrzegamy w ludziach żyjących obok nas tutaj, w Polsce.

Zauważamy, że tracimy wpływ na nasze życie.

Weźmy za przykład piszących blogerów - wolnych jak na razie dziennikarzy. Jesteśmy jeszcze wolni bo nie bierzemy pieniędzy od właścicieli prasy a to jest jak wiadomo IV władza a władza kojarzy mi się z czymś obrzydliwym niestety.

Obserwując zwłaszcza dzisiejsze jej zachowania można dojść do wniosku, że pogarda władzy dla życia ludzkiego, ich nieprzewidywalność, skorumpowanie i miłość do „mamony” zaprowadziła nas do „cywilizacji śmierci”

Każdy kto się sprzeciwia jest wrogiem albo co najmniej idiotą, którego należy zniszczyć a często również unicestwić.

Wrogiem ostatnio stał się KK a papież JP II staje się „naczelnym pedofilem świata”

Porządnego i zwyczajnie dobrego człowieka, który był kochany przez miliardy ludzi na świecie oblewa się strumieniem obrzydliwych i zupełnie bezpodstawnych posądzeń.

To nic, że jedynie 0.3 % księży jest pedofilami a wśród homo wielokrotnie więcej.

Niby wiemy, że chrześcijaństwo jest niszczone przez masonerię, niektórzy z nas czytali „fałszywkę” pt. Księgi Syjonu. Niby wszystko jest jasne, tyle, że ktoś nam wyłączył myślenie.

My już przestajemy myśleć bo po co? Skoro IV władza myśli za nas?

To ona, ta IV władza mówi nam a właściwie brzęczy codziennie, że jest pandemia, że jedne mocarstwa chcą dobrze dla świata a drugie są be. Dopóki nie doświadczymy ich „dobroci” na własnej skórze to oglądamy te informacje jak serial jakiś … przy kolacji.

Jest bieda na świecie to wyślemy SMS i już czujemy się lepiej. Dużo lepiej - no bo w sumie co możemy na to poradzić? Wyjść na ulicę? Krzyczeć „Wolna Palestyna” „łapy precz od krajów arabskich” a na koniec może i to... „łapy precz od Polski”?

Może jak kiedyś zaśpiewać na ulicach polskich miast „My chcemy Boga” albo chociaż Rotę?

Nasz papież cokolwiek by nie myśleć o nim był człowiekiem, który odważył się nazwać po imieniu to lewackie światowe zboczenie – to jest cywilizacja ś m i e r c i!

I ona … ta cywilizacja już tutaj jest i nie obchodzi mnie świat... ona przylazła do mojej Polski. .. i „róbta co chceta”

Już można! Można drwić z sakramentów, można drwić z naszych przodków na pomnikach, wszystko można a jak nie to w y p i e r d a l a ć !! Naczelna lesbijka Polski tak twierdzi a pandemia tylko temu sprzyja.

Cóż więc dziwnego, że jako naród wpadamy w depresję?

W depresji jesteśmy wg WHO w czołówce krajów Europy a to wiąże się z liczbą samobójstw. Ta wygląda porażająco.

Ponad 5 tysięcy rocznie a 15 Polaków codziennie odbiera sobie życie! To są dane dotyczące tylko tych, którym się „udało” u c i e c od rzeczywistości, z której się wypisują bo nie chcą w niej dalej być...

Danych w czasie pandemii nie ma jeszcze ale tajemnicą poliszynela jest fakt, że te dane są na pewno tylko z jakiś powodów na razie ich nie znamy.

 

Idzie nowe... pod nazwą „rekompozycja zwłok”.

Przodujące gospodarczo i kulturalnie (a jakże by inaczej) kraje tzw. zachodu, już działają w temacie.

O co chodzi z tą rekompozcją?

 

Cyt:

Jak pisze agencja AFP, proekologiczny gubernator stanu Waszyngton Jay Inslee podpisał we wtorek akt prawny zezwalający na kompostowanie ludzkich zwłok. Argumentem przemawiającym za przerabianiem zmarłych na nawóz ma być fakt, iż wydziela się przy tym do atmosfery mniej dwutlenku węgla niż w przypadku zwykłego pochówku lub kremacji. Proces kompostowania zwłok oficjalnie nazwano „rekompozycją”

 

https://kresy.pl/wydarzenia/regiony/ameryka/pierwszy-stan-w-usa-zalegalizowal-przerabianie-ludzkich-zwlok-na-nawoz/

 

Tak więc skończymy jako nawóz... dla dobra atmosfery! To jest bardzo optymistyczne, wprost chce się żyć!!

Takie „rozwiązania” wprowadzono już w Kanadzie, Australii, kilku stanach USA a w „naszej UE” jest już ten wynalazek w Szwecji, UK oraz w Holandii.

 

Zakuci w maseczki, powarkujący na siebie, niepewni jutra, naszych zarobków, pracy, przyszłości....zwyczajnie tego nie wytrzymujemy.

 

Przypominam sobie tamte lata, kiedy chcieliśmy żyć lepiej, walczyliśmy o godne życie i miejsce Polski wśród narodów świata.

Przypominam sobie również słowa mojego Ojca, który miał ponure przeczucia, że z jednego kołchozu pakujemy się do drugiego, kto wie czy nie gorszego i doskonale zdawał sobie sprawę, że to Niemcy właśnie zgłoszą się po Polskę jak po swoje, podobnie jak i żydzi....

Te wspomnienia dotyczą chyba jednak bardzo odległych czasów bo dzisiaj ponad 80% Polaków jest zadowolona z pobytu w UE. To prawie tyle co w referendum 2003 roku... tyle, że wtedy frekwencja wynosiła niewiele ponad połowę Polaków.

I teraz pytanie za 100 punktów – dlaczego, skoro jest tak pięknie, jest tak źle?

A może to jedynie ja nie mam racji ? I nie ma żadnej depresji Polaków a świat jest wspaniały?

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

 

https://spidersweb.pl/2020/02/depresja-w-polsce-statystyki-nfz-who.html

 

https://oko.press/ponad-5-tys-samobojstw-rocznie-zeby-zapobiegac-trzeba-wiedziec/

 

KOMENTARZE

 • Depresja?
  Pierwsza sprawa.
  Czym jest lęk?
  Jest obawą przed utratą czegoś.
  Od drobiazgu po Życie.
  Człowieka tzw. Zachodu przywiązano do rzeczy.
  Do niekoniecznie potrzebnych gadżetów, udogodnień bez których doskonale można się obejść.
  Dla nich podejmuje się rozmaitych prac a potem drży przed utratą źródła zarobków nakręcających rynek niepotrzebnych rzeczy.
  Podobnie jest z zalewem tak naprawdę niepotrzebnych informacji.
  Ktoś je redaguje, ktoś zatwierdza prowadząc tzw. politykę informacyjną.
  Ktoś jest odbiorcą i daje się urabiać np. dla zwiększenia sprzedaży lub realizacji jakiejś ideologii. Następuje zalew nieistotnych informacyjek, symbolem tego są multimedialne serwisy w necie. Tak naprawdę zaśmiecają umysły odbiorców. A niektórzy z nich przywiązują się tak do nich że powstaje uzależnienie- oraz lęk przed utratą.
  W tak spętanym społeczeństwie podstawowe wartości znikają na rzecz bezsensownych. Logika ginie a podstawową wartością staje się popularność bez względu na to w jaki sposób powstaje.
  Niestety, żeby to pokonać, potrzebne by były przysłowiowe trzy dni ciemności.
  Odcięcie od mediów i sączonej megagłupoty zmusiłoby wreszcie ludzi do spojrzenia w lustro.
  I nie byłby to przyjemny widok.

  Depresja? Dla wielu jej powodem są bezskuteczne próby zdobycia rzeczy czy osiągnięcia stanów ducha lub pozycji społecznej. Brak realizacji niepotrzebnych celów powoduje zapędzenie się w dyskomfort i pogłębiające się uczucie straty.
  Czegoś czego się nawet nie ma.
  A nawet nie ma się na to szansy.
  Czy jest na to jakaś recepta?
  Powrót do wyznawanych podstawowych wartości.
  Śpiący Musi się Obudzić.
 • Dr Mateusz Grzesiak: Spokojnie. Nadchodzą ciężkie czasy…
  "Myślę, że kryzys pokazał słabości naszego społeczeństwa - prowincjonalizm, fanatyzm, ksenofobię, niedowartościowanie, zacietrzewienie - mówi dr Mateusz Grzesiak, psycholog i wykładowca akademicki. Co jego zdaniem czeka nas w najbliższych miesiącach epidemii koronawirusa?

  Znany psycholog negatywnie ocenia działania rządu w opanowaniu epidemii. - Zgotowaliśmy sobie ten los - mówi, podkreślając, że to my - Polacy - wybraliśmy polityków do rządzenia krajem
  Psycholog mówi, jak epidemia koronawirusa zmieniła społeczeństwo"
  Źródło:
  https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,dr-mateusz-grzesiak-o-pandemii-koronawirusa,artykul,68816652.html?utm_source=l.facebook.com_viasg_medonet&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

  "Tak więc, co sugeruję robić, by dbać o higienę psychiczną?
  1 Uprawiać sport
  2 Rozwijać się
  3 Sprawiać sobie przyjemności
  4 Kończyć pracę o określonej godzinie (w home office może być to trudniejsze)
  5 Spędzać czas z bliskimi i z przyjaciółmi
  6 Ograniczyć konsumpcję mediów do wymaganego minimum
  7 Medytować
  8 Zdrowo się odżywiać
  9 Wysypiać się
  10 Przebywać na świeżym powietrzu
  Jeśli chcesz mieć zdrowe ciało, musisz zadbać o zdrowego ducha. Pamiętajmy o tym.
  Ściskam
  Mat"

  Źródło:
  https://www.facebook.com/mateuszgrzesiak
 • Każdy sposób na depopulacje
  znienawidzonego człowieka jest dobry - dla dzieci diabła - natomiast cywilizacja śmierci - jest do tego niezbędna.
  Wniosek?
  Jeżeli na powrót nie staniemy się ludźmi myślącymi - skończymy bez żadnych sentymentów w kompostowniku - przerobieni wcześniej na szatańskie odchody.
 • @demonkracja 21:34:48
  Właśnie to- cywilizacja śmierci.
  Budząca fałszywe pragnienia zdobycia i lęk przed utratą.
  Napędzająca dążenie do posiadania jednocześnie odbierając możliwość wyboru.
  Powodująca nieustanne cierpienie niespełnienia.
  Kusząca materializmem i odbierająca nadzieję.
 • @
  Proszę sobie wyobrazić, że Bóg jest Bogiem żywych, a w Jego przybytkach (świątyniach) był zakaz zbliżania się do nich z trupem ludzkim. Ktoś kto dotkąnał umarłego, miał zakaz wejścia do świątyni Pańskiej przez określony czas (jest to zapisane w Prawie, które lud boży dostał, aby go przestrzegać, by nie dać się zwieść).

  Tymczasem w kościołach w których naczelnym kapłanem był ,,papież Polak" najbardziej polski ze wszystkich Polaków, bo mający starozakonną mamę, trupy leżą pod posadzkami, trup z podobizną Cesare Borgii wisi stałe przybity do krzyża. Co to ma wspólnego z pokonaniem śmierci przez Mesjasza, albo z Bogiem żywych, czyli Ojcem Mesjasza, który powinien być także i Pani Nauczycielem?

  Skoro lud który, jak Pani twierdzi, ,,dostaje depresji", a oczekuje by królowa nieba mu ,,spuściła i ziściła" czyli dostaje namacalny dowód (oprócz tego co przekazał Prorok Jeremiasz 44,15), że owa królowa nie ,,spuszcza i nie ziszsza" - przynajmniej tego, czego sobie życzą, może powinien lepiej poznać przepisy jakie ustanowił Bóg, a nie człowiek, nawet przebrany w białe, czy kremowe szaty i posiadający miłe - takie ludzkie oblicze?

  Np ,,lewacka cywilizacja śmierci" chce prawa do aborcji, w zasadzie zadowoliła się prawem do aborcji płodów silnie upośledzonych np w przypadku cyklopi, takiej strasznej wady genetycznej, która skazuje płód na śmierć po urodzeniu, a kościół rzymskokatolicki twierdzi, wbrew nauce zawartej w Biblii, że aborcja=zabójstwo człowieka, i nakazuje temu lewactwu płci pięknej rodzić, skazane na śmieć przez: los, chemię zawartą w skażonym jedzeniu, powietrzu czy wodzie, lub innego rodzaju anomalię biologiczną, istoty twierdząc kłamliwie, albo wg własnego ludzkiego mniemania (błędnego), że przerwanie takiej ciąży to zabójstwo człowieka, to jak ludzie mają nie cierpieć z powodu depresji?

  Wszystko to jest ustawianiem ludzi do depresji i niewoli, ponadto zastosowano przymus. A tyle w ojczyźnie odnowionej przez ,,duch twój" (pytanie na serio: czyj?) mówi się o ,,wolności i dobrobycie", np słynna przeciętna pensja w wysokości 5000 brutto której przeciętny pracownik na oczy nigdy nie widział, podobnie jak ,,wolnych sobót" który to postulat był gwarantowany przez rządzących krajem tuzów Solidarności lat temu 40, czyli na dekadę przed przejęciem przez nich władzy. 30 lat nie starczyło by wywiązać się z zobowiązania i stanowić dniem wolnym Dzień Święty? Za to wprowadzono jako dzień wolny od pracy, pierwszy dzień roboczy, czyli niedzielę ang. ,,dzień słońca", chyba ku czci owej gwiazdy, lecz nie wiedzieć czemu, tylko dla pracowników handlu?

  Czy Mesjasz nie uczył, że drzewo poznaje się po owocach??
 • AUTOR
  Dziękuję.
  To bardzo ważna tematyka, którą Pani porusza.
  Pisałem gdzieś w komentarzach o pełzającej depresji, która ogarnia swym morderczym uściskiem coraz szersze gremia ludzkie.
  To cichy zabójca, którego śmiertelne ofiary są pożywką dla codziennego medialnego misterium lęku, odprawianego w cynicznym teatrze dziennikarskich hien, misterium, które gangrenuje lekiem umysły poczciwych ludzi i prowokuje pomniejsze hieny i sępy do urządzania uczt podłości na zwłokach , obnażając tym samym swą bylejakość w ludzkim wymiarze.
 • @Oracz 22:26:13
  cyt:
  "Skoro lud który, jak Pani twierdzi, ,,dostaje depresji", a oczekuje by królowa nieba mu ,,spuściła i ziściła" czyli dostaje namacalny dowód (oprócz tego co przekazał Prorok Jeremiasz 44,15), że owa królowa nie ,,spuszcza i nie ziszsza" - przynajmniej tego, czego sobie życzą, może powinien lepiej poznać przepisy jakie ustanowił Bóg, a nie człowiek, nawet przebrany w białe, czy kremowe szaty i posiadający miłe - takie ludzkie oblicze?"

  Jaki lud! :))))) Te lewackie przyzwyczajenia :)
  Ja piszę o Polakach!! i inne "ludy" mnie nie ruszają w ogóle.
  I jeszcze jedno...nie interesuje mnie o czym mówił Mojżesz :))))))

  W ogóle ten pański komentarz jest taki.... nie nasz, tak uważam

  Pozdrawiam
 • @Andrzej Obserwator 22:38:31
  Dziękuję z pańska opinię.
  Mnie zaintrygowała głównie wiadomość o "kompostowaniu zwłok"
  To jest ohydne i przypomniały mi się słowa papieża JPII i en ściek, który na niego spływa.
  Tu nie chodzi o wiarę czy wyznanie. ON po prostu pierwszy nazwał rzeczy po imieniu - c y w i l i z a c j a ś m i e r c i.
  Tej przyszłości niektórzy nie wytrzymują :(

  Pozdrawiam

  PS
  Może chciałby Pan swoje komentarze wyrażać w formie bloga? :)
 • @Astra - Anna Słupianek 22:50:56
  I jeszcze jedno...nie interesuje mnie o czym mówił Mojżesz :))))))

  W ogóle ten pański komentarz jest taki.... nie nasz, tak uważam

  ------

  A to się akurat zgadza, wg mnie też. Widzi Pani, Sługa Boży, Mojżesz ludowi bożemu niebagatelną rzecz, bo Dekalog który dostał od Boga którego rzekomo i Pani czci, ale Dekalog wydaje się poza Pani zainteresowaniem, tak przynajmniej wynika z deklaracji powyżej. Ciekawe że ma Pani patent na certyfikowanie Polaków i wykluczanie z tej wspólnoty pewne grupy osób.

  Nie odpowiedziała Pani na zasadnicze pytania, a właściwie to na żadne. Chyba okazały się za trudne. Ciekawych można konkluzji się ,,nabawić" czytając Pani mądrości, np takiej że: cywilizacja śmierci to nie lud, który gromadzi się w przybytkach gdzie pod posadzką leżą trupy, a na ołtarzu wisi podobizna Borgii, przybitego do krzyża i martwego. Ja jednak zadając Pani pytania, chciałem uzyskać odpowiedź, jako od samostanowionej ekspert, na ważne kwestie, tym bardziej że chyba mnie Pani od-banowała, a więc dała sygnał że jest do dyspozycji jako eskpert w materii, o której traktuje.
 • @Oracz 23:04:10
  U mnie na blogu nikt nie jest zbanowany więc... po co pan zmyśla?
  Z takim "ekspertem" jak pan uważam dyskusję za zakończoną :)

  Pozdrawiam :)
 • @Astra - Anna Słupianek 22:50:56
  4 I usłyszałem inny głos z nieba mówiący:
  «Ludu mój, wyjdźcie z niej,
  byście nie mieli udziału w jej grzechach
  i żadnej z jej plag nie ponieśli:
  5 bo grzechy jej narosły - aż do nieba,
  i wspomniał Bóg na jej zbrodnie.


  To tak ad vocem Pani sarkazmu. Widać że na żołdzie Babilonu, odwiedzając współczesne Imperium Babilonu, czyli USA, które tak lubi Pani regularnie zwiedzać, depresja Pani nie dopada, a chyba tylko pałowane właśnie lewactwo, robiące na śmieciowych umowach za śmieciowe uposażenie. Jakie szczęście że to nie Polacy. Niemcy chyba, albo Ruskie co na tankach przyjechały. A jak się ich wykluczy z Polski, to ile będzie liczyła ona ludności? Czy nowo nabyci obywatele i pracownicy w państwie polskim, czciciele Ondreja Szeptyckiego, kanonizowanego przez Rzym we Watykanie, są już Polakami, czy jeszcze nie?
 • @Astra - Anna Słupianek 22:57:43
  Poleciawszy Łysiakiem, jestem Old Fashion Man i Samotny Wilk,
  bez Blogów, Faceboków i innych cudów nowoczesności.
  Z perspektywy samotnego wilka, świat jest naprawdę piękny, pełen wolności i nieograniczonych rewirów.
  Wolność jest w nas jak mawiał inny samotny wilk.
 • @Astra - Anna Słupianek 23:11:37
  Ja wcale nie chcę z Panią dyskutować, skoro nie czuje się Pani na siłach, ale na pytania mogła by Pani odpowiedzieć. Może bym skorzystał i nauczył się, jak klasyfikować prawidłowo obywateli państwa Polska, wróć! Polaków, a nie obywateli, i oszacował bym liczbę Polaków na tej podstawie. Zdaje się że mam odpowiedź bez Pani zaangazoeania, bo rozgryłem kryteria. Polaków w Polsce jest ledwie około 10 mln tyle ile członków Solidarności w latach jej ,,karnawału". Zgadza się?
 • @Oracz 23:14:34
  To jest manipulacja!
  I o co chodzi z tym Babilonem USA.
  Ani zdania o tym nie ma w moim wpisie, tak, że na temat proszę pisać.

  cyt:
  "Jakie szczęście że to nie Polacy. Niemcy chyba, albo Ruskie co na tankach przyjechały. A jak się ich wykluczy z Polski, to ile będzie liczyła ona ludności? Czy nowo nabyci obywatele i pracownicy w państwie polskim, czciciele Ondreja Szeptyckiego, kanonizowanego przez Rzym we Watykanie, są już Polakami, czy jeszcze nie?"

  Kim Ty gościu jesteś?
  Nie życzę sobie ciebie na moim blogu...
 • @Andrzej Obserwator 23:18:24
  No cóż szkoda... samotny wilku :)))
 • @Astra - Anna Słupianek 23:22:05
  Czyli nie banuje Pani nikogo na swoim blogu, tylko sobie ,,nie życzy". A jak gość nie posłucha Pani życzenia, to wylatuje od razu z Neon24? To niech Pani lepiej mnie zablokuje, bo pamięć ludzka jest ułomna nieco, a nie chciałbym z tak błahego powodu polecieć na pysk z portalu wszystkich Polaków Pana Opary. W końcu na mocy Pani kryteriów, Polakiem ja nie jestem. Tylko katolik jest Polakiem, albo tylko katolik praktykujący. Zaraz okaże się że Polaków w Polsce jest 3 mln, a wtedy czciciele Ondreja czapkami was nakryją!
 • @Astra - Anna Słupianek 23:22:05
  Ostatnie pytanie do Pani. Zarejestrowałem się ostatnio na portalu ,,niepodległy", tylko zanim tam cokolwiek skomentowałem czy napisałem, to ręka mi zadrżała przed Pani majestatem, bo coś mi się we łbie kolebie że oprócz Pana Ruszkiewicza współwłaścicielem jest Pani, a znając Pani niechęć do mojej osoby (byłem przez Panią wyrzucony z N24, oraz banowany czasowo ,,za chamstwo" już po tym, jak portal ten otworzył łamy ,,dla wszystkich Polaków"), a nie jestem aż takim chamem, by wpraszać się w progi do kogoś, kto mnie nie lubi. No więc: jest Pani współwłaścicielką ,,niepodległy"?
 • @Oracz 23:41:50
  Nie jestem współwłaścicielką nepodległy.pl i niech pan pisze bez obaw i tu i tam.
  A chamstwa tutaj nie będzie i to jest decyzja właściciela p. Opary i całej administracji.

  żegnam
 • @lorenco 00:13:35
  W głębokiej depresji :)
 • @Astra - Anna Słupianek 00:15:54
  Oracz w głębokiej depresji, orze nadal pługiem bo traktora się nie dorobił:)
 • @lorenco 00:27:47
  Sochą, ślepcze!
 • @Oracz 01:14:33
  Super narzędzie, dziś ludzie są wygone i leniwe, ale w wyścigach szczurów pierwsze.
 • @lorenco 01:20:19
  On b. ochoczo "zaorywuje" Katolicyzm.
  Nie widzac powszechnosci zjawiska kolapsu cyw. tzw.Zachodu. Ukierunkowanej na materializm i wyscig szczurow.
  Ktos Tu wytykal mi krypyobuddyzm.
  Sam na poczatku przypominalem o " vanitas vanitatuum..." i pedzie za antywartosciami.
  Glownie... w krajach Protestantyzmu.
  A czepialstwo do nazwy " Kosciol"?
  To jak byc antyPolakiem.
  Mnie ubodlo osobiscie.
  W kosciele(budowli) O.O. Franciszkanow w Wieluniu gdzie mieszkam w podziemiach jest Epitafium jednego z Przodkow mojej S.P.Matki.
  To co, bawimy sie w plucie na wlasna(bo i Oracza) pamiec historyczna?.
  To tak jakby isc i zaczac demolowac cmentarze bo pod spodem sa nieestetyczne symbole smierci.
  Ciala. Ciala.
  A ze u nas znaczacych i Zaslulonych chowano w koscielnych katakumbach?
  To tez opluc?
  To juz zblizanie sie do poziomu rozumowania czlowieczka ktory chcial kupic krzyzyk " z pilotem".
  Czyli oznaka calkowitego niezrozumienia i wrogiego nastawienia.
  Oraz, niestety galopujacej judaizacji resztek Kosciolow Protestanckich.
 • Przez
  Europę Zachodnią i USA przetacza się teraz rewolucja komunistyczna, ona polega na masowym duraczeniu. Stąd u nas te wszystkie Spurki, Środy, Szcxuki, Nowackie Margoty i Diduszki. A .na zachodzie jest z acznie gorzej.
  Przez ostatnie 30lat można zauważyć, ile złego w polskich głowach dokonała michnikowszczyzna. A na zachodzie działali z pełnym rozmachem co najmniej od 1968roku.
 • @zbig71 06:19:28
  My mowimy wprost: atak na nasza kulture i posrednio gospodarke oraz Panstwo realizowany rekami fejso/yt/tik-toko/instagramo/tweeto glupkow.
  Wrzeszczacych: to jest wojna! Wypier...
  A inni eufemizuja o nadrabianiu zaleglosci w stosunku do swiatlego Zachodu.
  Coz.
  Juz niedlugo kilometrowe kolejki uciekinierow z owego Swiatlego...
  Uciekajacych przed Islamem u wladzy.
  A sam Islam z kolei(poza marginesem bogaczy) nie ma takiego nacisku na materializm.
  No, moze poza nowinkami w broni strzeleckiej i materialach wybuchowych.
  No to, rjewaljucjonisty.
  Insz Allah.
  Do milego.
  W roli kozy i eunucha.
 • @brian 07:10:29
  ??????
  Byłoby dobrze, żebyś pisał całym zdaniem i logicznie, bo nie do końca chwytam twoje skróty.
  Poxdr.
 • @zbig71 06:19:28
  // A na zachodzie działali z pełnym rozmachem co najmniej od 1968roku.//

  Brawo! Dysponuje pan sporą intuicją.To cenny dar a jak jeszcze istnieje możliwość poznania faktów to wtedy jest super.
  Ma pan całkowitą rację "co najmniej od 1968".(o roku ów!)
  W 1970 znany grandziarz Zbigniew Brzeziński wydał w formie książkowej "biblię modernizmu".Biblia nosi tytuł "America's Role in the Technetronic Era"


  http://4.bp.blogspot.com/-wEWiFs76tzs/U-HsN7enevI/AAAAAAAADUI/cvPUzPSW7Yc/s1600/zbigniew_brezinski-between_two_ages_americas_role_in_the_technotronic_era_1970.jpg

  http://pavelpodolyak.blogspot.com/2009/09/review-of-between-two-ages-by-zbigniew.html


  Najzabawniejszy jest fakt że nigdy nie otaczała tego konspiracja i że to zawsze leżało na wierzchu.
 • @Oracz 08:27:30
  Ale sama "matka Teresa" ilekroć zległa (a kilka razy jej się to zdarzało),nigdy nie korzystała ze swoich przybytków ale udawał się wprost do Woodlands Multispeciality Hospital w Kalkucie.
  Odrażająca obłuda.
 • @Oracz 08:27:30
  Cvhyba sięj uż pożegnaliśmy?
 • Ś.p Ksiądz Piotr i Ojciec Augustyn, wspaniali.
  https://wobroniewiaryitradycji.com/2018/03/05/o-augustyn-pelanowski-nigdy-nie-bylo-tak-dobrze-jak-teraz/

  https://youtu.be/O4oPeUMyb0o


  https://www.youtube.com/watch?v=6xxwpxAaxbI
 • Autorka
  "No co Ty nie powiesz"...
  Obłuda, kicz (grafika) drobnomieszczaństwo, zakrystia i prowincja!
 • @1abezmetki 11:01:13
  Bardzo merytorycznie ...
 • @zbig71 07:13:46
  Sorki, miałem b. mało czasu rano(służba) a teraz czekam na ważny telefon.
  Mam nadzieję że wystarczy czasu:)
  Chodzi mi o powtórne użycie głupiego plebsu jako mięsa armatniego zakulisowych graczy.
  Wtedy były masowo drukowane ulotki. Dziś jest całkowicie oderwana od rzeczywistości pseudokultura adresowana do ludzi będących przeważnie na utrzymaniu rodziców.
  Każdy z demonstracyjnych wrzaskunów czuje się bohaterem jakiejś walki o coś "fajnego" Teraz tym czymś ma być aborcja(dosł. cytat: aborcja jest o.k., aborcja jest fajna).
  Tak jak za Adolfa j Józefa "ich" młodzież czuła się nosicielami postępu. Wiadomo jak się ów skończył.
  A dzisiejsi zostaną mielonką lub dosadniej guanem historii.
  na którym ma wyrosnąć NWO.
  Tylko że na razie zanosi się na to że w przodującym w "krzewieniu" kraju zapanuje Nju Order raczej w postaci Kalifatu Parysko- Berlińskiego.
  Czy Stany się obronią?
  Zobaczymy.
 • @Astra - Anna Słupianek 09:32:36
  Jestem dopiero teraz z powrotem.
  Akurat mi podpadł za ataki na nawet nazwę "Kościół".
  Świętego by wyprowadziło...
  A tekst przecież opiewa o depresji i lęku.
  Podałem podstawowe definicje psychologiczne a ten huzia na katolicyzm.
  Hmm. Monotematyka.
  Żal mi go trochę.
  Chciałem osobiście dołożyć.
  I tak dziękuję.
  AVE.
 • @ikulalibal 08:58:09
  Matka Teresa była jedna.
  Potrzebujących tysiące.
  Po prostu Musiała wyzdrowieć.
  Dla nich wszystkich.

  "«Zostaw ją! Przechowała to, aby Mnie namaścić na dzień mojego pogrzebu. Bo ubogich zawsze macie u siebie, ale Mnie nie zawsze macie»."

  Ubogich zawsze mamy i trzeba im pomóc. Tak jak ja ratuję zwierzęta ale nie jem karmy dla nich i nie sypiam z nimi w łóżku, choć większość jest bardzo przytulna. A wszystkie bezpchelne.

  Zarzuty jak postawiony są po prostu bezwstydne.
  Lub jak w powiedzeniu o sądzeniu wg. siebie.
  Mam nadzieję że się mylę.
  Mam nadzieję.
 • @brian 11:51:11
  Może nie Stany, ale Rosja? Kto to może wiedzieć?
 • @brian 12:03:34
  “Ubogich zawsze mamy i trzeba im pomóc. Tak jak ja ratuję zwierzęta ale nie jem karmy dla nich i nie sypiam z nimi w łóżku, choć większość jest bardzo przytulna. A wszystkie bezpchelne.”

  A mięsko wcinasz?
 • @brian 11:56:06
  To nie jest gość do dyskusji. Nawet nie chodzi o antyklerykalizm ale o agresję na tych, którzy uważają inaczej.
  To jest czysta nienawiść i z tym nie da się prowadzić jakiejkolwiek rozmowy.

  Pozdrawiam :)
 • @1abezmetki 12:13:52
  Oczywiście.
  Człowiek jest wszystkożercą jednak nie należy popadać w skrajności.
  Bardzo lubię mięsko.
  Moje kiciusie też, zwłaszcza wołowinkę.
  A kilka godnych zaufania, które wypuszczam z ich pomieszczeń żeby się wybiegały(choć mają spory metraż:) czasem upolują sobie w biegu jakąś myszowinkę.
  I przeważnie mi ją przynoszą.
  Taki sposób okazywania sympatii.
  Międzygatunkowej:)
 • @zbig71 12:09:21 "Kobranocka"
  Jest taka stara datą ale wciąż młoda duchem piosenka punkowa.

  https://www.youtube.com/watch?v=DScAiuajYss

  Marzy mi się wersja uwspółcześniona. Bardziej cyber- punk.
  Z gryzącymi solówkami na analogach a la Rammstein.
  I growlowym wokalem.
 • @brian 13:06:36
  Wolałem Brygadę Kryzys, Dezertera , Izrael, Siekierę( z Budzyńskim na wokalu, ale też z okresu ,,Nowej Aleksandrii)
 • @Autor
  Skądinąd wiadomo, że przyczyną wszystkich współczesnych nieszczęść są Iluminaci. Ich prekursorem i ojcem duchowym jest jegomość o nazwisku Weishaupt (Johann Adam Weishaupt).

  Co pisze na jego temat Wikipedia?
  "Weishaupt był empirystą i, jak widać w jego Über die Schrecken des Todes – eine philosophische Rede (1786), bliski był filozofii stoicyzmu: człowiek powinien szukać źródła swojego nieszczęścia wyłącznie w sobie samym. Najważniejszym (i najgroźniejszym) z tych źródeł jest, zdaniem Weishaupta, strach przed śmiercią, który czyni z człowieka niewolnika.

  Weishaupt wierzył, że książęta i narody znikną z powierzchni ziemi bez użycia przemocy, rasa ludzka stanie się jedną rodziną, a świat - siedzibą ludzi rozumnych."

  Czyż nie brzmi to wszystko znajomo? Właśnie strach człowieka przed śmiercią jest stale wykorzystywany do jego zniewolenia. A depresja? A depresja jest tylko efektem ubocznym tego wszystkiego. Efektem ubocznym jak najbardziej mile widzianym, bo prowadzącym do celu...
 • @zbig71 13:45:00
  Chodziło mi akurat o apokaliptyczny tekst.
  A dziś? Ta ra, ra, ra...., ech:(

  A wymienione kapele też lubię, zwłaszcza "Dezertera".
  Chociaż już wtedy podobał mi się trash, dark speed, pierwsze techno z dodatkiem drapieżnych gitar na przesterze.
  Takie przeróbki mi się marzą.
  Pomyślim z Romanem.
  Może co wymodzim:))))
 • @Astra - Anna Słupianek 22:57:43
  Facet gdy ma 37, 1 stopnia temperatury, zachowuje się jakby umierał.

  Już dawno stwierdzono że kobieta lepiej se radzi ze stresami jak facet i mniej u kobiet myśli samobójczych.

  Pozdrawiam Ania serdecznie.
 • @brian 12:03:34
  Milcz obłudniku powszechny !!!
  To że ty straciłeś poczucie przyzwoitości nie znaczy że wszyscy je utracili.
  Przecież nawet kandydat na świętego musi dbać o wizerunek.
  Mahatma Gandhi choć niebiedny członek wyższej kasty i nieźle zarabiający prawnik kiedy się frateryzował z biedotą żywił się mlekiem osobiście dojonej kozy,własnoręcznie tkał perkal na przyodziewek i samodzielnie odparowywał morską wodę w celu pozyskania soli na użytek własny (jak wiadomo anglicy dzierżący solny monopol zakazywali tego)

  //Tak jak ja ratuję zwierzęta ale nie jem karmy dla nich i nie sypiam z nimi w łóżku, //

  Opamiętaj się błaźnie!!!! porównujesz biednych hindusów do swoich kotów a perspektywę "hospitalizacji" w umieralni matki Teresy do jedzenia karmy dla zwierząt???!!! Trudno o coś bardziej oburzającego niż twoje parszywe opinie.
  Idź i zrób test na wirusa bo pierdzielisz jak gęś bez głowy
 • @brian 12:59:23
  ‘Człowiek jest wszystkożercą jednak nie należy popadać w skrajności.”

  “Te tępe szwaby forsują nowy fanatyzm”:

  (...)German food culture is turning more and more vegan. In 2017-2018, 15 percent of worldwide new vegan food and drink product launches occurred in Germany. According to a study from the Federal Ministry of Food and Agriculture, about 35 percent of the population see the availability of vegetarian or vegan products as ‘very important’, and 63 percent of Germans are trying to reduce their meat consumption, making the country one of the most vegetarian places in the world.(…)
  https://apps.fas.usda.gov/newgainapi/api/Report/DownloadReportByFileName?fileName=Germany%20is%20Leading%20a%20Vegalution%20-%20Vegan%20Revolution%20-%20in%20Europe_Berlin_Germany_01-07-2020

  Can you be a good Christian and eat meat?
  Rainer Hagencord is a Catholic priest based in the heart of Germany's meat industry. His sermons are dividing his flock — and plunging some into existential crisis. Why? Because he's a vegetarian.
  https://www.dw.com/en/can-you-be-a-good-christian-and-eat-meat/a-55410685


  Eating meat is no longer a private matter'
  Why is meat consumption such a controversial topic? And how important are gender aspects in the debate? DW spoke to German sociologist Jana Rückert-John about our relationship with meat.
  https://www.dw.com/en/eating-meat-is-no-longer-a-private-matter/a-55515722

  McDonald’s to launch a McPlant vegetarian option
  Jonathan Shieber@jshieber / •November 10, 2020
  https://techcrunch.com/2020/11/09/mcdonalds-to-launch-a-mcplant-vegetarian-option/
 • @1abezmetki 15:25:51
  Organizm czlowieka jest przystosowany do roznorodnej diety.
  Braku pewnych skladnikow nie da sie zastapic erzatzami ani "idealnymi zamiennikami". Potem lekarze boja sie mowic o prawdziwych przyczynach chorob spowodowanych jednostronna lub uboga dieta.
  Bo akurat wegetarianizm czy weganizm jest trendy.
  Bylem kiedys w poczekalni u weta.
  Slysze jak rozmawiaja dwie panie.
  Jedna przyszla po leki dla zwierzaka.
  Druga z psem na rekach.
  Anemia, mowi i bialaczka.
  Tamta sie przejela, bialaczka to powazna sprawa.
  Od slowa do slowa wyszlo: pies od pol roku byl na " psiej" veganskiej karmie!!!!
  Wyjrzal wet i akurat trafil na to pochwalenie sie paniusi: to pani przychodzi drugi raz i co slysze?
  Pani pies jest przez pania dreczony.
  Alez...
  Nie ma wegetarianskiej ani veganskiej karmy dla psow.
  To ze pani wyznaje taka ideologie nie musi oznaczac wyroku dla zwierzecia.
  Chyba ze chce go pani oddac komus, poki jeszcze ma szanse...
 • @Pyra z Wildy 14:22:33
  Ten facet ma pH.
  U mnie norma to 35,7.
  Znaczy zimnokrwisty.
  I jak Malzonka mowi: nie ogier.
  Moze lepiej.
  Jeszcze by mnie zaprzegli...
 • @ikulalibal 15:25:26
  Matka Teresa nie uwazala sie za " kandydatke".
  Robila to co robila. Byla w tym niezastapiona.
  Wiedziala ze gdyby Jej braklo nikt nie unioslby ogromu takiego dziela.
  Jesli czula swa Misje to nie dla Chwaly Oltarzy.
  Tak jak "nieobecna" bohaterka mojej notki" Okno".
  To sie wydarzylo naprawde. Przy wielu swiadkach.
  A ona na pewno nie myslala kalkulujac: zrobie to czy tamto bo sie dostane...
  Aha, dzieki za niezamierzony komplement.
  "Powszechny" to przeciez Catholicos.
  Zaprawde, niegodnym.
 • Gdy odrzuca się Boga i Wiarę
  Diabeł odsłania piekła kotarę
  Nic nie pomoże kasa i towar
  Co dzień spijany puszkami browar

  Życie to dar od Boga nam dany
  Z Duszą w ciele, dobrem zatroskany
  Kto Boga odrzuca wpada w sidła
  Lepszego czy gorszego mamidła
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 16:59:53
  Jak ktos mi chce ublizyc lub juz to robi lub zrobil mowie: niech ci Bog Blogoslawi tak jak Go wyznajesz.
  Ewentualnie: niech ci bog blogoslawi- twoj.
 • @Kmieć 16:45:28
  //17 grudnia 2015 papież Franciszek uznał cud za wstawiennictwem bł. Matki Teresy z Kalkuty[60]. Cudem tym, jak poinformował Watykan jest uzdrowienie w 2008 roku 35-letniego mężczyzny chorego na wirusowe zapalenie mózgowe//

  Wedle stawu grobla.Jaka święta taki cud
  Według opinii specjalistów :/Jeśli chodzi o wirusowe zapalenie mózgu, rokowania są zwykle pomyślne i większości chorych udaje się pokonać chorobę. Jest to jednak poważne schorzenie, którego nie można lekceważyć./
  Czyli dobrze dobrane preparaty antywirusowe są równie lub bardziej,skuteczne niż stawiennictwo świętej.
 • @brian 16:55:49
  //Robila to co robila. Byla w tym niezastapiona.
  Wiedziala ze gdyby Jej braklo nikt nie unioslby ogromu takiego dziela.
  Jesli czula swa Misje to nie dla Chwaly Oltarzy.//

  Niczym mitologiczny Atlas.I w dodatku jakże skromna."Nikt nie uniósł by ogromu" -no,no.Śmiałe.
 • @
  Eee tam, depresja. Jak ktoś twierdzi, że 2020 to ciekawe czasy to niech sobie wyobrazi 2050. Lekarze, inżynierowie, politycy i wszyscy wykształceni... zdalnie.
 • @ikulalibal 17:40:00
  Oplucie jest równie skuteczne jak leki antywirusowe.
  A skopanie czyni istne cuda w wypadku nowotworu.

  " Cud, który umożliwił kanonizację, wydarzył się w Brazylii w 2008 r. Uzdrowionym jest mężczyzna, u którego zdiagnozowano bakteryjne zapalenie mózgu. Jego żona i kilku przyjaciół od września 2008 r. polecało go w modlitwie Matce Teresie. Mimo to od września do grudnia stan jego zdrowia stopniowo się pogarszał, aż 9 grudnia nad ranem zapadł w śpiączkę i praktycznie umierał. Bliscy nie ustawali w modlitwie, lekarz chciał przeprowadzić operację, ale nie mógł tego uczynić, ponieważ wystąpiły komplikacje. Jednak około 6:00 nad ranem chory znalazł się na stole operacyjnym. Około 6:10 posłano po lekarza innej specjalizacji. Nie udało się go znaleźć. Pacjent, który był w głębokiej śpiączce, ocenianej na 3 punkty wg skali Glasgow – 15 oznacza „świadomość”, a 3 „bliski śmierci” – o 6:40 był przytomny, rozejrzał się i powiedział: „Jestem na stole operacyjnym? Co ja tu robię?”. W tym czasie jego żona intensywnie się modliła. Taka jest historia cudu. Mamy skany z 9 i 13 grudnia 2008 r. Wszyscy neurochirurdzy w Brazylii i w Rzymie powiedzieli, że niemożliwa była taka poprawa. Lekarz uzdrowionego stwierdził, że miał 30 pacjentów w takim stanie, 29 zmarło, tylko ten jeden żyje. Wydarzył się jeszcze drugi cud, gdyż lekarze zapowiedzieli temu małżeństwu, że nie będzie mogło mieć dzieci, a w tej chwili ma dwójkę.

  Mieliśmy cud dużo wcześniej, który nie mógł być wykorzystany: problem wodogłowia u dziecka w łonie matki. Wszystko było dobrze, lekarze stwierdzili, że nie do wytłumaczenia, ale jeden z członków rodziny stwierdził: „Cały rok modliłem się do Ojca Pio”. Kiedy to powiedział, cała historia się skończyła, ponieważ wstawiennictwo musi być jednoznaczne. No cóż, wszystko jest w rękach Opatrzności, Bóg chciał kanonizacji w Roku Jubileuszowym Miłosierdzia i tak się stało."

  Nie podaję źródła. Agnostykowi i prześmiewcy nie warto.
 • @brian 17:09:10
  Oni nie wyznają Wiary w Boga
  Dlatego do piekła jest ich droga
  Trzeba się Modlić o Nawrócenie
  Dla Boga Oni to też istnienie
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @JAM.M 20:12:08
  Jeśli dobrze się wczytać w Pismo Święte widać że Stwórca nie wyklął bezpowrotnie samego Złego mimo jego buntu.
  Bowiem ojciec nie może znienawidzieć swych dzieci.
  Zwłaszcza gdy jest Miłością.
  Nawet Szatan ma szansę.
  Odmawia jej Bogu.
  A sam wciąż ma szansę.
 • @brian 20:59:23
  Każdy ma szansę na Nawrócenie
  Bóg czeka i takie ma pragnienie
  Lecz wielu pychą są przesyceni
  W tym sam butny anioł, bo się pieni
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @ikulalibal
  -"Nie podaję źródła. Agnostykowi i prześmiewcy nie warto."-

  Oto zrodlo wiedzy tajemnej:

  https://kosciol.wiara.pl/doc/3426212.Bede-swieta-od-ciemnosci/3
 • @brian 19:48:33
  "Zabili go i uciekł"

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY