Gorące tematy: Iran i Irak vs USA Ryszard Opara: „AMEN” Fotowoltaika Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
157 postów 6052 komentarze

Astra

Astra - Anna Słupianek - Kres jest tak niewidzialny, jak początek. Wszechświat wyłonił się ze słowa i do słowa powraca (..) Nadzy przychodzimy na świat i nadzy wracamy do ziemi, z której zostaliśmy wzięci. /Tryptyk rzymski JPII 2003/

Mniej imigrantów z Ukrainy? Nie!!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Co piszą inni...

 

 "Jak poinformowała we wtorek „Rzeczpospolita”, według danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w 2018 roku powiatowe urzędy pracy w całej Polsce wpisały do ewidencji ponad 1,58 mln oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Ponad 90 proc. z nich dotyczyło Ukraińców. Ponadto, urzędy te wydały 121,4 tys. zezwoleń na prace sezonowe, głównie dla pracowników z Ukrainy. Łącznie, w minionych sezonie do pracowników krótkoterminowych z zagranicy trafiło 1,7 mln oświadczeń i wydawanych po raz pierwszy sezonowych zezwoleń.

Czytaj więcej:

kresy.pl/wydarzenia/mniej-imigrantow-zarobkowych-z-ukrainy-wedlug-agencji-zatrudnienia-nie/

 

 


 


 

 

KOMENTARZE

 • Autor
  A więc starczy oświadczenie firmy że chce zatrudnić Ukraińców, żeby Urzędy Pracy wpisywały to do ewidencji zapotrzebowania, po czym już wydawały zezwolenia Ukraińcom.

  W ten sposób poszukujący pracy Polacy zostają sprytnie wyrugowani z szukania dla nich pracy przez te urzędy. Równie dobrze by było żeby tych urzędów w ogóle nie było, a nawet lepiej, bo nie było by fikcji że ktoś się o Polaków troszczy.

  Ciekawe też co to za firmy tak ochoczo zatrudniają Ukraińców? - Polskie czy faktycznie zagraniczne, oraz jakie zachęty finansowe ze strony Państwa Polskiego tu mają, bo przecież tym firmom to się opłaci ale na koszt Polaków - bo na ich konto Mariuszek zaciąga coraz to nowe długi.

  Nadto przyjazd Ukraińców na pobyt w Polsce rodzi i inne wielkie koszty dla Państwa - szkoły, ochrona zdrowia, mieszkania, zwiększona aktywność policji, 500+, oraz wielkie zagrożenie dla Polaków, bo to jednak odmienna kultura, inna moralność, inny stosunek do dobra i zła, oraz mafii np.

  A w ogóle to gdzie jest polityka którą miałoby się kierować Państwo Polskie - polityka zatrudnienia Polaków.
  Wychodzi na to że jej nie ma i że tu jest celowe działanie, zdrada władz państwowych z premedytacją, a pewnie i korupcja przez siły wrogie Polsce i Polakom.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829